Jump to content

Huawei G700


smyrali
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Για την ακρίβεια είμαι ανάμεσα σ'αυτό στο Honor 3C και στο Xiaomi Hongmi 1S.

 

Προορίζεται για πολύ ιντερνετ, δηλαδή, facebook, whatsapp messenger, viber, skype, email, browsing, google maps,

Και διάφορα παιχνίδια, ότι σηκώνει δηλαδή.

Θα μου βγάζει 1 μέρα με 4-5ω οθόνη;

 

Αξίζει τα παραπάνω λεφτά από τα άλλα 2?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 342
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
Μίας και το τηλέφωνο το έχω δώσει και δεν ασχολούμαι πλέον, ποια είναι η τελευταία έκδοση, σταθερή και καλή που υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα!εχουν 2 φιλοι μου το συγκεκριμενο μοντελο..απλα επειδη ο ενας αντιμετοποιζει καποια θεματα θα ηθελα αν υπαρχει καποιο ρομ official η update για την συγκεκριμενη συσκευη προσφατο!γιατι στο needrom μονο custom βρισκω..ευχαριστω!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μιας και το τηλεφωνο εχει περασει πλεον στον αδερφο μου του εχω βαλει αυτή http://www.needrom.com/download/huawei-g700-u00-frost_ua/ και μαλιστα την ''143H'' με το emotion huawei....δεν εχει κανενα πρόβλημα τρεχει αριστα με full screen caller , επιλογες sortcut στην οθονη κλειδώματος, Ελληνικα και αλλα καλούδια....προσοχη στις οδηγιες του frost....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα στο φορουμ.

 

Απεκτησα ενα σοβαρο προβληματακι.

Πηγα να πειραξω το κινητο και να βαλω την G700-U00-Frost-143H (UPDATE.APP) (ειναι αυτη που απλα κανεις update απο τις ρυθμισεις χωρις cwm κτλ).

Στην αρχη εβγαλε 2 φορες fail πριν ακομα ξεκινησει οποτε απλα επανεκκινουσα το κινητο και δοκιμαζα. Ξαναπερασα το update στην sd, δοκιμασα και αφου ξεκινησε, στη μεση βγαζει fail και τωρα βγαζει μονο το logo της huawei οταν το ανοιγω!

Οποιος μπορει να βοηθησει συντομα γιατι ειναι το κινητο της κοπελας μου και δεν μπορω τη μουρμουρα :rolleyes: :D

 

 

Το wipe data/factory reset θα βοηθησει?

 

 

*Από προγραμμα για recovery εχει το e3 που ηταν απο μαμα μεσα.

 

Δεν εχω ουτε καποιο recovery ουτε καποιο scatter file(δε ξερω καν αν ειναι το ιδιο πραγμα)

Εχω μονο την stock rom για το u00 που ειναι το κινητο αυτο.

 

 

Καποιος ας σβησει το παρακατω ποστ. Νομιζα τα ενωνει οπως εκανε παλιοτερα τα συνεχομενα μηνυματα.

Edited by andersgr
Link to comment
Share on other sites

Από προγραμμα για recovery εχει το e3 που ηταν απο μαμα μεσα.

 

Δεν εχω ουτε καποιο recovery ουτε καποιο scatter file(δε ξερω καν αν ειναι το ιδιο πραγμα)

Εχω stock rom για το u00 που ειναι το κινητο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Βασικα το απογευμα θα παρω για δψρο ενα g750 και θελω ναβρω καλωδιο otg εχετε καποια προταση εθτε ελλαδα θα το προτιμούσα ειτε εξωτρρικο.Θελει ειδικο καλωδιο η κανει για το g700 η καποιο αλλο τηλεφωνο.Ευχαριστω.

Ακυρο μολις ειδα ότι δεν παιρνει otg.

Edited by johnbakk
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

απο τοτε που ταγορασα ειχα μια cu στη πρωτη θεση και μια δευτερη q στην αλλη

λογο μια προσφορας με τη q εβαλα internet στη καρτα και τις αλλαξα θεσεις αλλα απο τοτε κολαει παω να κανω κληση οκ αλλα οταν εχω εισερχομενη οταν παω να το σηκωσω λεει κατι οτι απενεργοποιηθεικε ο πομπος και χανω τη κληση

 

υπαρχει περιπτωση να φταιει η καρτα σα καρτα της q η μηπως κατι αλλο?

 

τελος σκεφτηκα να το κανω μια εργοστασιακες ρυθμισεις φορματ το κινητο αλλα επειδη ειναι απο κινα ρουταρισμενο με προσθετο το google play θελω να ρωτησω να μου πειτε πως να το κανω ωστε να μη τα χασω αυτα η μπει στα κινεζικα...

 

ευχαριστω πολυ

εδω και γεματα ενα χρονο που το εχω σε εφαρμογες ταχυτητα με σχεδον 100 εφαρμογες δεν ειχα κανενα κολημα ποτε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κανείς το μονόκαρτο U20;

 

Ψάχνω για ROM και βρίσκω μόνο για τα U00/U10

Και εγω εχω το ιδιο μονοκαρτο απο Wind

Υπαρχει καποια διαθεσιμη rom για αυτο. Αν ειναι να το αναβαθμισω απο το 4.2.1 που φοραει

Ας βοηθησει εαν γνωριζει κανεις κατι

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
γνωριζει κανεις πως μπορω να γυρισω το κινητο στις εργοστασιακες ρυθμισεις και να μ διαγραψει ολες τις κατεβασμενες εφαρμογες?
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις πως μπορω να γυρισω το κινητο στις εργοστασιακες ρυθμισεις και να μ διαγραψει ολες τις κατεβασμενες εφαρμογες?

 

Settings - backup & reset - factory data reset

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδες καλησπερα το προβλημα με τις σιμ εγινε εντονο δηλαδη σχεδον σε καθε τηλεφωνο μου εκλεινε και ξανανοιγε <ο μπομπος απενεργοποιηθεικε>ετσι πηρα την αποφαση και εκανα το upadate αυτο που γραφει το παλικαρι πιο πανω συγκεκριμενα αυτη http://www.needrom.com/download/huawei-g700-u00-frost_ua/

 

το θεμα ειναι οτι σε ολα ειναι μια χαρα αλλα δεν αναγνωριζει τις καρτες σιμ εντελως

 

εχει κανεις καμια ιδεα?τι πρεπει να κανω...

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

αν απλα πρεπει μεσα στις ρυθμισεις στο imei infrormation να λεει το νουμερο που ειναι εκτυπωμενο στο πισω μερος της συσκευης δεν εχει διαγραφει.αν πρεπει να το τσεκαρω καπως αλλιως δε ξερω,τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημέρα ένας γνωστός μου έχει το εν λόγο κινητό και πρόβλημα με το ρολόι , πιο συγκεκριμένα λοιπόν όταν κλειδώνει το πληκτρολόγιο και το ξεκλειδώνει και βάζει μοτίβο να το ξεκλειδώσει έχει την σωστή ώρα μετά όταν το ξεκλειδώνει η ώρα που έχει δίπλα στην μπαταρία πάει λάθος και ενώ πάει στις ρυθμίσεις να την αλλάξει και ενώ αλλάζει δεν αλλάζει. τι πρέπει να κάνει? μπορεί να κάνει φορματ ? ή επαναφορά εργασιακών ρυθμίσεων να αποκατασταθεί η βλάβη? εγώ του απενεργοποιήσα την αυτόματη ζώνη ώρας και την ώρα από το δίκτυο και δεν άλλαξε κάτι. τι μπορεί να κάνει? σκέφτομαι μήπως είναι κανένα κόλλημα του συστήματος με ιό ή από καμία εφαρμογή από το μάρκετ, υπάρχει περίπτωση? επίσης κανόνικα δεν είναι Linux και δεν κολλάει ιούς έτσι δεν είναι? . μπορεί να σταματήσει το ρολόι να μην εμφανίζεται και να κατεβάσει κάποιο ρολόι από το market και να γλύτωσει το format? .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...