Jump to content

Under the Dome (CBS)


Bayern4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μαυρουλα είναι κουκλί όμως!! :-)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 64
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδη δεν την εχω δει και δε θελω να ψαχνω.εχει σχεση με εξωγηινους?αν οχι να την αρχισω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν την εχω δει και δε θελω να ψαχνω.εχει σχεση με εξωγηινους?αν οχι να την αρχισω.

Μέχρι στιγμής όχι, αν και έξω έξω φαίνεται να υπάρχει σχέση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ολοκληρωθηκε και αυτη η σειρα. Οχι κατι το ιδιαιτερο αλλα οχι και κατι που περνα απαρατηρητο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρώθηκε η σειρά η τελείωσε η σαιζόν;

Ολοκληρώθηκε.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια σειρά που έπρεπε να ολοκληρωθεί εδώ και καιρό. Σε σχέση με το βιβλίο ξέφυγε πολύ και έτσι όπως το πήγαν έχασε όλο το ενδιαφέρον
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ολοκληρωθηκε;;

διοτι το τελος αφησε παραθυρα.. δεν αντεχεται αλλη χρονια τετοιο μαρτυριο.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ολοκληρωθηκε;;

διοτι το τελος αφησε παραθυρα.. δεν αντεχεται αλλη χρονια τετοιο μαρτυριο.

 

Μπα τέλος οριστικό. Πάμε για άλλες.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ολοκληρωθηκε;;

διοτι το τελος αφησε παραθυρα.. δεν αντεχεται αλλη χρονια τετοιο μαρτυριο.

 

Μπα τέλος οριστικό. Πάμε για άλλες.

 

Κι εγώ νόμιζα ότι πάει για 4η σεζόν γιατί όντως άφησε πολλά ερωτηματικά. Κάπου διάβασα ότι ακυρώθηκε η 4η ενώ ήταν να γίνει - δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Πάντως αν και είχε "χαλάσει" πολύ η σειρά δεν περίμενα τόσο απότομο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά (για μένα τουλάχιστον) ήταν μέτρια προς καλή αλλά χάλασε τελείως στο τέλος της 1ης season. Και πέρυσι τέτοια εποχή έπαιζε το θέμα αν θα ανανεωθεί για 3η season και τελικά ανανεώθηκε.

Φέτος απ όσα έχω διαβάσει ήταν η τελευταία season. Αν ήμουν στη θέση της παραγωγής,με βάση το γεγονός ότι ανανεώθηκε αργά για 3η season, θα φρόντιζα να κάνω "ομαλό" κλείσιμο για κάθε περίπτωση. Κάτι που δεν έγινε...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βαριέμαι να ψάχνω και έχω διαβάσει το βιβλίο, μπορεί κάποιος να μας πει με spoiler tag τι έγινε τελικά;

Είμαι περίεργος αν ακολούθησαν το φινάλε του βιβλίου που πάσχει από το κλασικό πρόβλημα του King - εξαιρετικά βιβλία μέχρι το τέλος και το φινάλε μοιάζει να γράφτηκε στην τουαλέτα 5 λεπτά πριν το παραδώσει.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βαριέμαι να ψάχνω και έχω διαβάσει το βιβλίο, μπορεί κάποιος να μας πει με spoiler tag τι έγινε τελικά;

Είμαι περίεργος αν ακολούθησαν το φινάλε του βιβλίου που πάσχει από το κλασικό πρόβλημα του King - εξαιρετικά βιβλία μέχρι το τέλος και το φινάλε μοιάζει να γράφτηκε στην τουαλέτα 5 λεπτά πριν το παραδώσει.

 

Μέχρι που είδες για να σου πω σε περίληψη τι έγινε?

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι που είδες για να σου πω σε περίληψη τι έγινε?

 

Μέχρι τα μέσα του 2ου.

Βασικά, μην κουράζεσαι, μόνο από πού προερχόταν το dome πες μου να καταλάβω αν είναι το ίδιο με το βιβλίο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τα μέσα του 2ου.

Βασικά, μην κουράζεσαι, μόνο από πού προερχόταν το dome πες μου να καταλάβω αν είναι το ίδιο με το βιβλίο.

 

 

Στην ουσία το δημιούργησε το αυγό για να προστατέψει το εξωγήινο παράσιτο που κατέλαβε τους πολίτες μέσα στο θόλο, από μια καταστροφή που θα ερχόταν. Άφησε υπονοούμενο ότι υπήρχε απειλή και από άλλους εξωγήινους

 

 

Όλα αυτά δεν τα ξεκαθάρισε βέβαια.. Αν μου ξέφυγε κάτι ας με διορθώσουν οι φίλοι συμφορουμίτες

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία το δημιούργησε το αυγό για να προστατέψει το εξωγήινο παράσιτο που κατέλαβε τους πολίτες μέσα στο θόλο, από μια καταστροφή που θα ερχόταν. Άφησε υπονοούμενο ότι υπήρχε απειλή και από άλλους εξωγήινους

 

 

Όλα αυτά δεν τα ξεκαθάρισε βέβαια.. Αν μου ξέφυγε κάτι ας με διορθώσουν οι φίλοι συμφορουμίτες

 

χμ...μάλιστα.

Κάτι παραπλήσιο υπήρχε και στα βιβλία

χωρίς το αυγό, το οποίο νομίζω ήταν προσθήκη της σειράς

.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

χμ...μάλιστα.

Κάτι παραπλήσιο υπήρχε και στα βιβλία

χωρίς το αυγό, το οποίο νομίζω ήταν προσθήκη της σειράς

.

 

Δεν μπορώ να θυμηθω το φινάλε του βιβλίου ,θυμάμαι όμως σκηνές δυνατές που έλλειπαν από τη σειρά.

 

ξέχασα να πω πως ο Barbara έκανε παιδί εξωγήινο που κατάφερε και ξέφυγε με σκοπό να στρατολογήσει νέο κόσμο

 

 

Πρέπει να ξανά διαβάσω τις τελευταίες σελίδες μάλλον

Link to comment
Share on other sites

Εφιαλτική η τρίτη season και άκυρο τέλος.Για χάρη των δύο πρώτων seasons είπα να δω και τη τρίτη για να δω πού θα καταλήξει.Πραγματικά έβλεπα τα επεισόδια ένα ένα και έλεγα πότε να τελειώσει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μιλαμε πιο μπουρδα φιναλε δεν εχω ξαναδει σε σειρα.Δηλ πλακα μας καναν; αυτο ηταν;; οχι τιποτα αλλο αλλα λεγανε πως θα ναι το καινουριο λοστ :lol::lol::lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

μιλαμε πιο μπουρδα φιναλε δεν εχω ξαναδει σε σειρα.Δηλ πλακα μας καναν; αυτο ηταν;; οχι τιποτα αλλο αλλα λεγανε πως θα ναι το καινουριο λοστ :lol::lol::lol:

 

Τότε τα κατ'αφεραν :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ο ΣΚΑΙ εδώ και λίγες μέρες το βάζει.Σήμερα 28/10 θα προβάλει το 13ο και τελευταίο επεισόδιο του 2ου κύκλου και από αύριο 29/10 και κάθε μέρα στις 22+15 θα προβάλει τα υπόλοιπα 13 επεισόδια του 3ου κύκλου.Εγώ προσωπικά δεν το έχω δει και μέχρι στιγμής μου αρέσει!!Ξέρετε πεληπτικά τι θα γίνει στον 3ο κύκλο?

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ο ΣΚΑΙ εδώ και λίγες μέρες το βάζει.Σήμερα 28/10 θα προβάλει το 13ο και τελευταίο επεισόδιο του 2ου κύκλου και από αύριο 29/10 και κάθε μέρα στις 22+15 θα προβάλει τα υπόλοιπα 13 επεισόδια του 3ου κύκλου.Εγώ προσωπικά δεν το έχω δει και μέχρι στιγμής μου αρέσει!!Ξέρετε πεληπτικά τι θα γίνει στον 3ο κύκλο?

 

Άμα σκοπεύεις να το παρακολουθήσεις γιατί θες περίληψη του 3ου κύκλου; :p

Εκτός και αν θες πολύ γενικά το αντικείμενο του κύκλου.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι περιληψη οχι 10 σελιδες...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ξέρω πόσα λίγα/πολλά θες να διαβάσεις, προτείνω να τα κοιτάς πρόταση-πρόταση:

 

 

Στο 3ο κύκλο η σειρά επικεντρώνεται στην προέλευση του "dome" και πιο συγκεκριμένα εξηγεί ποιόν σκοπό εξυπηρετεί.

Ο κύκλος αρχίζει ακριβώς εκεί που τελείωσε ο προηγούμενος, έχει ένα 2ωρο επεισόδιο (λογικά ο ΣΚΑΙ θα το σπάσει :/) για να εξηγήσει τι συνέβη στο φινάλε του κύκλου και εμφανίζει παραπάνω στοιχεία για το πώς λειτουργεί ο "θόλος".

Στη συνέχεια γυρνάει σε μελό καταστάσεις δείχνοντας την επιρροή του "θόλου" στους κατοίκους της πόλης και τον διχασμό που προκαλεί μεταξύ ορισμένων.

Η υπόλοιπη season έχει ως αντικείμενο την εκπλήρωση του σκοπού του "θόλου" και αν αυτή θα καταφέρει να επιτευχθεί και πώς.

 

 

 

Προσπάθησα να κρατήσω τη πολύ γενική δομή του κύκλου.

Άμα θες και παραπάνω πράγματα πες το :) ... Απλά επειδή δεν ξέρω μέχρι ποιό σημείο θεωρεί κάτι ο καθένας spoiler κοίταξα να γράψω μόνο τη δομή του κύκλου.

 

Ελπίζω να βοήθησα :O

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ξέρω πόσα λίγα/πολλά θες να διαβάσεις, προτείνω να τα κοιτάς πρόταση-πρόταση:

 

 

Στο 3ο κύκλο η σειρά επικεντρώνεται στην προέλευση του "dome" και πιο συγκεκριμένα εξηγεί ποιόν σκοπό εξυπηρετεί.

Ο κύκλος αρχίζει ακριβώς εκεί που τελείωσε ο προηγούμενος, έχει ένα 2ωρο επεισόδιο (λογικά ο ΣΚΑΙ θα το σπάσει :/) για να εξηγήσει τι συνέβη στο φινάλε του κύκλου και εμφανίζει παραπάνω στοιχεία για το πώς λειτουργεί ο "θόλος".

Στη συνέχεια γυρνάει σε μελό καταστάσεις δείχνοντας την επιρροή του "θόλου" στους κατοίκους της πόλης και τον διχασμό που προκαλεί μεταξύ ορισμένων.

Η υπόλοιπη season έχει ως αντικείμενο την εκπλήρωση του σκοπού του "θόλου" και αν αυτή θα καταφέρει να επιτευχθεί και πώς.

 

 

 

Προσπάθησα να κρατήσω τη πολύ γενική δομή του κύκλου.

Άμα θες και παραπάνω πράγματα πες το :) ... Απλά επειδή δεν ξέρω μέχρι ποιό σημείο θεωρεί κάτι ο καθένας spoiler κοίταξα να γράψω μόνο τη δομή του κύκλου.

 

Ελπίζω να βοήθησα :O

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Άντε να δούμε θα έχει καλό τέλος ή όχι......

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...