Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)


achillesgk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασα ένα Samsung s4 mini duos από το κατάστημα ''Τokinito.gr''

Λίγες μέρες μετά την αγορά, σε επικοινωνία με την Samsung και αφού έδωσα το imei της συσκευής έμαθα ότι το κινητό είναι αμερικάνικο μοντέλο κ συνεπώς δεν έχει εγγύηση από την επίσημη αντιπροσωπεία.

Σε επικοινωνία με το κατάστημα, αφού το παραδεχτήκαν, μου είπαν ότι έχει εγγύηση από το ίδιο το κατάστημα κ ότι πάθει θα το διορθώσουν οι ίδιοι.

Το κινητό λοιπόν, παρουσίασε από τις πρώτες μέρες λειτουργίας πρόβλημα στο σήμα.

Το έστειλα στο κατάστημα αγοράς για να το κοιτάξουν κ μου είπαν ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Στη συνεχεία, το πήγα στην Samsung στην Πάτρα οπου επιβεβαίωσαν το πρόβλημα στο σήμα, αλλά λογω εγγύησης δε μπορούσαν να κάνουν κάτι γι’ αυτό.

Μου έδωσαν μόνο ένα χαρτί που βεβαιώνει το πρόβλημα ώστε να το δώσω στο κατάστημα αγοράς.

Το έστειλα για δεύτερη φορά στο κατάστημα αγοράς κ μου είπαν ότι αφού το έστειλαν στον προμηθευτή τους(Γερμανία) πάλι δεν εντόπισαν κάποιο πρόβλημα.

Επίσης, ζήτησα από το κατάστημα κάποιο παραστατικό που να λέει ότι το κινητό είναι πλήρως λειτουργικό, όπως αυτοί ισχυρίζονται, αλλά αρνήθηκαν να μου δώσουν οτιδήποτε.

Με λίγα λόγια λοιπόν, έχω δώσει 365 ευρώ για ένα χαλασμένο προϊόν παραεισαγωγής που δεν έχει εγγύηση από πουθενά.

Προσέφυγα στην γραμμή του καταναλωτή κ περιμένω απάντηση.

Προσοχή απο που θα το αγοράσετε λοιπον!

 

και στο δικο μου χανει το σημα καμια φορα αλλα την παλευω.....το θεμα είναι να μην τους αφησεις ....δωσε πονο στο μαγαζι για να μαθουν να μην λενε ψεματα...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγόρασα ένα Samsung s4 mini duos από το κατάστημα ''Τokinito.gr''

Λίγες μέρες μετά την αγορά, σε επικοινωνία με την Samsung και αφού έδωσα το imei της συσκευής έμαθα ότι το κινητό είναι αμερικάνικο μοντέλο κ συνεπώς δεν έχει εγγύηση από την επίσημη αντιπροσωπεία.

Σε επικοινωνία με το κατάστημα, αφού το παραδεχτήκαν, μου είπαν ότι έχει εγγύηση από το ίδιο το κατάστημα κ ότι πάθει θα το διορθώσουν οι ίδιοι.

Το κινητό λοιπόν, παρουσίασε από τις πρώτες μέρες λειτουργίας πρόβλημα στο σήμα.

Το έστειλα στο κατάστημα αγοράς για να το κοιτάξουν κ μου είπαν ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Στη συνεχεία, το πήγα στην Samsung στην Πάτρα οπου επιβεβαίωσαν το πρόβλημα στο σήμα, αλλά λογω εγγύησης δε μπορούσαν να κάνουν κάτι γι’ αυτό.

Μου έδωσαν μόνο ένα χαρτί που βεβαιώνει το πρόβλημα ώστε να το δώσω στο κατάστημα αγοράς.

Το έστειλα για δεύτερη φορά στο κατάστημα αγοράς κ μου είπαν ότι αφού το έστειλαν στον προμηθευτή τους(Γερμανία) πάλι δεν εντόπισαν κάποιο πρόβλημα.

Επίσης, ζήτησα από το κατάστημα κάποιο παραστατικό που να λέει ότι το κινητό είναι πλήρως λειτουργικό, όπως αυτοί ισχυρίζονται, αλλά αρνήθηκαν να μου δώσουν οτιδήποτε.

Με λίγα λόγια λοιπόν, έχω δώσει 365 ευρώ για ένα χαλασμένο προϊόν παραεισαγωγής που δεν έχει εγγύηση από πουθενά.

Προσέφυγα στην γραμμή του καταναλωτή κ περιμένω απάντηση.

Προσοχή απο που θα το αγοράσετε λοιπον!

και σε μενα τα ιδια φιλε.το αγορασα απο αλλο καταστημα,το γκαλαξι στορ,παρασυρμενος απο το σαιτ τους που ελεγε ευρωπαικης εγγυησης,και τελικα ηταν λατινικης αμερικης.που σημαινει χωρις καλυψη εδω.και μου τοπαν κατοπιν εορτις,οπως και σε σενα.ιδια περιπτωση,,ευτιχως ομως το δικο μου ειναι αψογο εδω και κανα 7μηνο που το εχω

Link to comment
Share on other sites

τελικα δικαιωθηκα οσον αφορα το καταστημα tokinito.gr...

αφου μου εδωσαν καινουργιο s4 mini duos το οποιο κ παλι εμφανισε προβλημα μου επιστρεφουν τα λεφτα...

ανευθυνο το καταστημα παντως...

κριμα γιατι το κινητο κατα τα αλλα ειναι το καλυτερο δικαρτο που κυκλοφορει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ειναι οντως το καλυτερο δικαρτο....μετα απο 7 μηνες συμβιωσης εγω αποφασισα να το δωσω για να παρω το grand 2 λογω μεγαλυτερης οθονης..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος του εν λόγω κινητού από χθες, μέχρι στιγμής όλα καλά, ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να κατεβάσω τα emoticons που έχει το S4 στο πληκτρολόγιο του S4mini, ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το πόστ έγινε στην σελίδα του S4 Mini (Official) και για να μην παραθέτω 2 φορές το ίδιο post όποιος επιθυμεί να το διαβάσει μπορεί στο:

 

->> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5439613#post5439613

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις να μας πει γιατι το s4 mini duos τις τελευταίες μέρες εξαφανίστηκε απο τα skroutzoμαγαζα ??? To βλεπω μονο σε 3-4 καταστήματα στο bestprice.gr και απορώ. ..Πάνω που επεσε στα 250 ευρω και ήμουν έτοιμος να το τσιμπήσω. ...:mad:

Καμια προταση κανεις για αντίστοιχο επωνυμο κινητό μέχρι 4.5 ιντσες???

ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΕΤΥΧΑΝ... ΟΙ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΟΧΙ !!!

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ !!!

Link to comment
Share on other sites

παρτο απο εδω :

http://www.mobileshop.eu/mobile-phones/samsung/galaxy-s4-mini-duos-i9192-white/

εγω απο εκει το πηρα , αν κ καθε εβδομαδα τσιμπαει 4-5 €

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πριν μια εβδομάδα από το mobileshop.eu το πήρα σε μπλε χρώμα, μόνο που τότε είχε 260Ε

http://www.mobileshop.eu/mobile-phones/samsung/galaxy-s4-mini-duos-i9192-blue/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστα τα νεα. Η ομαδα CyanogenMod εβγαλε rom για το 9192.Διαβαζοντας ειδα πολλους ευχαριστημενους χρηστες. Οταν βρω χρονο και αφου διαβασω ολα τα ποστ πρωτα θα την δοκιμασω. Αν καποιος ξερει καλα αγγλικα ας ριξει μια ματια εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=53439765

Link to comment
Share on other sites

http://gr.mobileshop.eu/

τρελη τιμη στα 218 € κ εγω το περιμενω αυριο στα 273 απο το ιδιο καταστημα. ελεος

Οντως τρελή τιμή, το είδα χθες το βραδάκι και ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω (το χαλβαδιάζω μήνες τώρα και χθες παραλίγο να το παραγγείλω, έφτασα μέχρι το σημείο να δώσω στοιχεία πιστωτικής κάρτας αλλά τελικά το άφησα να το ψάξω λίγο ακόμη σχετικά με το κατάστημα, μια και βρίσκεται στη Σλοβακία από ότι είδα).

 

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω

 

1. Εφόσον το κατάστημα δεν είναι ελληνικό, στην επικοινωνία μαζί τους αν μπορείς να μιλήσεις ελληνικά, γιατί αν ου μη γένοιτο παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα η συσκευή άντε να συνεννοηθείς μαζί τους και που να το στείλεις για επισκευή.

 

2. Στις πόσες ημέρες έχει παραλαβή.

 

3. Οτιδήποτε άλλο σχετικά με την διαδικασία παραγγελίας-παραλαβής

 

Ευχαριστώ.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς σε ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου και σου εύχομαι καλορίζικο το καινούργιο σου κινητό.

 

Δεν μου είπες όμως αν μπορώ να επικοινωνήσω στα ελληνικά;;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα χθες βραδυ μεσω του σαιτ στα 218. Επέλεξα μεσω τραπεζικού εμβασατος να γινει η πληρωμή και το μεσημερι σήμερα εβαλα τα λεφτα. Μου κράτησαν και 10 ευρώ απο την τράπεζα για τη συναλλαγή. Μετα την παραγγελιά χθες βράδυ τους ρωτησα στα αγγλικα για την διαδικασια και την εγγύηση και μου απάντησαν λιγες ώρες αργοτερα με email στα ελληνικά πως εχει 2 χρονια εγγύηση απο εκείνους με συμβαλλόμενα σερβις στην Ελλάδα αν χρειαστει μέχρι και για αντικαταστασή του αν προκυψει. Επισης μου ειπαν πως ειναι EU product και υποστηριζει κανονικά τα ελληνικά. Σημερα μεσημερακι χρησιμοποισα και το chat που εχουν on line οπου μου εδωσαν τις απαντήσεις οπου ηθελα αν και με λίγη καθυστέρηση λοφω προβλήματος που ειχαν. Τελος υποστηριζουν πως λογω επιλογης πληρωμής με τραπεζικό έμβασμα θα παρει 1-2 μέρες παραπανω η διαδικασία μεχρι να φανουν τα χρήματα στο συστημα τους και ετσι να φύγει η παραγγελία.

Μόλις το παραλάβω θα σας ενημερωσω

ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΕΤΥΧΑΝ... ΟΙ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΟΧΙ !!!

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ !!!

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα χθες βραδυ μεσω του σαιτ στα 218. Επέλεξα μεσω τραπεζικού εμβασατος να γινει η πληρωμή και το μεσημερι σήμερα εβαλα τα λεφτα. Μου κράτησαν και 10 ευρώ απο την τράπεζα για τη συναλλαγή. Μετα την παραγγελιά χθες βράδυ τους ρωτησα στα αγγλικα για την διαδικασια και την εγγύηση και μου απάντησαν λιγες ώρες αργοτερα με email στα ελληνικά πως εχει 2 χρονια εγγύηση απο εκείνους με συμβαλλόμενα σερβις στην Ελλάδα αν χρειαστει μέχρι και για αντικαταστασή του αν προκυψει. Επισης μου ειπαν πως ειναι EU product και υποστηριζει κανονικά τα ελληνικά. Σημερα μεσημερακι χρησιμοποισα και το chat που εχουν on line οπου μου εδωσαν τις απαντήσεις οπου ηθελα αν και με λίγη καθυστέρηση λοφω προβλήματος που ειχαν. Τελος υποστηριζουν πως λογω επιλογης πληρωμής με τραπεζικό έμβασμα θα παρει 1-2 μέρες παραπανω η διαδικασία μεχρι να φανουν τα χρήματα στο συστημα τους και ετσι να φύγει η παραγγελία.

Μόλις το παραλάβω θα σας ενημερωσω

 

Το S4 mini DUOS i9192 ΔΕΝ ειναι EU product και ΔΕΝ καλύπτεται από Ευρωπαική εγγύηση και ας επιμένουν τα μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ευχάριστα νέα, εμφανίστηκε στο Sammobile η πρώτη 4.4.2 για το Ι9192!

 

Model: GT-I9192

Model name: GALAXY S4 mini DUOS

Country: Russia

Version: Android 4.4.2

Changelist: 1995154

Build date: Tue, 08 Jul 2014 14:18:14 +0000

Product Code: SER

PDA: I9192XXUCNG2

CSC: I9192SERCNG2

MODEM: I9192XXUCNG2

992
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα, εμφανίστηκε στο Sammobile η πρώτη 4.4.2 για το Ι9192!

 

Model: GT-I9192

Model name: GALAXY S4 mini DUOS

Country: Russia

Version: Android 4.4.2

Changelist: 1995154

Build date: Tue, 08 Jul 2014 14:18:14 +0000

Product Code: SER

PDA: I9192XXUCNG2

CSC: I9192SERCNG2

MODEM: I9192XXUCNG2

 

Την πέρασα πρίν λιγο. Έχουν αλλαξει τα εικονίδια του σήματος δηλαδη το χρωμα εχει γινει ασπρο και εχει προστεθεί ενα τετράγωνο στο σήμα για να ξεχωρίζεις ποιά κάρτα έχει προτεραιότητα. Τωρα για μπαταρια θα δειξει. Νομιζω οτι χαμηλωσε η ενταση του ηχου λιγο. Για αλλες λεπτομέρειες θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα πρίν λιγο. Έχουν αλλαξει τα εικονίδια του σήματος δηλαδη το χρωμα εχει γινει ασπρο και εχει προστεθεί ενα τετράγωνο στο σήμα για να ξεχωρίζεις ποιά κάρτα έχει προτεραιότητα. Τωρα για μπαταρια θα δειξει. Νομιζω οτι χαμηλωσε η ενταση του ηχου λιγο. Για αλλες λεπτομέρειες θα σας πω.

 

Την πέρασα και εγώ! Να σε ρωτήσω κάτι;

Σε ODIN MODE μπορείς να μου πεις τι σου γράφει στη γραμμή BOOTLOADER RP SWREV;

 

Εμένα μου γράφει 2 ενώ πριν 1, ξέρεις τι σημαίνει;

992
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ! Να σε ρωτήσω κάτι;

Σε ODIN MODE μπορείς να μου πεις τι σου γράφει στη γραμμή BOOTLOADER RP SWREV;

 

Εμένα μου γράφει 2 ενώ πριν 1, ξέρεις τι σημαίνει;

 

Να σου πω την αληθεια δεν προσεξα καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Δες το τώρα, μπες σε download mode, στη συνέχεια σε odin mode και πες μου τι σου γραφει. Θέλω να δω μήπως έκανα πατάτα... ή απλά παίρνει αυτή τη τιμή = 2...
992
Link to comment
Share on other sites

Δες το τώρα, μπες σε download mode, στη συνέχεια σε odin mode και πες μου τι σου γραφει. Θέλω να δω μήπως έκανα πατάτα... ή απλά παίρνει αυτή τη τιμή = 2...

 

2 γράφει και μένα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...