Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)


achillesgk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους.

Επειδη μια απορια οταν εχεις και τις 2 sim σου δινει επιλογη σε ποια απ τις 2 θα εχεις τα data ανοιχτα;

Ειναι διαδικασια;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370173&page=26 .καλησπερα φιλε μου.εδω προς το τελος του ποστ θα βρεις πως γινετε,σχετικα με τη ρυθμιση για τα δεδομενα κινιτης και την επιλογη σιμ

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακομα ερωτηση. Οταν ερχονται μηνηματα ερχονται real time η πρεπει να αλλαζω sim για να τα βλεπω?
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

real time ...το μονο ειναι οταν σε καλουν στο ενα και μιλας τοτε στο αλλο δειχνει οτι ειναι κλειστο αλλα μετα σου ερχετε μνμ....ολα τα αλλα ειναι real time ...μην κολλας ειναι αψογο το κινητακι...
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται μαζί με την συσκευή, κανονικά. Όπως κ τα ChatOn,SamsungApps,SamsungHub,SamsungToEna,SamsungToAllo και πάει λέγοντας...
Link to comment
Share on other sites

real time ...το μονο ειναι οταν σε καλουν στο ενα και μιλας τοτε στο αλλο δειχνει οτι ειναι κλειστο αλλα μετα σου ερχετε μνμ....ολα τα αλλα ειναι real time ...μην κολλας ειναι αψογο το κινητακι...

 

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Ειμαι λιγο σε διλλημα για την αγορα, Επειδη εχω ενα whatsup και ενα f2g με ενδιαφερει να δουλευουν real time οι γραμμες να επιλεγω απο ποια θα παρω τηλ και ποια θα στειλω sms. Κατα τα αλλα δεν ενοχλει αν μιλαω στη μια και η αλλη δεν λειτουργει γιατι το whatsup το εχω για μηνυματα και το f2g για data και ομιλια.

 

Και κατι τελευταιο μπορει στη μια sim να ειναι ανοιχτα τα data και στην αλλη κλειστα;

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Ειμαι λιγο σε διλλημα για την αγορα, Επειδη εχω ενα whatsup και ενα f2g με ενδιαφερει να δουλευουν real time οι γραμμες να επιλεγω απο ποια θα παρω τηλ και ποια θα στειλω sms. Κατα τα αλλα δεν ενοχλει αν μιλαω στη μια και η αλλη δεν λειτουργει γιατι το whatsup το εχω για μηνυματα και το f2g για data και ομιλια.

 

Και κατι τελευταιο μπορει στη μια sim να ειναι ανοιχτα τα data και στην αλλη κλειστα;

 

μπορεις να επιλεγεις ευκολα, να καλεις, η να στελνεισ μνμτ επιλεγοντας την αναλογη σιμ απο τη μπαρα ειδοποιησεων...κι εγω κανω κατι παρομοιο αφου εχω συνδεση wind στη μια και cu στην αλλη.τωρα για το δευτερο ερωτημα ,,νομιζω λογικα πως ετσι πρεπει να λειτουργουν τα δεδομενα,μια ανοιχτη και η αλλη κλειστη η γραμμη

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. Θα ηθελα να ρωτησω καποιο φιλο που εχει κανει ρουτ το κινητο 3 ερωτησεις.

 

1) μπορει μετα το ρουτ, να αφαιρεσει καποιες εφαρμογες που ειναι απο το εργοστασιο?

2) οταν βγει καινουρια ενημερωση λογισμικου, τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση? περνιεται κανονικα η οχι?

3) αν συμβει τιποτα με το κινητο και χρειαστει να το στειλουμε για επισκευη στη αντιπροσωπεια, μπορουμε να το επαναφερουμε στη κατασταση που ηταν πριν (δηλαδη χωρις το ρουτ?)

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. Θα ηθελα να ρωτησω καποιο φιλο που εχει κανει ρουτ το κινητο 3 ερωτησεις.

 

1) μπορει μετα το ρουτ, να αφαιρεσει καποιες εφαρμογες που ειναι απο το εργοστασιο?

2) οταν βγει καινουρια ενημερωση λογισμικου, τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση? περνιεται κανονικα η οχι?

3) αν συμβει τιποτα με το κινητο και χρειαστει να το στειλουμε για επισκευη στη αντιπροσωπεια, μπορουμε να το επαναφερουμε στη κατασταση που ηταν πριν (δηλαδη χωρις το ρουτ?)

 

ευχαριστω

1)Ναι μπορείς .

2)Δεν μπορείς να κάνεις OTA (over tha air ) update όταν είσαι root και αν γίνει θα χαθεί ,εκτός και εν έχεις την πληρωμένη έκδοση του su.

3)Ναι

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους!

 

Μετά από πολλές σελίδες διαβάσματος κατάλαβα τα παρακάτω:

  • Δεν υπάρχει στην Ελλάδα (αλλά και σε καμία ευρωπαϊκή χώρα) επίσημα το I9192. Αν υπήρχε θα βρίσκαμε και το αντίστοιχο firmware (Αγγλικό, Γαλλικό, Γερμανικό κλπ).
  • Η όποια εγγύηση είναι του καταστήματος και όχι της αντιπροσωπίας της Samsung.
  • Αν το κατάστημα στείλει το κινητό (σε περίπτωση βλάβης) για επισκευή αυτό θα πρέπει να πάει σε μη εξουσιοδοτημένο επισκευαστή ή να “φύγει” εκτός Ευρώπης (μιας και δεν εισάγεται).

 

Αυτό που δεν μου είναι ξεκάθαρο είναι ποια είναι τα προβληματικά firmware και ποιο είναι αυτό που διορθώνει το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

ισχυουν ολα τα παραπανω.

δεν ειναι καποια συγκεκριμενα προβληματικα firmware.

μπορει 2 ατομα να εχουν παρει το συγκεκριμενο κινητο κ στον εναν να δουλευει κ στον αλλο να εχει προβλημα.

αρκετοι λενε οτι η εκδοση mj2 διορθωνει το προβλημα ομως ουτε αυτο ισχυει παντα.

Link to comment
Share on other sites

ισχυουν ολα τα παραπανω.

δεν ειναι καποια συγκεκριμενα προβληματικα firmware.

μπορει 2 ατομα να εχουν παρει το συγκεκριμενο κινητο κ στον εναν να δουλευει κ στον αλλο να εχει προβλημα.

αρκετοι λενε οτι η εκδοση mj2 διορθωνει το προβλημα ομως ουτε αυτο ισχυει παντα.

 

Κατάλαβα...αρα είναι να μη σου "κάτσει"! :D

 

Επειδή πρόκειται να το αγοράσω και είναι η πρώτη μου dual SIM συσκευή, μπορεί κάποιος να μου πει πως διαχωρίζονται τα εισερχόμενα sms από τις δύο SIM (έρχονται στα εισερχόμενα όλα μαζί και υπάρχει κάποιος διαχωρισμός ανάλογα με τη SIM ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος); :confused:

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα...αρα είναι να μη σου "κάτσει"! :D

 

Επειδή πρόκειται να το αγοράσω και είναι η πρώτη μου dual SIM συσκευή, μπορεί κάποιος να μου πει πως διαχωρίζονται τα εισερχόμενα sms από τις δύο SIM (έρχονται στα εισερχόμενα όλα μαζί και υπάρχει κάποιος διαχωρισμός ανάλογα με τη SIM ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος); :confused:

 

φιλε μου,ερχονται τα μνμτ στα εισερχομενα με την αντιστοιχη ενδειξη της καθε σιμ,δλδ 1 η 2. και μενα ειναι η πρωτη μου δικαρτη συσκευη και δε το μετανοιωσα στιγμη που το πηρα

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος απο χθες κ εγω της συσκευης και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!με το που την ανοιξα εκανε μια ενημερωση 165mb κ απ οτι ειδα ειναι ουζμπεκισταν.μπαταρια πολυυυυυ καλα για τα δεδομενα της οπως κ το σημα στις 2 καρτες σταθεροτατο!αρνητικο εως τωρα δε βρηκα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία για τους κατόχους!

Γιατί σε κάποιες συσκευές , στο καπάκι της μπαταρίας, στην εξωτερική πλευρά, γράφει DUOS, ενώ σε άλλες δεν υπάρχει το λογότυπο DUOS? Υπάρχει κάποια διαφορά στις συσκευές???

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία για τους κατόχους!

Γιατί σε κάποιες συσκευές , στο καπάκι της μπαταρίας, στην εξωτερική πλευρά, γράφει DUOS, ενώ σε άλλες δεν υπάρχει το λογότυπο DUOS? Υπάρχει κάποια διαφορά στις συσκευές???

 

Εμενα παντως το γραφει. Το κουτι απο πισω στις λεπτομέρειες ηταν στα ρωσικα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως το γραφει. Το κουτι απο πισω στις λεπτομέρειες ηταν στα ρωσικα..

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντγηση!

Ελληνικά ως γλώσσα γραφής μηνυμάτων υπήρχε εγκατεστημένη ή την κατγέβασες στη συνέχεια εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντγηση!

Ελληνικά ως γλώσσα γραφής μηνυμάτων υπήρχε εγκατεστημένη ή την κατγέβασες στη συνέχεια εσυ?

 

υπαρχουν κανονικα ελληνικα.το κινητο ειναι λες κ το αγοραζεις απο ελληνικο μαγαζι.τουλαχιστον το δικο μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα μεταφορας εφαρμογων στην καρτα SD?

Θα παρει περαιτερω αναβαθμισεις η μονο το απλο s4 mini θα λαμβανει υποστηριξη;

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα μεταφορας εφαρμογων στην καρτα SD?

Θα παρει περαιτερω αναβαθμισεις η μονο το απλο s4 mini θα λαμβανει υποστηριξη;

 

λενε θα παρει την 4,4 κανονικα οπως το i9195.αν κ δεν εχω δει καποιο δικαρτο της σαμυ τωρα τελευταια να φοραει 4,4.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λενε θα παρει την 4,4 κανονικα οπως το i9195.αν κ δεν εχω δει καποιο δικαρτο της σαμυ τωρα τελευταια να φοραει 4,4.

 

 

Οποτε ανετα μεταφερουμε εφαρμογες γιατι τα 8GB ειναι λιγα.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν θα προτείνατε ένα κατάστημα για αγορά του συγκεκριμένου κινητού (με βάση και την ιδιαιτερότητα της μη ελληνικής εγγύησης) ..ποιο θα ήταν;
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου,ερχονται τα μνμτ στα εισερχομενα με την αντιστοιχη ενδειξη της καθε σιμ,δλδ 1 η 2. και μενα ειναι η πρωτη μου δικαρτη συσκευη και δε το μετανοιωσα στιγμη που το πηρα

 

Στο δικο μου παντως, ουτε με τη μανισια εφαρμογη των μηνυματων ουτε με το go sms μου βγαζει καποια ενδειξη για το που εχει ερθει το καθε μηνυμα, δλδ στην 1 ή στη 2 sim. Μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση που δεν εχω βρει ακομα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...