Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)


achillesgk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση για το firmware .Υπαρχει εκδοση για ουκρανια, αυτο σημαινει πως η συσκευη εισαγετε επισημα στην ουκρανια;Γιατι διαβαζω πως δεν υπαρχει επισημη εισαγωγη πουθενα στην Ευρωπη.

 

στην Ουκρανία πωλείται κανονικά στα καταστήματα. Πριν 2 μήνες που το είχα δει η τιμή του ήταν περίπου 400 ευρώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως γνωρίζει κανείς γιατί δεν είχε καθόλου σήμα η δεύτερη κάρτα όταν το χρησιμοποίησα στην Κορέα (δεν ήταν πρόβλημα της κάρτας μιας και δοκίμασα και με άλλες sim)?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυο ερωτησεις παιδες:

1-Μπορει να περιγραψει κανεις ακριβως ποιο ειναι αυτο το περιβοητο προβλημα με το σημα?

2-Με το GPS πως τα παει?

Ευχαριστω

 

Παρεπιπτοντως,σε συγκριση διπλα διπλα σε μαγαζι με το HTC ONE,ενω εκεινο ειχε φουλ τις μπαρες του σηματος,το S4 mini (μια σιμ)

ειχε τις μισες με το ζορι.

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου προβλημα με το σημα ειναι οτι μεσα στο σπιτι συνηθως εχει μονο μια γραμμη κ δε μπορεις να μιλησεις σαν ανθρωπος...

πολλες φορες μου ερχονται μηνυματα κ κλησεις αργοτερα...

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο διαφορετικα firmware κατεληξα σε αυτο I9192XXUBML4....ειναι απο uzbekistan απο οτι ειδα.....εχει καλυτερη αποδοση στη μπαταρια κοντα 2 μερες με αρκετες εφαρμογες να τρεχουν στο παρασκηνιο και απο σημα κανονι...ακομα και σε σημεια που δεν ειχα με καμια αλλη συσκευη....ειναι επεισης και το ποιο ενημερωμενο firmware αν δεν κανω λαθος.....
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο διαφορετικα firmware κατεληξα σε αυτο I9192XXUBML4....ειναι απο uzbekistan απο οτι ειδα.....εχει καλυτερη αποδοση στη μπαταρια κοντα 2 μερες με αρκετες εφαρμογες να τρεχουν στο παρασκηνιο και απο σημα κανονι...ακομα και σε σημεια που δεν ειχα με καμια αλλη συσκευη....ειναι επεισης και το ποιο ενημερωμενο firmware αν δεν κανω λαθος.....

 

Κανει για ολους συτο? Και πως το κατεβαζω στο κινητο; εγω εχω αυτο :I9192UBUAΜΗ2 ξερουμε απο που ειναι ?

Edited by geopsimos
Link to comment
Share on other sites

Κανει για ολους συτο? Και πως το κατεβαζω στο κινητο; εγω εχω αυτο :I9192UBUAΜΗ2 ξερουμε απο που ειναι ? Αυτο το firmware ειναι απο βραζιλια......κατεβαζεις το firmware απο samsung-update και μετα το περνας με odin στο κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον , σημερα κατεβασα κ περασα την τελευταια εκδοση I9192XXUBML4 (ουζμπεκισταν) με odin . το τηλεφωνο μεταμορφωθηκε . οτι lang υπηρχε εξαφανιστηκε κ ενα θεμα κατα την αναζητηση ονοματων στις επαφες ( πληκτρολογουσα μονο τα δυο πρωτα γραμματα δε δεχοτανε αλλα γραμματα) εξαφανιστηκε κ αυτο.Και στη συνεχεια εκανα κ root με kingo .

http://www.kingoapp.com/?utm_source=Android%20ROOT

κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Και στη συνεχεια εκανα κ root με kingo . http://www.kingoapp.co/?utm_source=Android%20ROOT

κομπλε

 

Σχετικά με την αναφορά του παραπάνω προγράμματος θα ήθελα να ενημερώσω μελλοντικούς χρήστες για την ιδιωτική και άγνωστη λειτουργία του παραπάνω προγράμματος Kingo Root. Μπορεί να αποτελεί την εύκολη λύση στην διαδικασία Root ωστόσο όταν κάτι γίνεται ιδιαίτερα απλό αυτόματα σημαίνει ότι θα πρέπει να προσπελαθούν πολλά βήματα από μια διαδικασία (encapsulate- programming process principles). Αυτό συμβαίνει και με το Kingo Root, με ένα κλικ και χωρίς την ανάλυση της διαδικασίας που ακολουθεί επιτυγχάνεται Root χωρίς την να υπάρχει εμφανής κώδικας, fetching scripts και τι εμπεριέχουν από τα stand-alone file extensions e.t.c. Αυτός ήταν ένας από τους βασικούς λόγους για τον οποίο απαγορεύτηκε η οποιαδήποτε δημοσίευση και από το XDA. Μετά από ομόφωνη απόφαση όλων το thread “έκλεισε”. Όπως είχα δημοσιεύσει η αναγκαία μεσολάβηση server για το κατέβασμα του αντίστοιχου “μυστικού” script (fetching) και με άλλα λόγια η αναγκαία παραμονή σε online κατάσταση για την εκτέλεση της διαδικασίας θεωρείται σκόπιμη, εφόσον τα αντίστοιχα αρχεία υπάρχουν ήδη μετά την εγκατάσταση και το μόνο που δημιουργείται είναι άμεση επικοινωνία με τον server. Κατά προσωπική άποψη με ανησυχούν:

 

Ι.) Raw Data 4096 με μεταβλητό εύρος (Java Class (Section) – Flag C0000040)

ΙΙ.) Import Values @ advapi32.dll, Kernel32.dll, User32.dll (το συγκεκριμένο μπορεί να χρησιμοποιείται και για το UI μονό, δεν είμαι σίγουρος)

III.) Initialise Strings Values με VeriSign και από ότι ανακάλυψα το Trj/Krap.W από το ADB_ περνάει μέσω flash-tool στο PAK_Generic.009 από την έκδοση 1.1.1 στην 1.1.5.*

IV.) Η αποστολή ΙΜΕΙ (Serial Number) στον server στο οποίον συνδέεται για να ενεργοποιηθεί η διαδικασία Root.

 

**Επειδή θα μπορούσα να γράψω πάλι σελίδες για αυτό και είναι off-topic, προβαίνω άμεσα στα σημαντικά για όσους επιθυμήσουν να το χρησιμοποιούν:

 

A.) Πριν χρησιμοποιήσετε την παραπάνω μέθοδο κάντε μια εργοστασιακή επαναφορά ώστε να σβηστούν όλα τα προσωπικά σας αρχεία. Στα τεστ που έκανα είδα επιπλέον συνδέσεις όταν υπήρχαν (εσκεμμένα από εμένα) draft αρχεία μηνυμάτων, επαφών κ.τ.λ.

B.) Αφού επιτύχετε Root Status, κάντε uninstall το πρόγραμμα από τον υπολογιστή σας. Δεν παρατήρησα κίνηση δεδομένων ωστόσο είδα προσπάθεια για σύνδεση στις εκδόσεις 1.1.1 και 1.1.4 (όχι στην 1.1.5 και δεν έχω κοιτάξει τις δυο επόμενες εκδόσεις)

C.) Πολύ αυστηρή και τελείως προσωπική συμβουλή, μετά την διαδικασία Root με την παραπάνω μέθοδο MHN χρησιμοποιήσετε την συσκευή σας για την οποιαδήποτε online συναλλαγή η ακόμα και για την σύνδεση οποιαδήποτε εφαρμογής online banking. Λογαριασμοί Facebook, Gmail, Hotmail e.t.c. δεν έχουν κίνδυνο για Data_Retrieve(null;.

 

***Κλείνοντας σας παραθέτω μια γενική φωτογραφία από την ανάλυση της εφαρμογής ( μετά από μεταφορά των core files on MAC/Linux System) δυστυχώς δεν είχα συγκρατήσει το Runtime Test από το Eclipse, το οποίο και φυσικά μας δείχνει ένα απλό manifest file ενώ θα περιμέναμε κάτι παραπάνω. Όποιος ενδιαφέρεται, μπορεί να βρεί αρκετές πληροφρίες και σε άλλες πηγές στο διαδίκτυο.

 

 

* Όπως είναι φυσικό η παρουσία “ιών” κάτι που άμεσα μπορεί να μεταφραστεί κακόβουλο λογισμικό από ένα Anti-Virus, είναι υποκειμενικό εφόσον οι ενέργειες cracking/hacking/Root αφορούν παραμετροποίηση συστήματος/εφαρμογής. Ωστόσο το Kingo Root κατά ένα τρόπο χρησημοποιεί την ίδια λογική του Vroot (Trj/Krap.W & PAK_Generic.009).

** Οι συμβουλές αποτελούν τμήμα προσωπικής έρευνας στο συγκεκριμένο εκτελέσιμο αρχείο και δεν ευθύνομαι για την απώλεια οποιαδήποτε πληροφορίας.

*** Ζητώ συγνώμη από τους MOD’s, γνωρίζω ότι το θέμα είναι off-topic απλά επειδή το θέμα του Kingo αναφέρθηκε εδώ λόγω της χρησιμότητας για την συσκευή και ίσως πιθανό sorting στο forum να μετακινήσει χρήστες εδώ, αν χρειαστεί να μεταφερθεί. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Με τα ελληνικά είναι οκ για αγορά από skroutz?

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Με τα ελληνικά είναι οκ για αγορά από skroutz?

 

Αν εννοείς την Ελληνική γλωσσά ,ναι δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα ,όλα έχουν Ελληνικά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ το Firmware I9192XXUBML4 (Uzbekistan). Για όσους έχουν σκοπό να τη περάσουν να ενημερώσω ότι αυτή η έκδοση φέρνει και το ΚΝΟΧ Bootloader, για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375368

 

Το πιο σημαντικό σημείο είναι αυτό:

 

"Έτσι, απαγορεύεται η επιστροφή σε παλιότερα firmwares μέσω Odin, τα οποία περιέχουν παλιότερο kernel. Απαγορεύεται η αλλαγή του bootloader. Απαγορεύεται η αλλαγή kernel. Και όταν δοκιμάσεις αλλάξεις kernel, ή να κάνεις root, ή όντας root να πειράξεις αρχεία του συστήματος, η παραπάνω γραμμή γίνεται Knox warranty void: 0x1. Για πάντα."

992
Link to comment
Share on other sites

εβαλα κ εγω με το odin το συγκεκριμενο firmware.ολα καλα κ μου εβγαλε και την πρασινη ενδειξη pass στο Odin.το τηλεφωνο εκανε επανεκινηση και αναβαθμιση android(117 αρχεια συγκεκριμενα)

μετα απο αυτο εκανε αλλες 8 και απο εκεινο τ σημειο κ επειτα δεν ξεκιναει το τηλεφωνο.ενημερωνει 8 αρχεια και λιγο πριν φτασει σ αρχικη οθονη για να δωσω τα Pin κανει συνεχως επανεκινηση κ παλι απ'την αρχη???

τι φταιει ακριβως και πως μπορω να το διορθωσω??

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με προηγουμενο ποστ μου για το προβλημα που αντιμετωπιζα,τλκ λυθηκε...το λαθος δικο μου και εγινε μεσα στο odin.

το περασα ξανα απο την αρχη και το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα.δε βρηκα χρονο ακομη να διαπιστωσω τις οποιες αλλαγες.θα ξαναποσταρω για εντυπωσεις..

 

thanks HOC_MODO και aquarius1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια !!! χρειαζομαι βοηθεια sos !!! σημερα αγορασα το κινητο απο το σκρουτζ!!! δε μπαινει στο ιντερνετ καθολου μεσω κινητης τηλεφωνιας!! σε καμια απο τις 2 καρτες... τι μπορει να συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια !!! χρειαζομαι βοηθεια sos !!! σημερα αγορασα το κινητο απο το σκρουτζ!!! δε μπαινει στο ιντερνετ καθολου μεσω κινητης τηλεφωνιας!! σε καμια απο τις 2 καρτες... τι μπορει να συμβαινει?

 

Μέσω Wi-Fi μπαίνεις;

Για να μπείς μέσω κινητής τηλεφωνίας πρέπει να ενεργοποιήσεις την επιλογή Δεδομένα Κινητού.

 

Για δώσε μας περισσότερρες πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για εσας που το εχετε το τηλεφωνο ηθελα να ρωτησω αν αξιζει για την γυναικα μου που θελει δικαρτο. Πρωτη φορα θα παει σε ανδροιντ οποτε δεν εχει απαιτησεις απλα δεν θα ηθελα να είναι σαν το s duos που το ειδα σε ένα φιλο και σερνεται.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για εσας που το εχετε το τηλεφωνο ηθελα να ρωτησω αν αξιζει για την γυναικα μου που θελει δικαρτο. Πρωτη φορα θα παει σε ανδροιντ οποτε δεν εχει απαιτησεις απλα δεν θα ηθελα να είναι σαν το s duos που το ειδα σε ένα φιλο και σερνεται.

 

Ειναι το καλύτερο μη το σκέφτεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω περιπου 3 μηνες και ειμαι παρα πολυ ευχάριστημενος, δεν θα το αλλαζα προς το παρον με κανενα δικαρτο.....απλα το κινητο για μενα ειναι σουπερ.
Link to comment
Share on other sites

Το google play store το είχε το δικό σας ή μόνο με root έρχεται ; Το ρωτάω γιατί εφόσον δεν προορίζετε για ευρωπαϊκές χώρες ίσως να μην το περιλαμβάνει.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Το google play store το είχε το δικό σας ή μόνο με root έρχεται ; Το ρωτάω γιατί εφόσον δεν προορίζετε για ευρωπαϊκές χώρες ίσως να μην το περιλαμβάνει.

 

Κανονικά έχει..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Επειδη μια απορια οταν εχεις και τις 2 sim σου δινει επιλογη σε ποια απ τις 2 θα εχεις τα data ανοιχτα;

Ειναι διαδικασια;

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Επειδη μια απορια οταν εχεις και τις 2 sim σου δινει επιλογη σε ποια απ τις 2 θα εχεις τα data ανοιχτα;

Ειναι διαδικασια;

 

Ναι εσύ διαλέγεις απο πια σιμ και είναι πολύ εύκολο, για μένα είναι το καλύτερο τηλ για δυο σιμ όλα εύκολα και καλά!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...