Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενταξει, αν μπορεις το backup αυτο ανεβασε το καπου να το παρω..

Παρεπιπτοντως, εσυ που εχεις την Β03 εχεις καθολου μπλοκαρισματα? Εμενα και τα δυο τηλεφωνα με την Β06 εχουν μπλοκαρει κανα 2-3 φορες το καθενα, κατι παθαινει και κανει επανεκκινησεις με μονιμη δονηση συγχρονως. Βγαζω την μπαταρια και ερχεται στα καλα του, ευτυχως..:worry:

Εχουμε τιποτα πληροφοριες αν υπερεχει σε κατι της Λευκορωσσιας?

Thanks

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενταξει, αν μπορεις το backup αυτο ανεβασε το καπου να το παρω..

Παρεπιπτοντως, εσυ που εχεις την Β03 εχεις καθολου μπλοκαρισματα? Εμενα και τα δυο τηλεφωνα με την Β06 εχουν μπλοκαρει κανα 2-3 φορες το καθενα, κατι παθαινει και κανει επανεκκινησεις με μονιμη δονηση συγχρονως. Βγαζω την μπαταρια και ερχεται στα καλα του, ευτυχως..:worry:

Εχουμε τιποτα πληροφοριες αν υπερεχει σε κατι της Λευκορωσσιας?

Thanks

 

Της Λευκορωσιας ειναι βαρια πολυ. Απο 23000 antutu με εριξε στα 16. Εβαλα την GeekV2 custom η οποια εχει νοβα launcher ειναι καλη, φαινεται να εχει Β06 αλλα με baseband Β01. Λυση με το wifi αναμενομενα οπως ειδε και ο Σπακα ΔΕΝ.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα κυκλοφορούν ρομς σε κινέζικα φόρουμ άμα κάποιος είναι τολμηρός ας ψάξει να βρει να δοκιμάσει

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα σε ενα κινέζικο forum οτι υπάρχει η Β05 για το κινητό.

Το site είναι αυτό http://bbs.hiapk.com/thread-11118799-1-1.html.

Όποιος μπορεί ας την βάλει και να πει εντυπώσεις και αν διορθώνει και τίποτα στο Wi-FI.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο hands free εχετε κατι να μου προτεινετε γθατι αγορασα κατι μουφα dr dre τα οποια δεν ακουγονται και γενικα δεν λειτουργουν καλα ενω σε σονυ τυπο ειναι μπομπα

Ψαξε υπομονετικα (εγω δεν εχω αυτη τη στιγμη..) σε πιο πισω σελιδες, καποιος ανεφερε οτι πηρε handsfree απο e-shop (για sony), ειναι πολυ καλα, εγω τα πηρα, εκαναν τοτε γυρω στα 8Ε. Αν τα βρεις καπου, χτυπα τα με κλειστα ματια.

 

τα captive keys φωτίζουν όποτε θέλουν

Αν και..κατοπιν εορτης, με το update που εκανα εχθες στο Gravity box, εχει μια επιλογη για το φωτισμο για τα 3 touch κατω. Ετσι τωρα αναβουν σε καθε αναμμα της οθονης, για οσους θελουν να βλεπουν που πατανε..:)

 

Της Λευκορωσιας ειναι βαρια πολυ. Απο 23000 antutu με εριξε στα 16
Χμμ..οποτε ακυρον η Λευκορωσσιδα.. Την custom δεν την παω, μενουν Κινεζικα υπολειμματα..Thanks Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Στεναχωρεθηκα πολυ με αυτο το τηλεφωνο. Μου φανηκε γενικα τελειο κι οποιος το εβλεπε ελεγε μπραβο. Το θεμα με το wifi το παλεψα πολυ γιατι δεν ηθελα να το στειλω πισω. Τωρα ομως το εχει φοβηθει το ματι μου...
Δεν εχεις αδικο, και αισθητικα και λειτουργικα ειναι πολυ καλο τηλεφωνο, αυτο ομως το προβλημα με το WiFi το καταποντισε στα ταρταρα..κριμα

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο το Antutu δείχνει αν είναι ελαφριά μια ρομ. Παίζουν και μόντες που ανεβάζουν το σκορ αλλά δεν δίνουν κάτι σε καθημερινή βάση. Εμένα, που την δούλεψα, δε μου φάνηκε πιο βαριά από Β06.

 

Η ρομ του cbx01 v4 ή όπως τη λένε είναι καλή σε θέμα αυτόματης φωτεινότητας, την έχει ρυθμίσει ωραία και πέφτει αρκετά η φωτεινότητα όταν πρέπει. Αλλά αφήνει κινέζικα στην ημερομηνία στα notifications και σε μερικές ρυθμίσεις, σπαστικό. Από θέμα Wi-Fi τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε "κατσε στ' αυγα σου αφου δεν εχεις προβλημα" λεω εγω τωρα στον εαυτο μου..;)

 

Παιδια υπαρχει κανενας τροπος τα νουμερα των τηλεφωνων να εμφανιζονται διαφορετικα? Δηλαδη αντι 693-4**-**** να εμφανιζονται 6934-***-*** ??

 

Κατι αλλο τωρα για οσους ενδιφερονται να αγορασουν δευτερη μπαταρια.

Παραθετω δυο πλευρικες φωτο απο δυο υποτιθεται original μπαταριες. Οπως τις κοιταμε η αριστερη ειναι αυτη που ηρθε με το τηλεφωνο, η original,και δεξια η extra. Δεν φαινεται διαφορα, στην πραγματικοτητα η δεξια στα γραμματα της ειναι λιγο πιο ανοιχτοχρωμη. Δεν μπορω να πω οτι αυτο μπορει να ειναι ξεκαθαρο χαρακτηριστικο "φασον" μπαταριας.

[ATTACH]45619[/ATTACH]

Παρακατω βλεπουμε δυο φωτο απο την πανω μερια που βρισκονται οι πολοι. Η αριστερη ειναι η original και η δεξια η extra. Βλεπουμε ξεκαθαρα οτι η extra μπαταρια εχει πιο στενους πολους με μεγαλυτερη αποσταση αναμεσα τους. Οι πολοι δεν βγαινουν κατα τυχη στενοτεροι, οποτε θεωρω αυτο σαν ξεκαθαρο χαρακτηριστικο για να την απορριψει κανεις, δεδομενου οτι η extra βγηκε ελαττωματικη. Επισης φαινεται οτι η υποδοχη που βρισκεται απεναντι στους πολους ειναι στη μεν original ασημι χρωμα ενω στην extra μαυρο.

[ATTACH]45620[/ATTACH]

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

 

Εμενα μου στειλανε απο to2c μια που ανοιγοντας τα συμπιεσμενα εχει πολλα αρχεια εκτος απο τα βασικα boot recovery system εχει καποια bin εκτελεσιμα για διορθωση radios απο οτι λεει αλλα τα περναει με ενα bat script το οποια επι της ουσιας τρεχει διαδοχικα fastboot flash blabla blabla. Οτι ρουταρισματα φλασαρισματα εκανα μεχρι τωρα σε αλλες συσκευες ηταν απο κονσολα ubuntu, με adb εκανα τα παντα, εμπαινα σε fastboot mode. Στο zte δεν καταφερα ποτε να μπω σε fastboot. Το ιδιο και με windows 8.1 64 bit , ενω με 7 32bit μπορεσα να περασω custom recovery αλλα περναγα τη ρομ me adb sideload <filename> απο cwm. Μορει καποιος ο οποιος μπηκε σε fastboot για να φλασαρει να βοηθησει? Δεν ειναι σε ζιπ για να την περασω απο sd η sideload. Θα την ανεβασω και θα δωσω το url εδω.

Edited by parisp82
συμπληρωση
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα τα hands free που δουλευουν μπομπα με το geek ειναι τα πολυαγαπημενα μας του nokia

http://images01.olx-st.com/ui/11/52/22/1305211871_199285022_1-Pictures-of--NEW-unused-Geniun-Nokia-Handsfree-Moti-Pin-it-can-be-used-with-all-such-mobile.jpg

αλλα επειδη ειναι πολυ παλια μπορουμε να βρουμε τι τυπος handsfree ειναι για να αγορασω κατι πιο καινουργιο?

 

Ευχαριστω!

 

 

P.s. οταν λεω μπομπα δεν ενοω μονο ηχος και μικροφονο αλλα και το κουμπι που τερματιζει τις κλησεις, οποτε αυτα που ψαχνω θελω να δουλευει το κουμπι τερματισμου κλησης

Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

https://pithos.okeanos.grnet.gr/public/4wsGB7bN9LezYTkhGvJ2w2

εδω μπορειτε να κατεβασετε νομιζω ειναι β04 με firmware διορθωσεις.

 

 

Είναι αυτή που έλεγες και πιο πριν; Φαστμπουτ είναι όταν το ανοίγεις και με τα 3 πλήκτρα πατημένα, όπως φλασαρουμε την ρεκοβερυ. Αλλά υπάρχει και ένα εργαλείο που χρησιμοποιούν στο Ρωσικό φόρουμ για ρομ με πολλά αρχεία mft κάτι τέτοιο. Θα δοκιμάσω όταν πάω σπίτι...

 

PS. Η Β03 που στέλνει και το minideal φαίνεται να είναι.

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

hy guys,

i'm sorry if i can't speak greek but i'm from italy.

i hope if someone can translate romanos guide, only cwm recovery, root and custom rom because i really need to change rom to my zte geek.

actually i have stock firmware b06 but there are some bugs, first of all duration of battery is too short.

i hope your custom geek rom v2 have italian language.

thanks to all people want to help me!

francesco

Edited by francescoiuliano
Link to comment
Share on other sites

hy guys,

i'm sorry if i can't speak greek but i'm from italy.

i hope if someone can translate romanos guide, only cwm recovery, root and custom rom because i really need to change rom to my zte geek.

actually i have stock firmware b06 but there are some bugs, first of all duration of battery is too short.

i hope your custom geek rom v2 have italian language.

thanks to all people want to help me!

francesco

 

hi Francesco i made a mini quick tutorial based on romanos's and other's tutorials.

Take a look here http://goo.gl/lkHsdn i hope it helps.

 

Παιδια λογω ελλειψης χρονου το κειμενο θελει φτιαξιμο , οποιος μπορει να το κανει πιο ωραιο και ολοκληρωμενο το κατεβαζει και το ανεβαζει σto drive της google η οπουδηποτε αλλου για ευκολη προσβαση.

Edited by parisp82
Link to comment
Share on other sites

hi Francesco i made a mini quick tutorial based on romanos's and other's tutorials.

Take a look here http://goo.gl/lkHsdn i hope it helps.

 

Παιδια λογω ελλειψης χρονου το κειμενο θελει φτιαξιμο , οποιος μπορει να το κανει πιο ωραιο και ολοκληρωμενο το κατεβαζει και το ανεβαζει σto drive της google η οπουδηποτε αλλου για ευκολη προσβαση.

 

thank you so much paris!

i saved your quick guide. please tell if the rom you suggest (b03) is good for battery and if is a custom rom or official firmware.

thank you in advance

Link to comment
Share on other sites

thank you so much paris!

i saved your quick guide. please tell if the rom you suggest (b03) is good for battery and if is a custom rom or official firmware.

thank you in advance

It is a custom ROM because has not any Chinese app, includes gapps but without cwm installed. It has the stock recovery. This ROM sent to me by to2c.

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

thank you so much paris!

i saved your quick guide. please tell if the rom you suggest (b03) is good for battery and if is a custom rom or official firmware.

thank you in advance

I will test the battery but I think it is good enough.

Link to comment
Share on other sites

It is a custom ROM because has not any Chinese app, includes gapps but without cwm installed. It has the stock recovery. This ROM sent to me by to2c.

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

I will test the battery but I think it is good enough.

 

perfect! i really appreciate you help! i'm going to flash it and cwm recovery.

i'll report my experience. thank a lot again!

Link to comment
Share on other sites

Με την Β06 έχω τραβήξει άσχημα νεύρα και εγώ λόγω Wifi. Με το (φτηνότερο) V967s της γυναίκας μου βλέπω ολόκληρο κατεβατό δικτύων και συνδέομαι. Με το 975 ούτε λίστα.

 

Στη δουλειά όμως που δεν πιάνω πλέον τίποτα, θυμάμαι ότι την μέρα που το πήρα και το πρωτοσύνδεσα, έπαιζα με την B03 του minideal. Έχω εδώ και καιρό την B06.

 

Μπορεί κάποιος που να έχει την B03 να ζιπάρει και να ανεβάσει κάπου το φάκελλο /etc/wifi; Μπορεί κάποιος που έχει το firmware Λευκορωσίας να κάνει το ίδιο;

 

Θα πιάσω τα αρχεία ένα ένα να δω τι στο διάολα γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Με την Β06 έχω τραβήξει άσχημα νεύρα και εγώ λόγω Wifi. Με το (φτηνότερο) V967s της γυναίκας μου βλέπω ολόκληρο κατεβατό δικτύων και συνδέομαι. Με το 975 ούτε λίστα.

 

Στη δουλειά όμως που δεν πιάνω πλέον τίποτα, θυμάμαι ότι την μέρα που το πήρα και το πρωτοσύνδεσα, έπαιζα με την B03 του minideal. Έχω εδώ και καιρό την B06.

 

Μπορεί κάποιος που να έχει την B03 να ζιπάρει και να ανεβάσει κάπου το φάκελλο /etc/wifi; Μπορεί κάποιος που έχει το firmware Λευκορωσίας να κάνει το ίδιο;

 

Θα πιάσω τα αρχεία ένα ένα να δω τι στο διάολα γίνεται...

 

Δεν χρειάζεται να είναι περασμένη στο κινητό, μπορείς απλά να έχεις τις rom κατεβασμένες. Απλά επειδή την Β03 την έχω σε nandroid πρέπει να ανοίξω το system σε Ubuntu. Σε καμιά ώρα θα στα βάλω. Θες και τίποτα άλλο ή μόνο το etc/wifi;

 

PS. Έβαλα από Β03 minideal, B06 και Λευκορωσίας. Δε νομίζω να δεις διαφορές αλλά ρίξε μια ματιά.

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να είναι περασμένη στο κινητό, μπορείς απλά να έχεις τις rom κατεβασμένες. Απλά επειδή την Β03 την έχω σε nandroid πρέπει να ανοίξω το system σε Ubuntu. Σε καμιά ώρα θα στα βάλω. Θες και τίποτα άλλο ή μόνο το etc/wifi;

 

PS. Έβαλα από Β03 minideal, B06 και Λευκορωσίας. Δε νομίζω να δεις διαφορές αλλά ρίξε μια ματιά.

 

B03 : https://pithos.okeanos.grnet.gr/public/4wsGB7bN9LezYTkhGvJ2w2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους 2 σας. /etc/wifi φτάνει.

 

Μία ερώτηση: ο default τύπος mount (R/O ή R/W) για κάθε partition ποιος είναι; Τους άλλαξα στο ES, αλλά δε θυμάμαι τον τύπο του κάθε partition...

Link to comment
Share on other sites

 

Πρέπει να είναι ίδια με αυτή του minideal, την είχα περάσει αλλά δε θυμάμαι αν έχει ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές. Πάντως δε θυμάμαι να είχε διαφορά στο WiFi. Εσύ την έχεις βάλει;

 

Ευχαριστώ και τους 2 σας. /etc/wifi φτάνει.

 

Μία ερώτηση: ο default τύπος mount (R/O ή R/W) για κάθε partition ποιος είναι; Τους άλλαξα στο ES, αλλά δε θυμάμαι τον τύπο του κάθε partition...

 

Μη σε πάρω και στο λαιμό μου αλλά το default πρέπει να είναι όλα που βγάζει R/W εκτός από / και /system που είναι R/O.

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

Αν και..κατοπιν εορτης, με το update που εκανα εχθες στο Gravity box, εχει μια επιλογη για το φωτισμο για τα 3 touch κατω. Ετσι τωρα αναβουν σε καθε αναμμα της οθονης, για οσους θελουν να βλεπουν που πατανε..:)

 

Eπειδη με ενδιαφερει το θεμα για τα 3 κατω πληκτρα πες μου κατι σε παρακαλω.Κανω εγκατασταση το gravity box οπως λες παραπανω και μου λεει οτι η εφαρμογη χρειαζεται το abode air.Το κατεβαζω λοιπον και πριν γινει η εγκατασταση του,μου βγαζει ενα μνμ για σφαλμα. Αγνωστος κωδικος σφαλματος κατα την εγκατασταση "-24".Γνωριζεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...