Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασικά το wifi και η έκδοση Android που έχει ξεμείνει σε 4.2, είναι τα μοναδικά αρνητικά αυτής της συσκευής.

Κατά τ'άλλα πετάει και δεν έχει bugs κλπ.

Link to comment
Share on other sites

το οτι τρεχει 4.2 δεν ειναι κακο. οκ δεν ειναι τελευταια εκδοση του λειτουργικου, αλλα αν τρεχει τις εφαρμογες που θες, ειναι μια χαρα ;)
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και όντως τρέχει τα πάντα αλλά ένα γ@μώτο σου μένει για τόσο δυνατή συσκευή να μην έχουν βγάλει έστω μία kitkat rom και από την άλλη έχεις το αντίστοιχης παλαιότητας Zenfone της Asus με αντίστοιχο cpu και χειρότερα χαρακτηριστικά γενικά να παίρνει lollipop...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από έναν χρόνο χρήσης του Geek μας, δυστυχώς έχω να πώ πως δεν έχω μείνει και με τις καλύτερες των εντυπώσεων. Ενώ το κινητό απο πλευράς δύναμης και μνήμης δεν με έχει κρεμάσει ποτέ, το απογοητευτικό WiFi του με έχει κάνει πραγματικά να θεωρώ ότι μειώνει εντελώς το ότι καλό έχει το κινητό πάνω του. Η κατάσταση είναι απογοητευτική και το μόνο που με έχει σώσει είναι το 3G που μετριάζει και καλύπτει κάπως το πρόβλημα. Αν μέσα σε αυτό προσθέσουμε και ότι μετά από ένα σχετικά μικρό πέσιμο που είχε δεν βλέπει πλέον την κάρτα SD το κινητό έχει φτάσει στο σημείο να μην μπορεί να αντεπεξέλθει στα βασικά (mail, attachments, photos κτλ). Όλες οι εφαρμογές ακόμα και αυτές που είναι εγκατεστημένες στο κινητό και όχι στην SD ζητάνε την κάρτα για να αποθηκεύσουν το οτιδήποτε. Προσπάθησα να το φτιάξω αλλά δεν βρήκα άκρη, κάποια επαφή που δεν φαίνεται λογικά κάνει την ζημιά. Έχετε μήπως κάποιος ιδέα πως μπορώ να παρακάμψω εντελώς την SD? Δηλαδή να κάνω ένα format εξ αρχής και απλώς να μην υπάρχει, αν και ακόμα και για το format νομίζω χρειάζεται η SD.

 

Αυτό με το πέσιμο και την sd έγινε και στον αδερφό μου. Συμφωνώ 100% με αυτα που αναφέρεις.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδιά επειδή τα έπαιξαν τα ακουστικά....μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω;

 

Ωχχχ ειναι ατιμα τηλεφωνα τα ZTE με τα ακουστικα, το σιγουρο ειναι οτι αν θες hands-free θα παρεις με το παλιο προτυπω νομιζω ompt, χωρις να είμαι απολυτα βέβαιος

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Ωχχχ ειναι ατιμα τηλεφωνα τα ZTE με τα ακουστικα, το σιγουρο ειναι οτι αν θες hands-free θα παρεις με το παλιο προτυπω νομιζω ompt, χωρις να είμαι απολυτα βέβαιος

επειδή είμαι ολίγον άσχετος με το θέμα....τι εννοείς ompt;

Link to comment
Share on other sites

Ωχχχ ειναι ατιμα τηλεφωνα τα ZTE με τα ακουστικα, το σιγουρο ειναι οτι αν θες hands-free θα παρεις με το παλιο προτυπω νομιζω ompt, χωρις να είμαι απολυτα βέβαιος

 

Το Geek παίζει με το παλιό πρότυπο αλλά το V5 (Red Bull) που είναι νεότερο κινητό παίζει με το νέο (πλέον κλασσικό) πρότυπο.

Αν κρίνω από αυτό, θεωρώ ότι όλα τα ZTE που παράχθηκαν από τα τέλη 14 και έπειτα θα παίζουν με το νέο πρότυπο.

Link to comment
Share on other sites

Το Geek παίζει με το παλιό πρότυπο αλλά το V5 (Red Bull) που είναι νεότερο κινητό παίζει με το νέο (πλέον κλασσικό) πρότυπο.

Αν κρίνω από αυτό, θεωρώ ότι όλα τα ZTE που παράχθηκαν από τα τέλη 14 και έπειτα θα παίζουν με το νέο πρότυπο.

τι ειναι το παλιό πρότυπο ώστε να ψαξω και να αγοράσω;

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το παλιό πρότυπο ώστε να ψαξω και να αγοράσω;

 

Στην προηγούμενη σελίδα, έχει πλήρη ανάλυση, την διάβασες και έχεις απορίες?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην προηγούμενη σελίδα, έχει πλήρη ανάλυση, την διάβασες και έχεις απορίες?

δεν το είδα....θα το διαβάσω και θα σου πω.

και κάτι άλλο: κάποιες φορές το κινητό χάνει το σήμα και όταν γίνεται αυτό βγάζει πάνω στη μπαρα τη κεραία κλασικα(ότι δεν έχει σήμα)και πισω από τη κεραία έχει ένα σχήμα που ειναι ένα ορθογώνιο τρίγωνο, ίδιο με αυτό που έχουν τα τηλεχειριστήρια στο volume.ξέρετε τι παίζει; το σήμα επανέρχεται μόνο του μετά από ώρα ή αν βιάζομαι με επανεκκίνηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτά είναι οκ;

http://www.skroutz.gr/s/4724270/ZTE-HMZ8-C4-OMTP.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε που μπορω να βρω μπαταρία για το zte geek?

Κάποιο site αξιόλογο η αν καποιος που έχει δεύτερη και δεν την θέλει ας στείλει μνμ. Ευχαριστώ. Καλη πρωτομαγιά.

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το παλιό πρότυπο ώστε να ψαξω και να αγοράσω;

Δημητρη παρε κατι τετοιο http://www.ebay.co.uk/itm/Earphone-Converter-Adapter-Noodle-Cable-convert-OMTP-to-CTIA-or-CTIA-to-OMTP-Red-/321624566839?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4ae2516c37 να γλυτωσεις και βαζεις οτι θες..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Γιώργο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,αντιμετώπιζω ενα περίεργο πρόβλημα τελευταία, όταν βγάζω τη σιμ το κινητό μ βγάζει διαφορετική στάθμη μπαταρίας(πολύ χαμηλή) ενω όταν την έχω μέσα δείχνει την κανονική.Τι συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Που αλλού.. στο Aliexpress.. http://www.aliexpress.com/item/LCD-Geek-V975-For-Brand-ZTE-Geek-V975-lcd-display-Digitizer-Touch-screen-with-freeshiping/2009360883.html

Καλημέρα παιδιά,αντιμετώπιζω ενα περίεργο πρόβλημα τελευταία, όταν βγάζω τη σιμ το κινητό μ βγάζει διαφορετική στάθμη μπαταρίας(πολύ χαμηλή) ενω όταν την έχω μέσα δείχνει την κανονική.Τι συμβαίνει?
κάτι κρασαρε.. . Κάνε ένα φλασαρισμα τη ρομ.. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στο παραπάνω link για οθόνη γιατί μέσα γράφει ανάλυση 800χ480 αντί HD που κανονικά είναι το Geek.

Μπορεί και να είναι λάθος αλλά καλύτερα να το ξέρετε από πριν οι ενδιαφερόμενοι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
και εγω το ιδιο?

 

Καλησπερα και παλι μετα απο καιρο.Στο κατω μερος της οθονης δεν δουλεουν τα capacitive keys (και λιγο πιο πανω).Αν αλλαξω την οθονη (http://www.ebay.com/itm/Touch-Screen-Digitizer-Glass-Lens-Replacement-For-ZTE-Geek-V975-U988S-/261835910201?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cf6a2ec39) θα ειναι οκ?Και αν ναι,ειναι ευκολο?Το εχει κανει καποιος απο εδω?Eπισης ενδιαφερομαι να αγορασω καποια συσκευη που μπορει να εχει οποιοδηποτε αλλο προβλημα εκτος απο την οθονη του.Ευχαριστω.

Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Μου εσπασε η οθονη στο Geek μετα απο πτωση και παρήγγειλα τη συγκεκριμένη:

http://www.shop13.gr/zte-v975-geek-touch-screen-lens-black-or-p-122148.html

Το πηγα για αλλαγη αλλα ο τεχνικος δε μπορεσει να αποκολλήσει το σπασμενο τζαμι.

Γνωρίζει κανεις αν μπορώ να παραγγείλω ολόκληρη την οθόνη (οχι μονο το τζάμι) η καποιον ικανο τεχνικο για να κανει την αντικατασταση με την υπαρχουσα?

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Μου εσπασε η οθονη στο Geek μετα απο πτωση και παρήγγειλα τη συγκεκριμένη:

http://www.shop13.gr/zte-v975-geek-touch-screen-lens-black-or-p-122148.html

Το πηγα για αλλαγη αλλα ο τεχνικος δε μπορεσει να αποκολλήσει το σπασμενο τζαμι.

Γνωρίζει κανεις αν μπορώ να παραγγείλω ολόκληρη την οθόνη (οχι μονο το τζάμι) η καποιον ικανο τεχνικο για να κανει την αντικατασταση με την υπαρχουσα?

 

Ευχαριστώ!!

 

Eιναι πολυ δυσκολο στο geek να αποκολλησεις το τζαμι απο την οθονη (ειναι μαζι).Χρειαζεται ειδικο μηχανημα και παλι ειναι δυσκολο.Εγω παρηγγειλα αυτο :http://www.ebay.com/itm/291482468291?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT (ειναι και η οθονη μαζι)αφου πρωτα ειχα καταφερει να την αποσυναρμολογησω.Τωρα ειμαι σιγουρος οτι μπορω να την ξαναβαλω (αφου μου την γλυτωσε και δεν το διελυσα :happy:).Προσεχε γιατι εντοπισα και μουφες.Τουλαχιστον αυτο γραφει ΖΤΕ πανω και λεει οτι ειναι και original.Ομως ακομη δεν εχω παραλαβει για να σου πω σιγουρα .

Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...