Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ουτε recovery υπαρχει ακομη στο xda(τουλαχιστον δοκιμασμενο)κατι κινειται βεβαια αλλα τιποτα ακομη...οσο για την 4.3 official ...δεν παιζει για ποτέ...ισως παρει 4.2.2 καποια στιγμη...μεγαλο ισως...οπως επισης δεν υπαρχουν ακομη custom roms(αφου δεν εχει βγει ακομη σταθερο recovery)

 

Κατάλαβα..

 

Μιλάμε για 4.2.2 επίσημο update απο τη μαμά Samsung; Το οποίο θα γίνει προφανώς over the air;

 

Εντύπωση μου κάνει πάντως, ενα τέτοιο μέτριο κινητό που είναι σχετικά καλό και σε πολυ καλή τιμή για κάποιον που δεν επιθυμεί να δώσει τόσα λεφτά σε κινητά όπως S4 κλπ να μην έχει modding community στο xda. :worry:

 

Είδωμεν, ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Bάζω καλώδιο OTG και δεν αναγνωρίζει το mouse.Μήπως χρειάζεται καμία εφαρμογή; Edited by IASVN
Λύθηκε το δεύτερο πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα..

 

Μιλάμε για 4.2.2 επίσημο update απο τη μαμά Samsung; Το οποίο θα γίνει προφανώς over the air;

 

Εντύπωση μου κάνει πάντως, ενα τέτοιο μέτριο κινητό που είναι σχετικά καλό και σε πολυ καλή τιμή για κάποιον που δεν επιθυμεί να δώσει τόσα λεφτά σε κινητά όπως S4 κλπ να μην έχει modding community στο xda. :worry:

 

Είδωμεν, ευχαριστώ πάντως!

 

ναι κατι τετοιο διαβασα για επισημο αρχες του χρονου...απο xda ειναι απιστευτο οτι δεν υπαρχει ουτε καν νημα για το συγκεκριμενο κινητο,,,μονο καποιος ανοιξε ενα thread κ εκει μιλανε 2-3 σελιδες...τι να πω?φτιαχνουν recovery τωρα κ ζητανε beta testers ...θα δειξει σε κανα μηνα πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Οι εφαρμογές s voice , smart stay , voice unlock , smart alert , best shoot της samsung είναι διαθέσιμες μόνο για τα galaxy η και για τα windows phone ( ativ s ) ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντηση και καληνύχτα σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Οι εφαρμογές s voice , smart stay , voice unlock , smart alert , best shoot της samsung είναι διαθέσιμες μόνο για τα galaxy η και για τα windows phone ( ativ s ) ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντηση και καληνύχτα σε όλους

 

Να πας να ποσταρεις την ερώτηση σου στο θέμα του ativ s για να πάρεις μια ολοκληρωμένη απάντηση (εδώ λίγη έχουν χρησιμοποιήσει γενικά Windows Phone)... πάντως λογικά δεν θα τα διαθέτει αυτά για τον πολύ απλό λόγο ότι είναι εφαρμογές του Android!

Για το s voice δεν υπάρχει καμία περίπτωση να το έχει αλλά τα άλλα μπορεί να τα έχει με παραπλήσιες ονομασίες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Οι εφαρμογές s voice , smart stay , voice unlock , smart alert , best shoot της samsung είναι διαθέσιμες μόνο για τα galaxy η και για τα windows phone ( ativ s ) ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντηση και καληνύχτα σε όλους

 

Smart Stay, S Voice και Smart Alerts τα έχει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.

εχω το συγκερκειμενο μοντελο και δεν μπορω να βγαλω ακρη οσο αφορα τα sms.

συγκεκριμενα,ενω αρχικα -πλαι-μου βγαζει οτι μπορω -για ενα sms-να πληκρολογησω 160 χαρακτηρες-γραμματα και κενα-,οταν παταω το πρωτο γραμμα,αυτοματα στο sms μου απομενουν...69 χαρακτηρες.

μπορει καποιος να μου πει,πως μπορω και απο που να κανω την απαραιτητη ρυθμιση ,ωστε να χω 160 χαρακτηρες?

προφανως μου βγαζει 70-απο τους 160-γιατι μπορω να γραψω με κεφαλαια και μικρα,αλλα εμενα δεν με ενδιαφερει αυτο,με ενδιαφερει ναχω 160 χαρακτηρες στο sms μου για λογους οικονομιας και ας ειναι ολα κεφαλαια.

ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.

εχω το συγκερκειμενο μοντελο και δεν μπορω να βγαλω ακρη οσο αφορα τα sms.

συγκεκριμενα,ενω αρχικα -πλαι-μου βγαζει οτι μπορω -για ενα sms-να πληκρολογησω 160 χαρακτηρες-γραμματα και κενα-,οταν παταω το πρωτο γραμμα,αυτοματα στο sms μου απομενουν...69 χαρακτηρες.

μπορει καποιος να μου πει,πως μπορω και απο που να κανω την απαραιτητη ρυθμιση ,ωστε να χω 160 χαρακτηρες?

προφανως μου βγαζει 70-απο τους 160-γιατι μπορω να γραψω με κεφαλαια και μικρα,αλλα εμενα δεν με ενδιαφερει αυτο,με ενδιαφερει ναχω 160 χαρακτηρες στο sms μου για λογους οικονομιας και ας ειναι ολα κεφαλαια.

ευχαριστω .

 

μηνυμα-ρυθμισεις πληκτρολογιου(το γραναζι στο πληκτρολογιο)-για προχωρημενους-αυτοματη κεφαλοποιηση...κ θα σαι οκ

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις μηνυματων->εισαγωγη λειτουργιας->αλφαβητο GSM
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να γινω και εγω κατοχος του core σε ασπρο με την μονη sim τι λετε??τι εντυπωσεις εχετε???

 

Το εχω περιπου ενα μηνα σε μπλε, κανενα μα κανενα προβλημα, το συστηνω ανεπιφυλακτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να γινω και εγω κατοχος του core σε ασπρο με την μονη sim τι λετε??τι εντυπωσεις εχετε???

 

Το εχω περιπου ενα μηνα σε μπλε, κανενα μα κανενα προβλημα, το συστηνω ανεπιφυλακτα

 

Συμφωνώ, το μόνο πρόβλημα ήταν με την 16 κάρτα που του είχα, κόλλαγε μερικές φορές και την έβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά ( αν και καλημέρα ) σε όλους .

Παρήγγειλα τελικά το core ( το δίκαρτο ) αντί του ativ s .

Η βίντεο κλήση skype δουλεύει καλά στο core ? ( χωρίς κολλήματα εννοώ και καλή ποιότητα εικόνας και ήχου )

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου δώσετε υπεύθυνα πληροφορίες για browsing σε βαριά sites (με flash κτλ); Αφού ολοκληρωθεί το φόρτωμα της σελίδας:

 

α) πόσο απροβλημάτιστα είναι το zoom in/out και πόσο smooth η κύλιση

β) Όταν βγάζεις το πληκτρολόγιο για να γράψεις π.χ. σε ένα forum είναι άμεσο το πάτημα του πλήκτρου και το πέρασμα στο textbox ή περιμένεις κανα δευτερόλεπτο μετά από καθε πάτημα.

 

Θέλω να αγοράσω οικονομικό κινητό για browsing αλλά αν δεν είναι smooth η εμπειρία δεν μου κάνει. Προτιμώ αν δώσω 100 ακόμα (όταν τα βρω) για S3

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω αυτο το κινητο περιπου μια εβδομαδα.γενικα ειμαι ευχαριστημενος εχω μονο μια απορια.

 

σε καποια ρουτερ(ευτηχως οχι στο σπιτι μου)δεν συνδεετε.μπορω να κανω κατι για να διορθωθει αυτο απο το κινητο μου η ειναι μονο θεμα του ρουτερ??

 

 

εχω διαβασει ολες τις προηγουμενες σελιδες και σε ολες λετε για τα ρουτερ γιαυτο ρωταω...

Edited by shadowgr
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω αυτο το κινητο περιπου μια εβδομαδα.γενικα ειμαι ευχαριστημενος εχω μονο μια απορια.

 

σε καποια ρουτερ(ευτηχως οχι στο σπιτι μου)δεν συνδεετε.μπορω να κανω κατι για να διορθωθει αυτο απο το κινητο μου η ειναι μονο θεμα του ρουτερ??

 

 

εχω διαβασει ολες τις προηγουμενες σελιδες και σε ολες λετε για τα ρουτερ γιαυτο ρωταω...

καμιά ρύθμιση στο κινητό... μόνο άμα είναι τίποτα στο rooter που είναι προβληματικό!

Εγώ παιδιά βρήκα τον launcher που έχουν τα νεξους και την έκανα λαχείο χαχχα

Ειναι πολύ καλύτερο από της Samsung... πολύ πιο όμορφο... κουνιέται το background και όλα όμορφα και ωραία, πιάνοντας μόνο 32mb στην μνήμη ενώ το mama πιάνει 42mb! Έπρεπε να το έχω αλλάξει από την αρχή τσάμπα και μερικά κολλήματα όταν ανοιγα το messenger του Facebook από πάνω.... :D

Τώρα είναι σαν να έχω pure Android με τα έξτρα της samsung!

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι χθες ημουν καταχος του s advance,το οποιο μυ κλεψανε,οποτε σκεφτομαι να παρω το core! Εχω δικτυο hol και προβληματιστηκα με καποιες αναφορες εδω.... Τελικα ξεπεραστηκαν τα προβληματα συνδεσης με wifi?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά το κινητό έχει άλλα θέματα πέρα του wifi?

Η οθόνη τι λέει?

Επίσης το dual καλύπτεται από την ελληνική αντιπροσωπεία?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά το κινητό έχει άλλα θέματα πέρα του wifi?

Η οθόνη τι λέει?

Επίσης το dual καλύπτεται από την ελληνική αντιπροσωπεία?

 

Όχι δεν έχει πρόβλημα, απλά δεν υπάρχει αυτόματη φωτεινότητα!

Καλύπτεται απόλυτα από την εγγύηση!

Απαντάω και για πιο πάνω... δεν έχει αλλάξει τίποτα από αυτά που έχουν ειπωθεί από την αρχή!

Δεν έχει γίνει καμία αλλαγή λογισμικού για να διορθωθει η οποιαδήποτε ασυμβατότητα με ρουτερ! Όποιος έχει κάποιο από τα προαναφερθέντα ρουτερ να μην το πάρει για να έχει το μυαλό του ήσυχο!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μονο με τα ρουτερ της χολ εχει "θεμα" στη σύνδεση;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μονο με τα ρουτερ της χολ εχει "θεμα" στη σύνδεση;

 

Αυτό δεν μπορώ να στο απαντήσω γιατί δεν μου έχει παρουσιασθεί κάποιο πρόβλημα με το wifi... δεν θυμάμαι αν έχω μπει σε hol!

Έχει αγοράσει κανείς θήκη; αν ναι ας στείλει pm ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μπορώ να στο απαντήσω γιατί δεν μου έχει παρουσιασθεί κάποιο πρόβλημα με το wifi... δεν θυμάμαι αν έχω μπει σε hol!

Έχει αγοράσει κανείς θήκη; αν ναι ας στείλει pm ευχαριστώ :)

http://www.ebay.com/itm/KLD-ICELAND-Ultra-Slim-PU-Leather-Flip-Case-Cover-Samsung-Galaxy-Core-I8260-8262-/141036790745?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item667b99a657

Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα,

έχω κ εγώ πρόβλημα με το wifi στο samsung galaxy core δεν μπορώ να συνδεθώ.

Το wifi είναι WPA, έχω κάνει αναβάθμιση στο κινητό και μου έκαναν και αντικατάσταση συσκευής!!!

Αλλά συνεχίζω να έχω το ίδιο πρόβλημα!

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σας παρακαλώ!!!!!!..........

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...