Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή μονο με τα ρουτερ της χολ εχει "θεμα" στη σύνδεση;

Πάντως με Thomson 585 από forthnet δεν έχει κανένα πρόβλημα.(το έχω πάρει εδώ και μια εβδομάδα για τη γυναίκα μου ,το τηλ είναι εξαιρετικό για τα χρήματα που ζητάει).

SAMSUNG GALAXY ΝΟΤΕ II
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2370973

 

Μετα τις 3-4 σελιδες ξεκιναει το ζουμι.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2370973

 

Μετα τις 3-4 σελιδες ξεκιναει το ζουμι.

 

αρχιζω διαβασμα θενκς

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2370973

 

Μετα τις 3-4 σελιδες ξεκιναει το ζουμι.

Πέρασα τα tweaks σύμφωνα με τις οδηγίες του xda στο build.prop έκανα save μετά επανεκκίνηση το κινητό και δεν μου είχε κρατήσει τις αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο αδερφός μου έχει το συγκεκριμένο κινητό και αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα,δεν μπορεί να δεχθεί sms.καμία βοήθεια???

 

Καμία βοήθεια???

Link to comment
Share on other sites

Καμία βοήθεια???

 

στοκ?μηπως εχει ενεργοποιησει καμια φραγη μνματων?αυτο γινεται απο τα μηνυματα/ρυθμισεις/ρυθμισεις ανεπιθυμητων...κ φυσικα αν εχει περασει κανα 3rd party app κ του κανει το θεμα...κατι αλλο δεν μπορω να σκεφτω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα .

Σήμερα παρέλαβα το κινητό την δίκαρτη έκδοση συγκεκριμένα το οποίο ( αν και δεν έχω προλάβει να σκαλίσω αρκετά ) μου άρεσε όμως πολύ , αλλά αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα .

1. Προσπαθώντας να μεταφέρω μέσω blutooth τις επαφές μου από το samsung wave 3 στο core μου ζητάει επιβεβαίωση κωδικού αλλά δεν γνωρίζω πως γίνεται η διαδικασία . Πώς γίνεται δημιουργία ζεύγους μιας και θέλω να μεταφέρω πολλά αρχεία ?

2. Μπήκα στο google play και προσπαθώντας να αναζητήσω εφαρμογές διαπίστωσα ότι η γλώσσα είναι μόνο ελληνικά και δεν αλλάζει σε αγγλικά . Πώς μπορώ να γράψω με λατινικούς χαρακτήρες ?

3. Κάτι τελευταίο . Πως θα έχω μόνιμα απενεργοποιημένο το internet , gps , ενημερώσεις κλπ για να μην χρεώνομαι και να τα ανοίγω όταν μου χρειάζονται ?

Συγνώμη για το αν οι ερωτήσεις φαίνονται αστείες αλλά είμαι ψιλοάσχετος από smartphone και τελείως άσχετος από android .

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις και καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα .

Σήμερα παρέλαβα το κινητό την δίκαρτη έκδοση συγκεκριμένα το οποίο ( αν και δεν έχω προλάβει να σκαλίσω αρκετά ) μου άρεσε όμως πολύ , αλλά αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα .

1. Προσπαθώντας να μεταφέρω μέσω blutooth τις επαφές μου από το samsung wave 3 στο core μου ζητάει επιβεβαίωση κωδικού αλλά δεν γνωρίζω πως γίνεται η διαδικασία . Πώς γίνεται δημιουργία ζεύγους μιας και θέλω να μεταφέρω πολλά αρχεία ?

2. Μπήκα στο google play και προσπαθώντας να αναζητήσω εφαρμογές διαπίστωσα ότι η γλώσσα είναι μόνο ελληνικά και δεν αλλάζει σε αγγλικά . Πώς μπορώ να γράψω με λατινικούς χαρακτήρες ?

3. Κάτι τελευταίο . Πως θα έχω μόνιμα απενεργοποιημένο το internet , gps , ενημερώσεις κλπ για να μην χρεώνομαι και να τα ανοίγω όταν μου χρειάζονται ?

Συγνώμη για το αν οι ερωτήσεις φαίνονται αστείες αλλά είμαι ψιλοάσχετος από smartphone και τελείως άσχετος από android .

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις και καλό βράδυ

 

1.επιβεβαιωση κωδικου γινεται μια φορα βαζοντας τον ιδιο κωδικο κ στα δυο τλφ(π.χ.123)

2.αγγλικα-ελληνικα απο το πληκτρολογιο(αν καταλαβα καλα)το αλλαζεις μ ενα μικρο συρσιμο στο tab του πληκτρολογιου(εκει που πατας για το κενο) απο δεξια προς τ αριστερα η το αναποδο

3.κaτεβασε την κουρτινα κ απλα κλεισε τον διακοπτη που γραφει data

Link to comment
Share on other sites

1.επιβεβαιωση κωδικου γινεται μια φορα βαζοντας τον ιδιο κωδικο κ στα δυο τλφ(π.χ.123)

2.αγγλικα-ελληνικα απο το πληκτρολογιο(αν καταλαβα καλα)το αλλαζεις μ ενα μικρο συρσιμο στο tab του πληκτρολογιου(εκει που πατας για το κενο) απο δεξια προς τ αριστερα η το αναποδο

3.κaτεβασε την κουρτινα κ απλα κλεισε τον διακοπτη που γραφει data

 

'Ελα όμως που δεν γίνεται . Το core μου βγάζει έναν πενταψήφιο κωδικό και ο χρόνος μετράει ανάποδα για δημιουργία ζεύγους και δεν εμφανίζεται πουθενά πληκτρολόγιο να γράψω τον αριθμό. Το δε wave 3 δεν βγάζει απολύτως τίποτα , το ίδιο ακριβώς συνέβη και με ένα xperia ενός φίλου μου πριν ένα μήνα . Μήπως είναι θέμα του android ? Επίσης για την αλλαγή γλώσσας από ελληνικά σε αγγλικά ( γράφει μόνο ελληνικά ) δεν μπόρεσα να καταφέρω τίποτα . Στο wave 3 γινόταν πανεύκολα από αλλαγή ABC σε ΑΒΓ . Επίσης όταν προσπαθώ να συνδεθώ από το blutooth του wave 3 μου λέει ΄μη διαθέσιμο , διαγραφή συνδεδεμένης συσκευής ΄

Edited by polhs
Link to comment
Share on other sites

'Ελα όμως που δεν γίνεται . Το core μου βγάζει έναν πενταψήφιο κωδικό και ο χρόνος μετράει ανάποδα για δημιουργία ζεύγους και δεν εμφανίζεται πουθενά πληκτρολόγιο να γράψω τον αριθμό. Το δε wave 3 δεν βγάζει απολύτως τίποτα , το ίδιο ακριβώς συνέβη και με ένα xperia ενός φίλου μου πριν ένα μήνα . Μήπως είναι θέμα του android ? Επίσης για την αλλαγή γλώσσας από ελληνικά σε αγγλικά ( γράφει μόνο ελληνικά ) δεν μπόρεσα να καταφέρω τίποτα . Στο wave 3 γινόταν πανεύκολα από αλλαγή ABC σε ΑΒΓ . Επίσης όταν προσπαθώ να συνδεθώ από το blutooth του wave 3 μου λέει ΄μη διαθέσιμο , διαγραφή συνδεδεμένης συσκευής ΄

 

για την αλλαγη γλωσσας θα πρεπει πρωτα να εχεις επιλεξει απο τις ρυθμισεις/γλωσσα κ εισαγωγη/πληκτρολογιο samsung κ το γραναζι τις επιλογης..απο εκει εχεις επιλεξει κ τις 2 γλωσσες??το bluetooth οταν το ενεργοποιεις κανεις κλικ εκει που λεει ορατο?

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι χθες ημουν καταχος του s advance,το οποιο μυ κλεψανε,οποτε σκεφτομαι να παρω το core! Εχω δικτυο hol και προβληματιστηκα με καποιες αναφορες εδω.... Τελικα ξεπεραστηκαν τα προβληματα συνδεσης με wifi?

 

kai εγω hol εχω και στο σπιτι δεν εχω προβλημα.μπαινω κανονικα.

σε οσα μαγαζια πηγα να συνδεθω μπηκα κανονικα,μονο σε αυτο που εχω για στεκι δεν μπαινω ρε γμτ και σε μια συζητηση που καναμε με τα παιδια απο το μαγαζι εχουν connex με παλιο ρουτερ τις hol....τωρα τι φταιει απο τα δυο δεν ξερω..

 

 

λιγο με ξενιζει το ηχειο που μου φερνει σε φτηνοδουλεια.χτες σε συνδεση με skype (εχω 9mbps γραμμη)το τηλεφωνο πραγματικα πετουσε απο κολληματα.... αλλα απο ηχο θα ηθελα λιγο περισσοτερη ενταση...

Edited by shadowgr
Link to comment
Share on other sites

καλο φαινεται το τηλ αλλα και στα "επωνυμα" μαγαζια παιζει κοντα στα 200 ευρω http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=63894&selectedCategoryId=93

δεν θα επρεπε στα σκρουτζομαγαζα να ειναι πιο φθηνο??https://www.skroutz.gr/s/3596823/Samsung-Galaxy-Core-I8260-8GB.html

μονο 15 ευρω διαφορα??

 

π.χ. το s4 mini εχει σχεδον 200ευρω διαφορα απο τα "επωνυμα" με τα σκρουτζομαγαζα

Link to comment
Share on other sites

kai εγω hol εχω και στο σπιτι δεν εχω προβλημα.μπαινω κανονικα.

σε οσα μαγαζια πηγα να συνδεθω μπηκα κανονικα,μονο σε αυτο που εχω για στεκι δεν μπαινω ρε γμτ και σε μια συζητηση που καναμε με τα παιδια απο το μαγαζι εχουν connex με παλιο ρουτερ τις hol....τωρα τι φταιει απο τα δυο δεν ξερω..

 

 

λιγο με ξενιζει το ηχειο που μου φερνει σε φτηνοδουλεια.χτες σε συνδεση με skype (εχω 9mbps γραμμη)το τηλεφωνο πραγματικα πετουσε απο κολληματα.... αλλα απο ηχο θα ηθελα λιγο περισσοτερη ενταση...

 

 

Έχω και εγώ το ίδιο θέμα με το Wifi σε conn-x και μου είπαν από τη samsung ότι θα βγάλουν σχετική αναβάθμιση για να εντοπίζει και τα παλιά router σε 2-3 εβδομάδες!

 

Τώρα...τι να πω, ας ελπίσουμε ότι θα γίνει έτσι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο θέμα με το Wifi σε conn-x και μου είπαν από τη samsung ότι θα βγάλουν σχετική αναβάθμιση για να εντοπίζει και τα παλιά router σε 2-3 εβδομάδες!

 

Τώρα...τι να πω, ας ελπίσουμε ότι θα γίνει έτσι!!!!

 

κανενα προβλημα σε conn-x παντως απο μενα...

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως δεν αντιμετωπισα προβλημα με το wifi απο το modem της hol! ισως να φταιει καποιο συγκεκριμενο modem μονο. Οι εντυπωσεις απο τη συσκευη ως τωρα ειναι πολυ θετικες!! ακομα προσπαθω να βρω κατι το αρνητικο...αλλα δεν!!!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το wifi απο ΟΤΕ τι γινεται?Υπαρχει προβλημα με τα router?το δικο μου ειναι του ΟΤΕ και ειναι ΖΤΕ

 

εδω παντως κανεις δεν εχει αναφερει θεμα με wifi οτε...ειτε με zte router

Link to comment
Share on other sites

εδω παντως κανεις δεν εχει αναφερει θεμα με wifi οτε...ειτε με zte router

 

Σε μένα επίσης με conn-x και router zte δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα . Φίλε Kopoulos ευχαριστώ για την λύση του θέματος με το πληκτρολόγιο όλα εντάξει τώρα . Σχετικά με την μεταφορά των επαφών και άλλων αρχείων λύθηκε το θέμα μέσω samsung kies . Το bluetooth δεν φαίνεται πάντως να έχει πρόβλημα , μάλλον κάτι συνέβη με το wave 3 . Καλό βράδυ και καλό Σ/Κ σε όλους .

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο θέμα με το Wifi σε conn-x και μου είπαν από τη samsung ότι θα βγάλουν σχετική αναβάθμιση για να εντοπίζει και τα παλιά router σε 2-3 εβδομάδες!

 

Τώρα...τι να πω, ας ελπίσουμε ότι θα γίνει έτσι!!!!

 

 

 

την αναβαθμιση απο που θα την βρουμε..(ειμαι και λιγο ασχετος)απο samsung??

 

εχει βαλει κανεις το kiss air στην συσκευη??

Edited by shadowgr
Link to comment
Share on other sites

την αναβαθμιση απο που θα την βρουμε..(ειμαι και λιγο ασχετος)απο samsung??

 

οταν κ αν ποτε βγαλει αναβαθμιση,η θα την αρεις ota η αν κανεις συνδεση στο pc μεσω kies θα σου δειξει εκει οτι υπαρχει αναβαθμιση κ θα το κανεις μεσω kies

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σκεφτομαι να παρω το κινητο στις επομενες μερες, θα ηθελα ομως να με βοηθησετε σε μερικες αποριες που εχω, πολυ σημαντικες για μενα..η πλοηγηση που εχει ενσωματωμενη το τηλεφωνο μεσα, ειναι δωρεαν? Δηλαδη αν ξεκινησω να παω καπου, θα μπορω να ενεργοποιησω το gps και να μην καταναλωνω δεδομενα απο το ιντερνετ? Επισης οσοι το εχετε, εχετε μεινει ικανοποιημενοι απο την ακριβεια του και τις πληροφοριες του? Η διαφορα της οθονης του που δεν ειναι amoled σε σχεση με το s3 mini ειναι πολυ μεγαλη? Τελος, το browsing ειναι σε καλη κατασταση η τρωει κολληματα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σκεφτομαι να παρω το κινητο στις επομενες μερες, θα ηθελα ομως να με βοηθησετε σε μερικες αποριες που εχω, πολυ σημαντικες για μενα..η πλοηγηση που εχει ενσωματωμενη το τηλεφωνο μεσα, ειναι δωρεαν? Δηλαδη αν ξεκινησω να παω καπου, θα μπορω να ενεργοποιησω το gps και να μην καταναλωνω δεδομενα απο το ιντερνετ? Επισης οσοι το εχετε, εχετε μεινει ικανοποιημενοι απο την ακριβεια του και τις πληροφοριες του? Η διαφορα της οθονης του που δεν ειναι amoled σε σχεση με το s3 mini ειναι πολυ μεγαλη? Τελος, το browsing ειναι σε καλη κατασταση η τρωει κολληματα?

 

χρησιμοποιω το sygic που ειναι offline gps κ ειναι απροβληματιστο...browsing μονο μεσω wifi κανω κ παει πολυ καλα...για την οθονη δεν μπορω να ξερω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...