Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο την εφαρμογη updater αλλα δεν θα σου ολοκληρωσει τη διαδικασια..θα χρειαστει να κατεβασεις την τελευταια stable απο εδω http://media.celogeek.com/roms/android/miui/hongmi/miuiandroid_multi_HM2013023_WCDMA_JHBCNAL5.0_jb-4.2.zip και να ακολουθησεις αυτον τον οδηγο http://xiaomi.eu/community/threads/xiaomi-hongmi-td-wcdma-update-guide.22095/ για περισσοτερα θα σου απαντησει καποιο αλλο παιδι που το εχει κανει οπως ο abrac..

Θα περιμενω τον abrac η καποιον αλλον που το εχει κανει να μου δωσει οδηγο στα ελληνικα γιατι τα αγγλικα μου ειναι χαλια

Edited by teobidis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα περιμενω τον abrac να μου δωσει οδηγο στα ελληνικα γιατι τα αγγλικα μου ειναι χαλια

 

και εμένα ήρθε με μια μουλτι αν μπορούμε να την πούμε ανεπίσημη και είχε πρόβλημα με την ηχογράφηση όπως επίσης και στη διαχείριση των σιμ και αφού πέρασα την ''επίσημη'' μουλτι το πρόβλημα έπαψε να υφίσταται . τράβηξε ένα αποτύπωμα να δούμε ποια έκδοση ρομ έχεις για να καταλάβουμε καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

μαζεψα επιτελους λεφτα μεσα στα χριστουγεννα και αυριο το παραγγελνω απο το to2c με καρτα 32 gb και κατι αλλα δωρακια στα 208,99$.

εχει κανεις να μου δωσει μηπως καμια συμβουλη της τελευταιας στιγμης ? καλα κανω κανω και το παιρνω απο το to2c η οχι?

πειτε οτι προλαβετε τωρα πριν ειναι αργαααα!

Link to comment
Share on other sites

οσα παιδια το πηραν απο minideal και to2c δεν ειχαν θεμα εκτος ενος που ειχε θεμα στο ηχειο..αν το εχεις με τα αγγλικα μην το παρεις με multi εκδοση αλλα με επισημη(αγγλικα-κινεζικα) και unrooted..επελεξε original packaging και για αποστολη singapore post..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παιδια το θεμα με το +30 στις επαφες πως το λυνουμε εχω το mi-tools..

 

Κοιταξε στο Νο 8. Φαινεται να βαζει αυτοματα προθεμα σε οσα δεν εχουν.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

και εμένα ήρθε με μια μουλτι αν μπορούμε να την πούμε ανεπίσημη και είχε πρόβλημα με την ηχογράφηση όπως επίσης και στη διαχείριση των σιμ και αφού πέρασα την ''επίσημη'' μουλτι το πρόβλημα έπαψε να υφίσταται . τράβηξε ένα αποτύπωμα να δούμε ποια έκδοση ρομ έχεις για να καταλάβουμε καλύτερα

 

 

Δεν καταφερα να ανεβασω αποτυπωμα απο το κινητο.ειναι miui android the greeks,mod.HM2013023,εκδοση adroid 4.2.1 JOP40D,miui version miui 3.11.15

Edited by teobidis
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε στο Νο 8. Φαινεται να βαζει αυτοματα προθεμα σε οσα δεν εχουν.

 

νουμερο 8?που?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

νουμερο 8?που?

 

Συγνώμη! Ου γαρ έρχεται μόνο ! Κοιτα εδω

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

ωραια θα το δοκιμασω μολις παω σπιτι..τωρα πως μπορω να βλεπω μονο της επαφες τις σιμ και μονο χωρις να χανεται η επιλογη αυτη μετα απο reboot?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

μαζεψα επιτελους λεφτα μεσα στα χριστουγεννα και αυριο το παραγγελνω απο το to2c με καρτα 32 gb και κατι αλλα δωρακια στα 208,99$.

εχει κανεις να μου δωσει μηπως καμια συμβουλη της τελευταιας στιγμης ? καλα κανω κανω και το παιρνω απο το to2c η οχι?

πειτε οτι προλαβετε τωρα πριν ειναι αργαααα!

 

Μονο να κανεις οτι μπορεις για να εισαι σιγουρος οτι στο πακετο θα γραψουν 28$ και οχι 250$ οπως σε εμενα για να μην την πατησεις και εσυ και πληρωσεις τελωνειο.....

Link to comment
Share on other sites

abrac ετσι http://xiaomi.eu/community/threads/xiaomi-hongmi-td-wcdma-update-guide.22095/ εκανες αναβαθμιση εσυ στη multi;

εδω http://en.miui.com/thread-12724-1-1.html στο 2ο ποστ αναφερει κιολας γιατι υπαρχει θεμα με τα asserts οταν πας να κανεις update..κοινώς λίγο αν το ψάξετε δεν σημαίνει σε καμια περιπτωση οτι το κινητο ειναι fake..

 

ναι φίλε από εκείνο τον οδηγό έκανα αναβάθμιση.

ε αυτό προσπαθώ να πω από χθες για τα asserts...

 

και εδώ στο τέλος είναι η λύση για το πρόβλημα με τα πληρωμένα προγράμματα που γίνονται απεγκατάσταση σε κάθε restart.

https://www.miuiportugal.pt/forum/threads/fazer-root-e-corrigir-bug-apps-pagas-firmware-jhbcnal5-0.2838/

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια παντως για το mi market..δεν εχει μεσα τα ιδια που εχει το playstore?τουλαχιστον βασικες εφαρμογες; διαφορετικα γιατι να μπλέκεις με playstore και να μην κατεβαζεις απο εκει η απο aptoide ας πουμε;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

οσα παιδια το πηραν απο minideal και to2c δεν ειχαν θεμα εκτος ενος που ειχε θεμα στο ηχειο..αν το εχεις με τα αγγλικα μην το παρεις με multi εκδοση αλλα με επισημη(αγγλικα-κινεζικα) και unrooted..επελεξε original packaging και για αποστολη singapore post..

δεν εχω προβλημα με το αγγλικο μενου αλλα με το τσατ τι γινεται? θα μπορω να γραφω μηνυματα στα ελληνικα?

και για ποιο λογο ακριβως να το παρω με αγγλικα ? τι προβληματα βγαζει το ρουταρισμα?

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι μπορεις να βαλεις ελληνικα στο πληκτρολογιο. το μενου σου θα ειναι στα αγγλικα..το ρουταρισμα κανενα. απλα αν το ζητησεις ρουταρισμενο και με ελληνικα δεν στο φερνουν με την επισημη miui που εχει μονο αγγλικα και κινεζικα αλλα με multi που ειναι κατι σαν custom επισημες και που μεταφραζονται απο την κοινοτητα. με multi δεν εχεις ota updates. με την επισημες ολα γινονται αυτοματα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω τον abrac η καποιον αλλον που το εχει κανει να μου δωσει οδηγο στα ελληνικα γιατι τα αγγλικα μου ειναι χαλια

 

1) ρουταρεις το κινητό με το vroot

3) περνάς με το mobileuncle το cwm recovery (αυτό το κάνουμε για να μπορούμε να κάνουμε root στην τελευταία έκδοση, αλλιώς δεν γίνεται root αυτή τη στιγμή)

3)κάνεις εγκατάσταση την τελευταία multi από recovery και πριν κάνεις restart κάνεις εγκατάσταση και το zip για το root.

Edited by abrac
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια παντως για το mi market..δεν εχει μεσα τα ιδια που εχει το playstore?τουλαχιστον βασικες εφαρμογες; διαφορετικα γιατι να μπλέκεις με playstore και να μην κατεβαζεις απο εκει η απο aptoide ας πουμε;

 

κάνεις search για play store και σου βγάζει μια εφαρμογή του eric chaing την οποία αφού εγκαταστήσεις μπορείς πλέον να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις το playstore και λοιπά google......απο εκεί και περα χρησιμοποιείς πλέον playstore για λοιπά app........το κινέζικο market ήταν πίτα στα κινέζικα...............μόνο ως οπτική καθυστέρηση είναι χρήσιμο απο εκεί και πέρα.......

Link to comment
Share on other sites

ναι ξερω πως γινεται εγκατασταση..τεσπα θα δω τι θα κανω γιατι δεν πολυθελω να περασω google framework στο τηλεφωνο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

αν θελουμε να κρατησουμε back up της εφαρμογες στην multi εκτος titanium backup τι αλλο μπορουμε να χρησιμοποιησουμε?επισης το gps σε ποση ωρα κανει σε εσας να κλειδωση?εμενα με συννεφια εκανε κανα 3 λεπτο..
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

αν θελουμε να κρατησουμε back up της εφαρμογες στην multi εκτος titanium backup τι αλλο μπορουμε να χρησιμοποιησουμε?επισης το gps σε ποση ωρα κανει σε εσας να κλειδωση?εμενα με συννεφια εκανε κανα 3 λεπτο..

 

το gps εμένα κάνει το πολύ 10sec, όσο για backup πάντα χρησιμοποιώ το titanium που το έχω και πλήρη έκδοση :)

και εγώ τη multi έχω, μέσα στον φάκελο "Κέντρο ασφαλείας" έχει μία εφαρμογή "Αντίγραφα" την έχεις δοκιμάσει? Λέει σαν περιγραφή "Δημιουργήστε αντίγραφο των δεδομένων, ρυθμίσεων και των εφαρμογών σας."

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

αν θελουμε να κρατησουμε back up της εφαρμογες στην multi εκτος titanium backup τι αλλο μπορουμε να χρησιμοποιησουμε?επισης το gps σε ποση ωρα κανει σε εσας να κλειδωση?εμενα με συννεφια εκανε κανα 3 λεπτο..

 

...και η ενσωματωμένη miui backup εφαρμογή είναι πολύ καλή.

Συνήθως κλειδώνει το πολύ μέχρι το 1 λεπτό, αναλόγως και των συνθηκών.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε και η δική μου παραγγελιά για τον πρώτο μου (γενικά) κινέζο από το merimobiles.

 

με το καλο να σου ερθει!και γω το παραγγειλα από minideals απο τις 31 με ΕΜS και το περιμένω!!!!

Link to comment
Share on other sites

με το καλο να σου ερθει!και γω το παραγγειλα από minideals απο τις 31 με ΕΜS και το περιμένω!!!!
Γιατι βρε παιδια παιδευεστε με EMS;Εγω δεν θα την μπορουσα με τιποτα αυτη την αναμονη 2-3-4 εβδομαδων.Πιεστε τα καταστηματα να σας κανουν καλυτερες τιμες για DHL η καποια αλλη γρηγορη εταιρια.

Καλοριζικο να σου ειναι φιλε μου παντως.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι βρε παιδια παιδευεστε με EMS;Εγω δεν θα την μπορουσα με τιποτα αυτη την αναμονη 2-3-4 εβδομαδων.Πιεστε τα καταστηματα να σας κανουν καλυτερες τιμες για DHL η καποια αλλη γρηγορη εταιρια.

Καλοριζικο να σου ειναι φιλε μου παντως.

 

DHL έχει ρίσκο με τελωνειο! με EMS ειναι μικροτερο ρίσκο!!!

Link to comment
Share on other sites

DHL έχει ρίσκο με τελωνειο! με EMS ειναι μικροτερο ρίσκο!!!

Παιδια το ιδιο ειναι ειτε με DHL ειτε με EMS.Ρολο παιζει πως θα στο στειλει η καθε εταιρια.Αν εχει μεσα αποδειξη μεχρι 30 δολλαρια δεν πληρωνεις τιποτα.Αν εχει την κανονικη αποδειξη οπως εγινε με εναν φιλο στο παρον θρεντ,θα πληρωσεις κερατιατικα.Με EMS ηταν,ψαξε λιγες σελιδες πιο πισω να δεις.

Να το διευκρινεζεται αυτο στα μαγαζια για να μην εχετε θεμα.Εγω σε 3 μερες το πολυ παραλαμβανω οτι αγοραζω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...