Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα συμφορουμίτες.

 

Μου έσκασε μια ειδοποίηση-ενημέρωση και μου άνοιξε στον default browser αυτή η σελίδα:

 

http://i59.tinypic.com/izuxhw.png.

 

Είναι όλα (όπω προφανώς βλέπετε..) στα κινέζικα.

 

Έτυχε σε κανέναν άλλο?

 

Είναι καμιά σημαντική ενημέρωση??

Και εμένα μου πέταξε κάτι σήμερα αλλα δεν το είδα..

Δεν πρέπει να είναι ενημέρωση, προσφορά για κάτι μου φαίνεται.......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον πηρα μια θηκη απο aliexpress πρωτη παραγγελια που κανω απο εκει ever..για δειτε ο πωλητης ειναι αξιοπηστος?κατα την γνωμη σας παντα...http://www.aliexpress.com/item/Original-Leather-Plastic-Flip-battery-cover-case-for-xiaomi-Hongmi-Red-rice-Millet-mobile-phone-shell/1564758572.html
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συμφορουμίτες.

 

Μου έσκασε μια ειδοποίηση-ενημέρωση και μου άνοιξε στον default browser αυτή η σελίδα:

 

http://i59.tinypic.com/izuxhw.png.

 

Είναι όλα (όπω προφανώς βλέπετε..) στα κινέζικα.

 

Έτυχε σε κανέναν άλλο?

 

Είναι καμιά σημαντική ενημέρωση??

 

Γιατι δε το βαζεις στη μεταφραση του google να δεις τι λεει;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα μια θηκη απο aliexpress πρωτη παραγγελια που κανω απο εκει ever..για δειτε ο πωλητης ειναι αξιοπηστος?κατα την γνωμη σας παντα...http://www.aliexpress.com/item/Original-Leather-Plastic-Flip-battery-cover-case-for-xiaomi-Hongmi-Red-rice-Millet-mobile-phone-shell/1564758572.html

 

Αφού την παρήγγειλες ήδη φωτιές θέλεις να βάλεις ?

μια χαρά είναι πάντως ο πωλητής από τον ίδιο πήρα αυτή χωρίς πλαστικό για να μην παχύνει η συσκευή, την επόμενη μέρα την έστειλε απλά έκανε μεγάλη βόλτα εντός της Κίνας . Σε 20 μέρες περίπου την είχα στα χέρια μου

http://www.aliexpress.com/snapshot/6032553405.html

Link to comment
Share on other sites

ω ναι σε εμενα ομως ετυχε πραγματικα παρεξηγηθηκε γιατι ενας φιλος μου εστηλε μυνημα για καφε δεν ηρθε ποτε το μυνημα και μου λεει με εγραψες οταν ετυχε και του εστηλα μυνημα.γιατι ομως?μεχρι τωρα εδω και 2 μηνες που εχω το κινητο δουλευε σωστα το go sms τι φλασια εφαγε?

 

δεν ξέρω τι φταίει, μπορεί να είχες χάσει κι άλλα μηνύματα (άνευ σημασίας) και να μη το ξέρεις (σίγουρα δεν είναι καινούριο αυτό το πρόβλημα)

Link to comment
Share on other sites

υστερα απο ατελειωτο διαβασμα του νηματος εκανα τη παραγγελεια.

http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-free-32gb-original-class-10-red-rice-wcdma-3g-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-dual-sim-with-4-7-inch-ips-capacitive.html

με το κουτι του, σε multi+root και με μια καρτα 16gb.τελικο κοστος 132 ευροπουλα.νομιζω εξαιρετικο vfm.ανυπομονω να το σκαλισω:)

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

υστερα απο ατελειωτο διαβασμα του νηματος εκανα τη παραγγελεια.

http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-free-32gb-original-class-10-red-rice-wcdma-3g-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-dual-sim-with-4-7-inch-ips-capacitive.html

με το κουτι του, σε multi+root και με μια καρτα 16gb.τελικο κοστος 132 ευροπουλα.νομιζω εξαιρετικο vfm.ανυπομονω να το σκαλισω:)

 

επρεπε να επερνες 32αρα καρτα τα γιγα ποτε δεν ειναι αρκετα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο.στο note 2 που εχω με 16 αρα τη βγαζω εδω και ενα χρονο.δε μου χρειαστηκε πιο μεγαλη αλλα για 7 ευρω παραπανω επρεπε να τη τσιμπησω.δε πειραζει το επομενο

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Αφού την παρήγγειλες ήδη φωτιές θέλεις να βάλεις ?

μια χαρά είναι πάντως ο πωλητής από τον ίδιο πήρα αυτή χωρίς πλαστικό για να μην παχύνει η συσκευή, την επόμενη μέρα την έστειλε απλά έκανε μεγάλη βόλτα εντός της Κίνας . Σε 20 μέρες περίπου την είχα στα χέρια μου

http://www.aliexpress.com/snapshot/6032553405.html

 

εγω πηρα αυτη που αντικαθιστα το πισω καπακι...και εσενα ετσι ειναι?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...το εχω απο τον δεκεβρη το τηλεφωνο και δουλευε κανονικα..σημερα του εκανα update και τωρα δεν πιανει καμια σιμ..μου γραφει συνεχως καμια υπηρεσια..ξερει κανεις τι να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι επειδη εχω μεινει λιγο πισω και επικειται εκ νεου στησιμο απ την αρχη.

Το θεμα μου ειναι οτι θελω εγκατασταση εφαρμογων στην SD Card. Ποιον οδηγο ακολουθω; Θελω να περασω Multi

Link to comment
Share on other sites

Ποια μουλτι θα βαλεις; Με μια custom rom (Ultimate) περνιουνται στην SD χωρις να κανεις τπτ

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι μουλτις εχουνε βγει.

Το ειχα στησει πριν κανα 2μηνο με τη τελευταια V5 που ειχε τοτε.

Δωσε ενα λινκ για την πιο σταθερη και δοκιμασμενη V5 (η και V6 ή Kitkat αν εχει βγει και εχω χασει επεισοδια) αρκει να παιρνει εγκαταστασεις εφαρμογων στην SD

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...το εχω απο τον δεκεβρη το τηλεφωνο και δουλευε κανονικα..σημερα του εκανα update και τωρα δεν πιανει καμια σιμ..μου γραφει συνεχως καμια υπηρεσια..ξερει κανεις τι να φταιει;
Κανεις με το ιδιο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι μουλτις εχουνε βγει.

Το ειχα στησει πριν κανα 2μηνο με τη τελευταια V5 που ειχε τοτε.

Δωσε ενα λινκ για την πιο σταθερη και δοκιμασμενη V5 (η και V6 ή Kitkat αν εχει βγει και εχω χασει επεισοδια) αρκει να παιρνει εγκαταστασεις εφαρμογων στην SD

Ultimate rom (unstable build) την εχω (και αρκετοι αλλοι) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος, μονο ο ηχος στην εγγραφη video εχει ενα μικρο προβλημα (δεν το πολυχρησιμοποιω) και το μεγαφωνο ειναι χαμηλο (δεν ξερω που οφειλεται), ανανεωσεις συχνα και ολα στην SD.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις με το ιδιο προβλημα;

 

πληκτρολόγησε στο dialer *#06#* . αν δεν εμφανίσει τίποτα τότε "χάθηκε" το imei για αυτό δεν έχεις σήμα

η λύση είναι να ξαναπεράσεις κάποια παλιά έκδοση

 

http://xiaomi.eu/community/threads/restore-stock-firmware-and-lost-imei-baseband-by-spflash-tool.23188/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Roid.

Δοκιμασες να δεις αν λυνεται το θεμα ηχου και μικροφωνου με το Engineering mode του Mobile Uncle Tools.

Με ενδιαφερει παντως ο ηχος οσον αφορα το θεμα του βιντεο κυριως. Το κανει μονο στη Native εφαρμογη η και σε αλλες;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Roid.

Δοκιμασες να δεις αν λυνεται το θεμα ηχου και μικροφωνου με το Engineering mode του Mobile Uncle Tools.

Με ενδιαφερει παντως ο ηχος οσον αφορα το θεμα του βιντεο κυριως. Το κανει μονο στη Native εφαρμογη η και σε αλλες;

Mεχρι τωρα δεν υπαρχει τροπος να λυθει. Δεν εχω βαλει αλλη, αλλα το κανει με ολες τις εφαρμογες απ`οτι ειχα διαβασει.

Το ηχειο το ρυθμισα απο engineering mode, αλλα δε μου φαινεται να αλλαξε κατι, σε δρομο με λιγη φασαρια δεν το ακουω..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Να ρωτήσω όσουν έχουν την ultimate. Βλέπω στα χαρακτηριστικά (* Full dual sim support)

 

Αυτό σημαίνει οτι άμα μιλάω στη Sim1 π.χ. μπορώ να δέχομαι κλήσεις και στη Sim2 ταυτόχρονα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Roid.

Δοκιμασες να δεις αν λυνεται το θεμα ηχου και μικροφωνου με το Engineering mode του Mobile Uncle Tools.

Με ενδιαφερει παντως ο ηχος οσον αφορα το θεμα του βιντεο κυριως. Το κανει μονο στη Native εφαρμογη η και σε αλλες;

 

Καλημέρα παιδιά! να ρωτήσω κάτι σχετικά με αυτό που αναφέρει ο φίλος ματζος... έχει το hongmi πρόβλημα με τον ήχο κατά την καταγραφή του βίντεο; Από ότι διαβάζω δεν έχετε πολύ δυνατό ήχο; Ρωτάω γιατί έχω αγοράσει ένα THL T5S που έχει πολύ αδύναμο εώς ανύπαρκτο ήχο στα video (σαν να ηχογραφεί και το μικροφωνο λειτουργεί όπως κατά την διάρκεια κλήσης δλδ δεν πιάνει τους ήχους από μακριά) και θέλω να δω αν και το red rice έχει το ίδιο ή αντίστοιχο πρόβλημα! Τι πιστεύετε ότι φταίει στο δικό σας κινητό hardware η software; Είχα την απορία μήπως αν στο δικό μου περνούσα την miui πήγαινε λίγο καλύτερα αλλά αν είναι θέμα όλων των ΜΤΚ ...τότε τπτ δεν μας σώνει!

Έχω δοκιμάσει και εγώ και άλλοι το Mobile Uncle Tools και δεν έγινε τπτ :confused::confused::confused: έχω καταλήξει ότι φταίει το Auto Gain Control που έχουν όλα τα android για τη διαχείριση του ήχου για την ομιλία...αλλά με τα video τι παίζει; υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε κάτι;

Ευχαριστώ

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Το μικροφωνο δεν εχει προβλημα. Ο ηχος που λεμε στην καταγραφη video, δεν ειναι τπτ αλλο απο ενα γρατζουνισμα που κανει, δλδ δεν ειναι σιγανο ή οτιδηποτε τετοιο. Ειναι προβλημα της Ultimate, oχι hardware, ουτε stock rom.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σας...να κανω μια ερωτηση κι εγω.....παρηγγειλα απο To2c.com...H multilanguage εκδοση που στέλνουν είναι με ΟS MUI V5?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Να ρωτήσω όσουν έχουν την ultimate. Βλέπω στα χαρακτηριστικά (* Full dual sim support)

Αυτό σημαίνει οτι άμα μιλάω στη Sim1 π.χ. μπορώ να δέχομαι κλήσεις και στη Sim2 ταυτόχρονα?

Απ οσο εχω διαβασει και σε αλλα νηματα για να ισχυει αυτο πρεπει το κινητο να εχει δυο ξεχωριστες κεραιες μια για καθε sim slot.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια λετε συνεχεια για θορυβο στο βιντεο,εγω δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο να μου κανει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...