Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν λες ότι μικρότερο το 2 πόσο είναι δηλαδή το SAR; Τελικά radio FM έχει;

δεν θα βρείς πουθενά πιο συγκεκριμένη απάντηση,γιατί δεν ανακοινώνεται κάτι περισσότερο.Εμένα μου φαίνεται λογικό να έχει αντίστοιχο SAR με άλλα με το ίδιο CPU-socket,δηλαδή περίπου 0,70.Μπορεί να κάνω και λάθος.

Και ναι έχει radio,όπως εύκολα μπορείς να δεις παντού όπου υπάρχει το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Εάν μιλάμε για 0,70 ειναι καλά. Τα περισσότερα κινητά εκεί παίζουν. Το θέμα είναι να μη ξεπερνούν το 1+...
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εχω προσπαθήσει να διαβάσω το review για το Hongmi αλλά είναι τόσα πολά που πλέον έχω χαθεί.

 

Aπό τα πιό ολοκληρωμένα είναι αυτό. Το έβαλε και ο gsir, λίγες σελίδες πριν!

 

Γιά τα υπόλοιπα νομίζω ότι σε έχουν καλύψει! Βρες όμως το χρόνο να διαβάσεις ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΟΛΕΣ τις σελίδες σε αυτό το θέμα. Μετά ΔΕΝ θα έχεις άλλες απορίες ...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ας φτιάξει κάποιος ένα ολοκληρωμένο step by step του τι κάνουμε απο την στιγμή που παραλάβουμε το τηλέφωνο, πραγματικά θα βοηθούσε πολύ εμάς που δεν κατέχουμε όσα εσείς.

Εγώ το παρήγειλα με Αγγλική ρομ, τι θα πρέπει να κάνω όταν το παραλάβω, βάλω τις κάρτες και το ανοίξω? :)

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, όλα έχουν απαντηθεί πάνω από πενήντα φορές το καθένα!

Πάνω δεξιά γράφει "Αναζήτηση στο θέμα",πόσο δύσκολο είναι λίγο ψάξιμο,πριν ποστάρει κανείς?Οι ίδιες ερωτήσεις σε κάθε σελίδα.Και οδηγός να υπήρχε, πάλι όλοι θα ρωτούσαν απ' ευθείας τα ίδια.Δείτε πχ το νήμα του ZTE v967s,όπου υπάρχει οδηγός απ' την αρχή,και ξεπέρασε χαλαρά τις 400 σελίδες για τον ίδιο λόγο.Άλλοι κάθονται και διαβάζουν όλο το νήμα απ' την αρχή πριν παραγγείλουν ακόμη,κι άλλοι βαριούνται να διαβάσουν και την προηγούμενη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα ακουστικά του iphone και δεν παίζουν...

κάτι άλλα ακουστικά ακούγονται χαμηλά.

Έχετε κάποια εμπειρία με ακουστικά που ακούγονται δυνατά στο hongmi ?

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για τα xiaomi ear pistones στο ibuygou..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα ακουστικά του iphone και δεν παίζουν...

κάτι άλλα ακουστικά ακούγονται χαμηλά.

Έχετε κάποια εμπειρία με ακουστικά που ακούγονται δυνατά στο hongmi ?

 

παντος στο mideal ειναι out of stock θα περιμενω να τα φερουν και ταυτοχρονα θα τσιμπησω και το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για τα xiaomi ear pistones στο ibuygou..

 

Δεν με βολεύουν καθόλου αυτά που μπαίνουν μέσα στο αυτί...

 

Αυτά θα κάνουν για το hongmi ή θα είναι ρίσκο ?

Link to comment
Share on other sites

παντος στο mideal ειναι out of stock θα περιμενω να τα φερουν και ταυτοχρονα θα τσιμπησω και το κινητο

 

Χθες παρήγγειλα από minideal και ήδη σήμερα έφυγε και μου στείλανε και tracking number.

 

EDIT

Και τώρα που μπήκα και κοίταξα In Stock έλεγε.

Ξανά EDIT

Άκυρο, νόμιζα έλεγες για το τηλέφωνο.

Edited by ggtaxo
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Δεν με βολεύουν καθόλου αυτά που μπαίνουν μέσα στο αυτί...

 

Αυτά θα κάνουν για το hongmi ή θα είναι ρίσκο ?

 

Μεγάλο ρίσκο 8€ είναι αυτά! Ποιότητα xiaomi αυτό τα λέει όλα.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Στο merimobiles ανέβασαν τη τιμή ή μου φαίνεται ???

Τελικά από minideals όσοι αγοράσατε ήταν ΟΚ από γνησιότητα ?

 

ναι ειναι γνησιο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω πρόβλημα με την αποθήκευση εφαρμογών στην sd. Δεν δουλευεί κανένας τρόπος. Φοράω stable v5 και δοκίμασα τα πάντα. Κάποια στιγμή έπαιζε αλλά δεν κατάλαβα την έκανα και τώρα τα πηγαίνει ολα στο system storage.

Aν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

ποιους τροπους δοκιμασες;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Και με το Mobileuncle tools αλλα και με το vold.fstab

Ρώτησα και χθες την εξωτερική sd πως πρέπει να την αναγνωρίσει; Εμένα την διαβάζει σαν sd0 και την εσωτερική σαν sd1

Link to comment
Share on other sites

Στο merimobiles ανέβασαν τη τιμή ή μου φαίνεται ???

Τελικά από minideals όσοι αγοράσατε ήταν ΟΚ από γνησιότητα ?

 

οχι δεν ανεβασαν τιμη εγω απο την κυριακη που κοιτα τοσο ηταν 189.99 δολαρια

Link to comment
Share on other sites

Και με το Mobileuncle tools αλλα και με το vold.fstab

Ρώτησα και χθες την εξωτερική sd πως πρέπει να την αναγνωρίσει; Εμένα την διαβάζει σαν sd0 και την εσωτερική σαν sd1

 

κανονικα την εξωτερικη πρέπει να στην εχει Sdcard02..περνα την εφαρμογη root browser και τσεκαρε ξανα που αποθηκευονται οι εφαρμογες..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν με βολεύουν καθόλου αυτά που μπαίνουν μέσα στο αυτί...

 

Αυτά θα κάνουν για το hongmi ή θα είναι ρίσκο ?

 

Αυτά που δείχνεις κάνουν σίγουρα αφού είναι τα απλά της Xiaomi. Kακώς σου λένε ότι ρισκάρεις με την αγορά τους. Δες και το logo πάνω τους.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που δείχνεις κάνουν σίγουρα αφού είναι τα απλά της Xiaomi. Kακώς σου λένε ότι ρισκάρεις με την αγορά τους. Δες και το logo πάνω τους.

 

δεν το εννοούσε λογικά για το ρίσκο , για την χαμηλή τους τιμή το ανέφερε σαν "ρίσκο"

Link to comment
Share on other sites

κανονικα την εξωτερικη πρέπει να στην εχει Sdcard02..περνα την εφαρμογη root browser και τσεκαρε ξανα που αποθηκευονται οι εφαρμογες..

Τώρα θυμήθηκα το root browser πέρασα και δημιουργήθηκε το πρόβλημα. Μέχρι τότε όλα ήταν perfect. Το απεγκάτεστησα και δεν δουλευεί. Υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα τι εχεις κανει..σου δουλευε, δεν σου δουλευε;με τι σου δουλευε, τι στο χαλασε; με μπερδεψες..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα τι εχεις κανει..σου δουλευε, δεν σου δουλευε;με τι σου δουλευε, τι στο χαλασε; με μπερδεψες..

Δουλευε κανονικά μέχρι που πέρασα το root browser. Το έκανα unistall και δεν λύθηκε. Μετά δοκίμασα τους άλλους τρόπους.

Την εξωτερική την διαβάζει σαν sd0 και την εσωτερική σαν sd1. Κάπου εδώ νομίζω είναι το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

οταν σου δουλευε κανονικα με ποιον τροπο σου δουλευε κανονικα;;με το vold.stab? αν ναι ισως να φταιει ο root browser γιατι τροποποιει αυτο το αρχειο..μηπως σταματησε να σου δουλευει μετα απο αναβαθμιση που εκανες;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...