Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο μπορει να οφειλεται στο οτι εχουμε μουλτι..στην οφισιαλ μπορει να γραφει αυτο που λεει το παιδι..

 

αν δεις το μνμ του ζητησε καποιος με μουλτι να του απαντησει... :D μαλλον μουλτι εχει και αυτος...

και εσυ με μουλτι τα ιδια με εμενα εχεις η με τον crusader?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν θέλεις να έχεις αυτόματα ενημερώσεις χωρίς κάθε φορά να κάνεις ενοποίηση του αποθηκευτικού χώρου τι γίνεται ?

επίσης έχει κανείς τον τρόπο να περάσεις πάλι το οριτζιναλ ρεκοβερυ και την αγγλική miui ?

τώρα είμαι με αγγλικό ρεκοβερυ και μουλτι v3

με τον ίδιο τρόπο γίνεται με το mobileuncle ? και αν ναι έχει κανείς το λινκ του οριτζιναλ ρεκοβερυ ?

 

μπερδεμένος είμαι γιατί δεν θέλω να ασχολούμαι συνεχώς με το τηλ και την έκδοση που θα πάρει

Link to comment
Share on other sites

αν δεις το μνμ του ζητησε καποιος με μουλτι να του απαντησει... :D μαλλον μουλτι εχει και αυτος...

και εσυ με μουλτι τα ιδια με εμενα εχεις η με τον crusader?

 

εμενα μονο temperature pressure ambient και relative sensors λεει not supported το antutu που νομιζω δεν τα εχει και ολας το hongmi

εγω με multi εχω και νομιζω τα ιδια με εσενα αλλα την 5 εκδοση

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν θέλεις να έχεις αυτόματα ενημερώσεις χωρίς κάθε φορά να κάνεις ενοποίηση του αποθηκευτικού χώρου τι γίνεται ?

επίσης έχει κανείς τον τρόπο να περάσεις πάλι το οριτζιναλ ρεκοβερυ και την αγγλική miui ?

τώρα είμαι με αγγλικό ρεκοβερυ και μουλτι v3

με τον ίδιο τρόπο γίνεται με το mobileuncle ? και αν ναι έχει κανείς το λινκ του οριτζιναλ ρεκοβερυ ?

 

μπερδεμένος είμαι γιατί δεν θέλω να ασχολούμαι συνεχώς με το τηλ και την έκδοση που θα πάρει

 

εμενα με οτι recovery και να βαλω παντα μου βγαζει προβλημα με τα asserts το μονο τελευταιο ειναι με sp flsh tools ωα δοκιμασω

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

περίπου 15 εργάσιμες από την παραγγελία.

 

Οπότε δεν αξίζει και τόσο το EMS, έτσι;

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις να έχεις αυτόματα ενημερώσεις χωρίς κάθε φορά να κάνεις ενοποίηση του αποθηκευτικού χώρου τι γίνεται ?

επίσης έχει κανείς τον τρόπο να περάσεις πάλι το οριτζιναλ ρεκοβερυ και την αγγλική miui ?

τώρα είμαι με αγγλικό ρεκοβερυ και μουλτι v3

με τον ίδιο τρόπο γίνεται με το mobileuncle ? και αν ναι έχει κανείς το λινκ του οριτζιναλ ρεκοβερυ ?

 

μπερδεμένος είμαι γιατί δεν θέλω να ασχολούμαι συνεχώς με το τηλ και την έκδοση που θα πάρει

 

το miui recovery εχω παραθεσει λινκ καμια 10αρια ποστ πιο πισω. και μπορεις να το βαλεις με mobileuncle tools. Δεν χρειαζεται να ασχολεισαι συνεχεια με ρομς. Περνα μια που σε ευχαριστει και δεν εχεις προβλημα και είσαι ok.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πόσες μέρες περίπου κάνει το Singapore Post;

 

Οπότε δεν αξίζει και τόσο το EMS, έτσι;

 

Για εκείνα μια ματιά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375436

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Για εκείνα μια ματιά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375436

 

Ευχαριστώ και sorry για το off-topic :)

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

το model 2013022 ειναι το td-cdma και το model 2013023 ειναι το wcdma?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

παιδια το θεμα με τα fake /replica λυθηκε?? ειναι ενταξι απο Minideal / to2c ??

 

Παρήγγειλα από to2c στις 16/12 και μου ήρθε σήμερα(μάλλον άργησε να έρθει λίγο λόγω Χριστουγέννων). Δεν είναι μαϊμού, όλα τα specs είναι σωστά, όλοι οι sensors δουλεύουν, σωστή ανάλυση, σωστό cpu/gpu/ram.

 

http://i.imgur.com/14upW7v.jpg

 

http://i.imgur.com/Tbwi5Me.jpg

 

http://i.imgur.com/C49pcMp.jpg

Link to comment
Share on other sites

μολις τσεκαρα το δικο μου στο antutu και σε ολα τα παραπανω ειναι supported...

 

 

 

επισης στο σχετικα με το τηλ σαν αριθμο μοντελου λεει hm1w...

 

το κινητο ειναι multi lang miui-jhbcnah1.0 αγορασμενο απο to2c.com..

 

εσυ απο που το πηρες? ελπιζω να μην την εχεις πατησει...

 

Απο merimobiles... Ισως φταιει η multi που φοραω (3.11.15)

Link to comment
Share on other sites

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

ασχημο για τα γουστα μου...ειναι που ειναι παχουλο το κινητο μ αυτο θα γινεται τουβλακι..σου ηρθαν τιποτα screen protector?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ασχημο για τα γουστα μου...ειναι που ειναι παχουλο το κινητο μ αυτο θα γινεται τουβλακι..σου ηρθαν τιποτα screen protector?

 

Τίποτα ακόμη :( σύντομα όμως περιμένω να παραλάβω

http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-Cool-Hightest-Quality-Aluminium-Metal-Case-for-Xiaomi-HongMi-XIAOMI-Red-Rice-Metal-case/1504192193.html

το έχω παραγγείλει από τις αρχές Δεκεμβρίου και το έστειλαν με china post :p

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ από merimobiles (order16/12 w. Singapore post)

 

Διακριτικά όμορφο και ποιοτικό, με πολύ ομαλή και γρήγορη μετάβαση από το ένα θέμα στό άλλο! Καλό μέγεθος, πολύ καλή ανάλυση οθόνης, φιλικό μενού. Θα χρειαστώ νέα, μεγαλύτερη sim αφού η δική μου δεν δουλεύει σε αυτή τη συσκευή. Τα 3 κόκκινα κουμπάκια που δεν ανάβουν δεν με χάλασαν πολύ, η κάμερα αξιοπρεπής, μου έβαλαν στο κουτί δωράκια 1 φορτιστή αυτοκινήτου και μιά επιφάνεια που κολλάει το κινητό στο ταμπλώ του αυτοκινήτου, και είμαι πολύ χαρούμενος με το καινούργιο μου ... φετίχ-εργαλείο-παιχνίδι!:rolleyes:

 

Άντε και στα δικά σας, οι ελεύθερες !

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από to2c στις 16/12 και παραλλαμβάνω αύριο. Θα δώσω λεπτομέρειες των συσκευών το σκ που θα τα στήσω. Θα ήθελα αν μπορείτε να μου λύσετε μία απορία που έχω. Το κινητό θα έθει με την eng-china version και θα παραμείνει με αυτή. Το ερώτημά μου αφορά το recovery.

 

Το recovery αυτής της version θα είναι στα κινέζικα, αν κατάλλαβα σωστά?

Επίσης στο http://xiaomi.eu/community/threads/english-cwm-for-xiaomi-hongmi-td-wcdma-full-working.22953/ αναφέρει πως να περάσουμε αγγλικό recovery. Ποιά όμως η διαφορά του με το cmw recovery που μπορούμε να βάλουμε με το rom manager app από το play store?Κάτι μου ξεφεύγει προφανώς......

 

nvm got it now

Edited by Retinus
Link to comment
Share on other sites

μήπως έχει βρει κάποιος κάποιο eshop που να πουλάει το πίσω καπάκι του κινητού σε άσπρο χρώμα με το logo "mi" στο κάτω μέρος σε κόκκινο χρώμα??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά. Διάβασα όλο το νήμα και γενικότερα το έψαξα για τη συσκευή και νομίζω είναι ακριβώς αυτό που ψάχνω και θεωρώ ότι είναι τρελό vfm. Απλά διαβάζοντας το νήμα κάπου αναφέρθηκε ότι το τελωνείο στη Θεσσαλονίκη είναι κάπως πιο... τυπικό και υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να την πατήσουμε και να πληρώνουμε κερατιάτικα, όσοι είμαστε Βόρεια Ελλάδα. Έχω αποφασίσει να το πάρω αλλά το 70άρι του τελωνείου με κάνει να το φρενάρω εδώ και μέρες. Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω σχετικά με το θέμα;

Επίσης αν κάποιος θέλει να μου πουλήσει το hongmi του ας μου στείλει ένα πμ :D

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

με singapore post μην σε απασχολει το τελωνειο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

με singapore post μην σε απασχολει το τελωνειο..

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Κάτι τελευταίο. Με sp υποθέτω θα έρθει με ΕΛΤΑ. Ελπίζω να αφήνουν ειδοποιητήριο για παραλαβή γιατί εδώ σε μας τα δέματα τα πετάνε όπου βρουν...

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου με ελτα. Κανονικά χαρτάκι για παραλαβή δεν θα στο αφήσουν χύμα μη φοβάσαι :lol:

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιο μέλος ποιο έμπειρο να ποστάρει το τι κάνουμε στο κινητό όταν το πάρουμε στα χέρια μας?? κάποιους οδηγούς πχ στην αρχή του Θέματος. Οπως υπάρχει πχ στο αντίστοιχο του ths w100s. Τώρα υπάρχουν όλες οι πληροφορίες ανακατωμένες και δεν βγάζουμε άκρη... Πρέπει να τα διαβάσουμε όλα....θα βοηθούσε πολύ κόσμο...Αναμένω και εγώ παραλαβή...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,παρακολουθώ καιρό το forum και το συγκεκριμένο κινητό και τώρα χρειάζομαι τα φώτα σας.Το κινητό είναι απ'τα καλύτερα στα λεφτά του;Δηλαδή αξίζει τόσο πολύ όσο λέτε;Τα χαρακτηριστικά του είναι όντως εντυπωσιακά για τα λεφτά του αλλά εσείς που το έχετε στα χέρια σας κάποια παραπάνω γνώμη θα έχετε.Πέρα απ'αυτό το κόβω λίγο ζόρικο ε;Σας βλέπω μιλάτε για το ένα και τ'άλλο θέλει έτσι να το πιάσεις με τις ώρες και να κάνεις 200 ρυθμίσεις για να του κάνεις ένα setάρισμα της προκοπής;Δηλαδή εγώ που έχω συνηθίσει σε sony,samsung κλπ θα δυσκολευτώ;Άλλη μια τελευταία ερώτηση,το λειτουργικό του τελικά δεν είναι android;Γιατί έβλεπα ότι μιλούσατε για μια παραλλαγή και κάτι τέτοια.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν κούρασα.Γενικά το παρακολουθώ το τοπικ για το συγκεκριμένο κινητό και με ψήνει αλλά αν είναι παλούκι το τηλέφωνο να μην πάω κατά 'κει...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,παρακολουθώ καιρό το forum και το συγκεκριμένο κινητό και τώρα χρειάζομαι τα φώτα σας.Το κινητό είναι απ'τα καλύτερα στα λεφτά του;Δηλαδή αξίζει τόσο πολύ όσο λέτε;Τα χαρακτηριστικά του είναι όντως εντυπωσιακά για τα λεφτά του αλλά εσείς που το έχετε στα χέρια σας κάποια παραπάνω γνώμη θα έχετε.Πέρα απ'αυτό το κόβω λίγο ζόρικο ε;Σας βλέπω μιλάτε για το ένα και τ'άλλο θέλει έτσι να το πιάσεις με τις ώρες και να κάνεις 200 ρυθμίσεις για να του κάνεις ένα setάρισμα της προκοπής;Δηλαδή εγώ που έχω συνηθίσει σε sony,samsung κλπ θα δυσκολευτώ;Άλλη μια τελευταία ερώτηση,το λειτουργικό του τελικά δεν είναι android;Γιατί έβλεπα ότι μιλούσατε για μια παραλλαγή και κάτι τέτοια.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν κούρασα.Γενικά το παρακολουθώ το τοπικ για το συγκεκριμένο κινητό και με ψήνει αλλά αν είναι παλούκι το τηλέφωνο να μην πάω κατά 'κει...;)

 

Επειδη ετυχε να τριγυρναω εδω στα πλαισια της εξερευνησης που κανω στα threads του forum, θα σου απαντησω οτι ναι ειναι και παραλλαγη αλλα ειναι και android. Η miui στην ουσια ειναι ρομ η οποια βασιζεται στο android φυσικα, απλως εχει υποστει τροποποιησεις προς το καλυτερο για τα κινητα που υποστηριζει.Ακριβως ετσι ειναι και αλλες ρομ οπως η cyanogenmod, η omnirom κτλ. και σου δινουν μεγαλυτερη συνηθως σταθεροτητα.Ολες αυτες ομως ειναι android !!!

LG L3 E400 - Huawei u8800pro - Sony Xperia P - LG Nexus 4 E960
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...