Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να σου πω δεν ξέρω. Εντάξει δεν έγινε και κάτι απλά χθές ήθελα να δω κάτι και δεν άνοιγε για αυτό ρώτησα. Είχα δοκιμάσει με την μαμά εφορμογη με τον dolphin.απλά έλεγα μήπως έχει κάτι η ρομ μέσα και μπλοκάρει αυτές τις σελίδες

Δοκιμασε να επιλεξεις στον dolphin, στο user agent, iphone.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω την ultimate 4,3,28 ξερετε τι διαφορες εχει σε σχεση με την stable?

εκτος απο τον θορυβο στο βιντεο...οι εφαρμογες στην stable πανε στην καρτα?

επισης ο δεκτης gps θελει πειραγμα? γινεται root στην stable?

Link to comment
Share on other sites

εχω την ultimate 4,3,28 ξερετε τι διαφορες εχει σε σχεση με την stable?

εκτος απο τον θορυβο στο βιντεο...οι εφαρμογες στην stable πανε στην καρτα?

επισης ο δεκτης gps θελει πειραγμα? γινεται root στην stable?

 

πάνω κάτω ότι βλέπεις σαν feature στην Ultimate

όχι , για να πάνε στην κάρτα θέλει link2sd ή άλλο πρόγραμμα (ψάξε εδώ έχει απαντηθεί)

για ροοτ θέλει να φλασάρεις κάποιο ζιπ

το gps τι πείραγμα θέλει ;

 

κοινώς , αν δεν έχεις πρόβλημα μείνε στην ultimate , στην stable μετά από κάθε update θα πρέπει να ξανακάνεις root κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι γενικότερου ενδιαφέροντος, το σκέφτομαι για tempered glass, παρόλο που είναι ακριβά, καθότι χρησιμοποιώ στυλο τώρα τελευταία και κολλάει στο σύρσιμο, είναι καλο μονο για πάτημα. έχει πάρει κανεις?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι γενικότερου ενδιαφέροντος, το σκέφτομαι για tempered glass, παρόλο που είναι ακριβά, καθότι χρησιμοποιώ στυλο τώρα τελευταία και κολλάει στο σύρσιμο, είναι καλο μονο για πάτημα. έχει πάρει κανεις?

 

Φοράω εγώ για screen protector είναι κορυφή. 6 € το πήρα από aliexpress, ούτε γρατζουνιά ούτε πολλές δαχτυλιές. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Φοράω εγώ για screen protector είναι κορυφή. 6 € το πήρα από aliexpress, ούτε γρατζουνιά ούτε πολλές δαχτυλιές. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

A καλά το θυμόμουν.. ok, αυτό ήθελα, με έτρωγε η τσέπη πάλι..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα απο το iphone 3gs που ειχα...

 

Χανει σημα χωρις λογο ?

Το μικροφωνο μικροφωνιζει ? Διατυμπανιζει η xiaomi οτι εχει 2πλο και μαλιστα με Noise reduction....

Αρα περιμενεις αριστες επιδοσεις στον ηχο του μικροφωνου ...

Απο σημα πως παει ?

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Μην κανεις τιποτα .

16 ΜΑΡΤΙΟΥ εφυγε απο SG .

Να ανυσηχεις μετα τις 15 απριλιου .......

 

Καλησπέρα παιδιά!Παράγκειλα από merimobiles τα pistons και ενα power bank!!! Στις 8 Φεβρουαρίου! 12 έγινε shipping με Singapore post μα ακόμα να ερθει κάτι!!!έχασα τα 50€ ? Να ζητησω τα χρήματα μου πίσω μέσω PayPal??? Παραθετω τα ,status http://youupload.org/adqljth http://youupload.org/mkghpic

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδες ειναι καποιος που εκανε αναβαθμιση στην τελευταια multilang stable και εχει προβλημα με την ανοιχτη ακροαση ?

Εμενα μετα το update δεν ακουγετε καλα και ακουγετε και χαμηλα .....

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Συζητήσεις περι αποστολών, στο κατάλληλο θέμα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

 

[...]Παιδες ειναι καποιος που εκανε αναβαθμιση στην τελευταια multilang stable και εχει προβλημα με την ανοιχτη ακροαση ?

Εμενα μετα το update δεν ακουγετε καλα και ακουγετε και χαμηλα .....

Δοκίμασες να ελέγξεις τον ήχο στο engineer menu μήπως ειναι χαμηλά; Loundspeaker_mode->Sph/Sph2

Link to comment
Share on other sites

Φοράω εγώ για screen protector είναι κορυφή. 6 € το πήρα από aliexpress, ούτε γρατζουνιά ούτε πολλές δαχτυλιές. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

κι εγώ έχω βάλει ενα tempered glass και είναι τέλειο. από ebay το πήρα, λίγο πιο ακριβό σε σχέση με τον φίλο που το πήρε απί aliexpress. Είναι λίγο πιο μανίκι να μπει από μια απλή ζελατίνα αλλά αν μπει ωραία τα σπάει. ούτε το διακρίνεις γιατί έχει στρογγυλεμένες άκρες και φαίνεται σαν να είναι μανίσιο.

Το μόνο αρνητικό είναι ότι ενώ έγραφε στη περιγραφή ότι δεν κρατάει δαχυλιες, δεν είναι ακριβως έτσι. Κρατάει..

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ έχω βάλει ενα tempered glass και είναι τέλειο. από ebay το πήρα, λίγο πιο ακριβό σε σχέση με τον φίλο που το πήρε απί aliexpress. Είναι λίγο πιο μανίκι να μπει από μια απλή ζελατίνα αλλά αν μπει ωραία τα σπάει. ούτε το διακρίνεις γιατί έχει στρογγυλεμένες άκρες και φαίνεται σαν να είναι μανίσιο.

Το μόνο αρνητικό είναι ότι ενώ έγραφε στη περιγραφή ότι δεν κρατάει δαχυλιες, δεν είναι ακριβως έτσι. Κρατάει..

 

Δε μπορει να μην κραταει, ενταξει, οτι και να λεει λογικο ειναι.

Αλλα και γω θελω απ`τη μια να μη φαινεται καν, ουτε στις ακρες και απο την αλλη να γλιστραει το πενακι πανω.

Αμα δε μπει καλα, βγαινει και καθαριζεται ή υπαρχει προβλημα σας τις ζελατινες;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορει να μην κραταει, ενταξει, οτι και να λεει λογικο ειναι.

Αλλα και γω θελω απ`τη μια να μη φαινεται καν, ουτε στις ακρες και απο την αλλη να γλιστραει το πενακι πανω.

Αμα δε μπει καλα, βγαινει και καθαριζεται ή υπαρχει προβλημα σας τις ζελατινες;

 

Για το αν φαίνεται μη σε ανησυχει, δεν φαινεται καθόλου ούτε κάνει το τζάμι της οθόνης γενικά να φαίνεται παχύ.είναι πολυ διακριτικό.

Το τζαμάκι έχει από την πλευρά που εφάπτεται στην οθόνη μία πολύ λεπτή στρώση ενός υλικού με υφή σαν ζελέ(μάλλον για να κάνει καλή εφαρμογή), οπότε δεν νομίζω να καθαρίζεται. Στο δικό μου επειδή η πρώτη φορά δεν με άρεσε, το έβγαλα για να το ξαναβάλω και πρόλαβε και κόλλησε σκόνη στην μέσα πλευρα και με παίδεψε πολύ μέχρι να το καθαρίσω και να το ξαναβάλω.

Γι'αυτό θέλει προσοχή και τοποθέτηση μια κι έξω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει αρκετες μεμβρανες και μου φερνουν και φιλοι να τους βαλω, αλλα αμα μεινει εστω και μια σκονιτσα γ@**ται

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

.....

Δοκίμασες να ελέγξεις τον ήχο στο engineer menu μήπως ειναι χαμηλά; Loundspeaker_mode->Sph/Sph2

 

Που είναι αυτό το μενού ? δεν το βρίσκω .

Εαν θες εξηγησε μου

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτό το μενού ? δεν το βρίσκω .

Εαν θες εξηγησε μου

Ή απο Mobile Uncle tools >Engineer Mode(MTK)> Hardware testing> Audio

Ή το ιδιο αλλα απο το μενου, αν ειναι περασμενο (στην unstable ειναι).

Διαλεγεις για καθε βαθμιδα πού να παιζει και πατας στο Μax. Vol 0-160, το 160 και set.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω. Για να πάρω το συγκεκριμένο τηλέφωνο θα πρέπει να γίνω επιστήμονας για να δουλέψει νορμάλ σαν όλα τα άλλα τηλέφωνα?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω. Για να πάρω το συγκεκριμένο τηλέφωνο θα πρέπει να γίνω επιστήμονας για να δουλέψει νορμάλ σαν όλα τα άλλα τηλέφωνα?

 

εμείς οι επιστήμονες δεν καταλάβαμε τι θες να πεις εδώ

 

το ροοτ και το μεταφορά εφαρμογών στην sd , δεν είναι νορμάλ επιλογές για όλα τα τηλέφωνα , οπότε δεν ξέρω σε τι αναφέρεσαι εσύ

Link to comment
Share on other sites

Aμα διαβασεις λιγο ακομα, θα δεις οτι η ερωτηση σου δεν εχει νοημα.

Επειδη ειναι ενα αριστο κινητο και best value for money ολων των εποχων υπαρχει πολυς κοσμος που το εχει και κουβεντιαζει. Ετσι υπαρχει πολλη βοηθεια απ`την κοινοτητα και βγαινει πληροφορηση που αν επαιρνες αλλο κινητο ή θα επρεπε να βρεις μονος σου ή θα αγνοουσες τις δυνατοτητες γενικα.

Δουλευει ως εχει.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, γενικα το bluetooth (Plantronics M1100) τις περισσοτερες φορες αργει να στειλει την κληση, δλδ το σηκωνω, για 7-8 δευτερολεπτα εχει την απολυτη ησυχια - ο αλλος δεν ξερει αν απαντησα ή οχι και αν δεν το ξερουν το κλεινουν- και μετα μου δινει ηχο. Σημερα οποτε με παιρνουν δεν ανοιγει καν το bluetooth, αλλα παιρνει την κληση το ακουστικο του τηλεφωνου. Αν ομως παρω εγω τηλεφωνο τοτε δουλευει κανονικα. Νομιζα οτι ηταν προβλημα του bluetooth, ομως το εβαλα στο παλιο τηλεφωνο και δεν τα παρουσιασε αυτα.

Εχει παρατηρησει κανεις κατι αναλογο;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω όσοι τό χουνε παραγγείλει από το to2c με πoιά mui version έρχεται την 5, και στις δύο εκδόσεις την english και την multilanguage? πια προτείνετε να πάρω από τις δύο? αν είναι η english to ροτάρουν και περνάνε play store ή μόνο στην multi το κάνουν αυτό??
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά ήρθε με τη 4. Την είχα ζητήσει και ήρθε με την en/cn και με playstore. Ωστόσο, επειδή δε με ενδιαφέρει το βίντεο, και να πρέπει να ρουταρω κάθε φορά που γίνεται update, έχω βάλει την ultimate που είναι multi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...