Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα ματ παιδιά και σε άλλα κινητα που δεν είχαν ούτε το 1/3 τις φωτεινότητας του LG,δεν με ενοχλεί τοσο.Το θεμα ειναι που το βρίσκεις...

Δεν είναι θέμα φωτεινότητας, απλά η οθόνη pixelιαζει.

Πάντα μου άρεσε περισσότερο αλλά πάντα το έβαζα και μετά απο λίγο καιρό το άλλαζα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα οσοι το πηραν απο expansys η ταινια ασφαλειας ηταν ενταξει η κομμενη,λεω να το παρω απο εκει γι αυτο ρωταω ευχαριστω.

 

Εμένα δεν είχε και για αυτό μου στέλνουν καινούργιο( μετά από 14 ημέρες που το είχα ,αςε που μου ζητηςαν 100 φορές συγνώμη και αν θέλω καινούργιο η τα χρήματα μου).Σαν κατάστημα δεν παίζεται ..να το πάρεις από εκεί. Εάν μετανιώσεις απλά χωρίς να εχει κάτι το τηλεφωνο μπορείς να το δώσεις πίσω και να πάρεις τα χρηματα σου πίσω μέσα σε 14 ημέρες. Αν θέλεις καινούργιο για κάποιο λόγο (καμμένα πιξελς η γενικά οτιδήποτε προβλημα ) στο αντί καταστούν χωρίς ερώτηση με καινούργιο μέσα σε 30 ημέρες. Πόσο πιο ασφάλεια να νιώσεις με αυτούς τους όρους ;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα φωτεινότητας, απλά η οθόνη pixelιαζει.

Πάντα μου άρεσε περισσότερο αλλά πάντα το έβαζα και μετά απο λίγο καιρό το άλλαζα.

 

 

Ναι το ξέρω,το έχω συνηθίσει και δεν με ενοχλεί.Το προτιμώ από το συνεχείς σκούπισμα και τις γρατζουνιες,δεν το αντέχω άλλο αυτο..Αν φέρεις τίποτα πες μου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν είχε και για αυτό μου στέλνουν καινούργιο( μετά από 14 ημέρες που το είχα ,αςε που μου ζητηςαν 100 φορές συγνώμη και αν θέλω καινούργιο η τα χρήματα μου).Σαν κατάστημα δεν παίζεται ..να το πάρεις από εκεί. Εάν μετανιώσεις απλά χωρίς να εχει κάτι το τηλεφωνο μπορείς να το δώσεις πίσω και να πάρεις τα χρηματα σου πίσω μέσα σε 14 ημέρες. Αν θέλεις καινούργιο για κάποιο λόγο (καμμένα πιξελς η γενικά οτιδήποτε προβλημα ) στο αντί καταστούν χωρίς ερώτηση με καινούργιο μέσα σε 30 ημέρες. Πόσο πιο ασφάλεια να νιώσεις με αυτούς τους όρους ;;

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου απο αγγελια θα το επερνα και μου το ειπε το παιδι που το δινει για την ταινεια οτι ηταν ανοιχτο και γι αυτο το σκεφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου απο αγγελια θα το επερνα και μου το ειπε το παιδι που το δινει για την ταινεια οτι ηταν ανοιχτο και γι αυτο το σκεφτομαι.

Και εγω απο αγγελια το πηρα. Ειχε και την αποδειξη απο το expansys. Η ταινια ηταν κλειστη, το κινητο δεν ειχε ανοιχτει. Λογικα αυτος που στο πουλαει το ανοιξε..

Link to comment
Share on other sites

Και ετσι που δοκιμασα τιποτα. Το otg δουλευει. Η επιλογη να μεταβω σε αυτο δεν υπαρχει.. Κατι μου λεει οτι πρεπει να βαλω το cwm που εβαλες εσυ..Αν και ιδια version, πρεπει να εχουν μικροδιαφορες οπως η προσθεση της επιλογης για usb. Οταν βγαλω ακρη θα το γραψω. Δεν ξερω και αν θα εχω καποιο θεμα αν παω να βαλω αυτο που εβαλες, ενω εχω ηδη cwm εγκατεστημενο.

 

χμμμ...τι να σου πω,εγω έβαλα αυτή καπάκια,δεν είχε ακόμα βγει αυτή που έβαλες εσύ (νομίζω)...δοκίμασε πάντως,δεν πειράζει που έχεις ήδη CWM απλά θα περάσει η άλλη από πάνω!

το official non touch έχω περάσει εγω...τα άλλα δεν τα έχω δοκιμάσει...ήταν το πρώτο που βγήκε.

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή απο expansys σε εμενα ηταν κανονικά σφραγισμένη με ταινία ασφαλείας.

Να αναφέρω οτι επι 2 συνεχόμενες νύχτες σε αναμονή με τα πάντα κλειστά τη μία φορά μου έφαγε 5% και την άλλη 4%.

Προφανώς κατι ροκανίζει την μπαταρία αδικαιολόγητα και δεν ξέρω τι.

Οσοι έχετε nova prive χειρότερα,τα ίδια η καλύτερα σε σχέση με μαμά στο θέμα αυτό

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή απο expansys σε εμενα ηταν κανονικά σφραγισμένη με ταινία ασφαλείας.

Να αναφέρω οτι επι 2 συνεχόμενες νύχτες σε αναμονή με τα πάντα κλειστά τη μία φορά μου έφαγε 5% και την άλλη 4%.

Προφανώς κατι ροκανίζει την μπαταρία αδικαιολόγητα και δεν ξέρω τι.

Οσοι έχετε nova prive χειρότερα,τα ίδια η καλύτερα σε σχέση με μαμά στο θέμα αυτό

 

Kαλημερα με nova παντα εγω,εχθες το βραδυ γυρω στις 12 ημουν 100% και το πρωι γυρω στις 08+30 99%

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή απο expansys σε εμενα ηταν κανονικά σφραγισμένη με ταινία ασφαλείας.

Να αναφέρω οτι επι 2 συνεχόμενες νύχτες σε αναμονή με τα πάντα κλειστά τη μία φορά μου έφαγε 5% και την άλλη 4%.

Προφανώς κατι ροκανίζει την μπαταρία αδικαιολόγητα και δεν ξέρω τι.

Οσοι έχετε nova prive χειρότερα,τα ίδια η καλύτερα σε σχέση με μαμά στο θέμα αυτό

 

πέρασε το wakelock detector να δεις τι μπορεί να σου κάνει τη ζημιά...

ακόμα δεν έχω αλλάξει launcher γιατί δεν βρίσκω το λόγο,οπότε όπως έχει το τηλέφωνο (rooted και με custom rom,πλέον) χάνω από 0 μέχρι 1% μέσα σε 7 ώρες :)

και ξεχνάω και το Wifi ανοιχτό!!οπότε κοιταξέ το και πράξε ανάλογα

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Omg κάποιος έκανε port την paranoid για το g2....Google κάνε κάτι γρήγορα με το nexus 5 γιατί η παραγγελία δεν αργεί μου φαίνεται....
Link to comment
Share on other sites

Omg κάποιος έκανε port την paranoid για το g2....Google κάνε κάτι γρήγορα με το nexus 5 γιατί η παραγγελία δεν αργεί μου φαίνεται....

 

και που είσαι ακόμη...το developing για το G2 μόλις άρχισε έτσι??:p

άσχετο,επιτέλους ήρθε και το screen protector που είχα παραγγείλει,πολύ καλό και πολύ εύκολο στην τοποθέτηση,μπαίνει πρακτικά μόνο του :)

είναι αυτό εδω για όποιον ενδιαφέρεται

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00E3CID64/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κοιτάω τώρα στο expansys και βλέπω 2 εκδόσεις του άσπρου 32GB.

  • LG G2 (EU, 32GB, White) - 494.99 €
  • LG G2 (32GB, White) - 554.99 €

 

Ποια η διαφορά? Το 1ο είναι ευρωπαϊκό ενώ το 2ο όχι? Και έτσι να είναι γιατί τόση διαφορά στην τιμή (60€)?

 

Επίσης γνωρίζει κανείς την διαδικασία για να το πάρεις χωρίς ΦΠΑ? Πρέπει να είσαι γραμμένος σε κανένα μητρώο εισαγωγέων. Εγώ έχω μαγαζί με ενεργοποιημένο κωδικό εφορίας για πώληση κινητών κλπ.

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Omg κάποιος έκανε port την paranoid για το g2....Google κάνε κάτι γρήγορα με το nexus 5 γιατί η παραγγελία δεν αργεί μου φαίνεται....

 

Και συ απο εδώ ε;;:p

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα με nova παντα εγω,εχθες το βραδυ γυρω στις 12 ημουν 100% και το πρωι γυρω στις 08+30 99%

 

πέρασε το wakelock detector να δεις τι μπορεί να σου κάνει τη ζημιά...

ακόμα δεν έχω αλλάξει launcher γιατί δεν βρίσκω το λόγο,οπότε όπως έχει το τηλέφωνο (rooted και με custom rom,πλέον) χάνω από 0 μέχρι 1% μέσα σε 7 ώρες :)

και ξεχνάω και το Wifi ανοιχτό!!οπότε κοιταξέ το και πράξε ανάλογα

 

Οκ ευχαριστώ θα το κοιτάξω αν και είμαι στην πρώτη μου ολοκληρωμένη φόρτιση ακόμα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειλικρινά μετά από τόσα χρόνια στο Android και την "βαθύτερη" ενασχόληση μου έχω να δηλώσω το εξής για τους rooted φίλους.

Το παρόν και το μέλλον (μέχρι τουλάχιστον να προκύψει κάτι άλλο καλύτερο) στο θέμα MODs, για μένα ακούει στο όνομα Xposed Framework.

 

Ο τύπος που το σκέφτηκε και το υλοποίησε απλά πήγε το Θέμα modding στο Android σε άλλα επίπεδα. Δεν πειράζεις τίποτα στην συσκευή σου απλά εγκαθιστάς το Xposed Framework και όποια modules σε ενδιαφέρουν χωρίς να επηρεάζεται η απόδοση της stock rom.

 

Κακά τα ψέματα παιδιά. Καλές οι Costum ROMs, καλά τα Ports (Paranoid, AOSP κλπ) αλλά δυστυχώς πολλές φορές φέρνουν αντίθετα αποτελέσματα από τα προσδοκώμενα. Και αν δεν υπάρχει κάποια επιβάρυνση στην λειτουργία της συσκευής από λάθη των developers, θα υπάρχει κάποια ασυμβατότητα (πχ δεν δουλεύει καλά η κάμερα).

 

Οπότε για μένα πραγματικά αυτό που αξίζει να ασχοληθεί κάποιος που "παίζει" με την συσκευή του είναι μόνο το Xposed Framework. Θα έχεις και πλήρη λειτουργικότητα της συσκευής και όλα τα features που δίνει ο κατασκευαστής ενώ παράλληλα θα μπορείς να αλλάζεις ότι σε ενοχλεί ή να προσθέσεις ότι δεν υπάρχει χωρίς να είσαι συνέχεια στο φλασάρισμα μέχρι να βρεις την ιδανική ROM (που μπορεί να μην υπάρχει κιόλας).

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Και συ απο εδώ ε;;:p

Ε μα τι,θα περιμενω τις ορεξεις της μαμας Google?Ασε ετοιμος ειμαι σου λεω :)

και που είσαι ακόμη...το developing για το G2 μόλις άρχισε έτσι??:p

Τα καλυτερα ερχονται λοιπον:D Και μονο που δεν το κρατησε κλειδωμενο η Lg και υποστηριζεται επισημα απο Cyanogenmod,εγω ειμαι υπερκαλυμμενος.Αμα βαρεθεις πετας μια nighlty και τελος!

Παιδιά ειλικρινά μετά από τόσα χρόνια στο Android και την "βαθύτερη" ενασχόληση μου έχω να δηλώσω το εξής για τους rooted φίλους.

Το παρόν και το μέλλον (μέχρι τουλάχιστον να προκύψει κάτι άλλο καλύτερο) στο θέμα MODs, για μένα ακούει στο όνομα Xposed Framework.

 

Ο τύπος που το σκέφτηκε και το υλοποίησε απλά πήγε το Θέμα modding στο Android σε άλλα επίπεδα. Δεν πειράζεις τίποτα στην συσκευή σου απλά εγκαθιστάς το Xposed Framework και όποια modules σε ενδιαφέρουν χωρίς να επηρεάζεται η απόδοση της stock rom.

 

Κακά τα ψέματα παιδιά. Καλές οι Costum ROMs, καλά τα Ports (Paranoid, AOSP κλπ) αλλά δυστυχώς πολλές φορές φέρνουν αντίθετα αποτελέσματα από τα προσδοκώμενα. Και αν δεν υπάρχει κάποια επιβάρυνση στην λειτουργία της συσκευής από λάθη των developers, θα υπάρχει κάποια ασυμβατότητα (πχ δεν δουλεύει καλά η κάμερα).

 

Οπότε για μένα πραγματικά αυτό που αξίζει να ασχοληθεί κάποιος που "παίζει" με την συσκευή του είναι μόνο το Xposed Framework. Θα έχεις και πλήρη λειτουργικότητα της συσκευής και όλα τα features που δίνει ο κατασκευαστής ενώ παράλληλα θα μπορείς να αλλάζεις ότι σε ενοχλεί ή να προσθέσεις ότι δεν υπάρχει χωρίς να είσαι συνέχεια στο φλασάρισμα μέχρι να βρεις την ιδανική ROM (που μπορεί να μην υπάρχει κιόλας).

Οντως ειναι απιστευτη η υλοποιηση του Project Xposed.Ειναι η αποθεωση του rooted Android και η καλυτερη απαντηση πιστευω στην ερωτηση ''Γιατι να κανω root?''.Οσο για τις custom roms διαφωνω λιγο,γιατι οι σωστες εχουν και την αναλογη υποστηριξη σε bugs κλπ.Και μην ξεχνας τους custom kernels.Εκει ειναι η ουσια του πραγματικου tweaking,τα υπολοιπα ειναι απλα customizations.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την παρέα . κάτοχος και εγώ μια εβδομάδα τα καλύτερα λόγια έχω να πω . προέρχομαι από s3 - g pro - one .όχι ότι το προ δεν μου άρεσε αλλα σαν το g2 δεν είναι έχω σύγχρονος και το one που υπέρτερη σε 3 πραγματάκια (ηχείο,μνήμη,htc exporer) κατά τα αλλα δεν παίζεται.
Link to comment
Share on other sites

και που είσαι ακόμη...το developing για το G2 μόλις άρχισε έτσι??:p

άσχετο,επιτέλους ήρθε και το screen protector που είχα παραγγείλει,πολύ καλό και πολύ εύκολο στην τοποθέτηση,μπαίνει πρακτικά μόνο του :)

είναι αυτό εδω για όποιον ενδιαφέρεται

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00E3CID64/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

 

επειδη εχω το ιδιο μπορω να πω πως δεν μ αρεσε,

δεν καλυπτει ολοκληρη την ο8ονη

και στο 3ο εκατσε καλα.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω το ιδιο μπορω να πω πως δεν μ αρεσε,

δεν καλυπτει ολοκληρη την ο8ονη

και στο 3ο εκατσε καλα.

 

μπήκε με το πρώτο...η αλήθεια είναι ότι αφήνει ένα κενό κάτω-κάτω,αλλά δεν δίνω και βάση...για τα λεφτά του πάντως δεν με χάλασε :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και το nontouch recovery.. Παλι δε μου δινει πουθενα επιλογη install zip from usb ή external ή κατι τετοιο... Πραγματικα δε μπορω να καταλαβω γιατι... Κριμα και ειναι κατι που με ενδιαφερει πολυ..
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και το nontouch recovery.. Παλι δε μου δινει πουθενα επιλογη install zip from usb ή external ή κατι τετοιο... Πραγματικα δε μπορω να καταλαβω γιατι... Κριμα και ειναι κατι που με ενδιαφερει πολυ..

 

κάτσε τώρα,γιατί είναι λίγο κουλό...μισό να ξανά-τσεκάρω και επανέρχομαι

λοιπόν,μπαίνω στο recovery CWM v6.0.4.4,κουμπώνω το usb πάω στο install zip και μου βγάζει αυτά

choose zip from /sdcard

install zip from sideload

toggle signature verification

*choose zip from /external_sd*

και τέλος go back...

 

Δεν στο βγάζει το external??την κάρτα είπαμε την έχεις δοκιμάσει και αλλού??στάνταρ το στικάκι δουλεύει??

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

κάτσε τώρα,γιατί είναι λίγο κουλό...μισό να ξανά-τσεκάρω και επανέρχομαι

λοιπόν,μπαίνω στο recovery CWM v6.0.4.4,κουμπώνω το usb πάω στο install zip και μου βγάζει αυτά

choose zip from /sdcard

install zip from sideload

toggle signature verification

*choose zip from /external_sd*

και τέλος go back...

 

Δεν στο βγάζει το external??την κάρτα είπαμε την έχεις δοκιμάσει και αλλού??στάνταρ το στικάκι δουλεύει??

Ακριβως τα ιδια μου βγαζει και εμενα, με εξαιρεση την συγκεκριμενη επιλογη η οποια δεν υπαρχει..

Νομιζω ξερω τι συμβαινει. Εσυ εχεις την κορεατικη εκδοση που εχει και external sd και στην βγαζει αυτη την επιλογη. Προφανως μεσα απο αυτη, δουλευει και το usb φλασακι που συνδεεις.

Ισως στην εκδοση χωρις sd να μη το προσθεσαν. Αμα δοκιμασει καποιος με την international version του κινητου (χωρις sd δηλαδη) εκει θα φανει.. Εχω κανει και ερωτημα στο xda, οταν μου απαντησουν, αν μαθω κατι θα ενημερωσω.

Το usb flash (δοκιμασα 2 διαφορετικα) τα βλεπει κανονικα μεσω otg το g2, και δουλευουν μια χαρα. Δεν εχω κανει καποιο ιδιαιτερο format στα φλασακια, δεν ξερω αν χρειαζεται κατι τετοιο, αλλα δε νομιζω.

Edit.. θυμομουν οτι εχεις το κορεατικο, αλλα μαλλον κανω λαθος, οποτε δεν ξερω τι συμβαινει..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τα ιδια μου βγαζει και εμενα, με εξαιρεση την συγκεκριμενη επιλογη η οποια δεν υπαρχει..

Νομιζω ξερω τι συμβαινει. Εσυ εχεις την κορεατικη εκδοση που εχει και external sd και στην βγαζει αυτη την επιλογη. Προφανως μεσα απο αυτη, δουλευει και το usb φλασακι που συνδεεις.

Ισως στην εκδοση χωρις sd να μη το προσθεσαν. Αμα δοκιμασει καποιος με την international version του κινητου (χωρις sd δηλαδη) εκει θα φανει.. Εχω κανει και ερωτημα στο xda, οταν μου απαντησουν, αν μαθω κατι θα ενημερωσω.

Το usb flash (δοκιμασα 2 διαφορετικα) τα βλεπει κανονικα μεσω otg το g2, και δουλευουν μια χαρα. Δεν εχω κανει καποιο ιδιαιτερο format στα φλασακια, δεν ξερω αν χρειαζεται κατι τετοιο, αλλα δε νομιζω.

Edit.. θυμομουν οτι εχεις το κορεατικο, αλλα μαλλον κανω λαθος, οποτε δεν ξερω τι συμβαινει..

 

Δεν έχω το κορεάτικο...έχω το ευρωπαικό χωρίς sd,το D802eur...ούτε εγω είχα κάνει κάτι το ιδιαίτερο,αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι είχα κάνει format την κάρτα στο pc πριν τη βάλω στο OTG...πάντως κάτσε να δεις που θα είναι κάτι πολύ απλό και που τώρα μας διαφεύγει...ειλικρινά δεν μπορώ να σκεφτώ γιατί δεν στο αναγνωρίζει στο CWM :wacko:

 

αααα να σου δείξω και πιο έχω..

είναι αυτό εδω http://www.ebay.co.uk/itm/300958691432?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...