Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη φωτογραφία που έβαλα φαίνεται στην πόρτα του αυτοκινήτου ένα βουλιαγματάκι κυκλικό. Κάτι ανάλογο φαίνεται και στην επιφάνεια της οθόνης του κινητού, χωρίς όμως το παραμικρό σημάδι από επαφή με αιχμηρό αντικείμενο κλπ, όπως επίσης και χωρίς κανένα θέμα απεικόνισης σε εκείνο το σημείο.

Το σημείο στην οθόνη του κινητού μου είναι περίπου εδώ:

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/674/Fpzb2t.jpg

Το κινητό δεν έχει πέσει και δεν έχει χτυπηθεί ποτέ στους 3 μήνες που το έχω και το χρησιμοποιώ αποκλειστικά εγώ.

Μια σκέψη που έκανα είναι μήπως από θερμοκρασίες σε εκείνη την περιοχή σε συνδυασμό με την ελάχιστη πίεση που μπορεί να ασκείται όταν το έχω στη μπροστινή τσέπη του παντελονιού να έγινε κάτι.

Σε κάθε περίπτωση το βουλιαγματάκι αυτό είναι ορατό όταν η οθόνη είναι σβηστή και βλέπω την επιφάνεια υπό γωνία.

Edited by lazarefa

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

βρίσκομαι σε ταξίδι στο Λονδίνο και ξαφνικά το g2 μου αποφάσισε να σταματήσει να φορτίζει και να μην ανοίγει.

Συγκεκριμένα χτες το βράδυ το έβαλα με 3% μπαταρία να φορτίσει και κοιμήθηκα.

Από όταν ξύπνησα μέχρι τώρα, το κινητό δεν ανοίγει.

Το μόνο που κάνει, είναι όταν το συνδέω στον φορτιστή, ανάβει το LED κόκκινο και αναβοσβήνει γρήγορα. Κάνει μία παύση και συνεχίζει ξανά.

Είναι αρκετά επείγον γιατί δεν ξέρω τι να κάνω και είμαι στο εξωτερικό, μάλιστα μεθαύριο πετάω για Ολλανδία και χρειάζομαι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το κινητό.

Μίλησα με την LG UK και η απάντησή τους ήταν ότι η εγγύηση ισχύει μόνο για UK phones, επίσης ρώτησα αν υπάρχει κάποιο service spot σε όλο το Λονδίνο για να το πάω να το κοιτάξουν και στην τελική ας το πληρώσω αν είναι κάτι απλό και πήρα την απάντηση ότι τα UK Service Centres κάνουν επισκευές μόνο σε UK phones και αν θέλω να ψάξω να βρω κάποιο τρίτο μαγαζί με κινητά τηλέφωνα μήπως μπορούν να το φτιάξουν!

 

Έχει κανείς ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

βρίσκομαι σε ταξίδι στο Λονδίνο και ξαφνικά το g2 μου αποφάσισε να σταματήσει να φορτίζει και να μην ανοίγει.

Συγκεκριμένα χτες το βράδυ το έβαλα με 3% μπαταρία να φορτίσει και κοιμήθηκα.

Από όταν ξύπνησα μέχρι τώρα, το κινητό δεν ανοίγει.

Το μόνο που κάνει, είναι όταν το συνδέω στον φορτιστή, ανάβει το LED κόκκινο και αναβοσβήνει γρήγορα. Κάνει μία παύση και συνεχίζει ξανά.

Είναι αρκετά επείγον γιατί δεν ξέρω τι να κάνω και είμαι στο εξωτερικό, μάλιστα μεθαύριο πετάω για Ολλανδία και χρειάζομαι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το κινητό.

Μίλησα με την LG UK και η απάντησή τους ήταν ότι η εγγύηση ισχύει μόνο για UK phones, επίσης ρώτησα αν υπάρχει κάποιο service spot σε όλο το Λονδίνο για να το πάω να το κοιτάξουν και στην τελική ας το πληρώσω αν είναι κάτι απλό και πήρα την απάντηση ότι τα UK Service Centres κάνουν επισκευές μόνο σε UK phones και αν θέλω να ψάξω να βρω κάποιο τρίτο μαγαζί με κινητά τηλέφωνα μήπως μπορούν να το φτιάξουν!

 

Έχει κανείς ιδέα;

Για δοκίμασε χωρις τον φορτιστη συνδεδεμένο να κρατήσεις το power πατημενο για παραπανω από μισο λεπτο και μετα ξαναβαλε τον φορτιστη...

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

πατας power + vol down ... κρατωντας αυτα τα κουμπια συνδεεις τον φορτιστη ..

μετα απο λιγα δευτερολεπτα , αν εισαι τυχερος , θα ανοιξει η οθονη και το αφηνεις να φορτισει ή πατας

απλα start !

 

δεν το εχω παθει, απλα το βρηκα με λιγο ωαξιμο στο google .. ελπιζω να σε βοηθησει !

 

yg κοιτα να δεις η LG UK eee ? δεχεται μονο uk phones ! χειροτερη απο LG hellas, απαραδεκτη βασικα

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα το hard reset, δε γίνεται τίποτα.

Τραγική η LG UK, μετά τη συνομιλία μου έδωσε τη δυνατότητα να απαντήσω σε survey και φυσικά τους τα έγραψα όπως πρέπει.

Δε γίνεται η LG να θέλει να λέγεται αξιόπιστη εταιρία και να μη μπορεί να σου προσφέρει service όταν λείπεις από τη χώρα σου.

Δηλαδή κάποιος ο οποίος λόγω δουλειάς ταξιδεύει συνέχεια, καλύτερα να μη πάρει LG γιατί αν του πάθει κάτι πρέπει να περιμένει να γυρίσει στην Ελλάδα, να το στείλει με κούριερ στην procordia και να περιμένει πότε θα του έρθει πίσω.

Ενώ δε γουστάρω τα iPhones ομολογώ ότι αν τώρα είχα πρόβλημα με iPhone θα ήμουν ήδη στο genius bar στο oxford street και θα είχα τελειώσει με το θέμα.

To ίδιο ισχύει και με τα samsung (όχι μόνο στο Λονδίνο, αλλά και στην Πάτρα που είμαι η samsung έχει service ενώ για τα LG πρέπει να κάνεις τη διαδικασία με το κούριερ Αθήνα κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πώς βγαζουμε τη δόνηση από τα πλήκτρα; Μόνο με εξοικονόμηση ενέργειας το έχω καταφέρει... έχω τον nova launcher αν έχει σημασία.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορείς να δοκιμάσεις είναι να βρεις ενα μαγαζι να στο ανοίξει να βγάλει την μπαταρία και να την ξαναβάλει. Εμενα το optimus g είχε πάθει ακριβώς το ίδιο και έτσι έφτιαξε....
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πώς βγαζουμε τη δόνηση από τα πλήκτρα; Μόνο με εξοικονόμηση ενέργειας το έχω καταφέρει... έχω τον nova launcher αν έχει σημασία.

Αυτό ψάχνεις ? How to Disable Haptic Feedback on LG G2

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

βρήκα ένα μαγαζάκι που λέει ότι είναι ανοιχτό μέχρι τις 00:00 και θα πάω από εκεί, ελπίζω να μη με χρεώσουν κανένα 20λιρο γα να το λύσουν αλλιώς καλύτερα να αγοράσω repair kit και να το κάνω μόνος μου
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα μια ερωτηση για τον αποθηκευτικο χωρο...

εχω 16 gb αλλα εγω βλεπω αλλα....

η φωτο τα λεει όλα.

πρεπει να κανω κατι για να αδειαση η μνημη ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ειμαι και εγω κατοχος περιπου δεκα ημερες ενος Lg g2.

Εχω αγορασει τη γνησια θηκη του ομως το μεταλικο πλαισιο του παραθυρου εσωτερικα μου εχει γδαρει την οθονη. Εχει κανεις αναλογη εμπειρια? Καλυπτει αλλαγη προσοψης το service?

Link to comment
Share on other sites

βρήκα ένα μαγαζάκι που λέει ότι είναι ανοιχτό μέχρι τις 00:00 και θα πάω από εκεί, ελπίζω να μη με χρεώσουν κανένα 20λιρο γα να το λύσουν αλλιώς καλύτερα να αγοράσω repair kit και να το κάνω μόνος μου

 

Ε ρε φιλε εμπλεξες... Μακαρι να πανε ολα καλα!! Πες μας οταν εχεις νεα... ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ειμαι και εγω κατοχος περιπου δεκα ημερες ενος Lg g2.

Εχω αγορασει τη γνησια θηκη του ομως το μεταλικο πλαισιο του παραθυρου εσωτερικα μου εχει γδαρει την οθονη. Εχει κανεις αναλογη εμπειρια? Καλυπτει αλλαγη προσοψης το service?

 

δεν το νομιζω φιλε μου!!το ειχα παθει και εγω αυτο απο την γνησια θηκη μου ειχε κανει κανα δυο ψυλο γρατσουνιτσες!!και αυτο το λογο τωρα που πήρα ξανα το g2 εβαλα απο την αρχη προστασια οθονης!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ειμαι και εγω κατοχος περιπου δεκα ημερες ενος Lg g2.

Εχω αγορασει τη γνησια θηκη του ομως το μεταλικο πλαισιο του παραθυρου εσωτερικα μου εχει γδαρει την οθονη. Εχει κανεις αναλογη εμπειρια? Καλυπτει αλλαγη προσοψης το service?

 

Φιλε καλησπερα. Ναι το προβλημα ειναι γνωστο και αρκετα παιδια το εχουν αναφερει στο αντιστοιχο θεμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379813&page=109

που μαλλον δεν το εχεις διαβασει !! Ρωτα εκει να σου απαντηση καποιος τι γινεται με εγγυηση κλπ!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

γύρισα 5 μαγαζιά που έγραφαν "phones - repairs"από τα 5 μόνο ένας μου είπε ότι μπορούσε να μου το ανοίξει για να βγάλει και να ξαναβάλει τη μπαταρία αλλά μου ζήτησε να το αφήσω μέχρι αύριο..

του είπα όχι.

κανείς δεν πούλαγε repair kit..

και ξέχασα και το flipcase μου που το έχω πληρώσει κανα 30ρι σε ένα από αυτά τα μαγαζιά.

α και με έκανε και λούτσα η βροχή.

αυτά.

/fail

 

:dash:

 

 

edit:

μεταξύ του να το αφήσω όλο το βράδυ χωρίς να είναι στο ρεύμα ή να το αφήσω όλο το βράδυ στο ρεύμα τι προτείνετε;

να σημειώσω ότι όσο το έχω στο ρεύμα ο φορτιστής δε ζεσταίνεται καν..

Edited by left92
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις pc δοκίμασε να πατήσεις volume up + plug in στο pc να δεις αν μπαινει σε download mode.

Αν ναι , ακολούθα αυτό τον οδηγό ώστε να ξαναπεράσεις την stock rom του κινητού. Φυσικά θα τα χάσεις όλα ότι είχε μέσα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις pc δοκίμασε να πατήσεις volume up + plug in στο pc να δεις αν μπαινει σε download mode.

Αν ναι , ακολούθα αυτό τον οδηγό ώστε να ξαναπεράσεις την stock rom του κινητού. Φυσικά θα τα χάσεις όλα ότι είχε μέσα το κινητό.

 

τζίφος..

έχω απελπιστεί.

τουλάχιστον φαντάζομαι ότι καλύπτεται από την εγγύηση ότι και να είναι

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το 16 gb για να μην έχω μπλέξιμο με την εγγύηση. Οι πρώτες μου εντυπώσεις μετά από 2 ολόκληρες μέρες με το κινητό.

 

Θετικά:

-Φοβερή οθόνη

-Βολικά τα πίσω πλήκτρα αν και στην αρχή δίστασα όταν τα είδα.

-Πολύ γρήγορο, δεν έχει κάνει το παραμικρό lag.

-Δυνατή μπαταρία.

 

Αρνητικά:

-Έχω την αίσθηση πως γλιστράει λίγο στο χέρι αλλά με μια θήκη λύνεται εύκολα.

-Μικρός αποθηκευτικός χώρος αλλά αυτό είναι κάτι που δεν ενοχλεί εμένα αφού θα το έχω μόνο για φωτογραφίες, λίγο μουσική και pdf αρχεία. Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια ούτε τραβάω video. Καλά για ταινίες ούτε καν, εδώ στο tablet βλέπω καμιά φορά και με ενοχλεί το μέγεθος.

 

Γενικά είναι όπως τα έγραφαν και τα γράφουν όλοι.

Link to comment
Share on other sites

τζίφος..

έχω απελπιστεί.

τουλάχιστον φαντάζομαι ότι καλύπτεται από την εγγύηση ότι και να είναι

 

Φιλε μου δεν μπαίνει στο download mode κρατάς volume up και ταυτόχρονα συνδεεις στο pc και δεν μπαίνει? ?εχεις τους drivers περασμένους ετσι!!!?

Link to comment
Share on other sites

ναι και το suite κανονικά.

αλλά πως να μπει αφού δεν έχει μπαταρία;

 

Τι έκανες τελικά φίλε? ?αν είναι άνοιξε καπάκι μόνος σου και βγάλε την μπαταρία και ξανά πέρνα την!!!και δες αν θα γίνει τίποτα!!!εύκολα βγαίνει το πίσω καπάκι!!!

Link to comment
Share on other sites

δε το λες και εύκολο το να βγάλεις τη μπαταρία στο G2, θέλει ολόκληρη διαδικασία με κατσαβιδάκι κλπ τα οποία προφανώς δεν έχω μαζί μου στο ταξίδι :P
Link to comment
Share on other sites

δε το λες και εύκολο το να βγάλεις τη μπαταρία στο G2, θέλει ολόκληρη διαδικασία με κατσαβιδάκι κλπ τα οποία προφανώς δεν έχω μαζί μου στο ταξίδι :P

 

Και τι θα κανείς τελικα!!!Εγω είπα για το καπάκι του είπα βγαίνει εύκολα!!!:p

Το τηλέφωνο δεν φορτίζει καθόλου???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...