Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σταμάτησε να δουλεύει το ακουστικό έτσι ξαφνικά, δεν μπορώ να ακούσω τον συνομιλητή μου ούτε να με ακούσουν.να άλλαξε καμία τιμή στο ακουστικό;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως κουνήθηκαν οι επαφές του.. αλλιώς 8-10 € σκτρουτζ αλλάζει πολύ εύκολα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σταμάτησε να δουλεύει το ακουστικό έτσι ξαφνικά, δεν μπορώ να ακούσω τον συνομιλητή μου ούτε να με ακούσουν.να άλλαξε καμία τιμή στο ακουστικό;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάτι παρομοιο είχα πάθει και εγώ ξαφνικά, και έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και ολα o.k....!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το g2 κοντά δύο χρόνια με την stock lollipop, επειδή μου κάνει κάτι περίεργα τώρα τελευταία (για να μπω στο play πρέπει πρώτα να κάνω εκκαθάριση δεδομένων, κολαει μερικές φόρες, και η μπαταριά του απ την αρχή είχε σκάρτες 2 ωρες sot). θέλω να ξαναπεράσω την lolli απ την αρχή, τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το g2 κοντά δύο χρόνια με την stock lollipop, επειδή μου κάνει κάτι περίεργα τώρα τελευταία (για να μπω στο play πρέπει πρώτα να κάνω εκκαθάριση δεδομένων, κολαει μερικές φόρες, και η μπαταριά του απ την αρχή είχε σκάρτες 2 ωρες sot). θέλω να ξαναπεράσω την lolli απ την αρχή, τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστω!

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (πάρε πρώτα backup) γιατί χανοντε ολα...! ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το g2 κοντά δύο χρόνια με την stock lollipop, επειδή μου κάνει κάτι περίεργα τώρα τελευταία (για να μπω στο play πρέπει πρώτα να κάνω εκκαθάριση δεδομένων, κολαει μερικές φόρες, και η μπαταριά του απ την αρχή είχε σκάρτες 2 ωρες sot). θέλω να ξαναπεράσω την lolli απ την αρχή, τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστω!

Κ εγώ εργοστασιακες ρυθμίσεις σου προτείνω να κάνεις. Πιστεύω πως μετά θα είναι εντάξει!

Κράτα όλα τα αρχεία σου κάπου εξωτερικά όμως γιατί θα χαθούν όλα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κινητάρα το G2...Τρία χρόνια μετά και όλα καλά. Ήρθε όμως η στιγμή να γίνει εφεδρική συσκευή αφού μετακινούμαι στο LG V20. Να δούμε αν και αυτό το "2αρι" θα βγει το ίδιο ανθεκτικό!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Help, έχω ένα G2 φίλου, πήγε να κάνει update από την rom που φορούσε Lineage (νομίζω) μέσω ota που του υπέδειξε το λογισμικό, μετά από εκείνο προσπαθούσες να το κάνεις εκκίνηση (επαννεκίνηση) αλλά συνέχεια σε έβαζε σε TWRP, δοκίμασα λοιπόν να κάνω format σε όλα partions που έχει από EXT4 σε F2FS, προσπάθησα να flashαρω άλλη rom πάλι τίποτα, προσπαθησα να κάνω μέσω του LG FlashTool με KDZ αρχείο την επίσημη rom, μου πετάει κάτι ερωτηματικά και USB και άλλα τέτοια, δεν προχωράει η διαδικασία ούτε με normal flash ούτε με CSE flash, γενικά ότι και να κάνω το κινητό κολλάει συνέχεια σε TWRP.

 

Τι άλλο μπορούμε να κάνουμε ? Κάποιος τρόπος ?

Το κινητό μπαίνει σε Download mode, οι drivers είναι εγκατεστημένοι κομπλέ. Με έχει πιάσει απελπισία...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.....που σταμάτησε η επίσημη αναβάθμιση του G2 ?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το port com 41 το έκανες όταν προσπαθεις να βαλεις το kdz?

Παιδιά Help, έχω ένα G2 φίλου, πήγε να κάνει update από την rom που φορούσε Lineage (νομίζω) μέσω ota που του υπέδειξε το λογισμικό, μετά από εκείνο προσπαθούσες να το κάνεις εκκίνηση (επαννεκίνηση) αλλά συνέχεια σε έβαζε σε TWRP, δοκίμασα λοιπόν να κάνω format σε όλα partions που έχει από EXT4 σε F2FS, προσπάθησα να flashαρω άλλη rom πάλι τίποτα, προσπαθησα να κάνω μέσω του LG FlashTool με KDZ αρχείο την επίσημη rom, μου πετάει κάτι ερωτηματικά και USB και άλλα τέτοια, δεν προχωράει η διαδικασία ούτε με normal flash ούτε με CSE flash, γενικά ότι και να κάνω το κινητό κολλάει συνέχεια σε TWRP.

 

Τι άλλο μπορούμε να κάνουμε ? Κάποιος τρόπος ?

Το κινητό μπαίνει σε Download mode, οι drivers είναι εγκατεστημένοι κομπλέ. Με έχει πιάσει απελπισία...

Link to comment
Share on other sites

Το port com 41 το έκανες όταν προσπαθεις να βαλεις το kdz?

 

Για ρίξε λίγο τα φώτα σου... :O

 

EDIT, ναι άλλαξα θύρα αλλά πάλι τα ίδια (COM41)

Edited by manos20082
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.....που σταμάτησε η επίσημη αναβάθμιση του G2 ?
Στην λολιποπ.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Στην λολιποπ.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν.

 

Και λένε ότι θα δώσουν την καινούργια (8 OREO) ???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Και λένε ότι θα δώσουν την καινούργια (8 OREO) ???

 

Επίσημη αναβάθμιση ούτε για πλάκα.... (troll spotted). Τώρα για unofficial, τύπου CM κανένας δεν γνωρίζει...

Link to comment
Share on other sites

Και λένε ότι θα δώσουν την καινούργια (8 OREO) ???
Επίσημα όχι!!! Δεν θα την δώσουν σε τόσο παλιά συσκευή πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση..... έχω Κ.Κ. και έχω πάρει Backup με το πρόγραμμα LGBackup, θέλω να περάσω την ''τελευταία Rom '' lolipop ξέρει κανείς αν δουλέψει το LGBackup ???;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες εφαρμογές δεν δούλευαν, ούτε τα data τους

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τι παιδεύεστε με τα trwp και lineage? Τι ειναι αυτα; εγω εχω μεινη στην κιτ κατ και 4ος χρονος δουλευουν ολα ρολόι. :)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια παίρνω Τηλέφωνο 21 0777 7076 στην Procordia και μου βγαίνει Fax...! :wacko: έχει αλλαξει ??? Πάω για δευτερη οθόνη..!

<<<Αγαπητοί μας πελάτες λόγω βλάβης στο δίκτυο του ΟΤΕ το τηλεφωνικό μας κέντρο προσωρινά δεν λειτουργεί.

Εναλλακτικά μπορείτε να καλείτε στο 2170008078

 

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.>>>

 

*** παρεμπιπτόντως Kit kat τρέχω απροβληματιστα...! αλά η κιτρινίλα...κιτρινίλα..!!! :lol::lol::lol::mad::mad::mad:

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε στον άλλο αριθμό που δίνουν 62425749834012120a20ccb60da55432.jpg

Δεν έχει αλλάξει το νούμερο. Καλά πήρες αλλά λόγω βλάβης έχει αντικατασταθεί προσωρινά f30dfd20f1c9e86920270c9b6fdf3470.jpg

Το φαξ λειτουργεί κανονικά στο νούμερο γι αυτό σου βγαίνουν φαξ. Με το τηλέφωνο έχουν θέμα... Αλλά αφού δίνουν εναλλακτική πάρε εκεί

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια παίρνω Τηλέφωνο 21 0777 7076 στην Procordia και μου βγαίνει Fax...! :wacko: έχει αλλαξει ??? Πάω για δευτερη οθόνη..!

<<<Αγαπητοί μας πελάτες λόγω βλάβης στο δίκτυο του ΟΤΕ το τηλεφωνικό μας κέντρο προσωρινά δεν λειτουργεί.

Εναλλακτικά μπορείτε να καλείτε στο 2170008078

 

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.>>>

 

*** παρεμπιπτόντως Kit kat τρέχω απροβληματιστα...! αλά η κιτρινίλα...κιτρινίλα..!!! :lol::lol::lol::mad::mad::mad:

 

Τι να πω εγω δε ξερω τι ειναι αυτο ουτε η πρωτη μου ξαδερφη και ο κολλητος μου επισης. :(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε εγγύηση απ την προηγούμενη;

 

Οκτωβρη του 2016 την είχα αλλαξη, έχει δυο χρόνια εγγύηση μου είπαν. Αύριο πεμπτη θα έρθει το courier να το πάρει...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.τριτη φορα αλλαγη οθονης λογο κιτρινιλας.η τελευταια πριν 5 μηνες.το κινητο το εχω αγορασει απο το 2013,η εγγυηση ειχε περασει αλλα καθε φορα που αλλαζα οθονη η εγγυηση της ηταν παλι 2 χρονια.τωρα λοιπον το εστειλα πανω και μετα απο μια εβδομαδα μου απαντησαν οτι η αλλαγη οθονης δεν καλυπτεται λογω root,μπορω να κανω κατι?το ροοτ ισχυει απο την στιγμη που θα ειχα την εγγυηση για ολη την συσκευη και οχι μονο για το μερος της οθονης.ξερετε αν μπορω να κανω κατι και να απευθυνθω καπου μιας κ το ροοτ ειναι ασχετο με την οθονη απο την στιγμη που εχει παρελθει η εγγυηση της συσκευης. συγνωμη για το μεγαλο ποστ.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...