Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλος σε βρηκαμε.λιγο δυσκολο για καινουριο σε τετοια τιμη.προσεξε να μην ειναι refurbished,δηλαδη επανακατεσκευασμενο,που μαλλον τετοιο θα ειναι.αν αποφασισεις θα παρεις το D802 που ειναι για ευρωπη.δωσε κανενα λινκ να δουμε τι ειναι

 

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, παραθέτω ένα δείγμα παρακάτω:

 

http://www.ebay.com/itm/LG-G2-D802-32GB-4G-LTE-FULL-HD-GSM-Factory-Unlocked-Android-Smartphone-White-/141777230091?hash=item210294d90b:g:pqMAAOSwQPlV-nDh

 

Δεν φαίνεται να γράφει κάτι για ανακατασκευασμένο, αυτά που είναι αναφέρεται, αλλά και ακόμη και να είναι, πιστεύω θα είναι καλλίτερο από ένα δευτεροκλασάτο κινέζικο που κοιτούσα πρωτύτερα τύπου doogee, elephone, ulefone κ.τ.ο..

 

Τί λέτε θα είναι καλή επιλογή.

 

Off topic από μή επώνυμο κινέζο meizu, huawei, xiaomi, zte, lenovo σε αυτά τα χρήματα πιό θα προτιμούσατε;

Aν έχει κάποιος το Sony xperia E1dual ας διαβάσει και το παρακάτω και ας απαντήσει στο κατάλληλο νήμα, ευχαριστώ, τέλος το off topic και ζητάω συγνώμη από τους moderators για την παραβίαση των κανόνων δεν θα επαναληφθεί

Καλημέρα στην κοινότητα του φόρουμ.

Έχω την συγκεκριμένη συσκευή σαν λύση ανάγκης για την γυναίκα μου μέχρι να επισκευάσω/αλλάξω μόνος μου την σπασμένη οθόνη/digitizer από το LG Optimus E975 της. Εν τέλει μέσω c. c. κατάφερα και παρήγγειλα την οθόνη και επισκεύσα το κινητό, οπότε μου έμεινε το Sony E1 dual.

Εγώ σαν χρήστης smartphones δεν ασχολήθηκα ποτέ με λειτουργικό android, αλλά το πρώτο μου smartphone ήταν ένα Nokia Lumia 620 και τώρα ένα Nokia Lumia 1320, στο οποίο και εγκατέστησα Windows 10 μέσω του insider.

Αποφάσισα να κάνω το Sony πειραματόζωο και να μάθω android, κατάφερα από οδηγίες που άντλησα από εδώ και το xda να το ρουτάρω και να του φλασάρω την τελευταία ρομ που έχει βγάλει η Sony για αυτό: D2105_20.1.B.2.29_RU.ftf .

Στη συνέχεια με το Kingo root απεγκατέστησα κάποιες εφαρμογές της Sony και κάποιες άλλες π.χ. περίπτερο, ταινίες Google. Η απορία μου είναι ότι θέλω για πειραματισμό να σβήσω όλα τα αρχεία/προγράμματα του συστήματος κρατώντας μόνο ας πούμε αυτά που είναι απαραίτητα για την λειτουργία της συσκευής -σε ορολογία pc μονο τους drivers του hardware- ένα πράγμα σαν να έχω βάλει cyanogenmod rom εντελώς γυμνή χωρίς τίποτε μέσα.

Επίσης ποιά προγράμματα είναι must have σε rooted συσκευή που θα βελτιώνουν την εμπειρία χρήσης και θα βελτιστοποιούν την ταπεινή αυτή συσκευούλα με μόλις 512mb ram.

Μακάρι να βγει κάποια στιγμή cyanogenmod rom όπως για το προηγούμενο μοντέλο Sony E/E dual.

 

Ευχαριστώ και πάλι την διαθέσιμη κοινότητα του φόρουμ που βοηθάει και εμάς τους αρχάριους και ειδικά τον geoss!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα ξανακάλεσα στην procordia και στην lg.

 

Οθόνες δεν υπάρχουν, δεν ξέρουν πότε θα υπάρχουν, η εγγύηση ισχύει φυσικά, πλην όμως το τηλέφωνο θα πρέπει να πάει στο σέρβις και να μείνει για άγνωστο χρονικό διάστημα εκεί, το οποίο κυμαίνεται από 5 εργάσιμες ως έναν μήνα, χωρίς να ξέρει κάποιος να πει πόσο.

Επίσης, λόγω του ότι το τηλέφωνο θεωρείται παραεισαγωγή, "το ανταλλακτικό σας πρέπει να έρθει από το εξωτερικό", το τι σημαίνει αυτό πάλι... Λες και υπάρχει εγχώρια παραγωγή σε οθόνες.

Τηλέφωνο αντικατάστασης προφανώς δεν υπάρχει. Και γενικά " επειδή δεν έχει αγοραστεί από εμάς " ευγενείς μεν, λίγο και χάρη σου κάνουμε που τηρείται ή ευρωπαϊκή εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, παραθέτω ένα δείγμα παρακάτω:

 

http://www.ebay.com/itm/LG-G2-D802-32GB-4G-LTE-FULL-HD-GSM-Factory-Unlocked-Android-Smartphone-White-/141777230091?hash=item210294d90b:g:pqMAAOSwQPlV-nDh

 

Δεν φαίνεται να γράφει κάτι για ανακατασκευασμένο, αυτά που είναι αναφέρεται, αλλά και ακόμη και να είναι, πιστεύω θα είναι καλλίτερο από ένα δευτεροκλασάτο κινέζικο που κοιτούσα πρωτύτερα τύπου doogee, elephone, ulefone κ.τ.ο..

 

 

Επειδη ειχα και εγω το θεμα με την χωρητικοτητα πηρα ενα 32αρι D802 απο ebay

Ηρθε σε 20 μερες περιπου ολα καλα σφραγισμενο το φορτιζω και το βραδυ που το ανοιξα πρωτα απο ολα τσεκαρα το imei και μου βγαζει οτι ειναι original D802 UAE δηλαδη για εμιρατα

Αφου εβαλα καρτα σιμ μεσα μεσα στο σπιτι δεν επιανε σημα με τιποτα ακομα και only 2g ενω εξω ολα οκ και μπορω να πω οτι ειχε καλυτερο 3g

απο το 16αρι ισπανικο που εχω

Εννοειται οτι το μενου δικτυων περιλαμβανει και 4g αλλα δεν εχω δει ποτε το σηματακι στη μπαρα ακομη και στο κεντρο που ημουνα σιγουρος οτι παιζει 4g

Εννοειται οτι δοκιμασα οτι ρομ υπηρχε για 802 καθως και αλλαγες μοντεμ και τωρα το εχω με την f&f 1

Με την ευκαιρια ενα μεγαλο ευχαριστω αστα παιδια που εκαναν το project πραγματικοτητα

Για να σιγουρευτω τι παιζει ανοιξα και τα δυο το πισω καπακι και οντως εχουν καποιες διαφορες ειδικα στο κατω μερος στην κεραια αυτο που ειναι σαν αποτυπωμα με μολυβι εχουν τελειως διαφορετικο σχεδιο

Επισης εχουν διαφορετικα καποια νουμερα πανω στην πλακετα

 

Αρα το να αγορασεις απο μια μη ευρωπαικη χωρα τηλεφωνο εχει καποια ρισκα και στην τελικη δεν μπορεις να πεις οτι σε κοροιδεψαν αφου ειναι γνησια 802

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω εδώ και 2.5 χρόνια το G2, παρτίδα 309, και είναι D802 από Χονγκ Κονγκ. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το σήμα, δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει ρόλο!!

Αυτό που δεν έχουμε σίγουρα πάντως (οι έχοντες συσκευή εκτός Ευρώπης) είναι εγγύηση στην Ελλάδα!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για κάποιο ανεξήγητο λόγο δεν μπορώ να ροοτάρω με τιποτα το κινητο μου με την 30d .Δοκίμασα ότι βρήκα στο google . Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

παιδιά για κάποιο ανεξήγητο λόγο δεν μπορώ να ροοτάρω με τιποτα το κινητο μου με την 30d .Δοκίμασα ότι βρήκα στο google . Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

 

LGG2-D802-OneClickRootRecoveryV1.1

Link to comment
Share on other sites

LGG2-D802-OneClickRootRecoveryV1.1

 

Δεν με δούλεψε με τίποτα έχω δοκιμάσει και το v.1.1 και το v.1.2 και το v.13

Και αυτόματα και χειροκίνητα στο τελευταιο βήμα από το download mode μου τα χαλούσε πάντα

 

Τελικά τα κατάφερα με αυτο http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=16614

και με το autorec lollipop έβαλα custom και τώρα μπορώ να κάνω ότι θέλω . και όλα αυτά χωρίς τον υπολογιστή !

 

Ευχαριστώ πάντως :)

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

παιδιά για κάποιο ανεξήγητο λόγο δεν μπορώ να ροοτάρω με τιποτα το κινητο μου με την 30d .Δοκίμασα ότι βρήκα στο google . Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

Ποιο είναι το κινητό σου; d802;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το κινητό σου; d802;

 

Ναι με lollipop 30d .Και στο παρελθόν δεν τα είχα καταφέρει με την ίδια έκδοση και είχα γυρίσει σε κιτ κατ.

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παει ξαφανιστηκε το τζι2 απο το σκρουτζ και ενας φιλος θελει να το παρει κριμα.:(
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παει ξαφανιστηκε το τζι2 απο το σκρουτζ και ενας φιλος θελει να το παρει κριμα.:(

Ναι όντως...... Μπορεί να το ξαναδείς βέβαια αλλά μη φανταστείς και πολλά κομμάτια. Έχει πετάει ο καιρός του..

Link to comment
Share on other sites

Παει ξαφανιστηκε το τζι2 απο το σκρουτζ και ενας φιλος θελει να το παρει κριμα.:(

 

http://www.bestprice.gr/item/2153601080/lg-g2-16gb.html?qid=35HJTgnU31Y_74141&seq=1

Στο best price ακομα το εχει! ;)

Link to comment
Share on other sites

Με τιμή εκκίνησης όμως 315€!!

Το G4 ξεκινάει από 334.......:p

Link to comment
Share on other sites

Με τιμή εκκίνησης όμως 315€!!

Το G4 ξεκινάει από 334.......:p

Φαντάζομαι ότι έχουν βάλει αυτή την τιμή για να γελάσουμε οι ανθρωποι ! Χιούμορ είναι, χιούμορ !!!!! Σε καλό τους.... :D

 

Συμφωνώ ότι το έχουν πολύ ακριβό για την ηλικία του και ότι αξίζει να δώσεις ελάχιστα παραπάνω να πας στο g4 αν είναι έτσι! Εκτος Κ Αν το θέλει κάποιος τόοοοσο πολύ το g2 που θα πάει να το πάρει όποια κ αν είναι η τιμή του !!!! Οπότε πάω πάσο!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά η συσκευή έχει αποσυρθεί από την αγορά.

Όποιος το θέλει, μόνο σε μεταχειρισμένο αξίζει, στα 150-200€ αυστηρά.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι έχουν βάλει αυτή την τιμή για να γελάσουμε οι ανθρωποι ! Χιούμορ είναι, χιούμορ !!!!! Σε καλό τους.... :D

 

Συμφωνώ ότι το έχουν πολύ ακριβό για την ηλικία του και ότι αξίζει να δώσεις ελάχιστα παραπάνω να πας στο g4 αν είναι έτσι! Εκτος Κ Αν το θέλει κάποιος τόοοοσο πολύ το g2 που θα πάει να το πάρει όποια κ αν είναι η τιμή του !!!! Οπότε πάω πάσο!

Το θελει οσο ναχει σε λογικα πλαισια αλλα το 32αρι γιατι το τζι2 δεν εχει ημερομηνια ληξης θυμηθητετο...:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το θελει οσο ναχει σε λογικα πλαισια αλλα το 32αρι γιατι το τζι2 δεν εχει ημερομηνια ληξης θυμηθητετο...:)

 

ετσι ακριβως .απο τα λιγα κινητά που ειχαν και εχουν τοσο πλήρη πακετο δυνατοτήτων.2 χρονια + μετα την κυκλοφορια του και δεν υπαρχει αλλου αυτο το συνολο!

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως .απο τα λιγα κινητά που ειχαν και εχουν τοσο πλήρη πακετο δυνατοτήτων.2 χρονια + μετα την κυκλοφορια του και δεν υπαρχει αλλου αυτο το συνολο!

 

Πηρα κι εγω ενα τηλεφωνο απο καποιο παιδι εδω μεσα περιμενω να το στειλει ισως αυριο το παραλαβω.

Ημουν ευτυχης κατοχος πριν λιγους μηνες αλλα το πουλησα εκανα βλακεια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως .απο τα λιγα κινητά που ειχαν και εχουν τοσο πλήρη πακετο δυνατοτήτων.2 χρονια + μετα την κυκλοφορια του και δεν υπαρχει αλλου αυτο το συνολο!

Ετσι ειναι και λιγα λες εγω το κραταω σαν τα ματια μου το μονο μειονεκτημα αλλα παλευεται ειναι η εστιαση του βιντεο σε χαμηλο φωτισμο στις φωτο εχει την βελτιωμενη ληψη και ειναι οκ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστεύω πως η μπαταρία του κινητού μου κατεβαίνει σχετικά γρήγορα , όταν πατάω στην μπαταρία για να δω αναλυτικά μου έχει ότι η οθόνη μου έχει "φάει " το 44% από την μπαταρία , παρακαλώ αν ξέρετε κάτι βοηθείστε!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστεύω πως η μπαταρία του κινητού μου κατεβαίνει σχετικά γρήγορα , όταν πατάω στην μπαταρία για να δω αναλυτικά μου έχει ότι η οθόνη μου έχει "φάει " το 44% από την μπαταρία , παρακαλώ αν ξέρετε κάτι βοηθείστε!

Φυσιολογικό είναι!!

Αν σε λίγες ώρες το δουλέψεις αρκετά, είναι λογικό να είναι υψηλό το ποσοστό της οθόνης!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστεύω πως η μπαταρία του κινητού μου κατεβαίνει σχετικά γρήγορα , όταν πατάω στην μπαταρία για να δω αναλυτικά μου έχει ότι η οθόνη μου έχει "φάει " το 44% από την μπαταρία , παρακαλώ αν ξέρετε κάτι βοηθείστε!

Θες να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες ή να ανεβάσεις και screenshot από την χρήση μπαταρίας?? Είναι φυσιολογικό η οθόνη να τρώει μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Θες να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες ή να ανεβάσεις και screenshot από την χρήση μπαταρίας?? Είναι φυσιολογικό η οθόνη να τρώει μπαταρία.

Μέσα σε 3 ώρες από 85% -> 16%

Το κινητό φοράει έκδοση 5.0.2

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 3 ώρες από 85% -> 16%

Το κινητό φοράει έκδοση 5.0.2

Τι έκανες σε αυτές τις 3 ώρες και έπεσε τόσο?? Δεν φαίνεται νορμαλ

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...