Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως αναφέρθηκε και από κάποιον άλλο η LG δεν θα αφήσει το G2 με την 5.0.2, γιατί αυτή έχει ήδη αντικατασταθεί με την 5.1.1 και είναι υποχρεωμένη να μας τη δώσει από τη στιγμή που μας έχει δώσει LolliPop.

Αν αποφασίσει να παρακάμψει την 5.1.1 τότε θα μας δώσει απευθείας την 6.

Το ίδιο είχε γίνει και με την KitKat, παρέκαμψε την 4.4.4 για να μας δώσει την 5.

Οπότε κάντε υπομονή και όσο δεν γίνεται κουβέντα για 5.1.1 για το G2, αναμείνατε την 6... ;)

 

Καμία υποχρέωση δεν έχει. Πότε δεν υποσχέθηκε συγκεκριμένη περίοδο υποστήριξης. Οπότε απλά ελπίζουμε.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια θελω να αφαιρεσωτα google play. Google περιπτερο google βιβλια hangauts ολες τις εφαρμογες γκουγκλ γενικα εκτος των χαρτων και της κυριας για ψαχτηρι,θα εχω καποια προβληματα λειτουργικοτητας στην συσκευη;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θελω να αφαιρεσωτα google play. Google περιπτερο google βιβλια hangauts ολες τις εφαρμογες γκουγκλ γενικα εκτος των χαρτων και της κυριας για ψαχτηρι,θα εχω καποια προβληματα λειτουργικοτητας στην συσκευη;

Κανένα..κρατά play services, google framework...Εγώ αφαιρώ και τα google one time init & partners setup..

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει εμενα τετοια που λες.εχω βιβλια περιπτερο ρυθμισεις μουσικη τετοια χαζα ειμαι στοκ
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει εμενα τετοια που λες.εχω βιβλια περιπτερο ρυθμισεις μουσικη τετοια χαζα ειμαι στοκ

Αυτά υπάρχουν στην στοκ αλλά ίσως το έχεις Ελληνικά στο μενού γι'αυτό δεν τα βρίσκεις

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ολα αυτα ειναι μονο φημες.και για 5,1,1 και για 6...απο την στιγμη που επισημα δεν εχει βγει καμια ανακοινωση αλλα μονο φημες και διαρροες.μπορει να ετοιμαζουν καποιο update αλλα για διαφορους λογους να μην το βγαλουν ποτε ειτε λογο στρατηγικης ειτε διαφορων bugs .νομιζω σχετικα με τι ειναι υποχρεωμενοι νομιζω οτι εχουν δεσμευση απενατι στην google να αναβαθμιζουν τις συκευες τους υποχρεωτικα μεχρι 2 χρονια .απο κει και περα κανουν οτι θελουν....δεν νομιζω να βγει 6 γιατι το G2 παραμενει εναι απο τα κορυγεα στον κατηγορια του κινητα μετα απο τοσα χρονια οποτε δεν γινεται να του δωσουν την 6.πιο το νοημα να παρεις G3 η ακομα και G4..σκοπος σε ενα καινουργιο κινητο ειναι οτι ειναι καινουργιο και αυτο θελουν να πουλησουν,(τοσο σε hardwre οσο και software)

σπανια βλεπεις μετα απο 2 χρονια και να γινονται αναβαθμισεις δυστυχως.ακομα αν βγει η 6 θα εχει πολα bugs και θα ειναι απιθανο να παρει και αλλο που θα τ διορφωνει

 

ας ελπισουμε να βγαλουν 5,1,1 για να λυσουν τα διαφορα bugs

Link to comment
Share on other sites

Αυτά υπάρχουν στην στοκ αλλά ίσως το έχεις Ελληνικά στο μενού γι'αυτό δεν τα βρίσκεις

 

Φυσικα το εχω ελληνικα ελληνας ειμαι τα αγγλικα μονο στη δουλεια που ειναι μη απεφευκταια χαχαχα.Θελω να βγαλω τα εξης Βιβλια play ,μουσικη play,περιπτερο play,google+,ρυθμισεις google,dropbox.Αυτα θελω να τα πεταξω αν πετιουνται σε στοκ παντα ετσι;Γιαυτα θα εχω προβλημα στην λειτουργια του;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα το εχω ελληνικα ελληνας ειμαι τα αγγλικα μονο στη δουλεια που ειναι μη απεφευκταια χαχαχα.Θελω να βγαλω τα εξης Βιβλια play ,μουσικη play,περιπτερο play,google+,ρυθμισεις google,dropbox.Αυτα θελω να τα πεταξω αν πετιουνται σε στοκ παντα ετσι;Γιαυτα θα εχω προβλημα στην λειτουργια του;

 

Πηγαινε ρυθμισεις,γενικες,εφαρμογες,ολα και εκεί ότι δεν θέλεις μπαινεις μέσα το κανεις η καταργηση η καταργηση εγκαταστασης ενημερωσεων και μετα απενεργοποιηση. μετα βγαζεις και το τικ για εμφανιση ειδοποιήσεων και τελειωνεις δεν μπορεις να σβησεις πολλα απο αυτα χωρις root

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγή οθόνης έχουμε χρόνους 1-2 μέρες ή βδομάδα+ ;

μισή ώρα...

 

απλά πάρε τηλέφωνο να ξέρεις ότι υπάρχει οθόνη εκεί.

Link to comment
Share on other sites

μισή ώρα...

 

 

Από Θεσσαλονίκη?

 

Κομματάκι δύσκολο μου φαίνεται...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Από Θεσσαλονίκη?

 

Κομματάκι δύσκολο μου φαίνεται...:lol:

Καλά, δεν πρόσεξα από που γράφει... :)

 

διόρθωση λοιπόν, αν έχουν οθόνη φαντάζομαι 3ήμερο.

Link to comment
Share on other sites

ψαξε σε καμια αγγελια πουλανε πολλα ανταλακτικα για g2..μην δωσεις με τπτ οσα λεφτα...απο περιεργια.....?ποιος σου ζητησε τοσα λεφτα?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ξεσυνήθισα λίγο την κιτ κατ, τα recent apps που τα έχει; Στην λολιποπ τα είχε στο δεξί (software) κουμπί.:worry:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ξεσυνήθισα λίγο την κιτ κατ, τα recent apps που τα έχει; Στην λολιποπ τα είχε στο δεξί (software) κουμπί.:worry:

 

Πατημένο το home button

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν πρόσεξα από που γράφει... :)

 

διόρθωση λοιπόν, αν έχουν οθόνη φαντάζομαι 3ήμερο.

 

Εγώ το έστειλα πάντως χθες στην procordia και μου είπαν περίπου 2 βδομαδες γιατί έχουν έλλειψη σε οθόνες για το μαύρο τουλάχιστον :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έστειλα πάντως χθες στην procordia και μου είπαν περίπου 2 βδομαδες γιατί έχουν έλλειψη σε οθόνες για το μαύρο τουλάχιστον :p

 

και ποσο θα κοστισει φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάνεις nova launcher?

Δεν έχει επιλογή για double tap για κλείδωμα οθόνης έτσι έβαλα το screen soft off και μετά μέσα στις χειρονομιες του nova έβαλα με double tap να δρα η συγκεκριμένη εφαρμογή. Κάποιος καμία άλλη λύση?

Προς το παρών δεν έχω θέμα αλλά κάθε άλλη λύση ευπρόσδεκτη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάνεις nova launcher?

Δεν έχει επιλογή για double tap για κλείδωμα οθόνης έτσι έβαλα το screen soft off και μετά μέσα στις χειρονομιες του nova έβαλα με double tap να δρα η συγκεκριμένη εφαρμογή. Κάποιος καμία άλλη λύση?

Προς το παρών δεν έχω θέμα αλλά κάθε άλλη λύση ευπρόσδεκτη

 

Και εγώ έχω τον prime . Εχω βαλει στο διπλο χτύπημα να κάνει το.greenify ,αδρανοποίηση και κλείδωμα οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω τον prime . Εχω βαλει στο διπλο χτύπημα να κάνει το.greenify ,αδρανοποίηση και κλείδωμα οθόνης.

 

Το αγόρασα κι εγώ. Έφερα το μέγεθος των εικονιδίων στα μέτρα μου. Γενικά έκανα την συσκευή όπως την ήθελα.

Αυτό που λες πως γίνεται? Και greenify και κλείδωμα οθόνης?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μέσα το greenify, επιλέγεις την τρίτη καρτέλα που λέει συντομεύσεις η κάτι τέτοιο και εκεί είναι αυτό που ψάχνεις..Μιλάω για τα gestures στον nova
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μέσα το greenify, επιλέγεις την τρίτη καρτέλα που λέει συντομεύσεις η κάτι τέτοιο και εκεί είναι αυτό που ψάχνεις..Μιλάω για τα gestures στον nova

 

Μάλιστα κατάλαβα.

Σκέφτομαι να κάνω root για να σβήσω την σαβούρα της Google LG και να βάλω το Greenify αλλά η συσκευή δουλεύει καλά και φοβάμαι μετά μην το μετανιωσω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...