Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς με το G3 Tweaksbox να το κάνεις να ηχογραφεί αυτόματα!;

 

Αυτό έκανα ....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To μια χαρα δεν λεει κατι. Μια χαρα ακουγεται και το δικο μου. Πεντακαθαρα.

Αλλα στο 60% του volume των lumia925/N8 που ειχα πριν.

Εχω κρατησει ακριβως τα ιδια ringtones και η διαφορα στην συγκριση ειναι προφανης.

Οσοι απο μας κρεμονται απο την αφύπνιση του κινητου για να ξυπνησουν ειναι προβλημα, και οχι ασημαντο.

 

Με το rooting τι διορθωνεται ακριβως; Δεν ειναι θεμα "μικρου" ηχειου η ενταση;

Θα ηθελα να το δοκιμασω αλλα εν αναμονη της λολι δεν θελω να κανω πειραματα.

 

Φιλε μου θα αστειευεσαι με το συμπαθιο δεν ξερω τι ηχους ξυπνητηριων εχεις αλλα εγω που εχω το forest festival του μαμα οταν χτυπαει με πιανει η καρδια μου μονο κουφος δεν θα ακουσει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της έντασης.......Επειδή δεν εχει την ιδια ενταση με το lumia δεν παει να πει οτι και η ενταση του g2 δεν ειναι καλη! Για μενα που δεν ειχα ποτε lumia για να τα συγκρίνω, είναι μια χαρά ο ήχος του g2 Και δεν τον θεωρώ καθόλου χαμηλο. Γνώμη μου αυτή!

Συσκευή με συσκευή είναι λογικό να διαφέρει αλλά όχι ότι είναι κ άσχημη η ενταση του g2! Τώρα αν κάποιοι θέλουν να το κάνουν ακομα πιο δυνατό (Γιατί μπορούν και μπράβο τους) Αυτό είναι άλλο θέμα!! Δεν τον λες και μείον όμως τον ήχο του.... και ξαναλέω.... γνώμη μου αυτή!!

Αν και παίζει ρόλο και.ο.ήχος που έχεις επιλέξει. Αν έχεις βάλει κάποιον σιγανό είναι λογικό ακόμα και σε φουλ ένταση να τον ακούς σιγοτερα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει ρυθμίσεις ήχου μέσα από τον kernel του dori και το ακούω από το μπαλκόνι με κλειστά τα αλουμινια. Επίσης το ακουστικό ακούγεται μέσα στο σπίτι από το δίπλα δωμάτιο.

Απλώς μια χαρά ο στοκ ήχος όχι τίποτα το ιδιαίτερο. Ας είχε δύο levels παραπάνω και ας μην τα χρησιμοποιούσαμε

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

το κινητό το έχω μέσα στην τσάντα σε φλις θήκη-κάλτσα και πάλι το ακούω όταν είμαι έξω,χωρίς πρόβλημα και δεν το έχω στο τέρμα ποτέ. δοκιμάστε να ανεβάσετε τον ήχο στο αρχείο mp3 πριν το περάσετε στο κινητό,δεν θυμάμαι με ποιο πρόγραμμα γίνεται.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο μενού ένα εικονίδιο που λέγεται εκπομπή Κυψέλης. Τι είναι κ.πως λειτουργεί?

 

Eαν εχεις ποτε προσεξει οταν μπαινεις σε καποια μαιευτηρια ή σε goodys που σου ερχονται κατι sms που σε καλωσοριζουν ή σε πληροφορουν για κατι ή ειναι διαφημιστικα, βασιζονται σε υπηρεσιες κυψελης ,παντως δεν ειναι κατι σπουδαιο

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η δίκη μου άποψη είναι πως το κινητό έχει πολύ καλό ήχο και πολύ δυνατό είτε είναι ειδοποίηση είτε κλίση.. Και το συγκρίνω με το s3 που είχα όπου ήταν σχεδόν αδύνατον να ακούσω κλίση ή να μιλήσω σε ανοιχτή ακρόαση. Βέβαια από ότι καταλαβαίνω μάλλον έχει να κάνει με το κινητό που πέτυχενει ο καθένας μας. Σε άλλους είναι καλό σε άλλους θέλει κάποια ρύθμιση παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Eαν εχεις ποτε προσεξει οταν μπαινεις σε καποια μαιευτηρια ή σε goodys που σου ερχονται κατι sms που σε καλωσοριζουν ή σε πληροφορουν για κατι ή ειναι διαφημιστικα, βασιζονται σε υπηρεσιες κυψελης ,παντως δεν ειναι κατι σπουδαιο

Όχι δεν μου έτυχε ποτέ κάτι τέτοιο γιατί δεν τα έχω ενεργοποιημένα τα μυνήματα κυψέλης. Δεν ξέρω καν τι είναι Η αν χρεώνουν

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.οσοι εστειλαν το κινητο στο service για το θεμα του κίτρινου στιγματος της οθονης.,σας αλλαξαν και μπαταρια?

Θελω ακομα να μου πειτε που βρησκω οδηγο για να το γυρισω σε στοκ κατασταση καθως ειμαι με cloudyg3 rom k dorimanx kernel.Επίσης. οι εφαρμογες του dorimanx θα φυγουν με το γυρισμα σε στοκ κατασταση?

Edited by Manolovas
Link to comment
Share on other sites

Σε πρωτη φαση θα σε συμβουλευα να περασεις ξανα απ' την αρχη τη rom. Καθολου απιθανο κατι να μην "εκατσε" καλα! Ακομη και σε μαμα κατασταση το κινητο δουλευει πολυ καλα, δε δικαιολογουνται αυτα τα κολληματα. Αν πας λιγα ποστ πιο πισω (post #15090) θα βρεις πως θα κατεβασεις τη rom σου και πως να την περασεις!

 

Κανε τα παρακάτω και να βρεις από ΕΔΩ (βάζοντας το ΙΜΕΙ) την Rom, και την περνάς με LG Flash Tool 2014 και θα είσαι o.k.;)

 

Φίλοι μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας.

 

Στα του κινητού τώρα, ασχολήθηκα χθες μέχρι σήμερα το ξημέρωμα αλλά δεν έχει αλλάξει κάτι. Φλάσαρα την JB, έκανα δύο επαναφορές κι ένα factory reset μέσω των πλήκτρων αλλά δεν άλλαξε κάτι. Μόλις πήγα να κατεβάσω την ενημέρωση και κατεβάζοντας την μπάρα εργαλείων για να δω το ποσοστό λήψης ,αυτή κόλλησε στη μέση της οθόνης, το κινητό δεν αποκρινόταν κτλ. Με κιτ κατ το κινητό πάει λίγο καλύτερα αλλά αυτό με τα εικονίδια του launcher παραμένει και μέσα στο ίδιο το μενού πολλές φορές παρατηρώ καθυστερήσεις.

 

Για να έχω μια πλήρη άποψη, πέρασα cm και το κινητό δεν το προλάβαινα, πάρα πολύ πιο γρήγορο σε σχέση με την στοκ κατάσταση.

 

Τι φταίει όμως, η ρομ? Μήπως από τα πολλά φλασαρίσματα κάτι πάει να χαλάσει? Αυτό είναι το μόνο που φοβάμαι και δεν κρατάω κάποια custom ρομ, κατά τ'άλλα, όλα είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: κανα 2 φορες που εχει χαθεί το σημα, μετα το κινητο αργει πολυ να.ξαναβρει το δυκτιο, εαν κανω ομως restart το βρίσκει αμεσως. Υπαρχει καποια ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια ρύθμιση στο G2TWEAKSBOX στο μενού notification tweaks >disabled data roaming notification.

Και σε εμένα το έχει κάνει όταν το αλλάζω από 3G σε 2G. Χθες την έκανα τη ρύθμιση αυτή και το παρακολουθώ να δω αν δουλεύει. Πάντως για να υπάρχει αυτή η ρύθμιση πάει να πει ότι το bug αυτό είναι γενικότερο

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος γιατί δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία από το κινητό στο στικακι;

Από το το στικακι στο κινητό μπορώ κανονικά. Χρησιμοποιώ τον ES File Explorer και το στικακι είναι διπλής υποδοχής usb3 32gb (από την μια μεριά usb και από την άλλη micro-usb).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια ρύθμιση στο G2TWEAKSBOX στο μενού notification tweaks >disabled data roaming notification.

Και σε εμένα το έχει κάνει όταν το αλλάζω από 3G σε 2G. Χθες την έκανα τη ρύθμιση αυτή και το παρακολουθώ να δω αν δουλεύει. Πάντως για να υπάρχει αυτή η ρύθμιση πάει να πει ότι το bug αυτό είναι γενικότερο

Δεν εχω ενεργοποιημένο το roaming. Αυτη η ρύθμιση εχει σχεση μονο για οταν χάνεται το ίντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος γιατί δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία από το κινητό στο στικακι;

Από το το στικακι στο κινητό μπορώ κανονικά. Χρησιμοποιώ τον ES File Explorer και το στικακι είναι διπλής υποδοχής usb3 32gb (από την μια μεριά usb και από την άλλη micro-usb).

 

για χρησημοποιησε την στοκ διαχειρηση αρχειων θα κανει τα ιδια? εχω κι εγω ενα otg kingston 16gb και τα μεταφερω κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος γιατί δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία από το κινητό στο στικακι;

Από το το στικακι στο κινητό μπορώ κανονικά. Χρησιμοποιώ τον ES File Explorer και το στικακι είναι διπλής υποδοχής usb3 32gb (από την μια μεριά usb και από την άλλη micro-usb).

Χρησιμοποίησε τον μαμά file manager.

Ειναι θέμα αφαιρεσης του write access των third party εφαρμογών στις εξωτερικές μνήμες, απο την Google.

Το ιδιο προβλημα θα ειχες, αν έπαιρνε sd καρτα το κινητο. Δεν θα μπορούσες να γράψεις τίποτα μμεσω εφαρμογων τρίτων!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ενεργοποιημένο το roaming. Αυτη η ρύθμιση εχει σχεση μονο για οταν χάνεται το ίντερνετ?

 

Εμένα όταν μου το έκανε τελευταία φορά μου έβγαλε ακριβώς αυτή ττην ειδοποίηση που έκανα disable μέσα από το G2TEAKS.

Να πω βέβαια ότι σε 2,5 μήνες το έχει κάνει 2 φορές

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχες καθόλου σήμα? Όταν χάνεται το σημα στο δικό μου, δεν βγαζει καποιο μήνυμα

Έκανε ότι έψαχνε σήμα αλλά σήμα δεν έβρισκε. Για κανένα δύο λεπτά. Δεν περίμενα να δω πόση ώρα θα κάνει για να το βρει και έκανα επανεκκίνηση

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2-3 μέρες έχω κ εγώ θέμα με το σήμα της Vodafone στην περιοχή μου... Το κινητό είναι stock κ δεν έχω πειράξει τίποτα! Αφού δε μπαίνει στο Internet με δεδομένα μερικές φορές... Στην Άρτα μένω...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια..φιλος ειδε στο aliexpeess το lg g2 (d802) 32gb με 188 ευρω..να το παραγγειλουμε ή πιστεύετε ότι θα υπαρχει καποιο θεμα..
παοκ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια..φιλος ειδε στο aliexpeess το lg g2 (d802) 32gb με 188 ευρω..να το παραγγειλουμε ή πιστεύετε ότι θα υπαρχει καποιο θεμα..

Τόσο φθηνό? Περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

Κ εμενα μου φανηκε περιεργο αλλα ελεγξα κ εγω και δεν ειδα κάτι περιεργο..ο seller ηταν αριστος..θα δουμε..θα το παραγγείλω αποψε
παοκ
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως πουλάνε refurbished στο aliexpress, κοιταξε καλά στην περιγραφή και τα ψηλά γράμματα αν εχει
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...