Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ!!!

 

 

επίσης να πω πως μετά το ρουτάρισμα της συσκευής το knock on δεν μου δουλεύει...αντί να ξεκλειδώσει απευθείας το τηλέφωνο πρέπει να γίνει διπλο ταπ και μετά να βάλω τον knock code....δοκίμασα την μεθοδο με το 3845#*κτλ αλλά δεν έφτιαξε....υπάρχει λύση;

 

Ναι βγαλε τον κωδικα και βαλε μοτιβο απλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά η αναφορά παράδοσης μηνύματος έρχεται μόνο γραπτή χωρίς θόρυβο,είμαι τεος κάτοχος Samsung και εκεί είχε και ήχο,έψαξα όλες τις ρυθμίσεις αλλα τίποτα:mad:

 

Ετσι ειναι δεν εχει ηχο το προβλημα πιο ειναι δε καταλαβα.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι βγαλε τον κωδικα και βαλε μοτιβο απλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ετσι ειναι δεν εχει ηχο το προβλημα πιο ειναι δε καταλαβα.:)

 

Οχι φίλε δεν έχω πρόβλημα απλώς επιβεβαίωση ήθελα ότι δουλεύει έτσι η συσκευή και δεν έχει πρόβλημα η δική μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν μπορεί κάποιος να μου πει πως γίνεται όταν βρίσκομαι στην κάμερα και πατάω κάτω αριστερά για να δω τις φωτογραφίες μου να ανοίγει το άλμπουμ και όχι αυτή η εφαρμογή που έχει το android για τις φωτογραφίες. Παλιά με ρώταγε πως θέλω να ανοίξουν άλλα τώρα όχι.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το πάρω για τον πιτσιρίκο μου. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί τόση διαφορά από σκρουτζομάγαζα και mainstream μαγαζιά (~€290 vs ~€450)?

Θα έχω πρόβλημα αν πάρω από σκρουτζομάγαζο?

Επίσης χοντρικά τι πρέπει να προσέξω κατά και μετά την αγορά (είναι 750 σελίδες...δε γίνεται να τις διαβάζω όλες...)?

Και τέλος το είδα χτες live στο Κωτσόβολο. το UI δε με τρέλανε (Εχω το xiaomi Mi2 με το MIUI και έχω συνηθίσει αλλιώς). Μπορεί να αλλαχτεί? Θα πάρει του G3? Είναι στο Kit kat 4.4 τώρα?

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις και ευχαριστώ για τις τυχόν απαντήσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το πάρω για τον πιτσιρίκο μου. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί τόση διαφορά από σκρουτζομάγαζα και mainstream μαγαζιά (~€290 vs ~€450)?

Θα έχω πρόβλημα αν πάρω από σκρουτζομάγαζο?

Επίσης χοντρικά τι πρέπει να προσέξω κατά και μετά την αγορά (είναι 750 σελίδες...δε γίνεται να τις διαβάζω όλες...)?

Και τέλος το είδα χτες live στο Κωτσόβολο. το UI δε με τρέλανε (Εχω το xiaomi Mi2 με το MIUI και έχω συνηθίσει αλλιώς). Μπορεί να αλλαχτεί? Θα πάρει του G3? Είναι στο Kit kat 4.4 τώρα?

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις και ευχαριστώ για τις τυχόν απαντήσεις!!

 

Διαφορές δεν υπάρχουν εκτός από την τιμή.

2 πράγματα μόνο να ρωτήσεις... Α) αν είναι unbraded Β) αν είναι ευρωπαϊκό (D802).

To ui αλλάζει αν αλλάξεις launcher. Nova κατά προτίμηση αν και νομίζω ότι υπάρχει και miui launcher για να σου είναι οικείο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τι σφαίρα είσαστε ρε παιδιά στις απαντήσεις σας!!! Ούτε τσατ να κάναμε!!

Το Kaizershop είναι αξιόπιστο μαγαζί?

Επίσης 4.4 θα πάρει ή έχει πάρει?

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι σφαίρα είσαστε ρε παιδιά στις απαντήσεις σας!!! Ούτε τσατ να κάναμε!!

Το Kaizershop είναι αξιόπιστο μαγαζί?

Επίσης 4.4 θα πάρει ή έχει πάρει?

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Το kaizershop δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα τώρα είμαστε σε 4.4.2 και λογικά πιστεύω θα φτάσουμε μέχρι και την 5

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις, βρες την εφαρμογή που ανοίγουν τώρα οι φωτογραφίες & πάτα "Εκκαθάριση προεπιλογών".

Την επόμενη φορά που θα θες να ανοίξεις μια φωτογραφία θα σε ξαναρωτήσει, οπότε επέλεξε την εφαρμογή που θες, αφού έχεις κάνει τικ στο κουτάκι "Ρύθμιση ως προεπιλογή" & πλέον θα σου ανοίγουν με την άλλη εφαρμογή.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Τι σφαίρα είσαστε ρε παιδιά στις απαντήσεις σας!!! Ούτε τσατ να κάναμε!!

Το Kaizershop είναι αξιόπιστο μαγαζί?

Επίσης 4.4 θα πάρει ή έχει πάρει?

Ευχαριστώ πολύ!!!

Εγω για kaizershop εχω τα καλυτερα να πω αν και λενε οτι εχουν θεμα οσον αφορα την ευγένεια! Αλλα κατα τ αλλα ειναι μια χαρα!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Εγω για kaizershop εχω τα καλυτερα να πω αν και λενε οτι εχουν θεμα οσον αφορα την ευγένεια! Αλλα κατα τ αλλα ειναι μια χαρα!

 

ουτε εγω ειχα θεμα απο σκρουτζ και ετυχα και ελληνικο.ας συνδυασει τιμη με αξιολογησεις και ειναι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Εγω για kaizershop εχω τα καλυτερα να πω αν και λενε οτι εχουν θεμα οσον αφορα την ευγένεια! Αλλα κατα τ αλλα ειναι μια χαρα!

 

Μια χαρά ευγενικότατοι ήταν στην δική μουη παραγγελία προ 2μήνου. Εξυπηρετηκότατοι και άμεση αποστολή την ίδια ημέρα. Η παραγγελία έγινε στις 14.30 και την άλλη μέρα στις 8.30 το πήρα από την courier στο κατάστημα όπως είχα ζητήσει. Όλα ήταν perfect!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η αναφορα παραδοσης εφοσον δε τη δουμε οταν ερθει εφοσον δε θα την ακουσουμε σιγουρα ειναι τσεκαρισμενη.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Είναι επίσημο πλέον. Τα 32αρι καλύπτονται κανονικά από την lg hellas μετά από αλλαγή πολιτικής όπως μου είπαν. Επικοινώνησα 2 φορές μαζί τους σήμερα και μπορώ να πω πως θα φάω το κεφάλι μου. Αγόρασα πριν 2 βδομάδες το 16αρι για λόγους εγγύησης. :shock:
Link to comment
Share on other sites

Είναι επίσημο πλέον. Τα 32αρι καλύπτονται κανονικά από την lg hellas μετά από αλλαγή πολιτικής όπως μου είπαν. Επικοινώνησα 2 φορές μαζί τους σήμερα και μπορώ να πω πως θα φάω το κεφάλι μου. Αγόρασα πριν 2 βδομάδες το 16αρι για λόγους εγγύησης. :shock:

 

Όταν λέμε επίσημο;;;;;;Κι εγώ έχω ακούσει το ίδιο αλλά όταν λέμε επίσημο πρέπει να το τεκμηριώνουμε.

Μακάρι να ισχύει για είναι απαράδεκτο το αντίθετο....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα 2 φορές μαζί τους σήμερα, μίλησα με 2 διαφορετικούς υπαλλήλους. Και οι 2 μου είπαν πως πλέον καλύπτεται στην εγγύηση, είναι πρόσφατη πολιτική. Παραδέχτηκαν ότι μέχρι πριν 1 βδομάδα δεν έδιναν εγγύηση για τα 32. Επίσημο έγγραφο δεν έχω.

 

Επίσης ανέφεραν "τα έντονα παράπονα πελατών μας οδήγησαν σε αυτή την απόφαση".

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ!!!

 

 

επίσης να πω πως μετά το ρουτάρισμα της συσκευής το knock on δεν μου δουλεύει...αντί να ξεκλειδώσει απευθείας το τηλέφωνο πρέπει να γίνει διπλο ταπ και μετά να βάλω τον knock code....δοκίμασα την μεθοδο με το 3845#*κτλ αλλά δεν έφτιαξε....υπάρχει λύση;

 

Πατάς 3845#*802# πας settings και πατάς update touch firmware, περιμένεις λίγο και μετά θα δουλεύει και πάλι! ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια εχω το κινητο καποιους μηνες τωρα και εχω απογοητευτει απο τα προβληματα που μου εχει βγαλει και απο την αντιμετωπισει της LG!Αρχικα ολα αρχισαν οταν πηγα να βγαλω τη καρτα sim γιατι δε το επερνα στη δουλεια και δεν εβγαινε η καρτα σιμ, ενω πατουσα το κουμπακια με τη καρφιτσα με αποτελεσμα οταν την εβγαλα και γυρισα σπιτι να την ξαναβαλω δεν την αναγνωριζε.Πηρα τηλεφωνο και το εστειλα στο service τους και αρνηθηκαν να το επισευασουν διοτι οπως ειπαν ειναι δικο μου λαθος(εσπασε καποιο συρματακι απο τo sim reader λογικα) μονο αν τους πληρωσω το οποιο αρνηθηκα και μου το ξαναστειλαν πισω.Απο τοτε το χρησιμοποιω σαν ταμπλετ μεσα στο σπιτι και τα προβληματα πολλαπλασιαστηκαν, ζεστενεται με αποτελεσμα να μη μπορω ουτε καν να το κρατησω, σβηνει η οθονη του στα καλα καθουμενα και ενω παταω το power button δεν ξανανοιγει και οταν καταφερω και το ξανανοιξω δε λειτουργει η αφη,το βαζω να φορτισει και καιγετε και μετα απο μια ωρα εχει ανεβει 20% και μολις το βγαλω μετα απο 5 λεπτα σβηνει και τετοια.Σημερα το απογευμα τους ξαναμιλησα στο chat(το οποιο ειναι τα ζωα μου αργα 10 λεπτα για μια απαντηση) μπας και βγαλω ακρη και τους ζητησα αλλαγη φυσικα με τα τοσα προβληματα που μου εχει βγαλει και μου υπενθημησε οτι το ξαναεχω στειλει και δεν δεχτηκα να πληρωσω για επισκευη....Φυσικα και τους τονισα πως μου εχει βγαλει αλλα ποσα προβληματα απο τοτε και απαιτησα τουλαχιστον να μου φτιαξουν ολα τα αλλα προβληματα και ας μην επισκευασουν τη καρτα σιμ διοτι εχω πληρωσει 450ευρω και κινητο δεν εχω.

Η απαντηση που πειρα ηταν:

''To εξουσιοδοτημένο μας service για τα κινητά είναι του κ. Κακλειδάκη. Διεύθυνση Κριμαίας 7-9 Νέο Ψυχικό (Κοντά στο μετρό Κατεχάκη), Τηλέφωνο επικοινωνίας 210 7777 076. Θα χρειαστεί να επικοινωνήσετε με το εξουσιοδοτημένο μας service για να σας ενημερώσει σχετικά.''

 

''Η υπηρεσία του chat τερματίζεται αυτόματα στις 21:00. Αν επιθυμείτε μπορείτε να επικοινωνήσετε τηλεφωνικά μαζί μας ή ξανά μέσω του chat αύριο από τις 08:00 - 21:00.Να έχετε ένα όμορφο βράδυ.''

 

Βλεπετε ειχε παει 21.01 και με εστειλε αρων αρων....

Αυριο θα κανω μια τελευταια προσπαθεια στο τηλεφωνο απο πανω μπας και βγαλω καποια ακρη... Με θεωρειται καπου παραλογο σε αυτα που τους ζηταω εσεις τι εμπειριες ειχατε απο το service τους;

Kαι συγνωμη για το μεγαλο ποστ!

Edited by dertelous
Link to comment
Share on other sites

Dertelous ποτέ ξανά LG, και εγώ έπαθα και έμαθα .Δεν είναι τυχαίο που iphone και samsung έχουν περισσότερες πωλήσεις .Τι να τα κάνεις τα καλύτερα χαρακτηριστικά σε ένα κινητό,όταν τα κινητά της εν λόγω εταιρείας είναι υπερευαίσθητα και ουσιαστικά δεν υπάρχει service.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια εχω το κινητο καποιους μηνες τωρα και εχω απογοητευτει απο τα προβληματα που μου εχει βγαλει και απο την αντιμετωπισει της LG!Αρχικα ολα αρχισαν οταν πηγα να βγαλω τη καρτα sim γιατι δε το επερνα στη δουλεια και δεν εβγαινε η καρτα σιμ, ενω πατουσα το κουμπακια με τη καρφιτσα με αποτελεσμα οταν την εβγαλα και γυρισα σπιτι να την ξαναβαλω δεν την αναγνωριζε.Πηρα τηλεφωνο και το εστειλα στο service τους και αρνηθηκαν να το επισευασουν διοτι οπως ειπαν ειναι δικο μου λαθος(εσπασε καποιο συρματακι απο τo sim reader λογικα) μονο αν τους πληρωσω το οποιο αρνηθηκα και μου το ξαναστειλαν πισω.Απο τοτε το χρησιμοποιω σαν ταμπλετ μεσα στο σπιτι και τα προβληματα πολλαπλασιαστηκαν, ζεστενεται με αποτελεσμα να μη μπορω ουτε καν να το κρατησω, σβηνει η οθονη του στα καλα καθουμενα και ενω παταω το power button δεν ξανανοιγει και οταν καταφερω και το ξανανοιξω δε λειτουργει η αφη,το βαζω να φορτισει και καιγετε και μετα απο μια ωρα εχει ανεβει 20% και μολις το βγαλω μετα απο 5 λεπτα σβηνει και τετοια.Σημερα το απογευμα τους ξαναμιλησα στο chat(το οποιο ειναι τα ζωα μου αργα 10 λεπτα για μια απαντηση) μπας και βγαλω ακρη και τους ζητησα αλλαγη φυσικα με τα τοσα προβληματα που μου εχει βγαλει και μου υπενθημησε οτι το ξαναεχω στειλει και δεν δεχτηκα να πληρωσω για επισκευη....Φυσικα και τους τονισα πως μου εχει βγαλει αλλα ποσα προβληματα απο τοτε και απαιτησα τουλαχιστον να μου φτιαξουν ολα τα αλλα προβληματα και ας μην επισκευασουν τη καρτα σιμ διοτι εχω πληρωσει 450ευρω και κινητο δεν εχω.

Η απαντηση που πειρα ηταν:

''To εξουσιοδοτημένο μας service για τα κινητά είναι του κ. Κακλειδάκη. Διεύθυνση Κριμαίας 7-9 Νέο Ψυχικό (Κοντά στο μετρό Κατεχάκη), Τηλέφωνο επικοινωνίας 210 7777 076. Θα χρειαστεί να επικοινωνήσετε με το εξουσιοδοτημένο μας service για να σας ενημερώσει σχετικά.''

 

''Η υπηρεσία του chat τερματίζεται αυτόματα στις 21:00. Αν επιθυμείτε μπορείτε να επικοινωνήσετε τηλεφωνικά μαζί μας ή ξανά μέσω του chat αύριο από τις 08:00 - 21:00.Να έχετε ένα όμορφο βράδυ.''

 

Βλεπετε ειχε παει 21.01 και με εστειλε αρων αρων....

Αυριο θα κανω μια τελευταια προσπαθεια στο τηλεφωνο απο πανω μπας και βγαλω καποια ακρη... Με θεωρειται καπου παραλογο σε αυτα που τους ζηταω εσεις τι εμπειριες ειχατε απο το service τους;

Kαι συγνωμη για το μεγαλο ποστ!

Με το card reader αυτοι θεωρησαν οτι εγινε απο δικο σου λαθος,γιατι πηγες να βαλεις την sim!ποσο κανει να σου αλλαξουν αυτο στη sim?αν δεις και δεν προχωραει το θεμα πληρωσε το!το κινητο αξιζει φιλε μου!!τωρα για τα αλλα θεματα που λες για αρχη παμε ενα hard reset οπωσδηποτε να δουμε αν συνεχιζει μετα τα ιδια!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Dertelous ποτέ ξανά LG, και εγώ έπαθα και έμαθα .Δεν είναι τυχαίο που iphone και samsung έχουν περισσότερες πωλήσεις .Τι να τα κάνεις τα καλύτερα χαρακτηριστικά σε ένα κινητό,όταν τα κινητά της εν λόγω εταιρείας είναι υπερευαίσθητα και ουσιαστικά δεν υπάρχει service.

Ενώ το service της apple που ουσιαστικά είναι ανύπαρκτο είναι καλύτερο ε;

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το service της apple που ουσιαστικά είναι ανύπαρκτο είναι καλύτερο ε;

 

http://www.infoquest.gr/content/service-center

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...