Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

27 3g και από wind κιόλας; πολλά ακούγονται... Με Vodafone 3G το πολύ 11 και 4G 50 άρα για πρωινό με καλό σήμα!

Κι όμως φίλε μου, τόσο πιάνω και σε 2-3 σημεία διαφορετικά!!! Να πω πως οι μετρήσεις +27mps, γίνανε σε εξωτερικό χώρο, (σε εσωτερικό έχω +13mps). Σε σύγκριση με Note3 και vodafone φίλου, την ίδια στιγμή και με την ίδια εφαρμογή, αυτός είχε 10 έξω και 2 έσω...!!! Με 4g σε άλλη περιοχή, είχε ταβάνι +26mps......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια help γιατι θα τρελαθω ! εχω δοκιμασει 5 διαφορετικα ακουστικα και 4 κινητα !!

και εχω το εξης προβλημα στο G2 ( με stock 4.4.)

 

με τα ακουστικα της LG αλλα και οτι αλλο ακουστικο δοκιμασα ακουω μονο απο το δεξιο ηχειο , στο αλλο το αριστερο ισα ισα που ακουγετε , σχεδον καθολου δηλαδη. ( δηλαδη στα hands free του g2 εννοώ το ηχειο αυτο που ειναι τα κουμπια )

Σε οτι και να ακουω , ειτε Μp3 , ειτα βιντεο, ειτε κατι απο internet (π.χ. youtube ) .

 

Αλλα στο ραδιωφωνο ακουω κανονικα !!!!:blink: μια χαρα !!!

 

τι στο καλο γινετε ?? εχετε το ιδιο προβλημα ??

 

γιατι εχω και διπλα μου τωρα ενα s3 mini, ενα xperia , και δοκιμαζω τα ιδια πραγματα οτι και στο G2 και ακουω μια χαρα και με τα ακουστικα του G2 στις αλλες συσκευες !!

 

και οχι τιποτε αλλο ... ειναι σπαστικο γιατι ακουω μουσικη και βιντεο αρκετα !!

Link to comment
Share on other sites

Εχει διαπιστωσει καποιος προβλημα στις βιντεοκλησεις μεσω Hangouts; Μετα την αναβαθμιση σε KK η εμπροσθια καμερα, στην συγκεκριμενη εφαρμογη, δεν δουλευει οπως θα επρεπε. Δηλαδη, δεν κανει καθολου adjust το exposure/brightness και δειχνει το προσωπο θεομαυρο και διακρινεται μονο το περιγραμμα. Σαν να ειναι κλειστα ολα τα φωτα ενα πραγμα και υπαρχει μονο μια αμυδρη πηγη φωτος.

 

Στο Skype ή στην εφαρμογη της καμερας ολα δουλευουν οπως και πριν. Δοκιμασα uninstalls κλπ (δεν γινεται να απεγκαταστησεις τελειως το Hangouts απο το συστημα) αλλα συνεχιζει το προβλημα. Και επισης δεν βρισκω παλαιοτερη εκδοση του για να δοκιμασω (πχ στο androidrawer).

Link to comment
Share on other sites

μην κανετε αναβαθμηση από το κινητο με wifi είναι πολύ αργη....

με το pc suite κανει 20 λεπτα περιπου.

 

απ'το pc suite δεν μ'αφήνει. μου γράφει: "παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τον έλεγχο για αναβαθμίσεις"

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια help γιατι θα τρελαθω ! εχω δοκιμασει 5 διαφορετικα ακουστικα και 4 κινητα !!

και εχω το εξης προβλημα στο G2 ( με stock 4.4.)

 

με τα ακουστικα της LG αλλα και οτι αλλο ακουστικο δοκιμασα ακουω μονο απο το δεξιο ηχειο , στο αλλο το αριστερο ισα ισα που ακουγετε , σχεδον καθολου δηλαδη. ( δηλαδη στα hands free του g2 εννοώ το ηχειο αυτο που ειναι τα κουμπια )

Σε οτι και να ακουω , ειτε Μp3 , ειτα βιντεο, ειτε κατι απο internet (π.χ. youtube ) .

 

Αλλα στο ραδιωφωνο ακουω κανονικα !!!!:blink: μια χαρα !!!

 

τι στο καλο γινετε ?? εχετε το ιδιο προβλημα ??

 

γιατι εχω και διπλα μου τωρα ενα s3 mini, ενα xperia , και δοκιμαζω τα ιδια πραγματα οτι και στο G2 και ακουω μια χαρα και με τα ακουστικα του G2 στις αλλες συσκευες !!

 

και οχι τιποτε αλλο ... ειναι σπαστικο γιατι ακουω μουσικη και βιντεο αρκετα !!

 

Μια που ειπες εσυ αυτο να ρωτησω και εγω κατι:

Κατω τα ηχεια παιζει μονο το 1 σε ολα τα κινητα η εχει θεμα το δικο μου?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μια που ειπες εσυ αυτο να ρωτησω και εγω κατι:

Κατω τα ηχεια παιζει μονο το 1 σε ολα τα κινητα η εχει θεμα το δικο μου?

 

ενα ηχειο εχει το G2 , το αλλο διπλα ειναι μικροφωνο , απλα το φτιαξαν το ιδιο για λογους ομορφιας ...

και γω οταν το πρωτοείδα την πατησα ... νόμιζα πως εχει διπλο στερεωφονικο σετ ηχεια !!:lol:

 

παντως καποιος φιλος ας δωσει μια απαντηση αν μπορει γιατι μου κανει αυτο με τα ακουστικα ... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει με τους Άγγλους ρε παιδί μου, θα δώσουν καμία φορά την αναβάθμιση;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια help γιατι θα τρελαθω ! εχω δοκιμασει 5 διαφορετικα ακουστικα και 4 κινητα !!

και εχω το εξης προβλημα στο G2 ( με stock 4.4.)

 

με τα ακουστικα της LG αλλα και οτι αλλο ακουστικο δοκιμασα ακουω μονο απο το δεξιο ηχειο , στο αλλο το αριστερο ισα ισα που ακουγετε , σχεδον καθολου δηλαδη. ( δηλαδη στα hands free του g2 εννοώ το ηχειο αυτο που ειναι τα κουμπια )

Σε οτι και να ακουω , ειτε Μp3 , ειτα βιντεο, ειτε κατι απο internet (π.χ. youtube ) .

 

Αλλα στο ραδιωφωνο ακουω κανονικα !!!!:blink: μια χαρα !!!

 

τι στο καλο γινετε ?? εχετε το ιδιο προβλημα ??

 

γιατι εχω και διπλα μου τωρα ενα s3 mini, ενα xperia , και δοκιμαζω τα ιδια πραγματα οτι και στο G2 και ακουω μια χαρα και με τα ακουστικα του G2 στις αλλες συσκευες !!

 

και οχι τιποτε αλλο ... ειναι σπαστικο γιατι ακουω μουσικη και βιντεο αρκετα !!

 

Αυτο απο οσο ξερω ειναι bug καποιων custom rom 4.4.2 οπως της CloudyPro II 1.1.Eισαι στοκ κιτ κατ χωρις root;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αυτο απο οσο ξερω ειναι bug καποιων custom rom 4.4.2 οπως της CloudyPro II 1.1.Eισαι στοκ κιτ κατ χωρις root;

 

δεν ειχα custom 4.4 , αλλα stock ημουνα , χωρις root φυσικα .

 

εβαλα 4.2.2 και μόλις ποσταρα ... μια βοηθεια !!! :cry:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375710&page=115

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω οσους το εχουν και χρησιμοποιούν το usb OTG. Παλευεται η έλλειψη καρτας sdcard με usb/sd; Για καμιά ταινια για παράδειγμα; Γενικα καταναλώνει πολυ μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω οσους το εχουν και χρησιμοποιούν το usb OTG. Παλευεται η έλλειψη καρτας sdcard με usb/sd; Για καμιά ταινια για παράδειγμα; Γενικα καταναλώνει πολυ μπαταρία;

 

Η καταναλωση μη σε απαχολει γιατι ολα τα υπολοιπα android smartphones εχουν την ιδια ή χειροτερη καταναλωση απο το G2.

Η ελλειψη sd σε πολλους ειναι σημαντικη.Αν την χρησιμοποιεις καθημερινα ισως να μη σε βολεψει το usb otg.Υπαρχει κι η λυση του card reader βεβαια που ειναι αρκετα πιο βολικο.

Π.χ. το meenova.Δες στο θεμα με τα αξεσουαρ για G2.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορούμε να περάσουμε stock rom άλλης χώρας στο τηλέφωνο? Έχω g2 Ελβετικό με την 4.2.2 ακόμα και θέλω να περάσω άλλη official, γίνεται?Φαντάζομαι πως με τον ίδιο τρόπο θα περνάμε οποιαδήποτε rom, ακόμα και την ίδια που έχει το τηλέφωνο, σωστά? Edited by panos7440
Link to comment
Share on other sites

Έκδοση λογισμικού D80210f-EUR-XX γράφει το δικό μου με έκδοση 4.2.2. Αγγλικό είναι και δεν μου έχει έρθει η 4.4.2 ακόμη... Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

http://im1.shutterfly.com/procsrserv/47a4dd00b3127cce98548a76ca5b00000030101AYtmbNy2cN0/cwvDm9asA3Lw9Zsmgbl5etGTAQ

 

Σε SEA firmware, μετά απο αναβάθμιση σε kitkat δεν υπάρχει η επιλογή για "Path Input" (γραφή λέξεων με tracing πάνω στο πληκτρολόγιο)

Το επιβεβαιώνει κάποιος αλλος σε SEA ? υφίσταται και σε άλλα κιτκατ firmware (UK, Germany)?

Σε jelly bean μου έπαιζε!!

Κατέβασε το build.prop Editor από το Play και μετά ακολοούθησε τις οδηγίες από το πρώτο post εδώ

My smartphone history:

Nokia E60 -> Nokia E51 -> Apple Iphone 4 32GB Black -> LG G2 32GB Black -> HomTom HT17 Pro -> Xiaomi Mi Max Prime

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω οσους το εχουν και χρησιμοποιούν το usb OTG. Παλευεται η έλλειψη καρτας sdcard με usb/sd; Για καμιά ταινια για παράδειγμα; Γενικα καταναλώνει πολυ μπαταρία;

 

Καλησπερα σε ολους. Φιλε nikosst σου προτεινω για λειτουργεια usb otg να παρεις αυτο που πηρα και εγω το adata : http://www.e-shop.gr/product?id=PER.331081 ειναι απιστευτα βολικο και παρα πολυ μικρο, ειναι 2 σε 1 ..Αν εχεις ειδη memory card απο παλιο κινητο και δεν μπορεις να την δουλεψεις τοτε παρε meenova : http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=99984

 

Λοιπον παιδια η αναβαθμιση σε 4.4.2 μονο καλο εκανε στο κινητο!!Εγω βεβαια εκανα στο κινητο και πριν και μετα hard reset. Ποιο γρηγορο ποιο smooth ποιο αμεσο knock on γενικα ποιο ωραιο!!Και απο μπαταρια...Το εβγαλα απτην πριζα εχτες το πρωι στης 10:00 και απο χτες μεχρι σημερα με 5-6 τηλ που εκανα , περιπου 20 λεπτα gps και αλλα τοσα περιπου wifi τωρα ειναι ακομη στο 80% ... !!! :D :p

Διαβασα πριν απο λιγο σε ενα blog στο intermet μια ειδηση οτι μεσα στον απριλιο στην Κορεα θα διατεθει ενα update με τη λειτουργια Knock-code για τα LG G2 και LG G Flex... Αυτα ειναι καλα νεα μακαρι να την παρουν ολοι και να ερθει και εδω ελλαδα αυτη η αναβαθμιση !!! :D

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το εξής πρόβλημα εχθές μου έκανε την αναβάθμιση λογισμικού το g2 αλλά...δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το 3g

Ανοίγω τη μεταφορά δεδομένων και στην αρχική οθόνη στην πάνω μπάρα δεν ανοίγει καν το ανάλογο εικονίδιο του 3g...Γνωρίζει κάποιος γιατί μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το εξής πρόβλημα εχθές μου έκανε την αναβάθμιση λογισμικού το g2 αλλά...δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το 3g

Ανοίγω τη μεταφορά δεδομένων και στην αρχική οθόνη στην πάνω μπάρα δεν ανοίγει καν το ανάλογο εικονίδιο του 3g...Γνωρίζει κάποιος γιατί μπορεί να συμβαίνει;

 

Δες τις ρυθμίσεις σου στο apn έχεις τις σωστές του δικτύου σου; Μήπως ξερυθμίστηκαν

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έκανα το upgrade με pc suite και στο συστήνω σε όλους παίρνει πέριπου 1 ώρα σε σχέση με το OTA που σε 10 ώρες είχε κατεβάσει το 60% του upgrade. Πρώτο πράγμα που δεν μου άρεσε στο KitKat είναι που άσπρισαν την πάνω μπάρα και το δεύτερο είναι ότι χάθηκε το GPS option από την μπάρα που έχει το WiFi το Sync και τα άλλα. Ξέρει κανείς που πήγε?
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν πιστεύουν ότι το nexus 5 είναι πιο γρήγορο απ το g2....ορίστε τα αποτελέσματα του basemark: NEXUS 5 -OVERAL 1150, SYSTEM 1516, MEMORY 721, GRAPHICS 2266, WEB 707. LG G2 -OVERAL 884, SYSTEM 1577, MEMORY 359, GRAPHICS 2286, WEB 472.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάθηκε το gps από την μπάρα ειδοποιήσεων zstephanos απλά της άλλαξαν όνομα σε τοποθεσία.... :p Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξέρει κανείς αν το mhl σε hdmi κάνει για το εργαλείο μας;Κάπου διάβασα ότι κάνει μόνο slimport σε hdmi αλλά το γ@μ@@ έχει 30 eur!!!Μήπως κάνουμε τη δουλειά μας και με το πρώτο;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξέρει κανείς αν το mhl σε hdmi κάνει για το εργαλείο μας;Κάπου διάβασα ότι κάνει μόνο slimport σε hdmi αλλά το γ@μ@@ έχει 30 eur!!!Μήπως κάνουμε τη δουλειά μας και με το πρώτο;

 

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά μπορώ να σε βεβαιώσω ότι δεν παίζει.

Όσο για τη τιμή.... eBay έριξες μάτια;

Περιμένω να έρθει ένα από εκεί με 9δολάρια Αμερικής.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...