Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδα για πρώτη φορά σήμερα τα σύμβολα 4G δίπλα από το σήμα της κεραίας. Τελικά αν δεν το ενεργοποιήσεις μην περιμένεις άδικα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είδα σήμερα το κινητό στον Γερμανό. Είναι καταπληκτικό. Παρατήρησα ότι δεν έχει Τ9 σε ελληνικά για τον Dialer. Ισχύει αυτό ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση.

Θάσος το πράσινο νησί

http://villakoukoudis.com

http://www.thassos-rent-a-bike.com

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θα με τρελάνει..έχω βάλει να κάνει αυτόματα τα updates μόνο όταν είναι συνδεδεμένο στο ίντερνετ με wifi αλλά αυτό σε μερικές εφαρμογές κάνει update μόνο του και με τα δεδομένα! Π.χ. σήμερα και ενώ ήμουν στον δρόμο, μου έκανε μόνο του update στο angry birds star wars 2! Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θα με τρελάνει..έχω βάλει να κάνει αυτόματα τα updates μόνο όταν είναι συνδεδεμένο στο ίντερνετ με wifi αλλά αυτό σε μερικές εφαρμογές κάνει update μόνο του και με τα δεδομένα! Π.χ. σήμερα και ενώ ήμουν στον δρόμο, μου έκανε μόνο του update στο angry birds star wars 2! Καμιά ιδέα;

 

Όχι εμενα δεν κανει, μου βγαζει οτι υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση και επιλεγω εγω τι θα κανω. Αλλα παντα την παραμελώ και οταν παω σπιτι και συνδεεται στο wifi μου γίνεται αυτοματα

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα σας προτεινα να μην εχετε αυτοματη εγκατασταση ενημερωσεων. Επιλεξτε να σας ειδοποιει οταν υπαρχει ενημερωση ή να το ελεγχετε οποτε θελετε εσεις και με μια επιλογη την κανετε.

Πολλες φορες μια ενημερωση εφαρμογης ειναι χειροτερη απο την προηγουμενη εκδοση με αποτελεσμα να μας την σπασει και να περιμενουμε ποτε θα βγαλει νεα ενημερωση ο developer. Επισης αν κατι δεν παει καλα γενικα στη συσκευη, μπορει να παει καπου το μυαλο μας στο τι φταιει γιατι ξερουμε ποιες εφαρμογες και ποτε τις ενημερωσαμε. Αλλιως, στο αυτοματο, γινεται μπατε σκυλοι αλεστε.

Προσωπικα, σε καποιες εφαρμογες, οταν εχω ενημερωση, τοτε διαβαζω τα καινουρια σχολια, κραταω ενα backup της παλιας εκδοσης και μετα προχωρω στην ενημερωση. Γιατι σε περιπτωση που δε μου αρεσει η νεα εκδοση ή εχει καποιο bug τοτε μπορω να επιστρεψω στην προηγουμενη.

Για παραδειγμα ειμαι ακομα με το παλιο youtube και το παλιο tapatalk γιατι δε μου αρεσουν τα πιο προσφατα.

Θα μου πειτε οτι αυτο παιρνει πιο πολλη ωρα κι οτι δεν αξιζει σε σχεση με την μικρη πιθανοτητα να συμβει αυτο που μας λες για την προβληματικη νεα εκδοση.

Σωστο κι αυτο. Ειναι θεμα επιλογης του καθενος.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό!!!

Δηλ. να μην κάνει μόνο του???

 

Πας στα settings του play store και εκεί που λέει auto update apps επιλέγεις Do not auto update.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να στείλουμε αρχεία μεσω wifi direct? Προσπαθώ να στείλω αρχείο σε ένα note 8 και ενω συνδέονται δεν βλεπω πουθενα στις επιλογές του αρχείου αποστολή με wifi direct.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να στείλουμε αρχεία μεσω wifi direct? Προσπαθώ να στείλω αρχείο σε ένα note 8 και ενω συνδέονται δεν βλεπω πουθενα στις επιλογές του αρχείου αποστολή με wifi direct.

not sure but try:

επιλογή του αρχείου με κράτημα ώστε να σου ανοίξει το μενού-> κοινή χρήση-> SmartShare Beam

 

μάλλον δεν θα παίξει αν δεν βάλεις αυτό :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.majedev.superbeam

Edited by ioann1s

My smartphone history:

Nokia E60 -> Nokia E51 -> Apple Iphone 4 32GB Black -> LG G2 32GB Black -> HomTom HT17 Pro -> Xiaomi Mi Max Prime

Link to comment
Share on other sites

not sure but try:

επιλογή του αρχείου με κράτημα ώστε να σου ανοίξει το μενού-> κοινή χρήση-> SmartShare Beam

 

μάλλον δεν θα παίξει αν δεν βάλεις αυτό :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.majedev.superbeam

 

Δηλαδή θέλει ξεχωριστή εφαρμογή. Μόνο στην LG το wifi direct βλέπει μόνο την ίδια εταιρεία ή συμβαίνει και σε άλλες μάρκες?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη αλλά μου συμβαίνει κατι περίεργο . Οταν πάω πολλές φορές να εισάγω ένα shortcut μέσα σε ένα φάκελο που έχω δημειουργήσει δεν μπαίνει και αρχίζω να κυνηγάω τον φάκελο για να βάλω το shortcut μέσα . Τι είναι τούτο πάλι ?....χα!χα!

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου το έκανε καμιά φορά στο S3 αλλά είχα Apex launcher.

Έχεις αλλάξει ή είσαι με στοκ;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου το έκανε καμιά φορά στο S3 αλλά είχα Apex launcher.

Έχεις αλλάξει ή είσαι με στοκ;

 

Σήμερα μόλις το πήρα και μόλις το έχω βάλει μπρός και είναι το πρώτο πράμα που παρατήρησα....χα!χα!...τι κουφό είναι αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα το κινητό στον Γερμανό. Είναι καταπληκτικό.

Παρατήρησα ότι δεν έχει Τ9 σε ελληνικά για τον Dialer.

Ισχύει αυτό ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση;

 

Καμία απάντηση από τους κατόχους του κινητού;

Θάσος το πράσινο νησί

http://villakoukoudis.com

http://www.thassos-rent-a-bike.com

Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα το κινητό στον Γερμανό. Είναι καταπληκτικό.

Παρατήρησα ότι δεν έχει Τ9 σε ελληνικά για τον Dialer.

Ισχύει αυτό ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση;

 

Καμία απάντηση από τους κατόχους του κινητού;

Δεν εχει Τ9 στα ελληνικα ο dialer. Αμα ειναι τοση μεγαλο προβλημα για σενα μπορεις να αλλαξεις το dialer οπως εγω μιας και ο stock dialer ειναι ασχημος και πολυ ασπρος. Προσωπικα μ' αρεσει παραπανω ο exdialer.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Εχω τον exdialer στο κινητό που έχω τώρα.

Εχεις κάποιο πρόβλημα με τον exdialer με τo lg.

Θάσος το πράσινο νησί

http://villakoukoudis.com

http://www.thassos-rent-a-bike.com

Link to comment
Share on other sites

 

Άντε επιτέλους να φύγει ο λοξιγκας! !

 

 

 

 

 

4 ώρες onscreen και έχει άλλο 50% μπαταρία.... Έλεος δλδ

 

Με τι φωτεινότητα και χρήση σου Εβγαλε τόσο;;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Εχω τον exdialer στο κινητό που έχω τώρα.

Εχεις κάποιο πρόβλημα με τον exdialer με τo lg.

Δεν εχω προβλημα αλλα το σπαστικο ειναι οτι οταν γινει εκαθαριση της μνημης ram του κινητου, δηλαδη οταν ο stock dialer και ο exdialer εχουν κλισει εντελως και δεν τρεχουν στο backround τοτε οταν ανοιγεις τον exdialer υπαρχει μια καθηστερηση και μετα σα να ανοιγει ο stock dialer γιατι τον βλεπεις για μισο δευτερολεπτο μεχρι να "μεταμορφωθει" στον exdialer. Δηλαδη σου παιρνει κανα 1,5 δευτερολεπτο απο τη στιγμη που πρωτοανοιγεις μετα απο εκαθαριση τον exdialer μεχρι τη στιγμη που μπορεις να τον χρισιμοποιησεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αααα!!!!...μάλιστα τόσο καλά!!!...χα!χα!...:lol:

 

Να είσαι καλά Thanks

 

φιλε μου απλα σύρε την εφαρμογη στον φακελο πιο γρήγορα:lol::lol:το πάθαινα και εγω αυτο !!εχει ομως και ενα + οταν ανοίγεις πατα το και θα σου βγάλει ολες της εφαρμογες να επιλέξεις ποιες θελεις να μπουν στον φακελο!!:)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απλα σύρε την εφαρμογη στον φακελο πιο γρήγορα:lol::lol:το πάθαινα και εγω αυτο !!εχει ομως και ενα + οταν ανοίγεις πατα το και θα σου βγάλει ολες της εφαρμογες να επιλέξεις ποιες θελεις να μπουν στον φακελο!!:)

 

ή δοκίμασε να βάλεις την εφαρμογή στο κάτω μέρος του φακέλου. Έτσι δεν "φεύγει" ο φάκελος.

Στην αρχή το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ , όσπου είδα τον γιό μου (3 ετών) να το κάνει στο G-Pad :p

το δοκίμασα και στο τηλέφωνο και δουλεύει το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...