Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια. ευχαριστω για την αμεση απαντηση. ο θορυβος στο ακουστικο ειναι κατι σαν "τσακ" καθε δευτερολεπτο. καταλαβαινεις τι λεει ο αλλος αλλα φουλ σπαστικο. μαλλον φευγει για service μια κ η μπαταρια συνεχιζει στα ιδια οποτε νομιζω μονοδρομος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή δεν τα έχεις παρατηρήσει εσύ φίλε μου, δεν είμαστε ψεύτες οι υπόλοιποι που τα έχουμε παρατηρήσει. Εκτός κι αν το προηγούμενό σου τηλέφωνο δεν ήταν smartphone και σου φαίνονται όλα άψογα. Εξάλλου δεν είπε κανείς ότι το τηλέφωνο δεν είναι κορυφή αλλά έχει κάποια αστεία bug όπως αυτό με την ώρα ή πιο σοβαρά όπως με το gps.

Πάλι καλά που ήρθες εσύ ο έμπειρος να μας διαφωτίσεις...:)...Εγώ ζούσα στην εποχή των παγετώνων και το G2 είναι το 1ο μου android...

Και δεν είπα κανέναν ψεύτη, αλλά όταν δεν υπάρχει ευρέως ένα πρόβλημα, τότε ΔΕΝ είναι πρόβλημα της συσκευής. Μόνο εδω ακούω για ώρες, δευτερόλεπτα, GPS.Για έλα μια βόλτα xda με άλλους άσχετους σαν εμένα κι αν διαβάσεις για τα προβλήματα που λες εδω είμαστε...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που ήρθες εσύ ο έμπειρος να μας διαφωτίσεις...:)...Εγώ ζούσα στην εποχή των παγετώνων και το G2 είναι το 1ο μου android...

Και δεν είπα κανέναν ψεύτη, αλλά όταν δεν υπάρχει ευρέως ένα πρόβλημα, τότε ΔΕΝ είναι πρόβλημα της συσκευής. Μόνο εδω ακούω για ώρες, δευτερόλεπτα, GPS.Για έλα μια βόλτα xda με άλλους άσχετους σαν εμένα κι αν διαβάσεις για τα προβλήματα που λες εδω είμαστε...

 

Άφησες ποτέ απενεργοποιημένο το τηλέφωνό σου για πάνω από 10-12 ώρες για να δεις τι παίζει με την ώρα; το σύγκρινες ποτέ με κάποια παλιά συσκευή σε σημείο με δύσκολο σήμα; δεν νομίζω...αν τα κάνεις αυτά, τότε πες μου αν υπάρχουν ευρέως αυτά τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Άφησες ποτέ απενεργοποιημένο το τηλέφωνό σου για πάνω από 10-12 ώρες για να δεις τι παίζει με την ώρα; το σύγκρινες ποτέ με κάποια παλιά συσκευή σε σημείο με δύσκολο σήμα; δεν νομίζω...αν τα κάνεις αυτά, τότε πες μου αν υπάρχουν ευρέως αυτά τα προβλήματα.

 

Δεν θα σχολιασω το θεμα με την ωρα γιατι δεν το θεωρω σοβαρο κι ουτε προκειται να αφησω ποτε καμια συσκευη μου τοσες ωρες κλειστη για να το δοκιμασω.

Το θεμα με τις κλησεις ειναι σοβαρο οπως σοβαρο ειναι και το θεμα με το GPS.

Οσο αφορα τις κλησεις εχω προσεξει πως καποιες φορες δειχνει να χανει το σημα για 1-2 δευτερολεπτα αλλα αυτο το κανει μονο στην οθονη γιατι την ωρα που μου μιλαω δεν κανει διακοπες οπως κι αν το κρατησω.Και δεν χρησιμοποιω θηκη.Γενικα δεν ειδα διαφορα σε σχεση με Note 2 ή με S4 που ηταν οι συσκευες που ειχα πιο προσφατα οσο αφορα τις κλησεις.

Το μονο που μου εχει κανει 1-2 φορες ειναι αν μιλησω ξαπλωμενος ενω ακουω αυτον που μιλαει,δεν με ακουει αυτος.Δεν το κανει παντα οποτε ισως να ετυχε και να μην ειναι της συσκευης αλλα του παροχου.

 

Οσο αφορα το GPS το χρησιμοποιω πολυ συχνα λογω δουλειας.Δεν εχασα καμια φορα το σημα,ουτε καμια φορα κολλησε.

Τις περισσοτερες φορες χρησιμοποιω Sygic και πιο σπανια τους χαρτες.

Χρησιμοποιω το Faster GPS και εχω παντα ανοιχτα τα δεδομενα κινητης,οπως κανω και σε ολες μου τις συσκευες.

Τριξιματα δεν εχω.

 

Τωρα ετυχε να επεσα σε καλη παρτιδα;Δεν το ξερω....Αλλα και στο XDA που διαβαζω δεν βλεπω τοσα σχολια γι'αυτα τα προβληματα που εδω ειναι καθημερινη συζητηση.

Μαλιστα το G2 το θεωρω το καλυτερο και πιο απροβληματιστο smartphone που ειχα μεχρι στιγμης.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Άφησες ποτέ απενεργοποιημένο το τηλέφωνό σου για πάνω από 10-12 ώρες για να δεις τι παίζει με την ώρα; το σύγκρινες ποτέ με κάποια παλιά συσκευή σε σημείο με δύσκολο σήμα; δεν νομίζω...αν τα κάνεις αυτά, τότε πες μου αν υπάρχουν ευρέως αυτά τα προβλήματα.

 

A. Δε κλείνω ποτέ τις συσκευές μου και δε βρίσκω κανέναν λόγο να το κάνω όπως και οι 9,5 στους 10 χρήστες.

Β. Κάθε μήνα αλλάζω συσκευή ή έχω 2 στη κατοχή μου και στη περιοχή που μένω το σήμα δεν είναι γενικά καλό, άρα μπορώ να συγκρίνω.

 

Δε μου άρεσε ποτέ όποια συσκευή κι αν είχα (που αν με ήξερες θα γνώριζες ότι δουλεύω σε μαγαζί με κινητά) να την υπερασπίζομαι, αλλά δε μπορώ να ακούω και ότι να ναι! Παίρνει κάποιος τη συσκευή από τα βάθη της Ασίας και έχει πρόβλημα η συσκευή γιατί δεν έχει LTE, κλείνεις εσύ τη συσκευή σου 10 ώρες τη μέρα έχουμε μπει όλοι σε ένα τρυπακι ότι έχει η πρόβλημα η συσκευή και ότι χάνει την ώρα!

Αν θέλει κάποιος να ξέρει τα προβλήματα οποιασδηποτε συσκευής αρκεί να μπει xda! Που αν και εκεί ακούς μερικές φορές παράλογα πράγματα, αυτά που διαβάζω εδώ δεν υπάρχουν!

Σωστά μιλάει ο Πάνος από πάνω...και αν κάποιος διαβάσει το νήμα εδώ και 10 σελίδες θα νομίζει ότι είναι η προβληματικοτερη συσκευή!

 

Αντικειμενικά λοιπόν η συσκευή έχει προβλήματα λογισμικού μόνο, που πρέπει γρήγορα να καταλάβει η LG και να τα διορθώσει.

 

Όσοι μπορει να ειχαν κάποια προβλήματα με τη συσκευή τους και τις αρχικές παρτίδες, η LG τους τα αντικαταστατησε.

Όσοι έχετε πάρει από Κίνα δε φταιει η συσκευή, αλλά η έκδοση.

 

That's it. ..

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

A. Δε κλείνω ποτέ τις συσκευές μου και δε βρίσκω κανέναν λόγο να το κάνω όπως και οι 9,5 στους 10 χρήστες.

Β. Κάθε μήνα αλλάζω συσκευή ή έχω 2 στη κατοχή μου και στη περιοχή που μένω το σήμα δεν είναι γενικά καλό, άρα μπορώ να συγκρίνω.

 

Δε μου άρεσε ποτέ όποια συσκευή κι αν είχα (που αν με ήξερες θα γνώριζες ότι δουλεύω σε μαγαζί με κινητά) να την υπερασπίζομαι, αλλά δε μπορώ να ακούω και ότι να ναι! Παίρνει κάποιος τη συσκευή από τα βάθη της Ασίας και έχει πρόβλημα η συσκευή γιατί δεν έχει LTE, κλείνεις εσύ τη συσκευή σου 10 ώρες τη μέρα έχουμε μπει όλοι σε ένα τρυπακι ότι έχει η πρόβλημα η συσκευή και ότι χάνει την ώρα!

Αν θέλει κάποιος να ξέρει τα προβλήματα οποιασδηποτε συσκευής αρκεί να μπει xda! Που αν και εκεί ακούς μερικές φορές παράλογα πράγματα, αυτά που διαβάζω εδώ δεν υπάρχουν!

Σωστά μιλάει ο Πάνος από πάνω...και αν κάποιος διαβάσει το νήμα εδώ και 10 σελίδες θα νομίζει ότι είναι η προβληματικοτερη συσκευή!

 

Αντικειμενικά λοιπόν η συσκευή έχει προβλήματα λογισμικού μόνο, που πρέπει γρήγορα να καταλάβει η LG και να τα διορθώσει.

 

Όσοι μπορει να ειχαν κάποια προβλήματα με τη συσκευή τους και τις αρχικές παρτίδες, η LG τους τα αντικαταστατησε.

Όσοι έχετε πάρει από Κίνα δε φταιει η συσκευή, αλλά η έκδοση.

 

That's it. ..

 

Και εσύ αν με ήξερες θα ήξερες ότι δεν το πήρα από Κίνα αλλά από το Πλαίσιο. Και επίσης δεν είπα ότι αυτά τα μικροπροβλήματα είναι θέμα software ή hardware, απλά είπα ότι δεν θα έπρεπε να υπάρχουν. Τουλάχιστον το θέμα με την ώρα -άσχετα αν είναι ασήμαντο- και το μη ισχυρό σήμα σε σχέση με παλαιές(το τονίζω αυτό) συσκευές, δεν μπορώ να δεχτώ ότι υπάρχει μόνο σε μεμονωμένες συσκευές. Στο κάτω κάτω εγώ είπα τι θα ήθελα να διορθωθεί στο κινητό ώστε να είναι το "τέλειο" κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά απο σήμερα το πρωί και αφού μου είχε σπάσει τα νεύρα το σήμα για αρκετό καιρό,αποφάσισα να το εχω μονιμα σε λειτουργία πτήσης και να κάνω δουλειά με ενα δίκαρτο motorola που έχω γιατί βαρέθηκα να χάνω κλήσεις ή να μη με ακούει κανείς.Θα περιμένω να έλθει η 4.4 κι αν δε διορθωθεί,θα το στείλω αδιάβαστο.Επίσης το xda βρίθει απο δημοσιεύσεις για το θεμα με το σήμα.Ας όψεται η μπαταρία αλλιώς θα το είχα στείλει απο καιρό.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά απο σήμερα το πρωί και αφού μου είχε σπάσει τα νεύρα το σήμα για αρκετό καιρό,αποφάσισα να το εχω μονιμα σε λειτουργία πτήσης και να κάνω δουλειά με ενα δίκαρτο motorola που έχω γιατί βαρέθηκα να χάνω κλήσεις ή να μη με ακούει κανείς.Θα περιμένω να έλθει η 4.4 κι αν δε διορθωθεί,θα το στείλω αδιάβαστο.Επίσης το xda βρίθει απο δημοσιεύσεις για το θεμα με το σήμα.Ας όψεται η μπαταρία αλλιώς θα το είχα στείλει απο καιρό.

 

Το xda βρίθει από δημοσιεύσεις για το σήμα αλλά για την T Mobile έκδοση και τον συγκεκριμένο πάροχο...Για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους...

Με το πρόβλημα που αναφέρεις θα πρέπει να το στείλεις service μιας και δεν είναι φυσιολογικό.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πέστα φίλε elthis!!! Χαρείτε ρε τη συσκευή σας (που αυτήν τη στιγμή είναι ότι καλύτερο υπάρχει παγκοσμίως!!! , και έχουν περάσει αρκετές συσκευές από τα χέρια μας....), και μην δίνετε σημασία σε ασήμαντα προβλήματα!!!

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το έχω ξεψαχνίσει το θέμα στο xda δεν είδα πουθενά να αναφερεται πρόβλημα με τα T mobile. Και τα 800 και τα 801 και τα 802 αναφέρεται πως έχουν πρόβλημα και απο διαφορετικούς ανθρώπους απ'όλο το κόσμο.Και ναι το θέμα με την ώρα μπορεί να μην είναι σοβαρό,κι όντως δεν είναι,αλλά καταδεικνύει τον ερασιτεχνισμό της LG.Οτι και να λέμε σε τετοιου είδους υλοποιήσεις,που θελουν να λέγονται ναυαρχίδες τέτοια θέματα είναι απαράδεκτα ειτε ειναι θεματα ουσιας είτε όχι.Α και ρίξτε και μια ματιά στο νήμα του N5 by LG επίσης,θα δείτε οτι και κεί έχουν θεματα με σήμα του τηλεφώνου.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το έχω ξεψαχνίσει το θέμα στο xda δεν είδα πουθενά να αναφερεται πρόβλημα με τα T mobile. Και τα 800 και τα 801 και τα 802 αναφέρεται πως έχουν πρόβλημα και απο διαφορετικούς ανθρώπους απ'όλο το κόσμο.Και ναι το θέμα με την ώρα μπορεί να μην είναι σοβαρό,κι όντως δεν είναι,αλλά καταδεικνύει τον ερασιτεχνισμό της LG.Οτι και να λέμε σε τετοιου είδους υλοποιήσεις,που θελουν να λέγονται ναυαρχίδες τέτοια θέματα είναι απαράδεκτα ειτε ειναι θεματα ουσιας είτε όχι.Α και ρίξτε και μια ματιά στο νήμα του N5 by LG επίσης,θα δείτε οτι και κεί έχουν θεματα με σήμα του τηλεφώνου.

Που το ξεψάχνισες φίλος;;;Εδω ας πούμε που κοροϊδεύουν όλοι?????

Και εδώ που καταλήγουν ότι είναι θέμα software σε μερικές των υποθέσεων και με αλλαγή modem διορθώθηκε το θέμα???

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω που μενω σε περιοχη που δεν εχει καλο σημα,οπως ειπα και πιο πανω 3g δεν ποιανω,αλλα κλησεις δεν εχω χασει εδω και εναμιση μηνα που το εχω
Link to comment
Share on other sites

Όχι εδώ που είναι λίγο πιο σοβαροί και δεν κοροϊδεύουν http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2491371
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Όχι εδώ που είναι λίγο πιο σοβαροί και δεν κοροϊδεύουν http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2491371

Προφανώς και διάβασες τη μισή δημοσίευση μου πριν λίγο...Αν τη διάβαζες όλη θα έβλεπες ότι αναφέρω το παραπάνω νήμα που καταλήγουν ότι είναι θέμα software και αν αλλάξεις modem λύνεται το πρόβλημα....Άρα διαβάζουμε ένα νήμα ολόκληρο πρώτα και μετά καταλήγουμε...;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοια προβλήματα, κατά 90% είναι πρόβλημα λογισμικού και όχι υλικού....Άρα ο φίλος Elthis έχει δίκιο

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Όχι εδώ που είναι λίγο πιο σοβαροί και δεν κοροϊδεύουν http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2491371

 

οι περισσότεροι πάντως αναφέρονται σε At&T,T-Mob και Verizon....η international έκδοση δεν θα έλεγα ότι αναφέρεται ιδιαίτερα,σύν ότι υπάρχουν τόσοι πολλοί πάροχοι που τρέχα-γύρευε και τράβα-ρώτα τι μπορεί να παίζει!!!

Με το δικό μου/στο δικό μου έχω το καλύτερο σήμα ever και δεν φημίζεται η εδω περιοχή...πριν το σφιχταγκάλιασα,το έπιασα,αλλά το σήμα βράχος...πέφτει μόνο όταν περνάω έξω από το στρατόπεδο που έχουμε στην περιοχή!!

αν θεωρείς ότι έχεις πρόβλημα,μην το κρατάς,στείλτο για service κρίμα είναι να το έχεις στην άκρη,αλήθεια με κάρτα άλλου πάροχου δοκίμασες να δεις τι γίνεται (just saying)

πραγματικά όμως το κινητό δεν είναι προβληματικό στο σύνολο,μπορεί να τύχουν διάφορα,όπως σε όλα τα πράγματα,ειλικρινά χαρείτε το και λίγο!!!

τόσες και τόσες σελίδες,δεν έχουμε τίποτε άλλο να πούμε,διυλίζουμε τον κώνωπα :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο Elthis έτσι πιστεύω και εγώ ότι το έχουμε κάψει το κινητό με την γκρίνια μας :D

Κάνουμε την τρίχα τριχιά!

Το θέμα με το σήμα σε μένα τουλάχιστον είναι ανύπαρκτο... \

Το γραφείο μου στεγάζεται σε ένα πετρόκτιστο κτίριο (60cm τοιχία) και μιλάω 1-2 ώρες τη μέρα. Με τα παλιά μου κινητά (καλά και αξιόλογα) είχα θέμα με το σήμα! Έπρεπε να πάω σε συγκεκριμένο σημείο, πολλές φορές να βγω τελείως έξω και γενικά με δυσκολεύανε στην ομιλία!

Με το G2 παρατήρησα ότι όπου και να βρίσκομαι, όσο και να κουνιέμαι, ότι και να κάνω, μπορώ να μιλήσω απροβλημάτιστα μέσα στο κτίριο και μάλιστα χωρίς ίχνος διακοπών κτλ... (Ειλικρινά μου έκανε εντύπωση διότι είχα πάντα αυτό το πρόβλημα με όλες μου τις συσκευές)

 

Από εκεί και πέρα αν όντως κάποιοι όπως ο φίλος μας ο ageranos έχουν όντως πρόβλημα με το σήμα τότε ίσως οφείλεται σε ελλατωματική συσκευή και θα έλεγα να το πάει για αντικατάσταση / επισκευή εφόσον έχει τη δυνατότητα, γιατί σίγουρα δεν θα στρώσει με την 4.4.

 

Για το θέμα με την ώρα ειλικρινά δε θέλω να σχολιάσω γιατί απλά δεν είναι θέμα!

 

Τέλος, παρατηρώ και σε άλλα νήματα, άλλων συσκευών, ότι έχουμε την τάση να τα ισοπεδώνουμε όλα...

Ρε παιδιά σίγουρα βγήκαν κάποιες παρτίδες ελαττωματικές και σίγουρα κάποιοι έχουν λόγω να γκρινιάξουν, αλλά μη λέμε και ότι θέλουμε.

Επειδή κάποιες παρτίδες έχουν πρόβλημα με GPS, σήμα, οθόνη, κουμπιά, αφή, κτλ. κτλ. δεν πάει να πει ότι όλα τα G2 μοιράζονται την ίδια μοίρα!

Ο τρόπος που προσεγγίζουμε τα προβλήματα είναι λάθος και παραπλανητικός και δημιουργεί σε όλα τα νήματα ΟΛΩΝ των κινητών αντιπαραθέσεις και τσακωμούς!

 

Το κινητό ΜΟΥ έχει αυτό και αυτό το πρόβλημα!

Και όχι: Μην πάρετε G2 γιατί όλα έχουν θέμα με αυτό και αυτό και αυτό...

Δε θέλω να κάνω τον εξυπνάκια, ούτε είμαι υπεράνω από οποιονδήποτε εδώ μέσα... Απλά έχω βρεθεί και εγώ πολλές φορές σε σημείο να τσακώνομαι (φταίω δε φταίω) για τέτοια θέματα...

Μια πιο σωστή προσέγγυση και αν αφήσουμε στο πλάι αυτή την απολυτότητα που μας βαράει στον εγγέφαλο και θα είμαστε όλοι πιο αγαπημένοι!!!

 

PS: Μη με παρεξηγήσετε, τώρα ξύπνησα, βαριέμαι και είχα όρεξη να γράψω! Γι'αυτό και τα κατεβατά!

Mods μην το σβήσετε γιατί χρειάστηκα αρκετή ώρα να το γράψω! (όσο off topic και να είμαι :P)

 

Ευχαριστώ!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με την σειρά μου έχω να πω πως μετά από ένα τεστ που έκανα με το τηλ μου(lg g2) και με ένα galaxy s3 με ίδια προγράμματα πλοήγησης Sygic σε μια απόσταση εκατό χιλιομέτρων το g2 έχασε τέσσερις φορές το σήμα ενώ το galaxy s3 καμία.
Link to comment
Share on other sites

Για να τελειώνει επιτέλους το θέμα...

Υπάρχουν 2 ειδών προβλήματα...Τα προβλήματα που έχει το LG G2 σαν ΣΥΣΚΕΥΗ και τα προβλήματα που μπορεί να παρουσιαστούν σε κάποιον ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΑ!!!!Τα προβλήματα στη 2η περίπτωση ΔΕ σημαίνει ότι είναι προβλήματα της συσκευής!!!!

Η Κλαίρη π.χ. όπως και κάποια άλλα παιδιά είχαν πρόβλημα με το GPS...Το έστειλαν service και η LG τους το ΑΝΤΙΚΑΤΈΣΤΗΣΕ. Τώρα η καλή μας η Κλαίρη ΔΕΝ έχει πρόβλημα με το GPS!!! Άρα, ΔΕΝ έχει πρόβλημα σαν συσκευη σε σχέση με το GPS άλλα κάποια παρτίδα ΠΡΟΦΑΝΩΣ!

Άρα, όσοι έχετε αυτό το πρόβλημα ΤΗΛΕΦΩΝΟ στο servise της LG!!!Η συσκευή τα πάει περίφημα στη πλοήγηση!!!

 

Επίσης ΌΣΟΙ πιστεύετε ότι έχετε πρόβλημα με το σήμα ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΤΕ στην LG και το service γιατί το ΣΉΜΑ είναι μια χαρά στους περισσότερους!

 

ΠΡΟΒΛΗΜΑ→ΟΛΟΙ=ΠΡΟΒΛΗΜΑ LG G2

ΠΡΟΒΛΗΜΑ→ΛΙΓΟΙ=ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για να τελειώνει επιτέλους το θέμα...

 

Ποσες φορες το εχουμε γραψει αυτο...

Αυριο παλι τα ιδια θα γραφουμε.Κι η πλακα ειναι πως δεν ποσταρω για να υποστηριξω την συσκευη,αλλα γιατι βαρεθηκα να διαβαζω τα ιδια.Ο ενας γραφει οτι δεν μπορει να μιλησει και το εχει βαλει σε λειτουργια πτησης και χρησιμοποιει αλλο κινητο κι ο αλλος οτι δεν εχει σημα,δεν μπορει να μιλησει και περιμενει την 4.4. :lol:

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ένταξη όλα αυτά που λέτε, αλλά να κάνω μια απλή ερωτηση?

 

Αφού έχετε, όσοι έχετε, πρόβλημα με το σήμα και χάνετε κλήσεις ή είναι πια τόσο προβληματικό που το έχετε πλέον σε flight mode, γιατί δεν το στέλνετε στο service?

Η δικιά μου λογική λέει πως αν έχω μια προβληματική συσκευή, είτε είναι ελαττωματική είτε παρουσιασε βλαβη (όλα χαλάνε κάποια στιγμη), την στέλνω να φτιαχτεί. Δεν την κρατάω και φωναζω-κράζω γενικώς τους πάντες και τα παντα!

Βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος και να έπρεπε να την κρατάω χαλασμένη και προβληματική.

Δέχομαι συμβουλές επί του θέματος, μιας και είμαι ανοιχτός ανθρωπος!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ένταξη όλα αυτά που λέτε, αλλά να κάνω μια απλή ερωτηση?

 

Αφού έχετε, όσοι έχετε, πρόβλημα με το σήμα και χάνετε κλήσεις ή είναι πια τόσο προβληματικό που το έχετε πλέον σε flight mode, γιατί δεν το στέλνετε στο service?

Η δικιά μου λογική λέει πως αν έχω μια προβληματική συσκευή, είτε είναι ελαττωματική είτε παρουσιασε βλαβη (όλα χαλάνε κάποια στιγμη), την στέλνω να φτιαχτεί. Δεν την κρατάω και φωναζω-κράζω γενικώς τους πάντες και τα παντα!

Βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος και να έπρεπε να την κρατάω χαλασμένη και προβληματική.

Δέχομαι συμβουλές επί του θέματος, μιας και είμαι ανοιχτός ανθρωπος!

 

Θα έλεγα ότι αυτή την απορία την έχουμε όλοι (κάποιοι τελοσπάντων) αλλά απάντηση δεν....

είχα πρόβλημα,το έστειλα,το πήρα πίσω...κομπλέ και τώρα το Gps μου με βρίσκει και στο υπόγειο του σπιτιού μου :p

 

Υπάρχει και η περίπτωση να μην υπάρχει 2η συσκευή να κάνει κάποιος τη δουλειά του (είναι πρόβλημα) αλλά ρωτήστε με κι εμένα που είχα το Nokia 2100 2 εβδομάδες και νόμιζα ότι ήμουν κουλή γιατί δεν μπορούσα να πατήσω τα πλήκτρα για να στείλω μήνυμα :lol:

 

Πέραν την πλάκας...η Lg έχει από τα καλύτερα service (μετά τη Dell) δεν είναι Arvato (που ανέφερε και μια άλλη ψυχή) πρέπει να το πάτε,κρίμα είναι να έχετε μια συσκευή που την πληρώσατε και δεν μπορείτε να την ευχαριστηθείτε! :confused:

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν είπα ποτε την γνώμη για τα προβλήματα της κινητάρας που αναφέρονται γιατι δεν βρήκα κανένα απο αυτά! Το μόνο κακό λίγο με το σήμα που χάνεται όταν συνομιλώ με κάποιον, και αυτό το έχω προσέξει με εναν συγκεκριμενο δεν ξέρω μηπως τελικα φτεει το δικό του τηλέφωνο!
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Ηλία συμφωνώ μαζί σου αλλά απο την άλλη δεν νομίζεις ότι μαζεύονται πολλά έστω κι αν ειναι software η μεμονωμένα.

Εμένα πάντως αυτά τα software προβληματάκια μου θυμίζουν παλαιότερες εποχές που ψάχναμε modem, gps fixes, camera fixes κλπ.

Μου φαίνεται οτι με τους Κορεατες παμε απο την σκύλα στην χαριβδη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς 2 LG G2 είχα και 2 φορές είχα θέμα.

Και στη ποιότητα κλήσεων, βύθισμα φωνής,με έχαναν στα καλά καθούμενα με σήμα καμπάνα,έπαιζε πολύ το πως το κρατούσα, τα έχω αναφέρει ξανά εδώ, και στο.32άρι απ'το expansys αλλά και σε ένα άλλο 16άρι από ελληνικό eshop.

Και με το GPS είχα θέμα, και το ακουστικό έκανε τσικ τσικ.

Και η κάμερα έκανε αργό focus, και το βίντεο βράδυ ήταν για κλάματα ανάλογα το τι αισθητήρα φορά(& με ois) και σε τι εποχή είμαστε(2014).

Είχε και τα καλά του όπως τρομερή αυτονομία επιπέδου note(ίσως και καλύτερη), και οθόνη όνειρο σαφώς καλύτερη απ'του nexus 5 που έχω τώρα.

Ένα nexus 5 όμως που να πω με την ευκαιρία πως έχει πάει την εμπειρία Android σε εντελώς αλλά επίπεδα.

Κατα πόδας ακολουθεί το note3 μου με kit Kat και δυστυχώς έπεται το G2.

Το S4 ακολουθεί με μεγάλο μείον την αυτονομία αλλά μεγάλο στην την ομογένεια.

Αυτά εν συντομία καθώς είχα όλες τις συσκευές πολύ πρόσφατα.

Μη κατακρίνετε όσους έχουν πρόβλημα, δε πρέπει μόνο να θαυμάζουμε και να εκθειάζουμε τα κινητά αλλά να λέμε και τα τυχόν θέματα που αντιμετωπίζει ο καθένας, αυτό είναι το νόημα των forums για μένα.

Αν σου βγάζει τέτοια θέματα η οποιαδήποτε συσκευή και έχει δώσει τόσα λεφτά σπάζεσαι κ δεν είναι και εύκολο να το στείλεις service περιμένοντας πόσο καιρό να το πάρεις πίσω οπότε εγώ καταλαβαίνω τα παιδιά που έχουν αντιμετωπίσει πρόβλημα και δε θέλω να τα κατακρίνω απλά αν μπορώ να τα βοηθήσω.

Μη το κάνουμε και εμείς εδώ (που πλέον πολλοί είμαστε παλιοί γνώριμη τόσα χρόνια εδώ μέσα και από άλλα νήματα κινητών) σα το νήμα του 1020 που όταν τόλμησα να αναφέρω ότι είχα battery drain & να κατακρίνω το λειτουργικό της ms για μη σωστή διαχείριση όσων συμβαίνουν στο background έπεσαν να με φάνε, ευτυχώς που σιγά σιγά ανέφεραν κ άλλοι τέτοια θέματα και τώρα είναι το το αριθμών ένα πρόβλημα και θέμα συζήτησης εκεί μέσα.

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...