Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κανείς άλλος το θέμα με το home screen lag/stuttering; Οταν πατάω το home button μέσα από μία εφαρμογή κάνει 1-2 δευτερόλεπτα μέχρι να την εμφανίσει. Στο xda λένε ότι οφείλεται στον stock launcher που κάθε φορά επανασχεδιάζει την οθόνη και με custom launcher λύνεται, αλλά προς το παρόν δεν ασχολήθηκα.
.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι εγω παντως σημερα που το τεσταρα για αλλη μια φορα μιας και δουλευα σημερα και ξαναβγηκα στους δρομους δεν ειχα κανενα θεμα ουτε με sygic,ουτε με τους χαρτες.

Μεσα στο σπιτι δεν το δοκιμαζω αφου δεν εχω δοκιμασει καμια συσκευη μου ξανα για να ξερω αν τα αλλα κλειδωσαν δορυφορο/ους.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιζει ρολο αν η ρομ ειναι ασιατικη η ευρωπαικη? Στα updates π.χ. η σε κατι αλλο?

 

οι ασιατικες απ οτι εδειξε η ιστορια αναβαθμιζονται πιο γρηγορα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

οι ασιατικες απ οτι εδειξε η ιστορια αναβαθμιζονται πιο γρηγορα..

 

Ευχαριστώ, γιατί αν θυμάσαι είχα θέμα με την χώρα προέλευσης, δεν το έχω βρει ακόμα αλλά όταν μπορέσω θα ανεβάσω φωτό με το κουτάκι...

Πάντως στην έκδοση λογισμικού έχω D80210b-466-92, αλλά κάτι είχα διαβάσει ότι βγήκε η D80210e! Εσείς τι έχετε?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το Gps το εξαντλήσαμε ,θα παρακαλέσω να σταματήσουν οι αντιπαραθέσεις και να μείνετε εντός θέματος .:!:

Αρκετά μηνύματα βγήκαν off topic .:!:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

να προσθέσω κάτι τελευταίο αλλά σημαντικό περί gps

 

όσοι είστε root κατεβάστε την εφαρμογή fastergps

έχει επιλογή για Ελλάδα. αλλάζει τον NTP server με αποτέλεσμα να βρίσκει πιο γρήγορα σήμα

 

προσωπικά σε εμένα δεν λόκαρε σήμα μέσα στο σπίτι αλλά τώρα λοκέρνει κανονικά. πρώτα έκανα αυτό με το fastergps και στη συνέχεια άνοιξα το gpstest και έκανα clear agps και μετά update agps. ελπίζω να δουλέψει και σε εσάς. επίσης αν έχετε αποσυνδέσεις κατά διαστήματα πχ στο navigon, δοκιμάστε πρώτα να τρέξετε στο background με 3 δάχτυλα swype την εφαρμογή gps status ή gps test έτσι ώστε συνεχώς να λοκάρει για θέση και μετά τρέχετε και το πρόγραμμα πλοήγησης... αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι με πμ για να μην χαλάμε το θέμα thx.

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά όσο αναφορά το θέμα με το GPS δίνω μια βαρύτητα με το τελευταίο τεστ που έκανα ότι είναι Hardware.

Η δοκιμή έγινε με το γνωστό πρόγραμμα AndroiTS GPS Test PRO. Σε ανοιχτό περιβάλλον συγκεκριμένα γήπεδο με καθαρό ουρανό τα αποτελέσματα χωρίς δεδομένα ανοιχτά στην πρώτη φωτογραφία είναι αυτά εντός 5 λεπτών.

 

Στην συνέχεια δοκίμασα να βάλω τον αντίχειρα μου στο πάνω μέρος τις συσκευής και συγκεκριμένα εκεί που βρίσκεται το μικρόφωνο ωστε να δω αν επηρεάζεται το σήμα. Το δοκίμασα 3 με 4 φορές με αποτέλεσμα να διαπιστώσω όταν βάζω το δάχτυλο και πιέζω λίγο το πλαστικό οι δορυφόροι να έχουν καλύτερη λήψη. Οι άλλες 2 φωτογραφίες είναι αφού έχω τον αντίχειρα στην συσκευή.

 

Ένα μεγάλο ποσοστό δίνω στο ότι ή δεν κάνει καλή επαφή η Antenna ή υπάρχει λάθος σχεδιασμός στην τοποθέτηση της με συνέπεια να μην έχουμε την ακρίβεια που θέλουμε στους δορυφόρους και να χάνεται το σήμα.

 

Απο την στιγμή που δεν έχουν όλες οι συσκευές το ίδιο έντονο το πρόβλημα η καποιες δεν το εχουν καθολου, είναι θέμα hardware.

Αν ηταν software θα το είχαν όλοι όσοι έχουν την ιδια έκδοση.

Μπορεί κάποιες συσκευές να έχουν διαφορετικό gps τσιπ η διαφορετική κεραία η ακόμα κακή συναρμολογιση.

 

Κατά τα άλλα αυτο που βλεπω στις φωτογραφίες σου ειναι απαράδεκτο. Με το ιδιο πρόγραμμα στο S4 μου σε δρόμο με 2 λουρίδες ανα κατεύθυνση οι περισσότεροι δορυφόροι είναι καταπρασινοι και μόνο 3-4 εχουν ανοικτό πράσινο. Δεν υπάρχει αλλο χρώμα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

οι ασιατικες απ οτι εδειξε η ιστορια αναβαθμιζονται πιο γρηγορα..

 

Παιδιά εμένα έχει Χονγκ Κονγκ firmware και είμαι ακόμα στην D 80210b έκδοση είναι λογικό?

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Καλημέρα..σε όλους... παιδιά Έχω το lg g2 black. ..t mobile... Να το αλλάξω να πάρω το άσπρο επειδή μ αρέσει το άσπρο κ όταν το πήρα απλά δεν υπήρχε το άσπρο.?? Η βλακεία θα κάνω τζάμπα λεφτά.??...Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Για μένα το μαύρο είναι το χρώμα του.το λευκό μου θυμίζει κινητό άλλης εταιρείας

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..σε όλους... παιδιά Έχω το lg g2 black. ..t mobile... Να το αλλάξω να πάρω το άσπρο επειδή μ αρέσει το άσπρο κ όταν το πήρα απλά δεν υπήρχε το άσπρο.?? Η βλακεία θα κάνω τζάμπα λεφτά.??...Ευχαριστώ...

 

Μαυρο σε αυτό το τηλέφωνο. Θυμιζει και λίγο nexus

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές πήρα άσπρο το μετάνοιωσα και το πούλησα.Στην αρχή έλεγα πάντα ότι έκανα σωστή επιλογή αλλά μετά με τον καιρό και βλέπωντας μαύρες συσκευές έλεγα ότι έκανα λάθος .Το μαύρο εκτός που ίσως κάποιες μικρογρατζουνιές να είναι ποιο εμφανέστατες σε σχέση με το άσπρο σου δίνει άλλο prestige,δείχνει μικρότερο και το χρειαζόμαστε αυτό αφού όλα τα smartphones έχουν μεγαλώσει και επίσης ένα άλλο σημαντικό είναι οι θήκες που σχεδόν όλες έχουν χρώμα και μαύρο και σπάνια θα βρεις κατά λευκη άσε που αν βρεις δεν την αγοράζεις γιατί ξέρεις ότι σε μια εβδομάδα θα έχει γίνει χάλια ακόμα και σε γραφείο να δουλεύεις και μόνο που θα το πιάνεις στα χέρια σου .;-)
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..σε όλους... παιδιά Έχω το lg g2 black. ..t mobile... Να το αλλάξω να πάρω το άσπρο επειδή μ αρέσει το άσπρο κ όταν το πήρα απλά δεν υπήρχε το άσπρο.?? Η βλακεία θα κάνω τζάμπα λεφτά.??...Ευχαριστώ...

 

Κράτα το μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε Παιδιά απο την ημερα που το εχω καθε μερα καποια εφαρμογη του κινητου μου τραβάει δεδομενα απο τη καρτα χωρις να τα εχω ενεργοποιημενα και χρεωνομαι απο 1ευρω. Εχω χασει τις μοναδες μου ολες συνεχίζει και ακρη δεν μπορεσα να βγαλω. Μηπως ξερετε ποια εφαρμογη μπορει να είναι και αν οχι πως αλλιως θα το σταματήσω?

 

Επειδή δεν πήρες απάντηση και δεν ξέρω αν έχεις ακόμα το πρόβλημα, και επειδή το έχω πάθει και εγώ αρκετές φορές παλιότερα, μπορείς (α) να απενεργοποιήσεις εντελώς το background sync (από το Δίκτυα -> Δεδομένα), (β) να ενεργοποιήσεις το Data Monitoring του GravityBox (αν είσαι root και έχεις βάλει Xposed), (γ) να βάλεις κάποιο data guard στυλ 3G Watchdog και να δεις τι σου τραβάει δεδομένα.

 

Αν δεν έχεις κατεβάσει ακόμα το update, είναι πολύ πιθανό να θέλει να κατεβάσει την καινούρια ROM. Βάλτο σε κάποιο γρήγορο WiFi και άστο για καμιά ώρα να δεις αν αρχίζει να κατεβάζει ;)

 

Τέλος για το θέμα GPS που λέτε όλοι, εγώ δεν έχω δει το παραμικρό πρόβλημα, ακόμα και προσπαθώντας επι τούτου να το "μπλοκάρω". Ακόμα και μέσα στο σπίτι με βρίσκει (με Sygic) μέσα σε 4-5 δευτερόλεπτα (με a-GPS και χωρίς άλλη βοήθεια, π.χ. από fasterGPS)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..σε όλους... παιδιά Έχω το lg g2 black. ..t mobile... Να το αλλάξω να πάρω το άσπρο επειδή μ αρέσει το άσπρο κ όταν το πήρα απλά δεν υπήρχε το άσπρο.?? Η βλακεία θα κάνω τζάμπα λεφτά.??...Ευχαριστώ...

Για το δικό μου γούστο ο ιδανικός συνδυασμός είναι μαύρο με την άσπρη Spigen Slim Armor.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..σε όλους... παιδιά Έχω το lg g2 black. ..t mobile... Να το αλλάξω να πάρω το άσπρο επειδή μ αρέσει το άσπρο κ όταν το πήρα απλά δεν υπήρχε το άσπρο.?? Η βλακεία θα κάνω τζάμπα λεφτά.??...Ευχαριστώ...

 

Ή παίρνεις άσπρη πλάτη και κάνεις διχρωμία τύπου N5 ;) (το σκέφτομαι για αργότερα) http://www.ebay.com/itm/White-NFC-Back-Battery-Cover-Rear-Cell-Door-Housing-Replacement-for-LG-G2-D802-/350956529770?pt=US_Other_Cell_Phone_Accessories&hash=item51b6a3a86a

Edited by Jonous
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τελικά τηλ για αντικατάσταση και μου είπαν θα με πάρει αργότερα σήμερα τεχνικός να δούμε τι γίνεται. Τι να περιμένω οι "έμπειροι" που σας έκαναν αντικατάσταση δώστε τα φώτα σας
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν πήρες απάντηση και δεν ξέρω αν έχεις ακόμα το πρόβλημα, και επειδή το έχω πάθει και εγώ αρκετές φορές παλιότερα, μπορείς (α) να απενεργοποιήσεις εντελώς το background sync (από το Δίκτυα -> Δεδομένα), (β) να ενεργοποιήσεις το Data Monitoring του GravityBox (αν είσαι root και έχεις βάλει Xposed), (γ) να βάλεις κάποιο data guard στυλ 3G Watchdog και να δεις τι σου τραβάει δεδομένα.

 

Αν δεν έχεις κατεβάσει ακόμα το update, είναι πολύ πιθανό να θέλει να κατεβάσει την καινούρια ROM. Βάλτο σε κάποιο γρήγορο WiFi και άστο για καμιά ώρα να δεις αν αρχίζει να κατεβάζει ;)

 

Ευχαριστω πολυ που με θυμηθηκες βοηθησες αρκετα. Δεν ηξερα καν οτι η υπαρχει η συγκεκριμενη επιλογη στα δεδομενα. Εβαλα περιορισμο παρασκηνιακο αλλα μου βγαζει και το σημα με το θαυμαστικο στη μπαρα και στις ειδοποιήσεις και φανταζομαι δεν φευγει, το μονο που με χαλαει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα έχει Χονγκ Κονγκ firmware και είμαι ακόμα στην D 80210b έκδοση είναι λογικό?

 

Καλησπερα.Εμενα ειναι επισης απο Hong Kong και εχω την 10C εδω και ενα μηνα περιπου.Για τσεκαρε με το LG PC Suite στο pc σου λογικα θα σου βγαλει νεα εκδοση η απο Wi fi κανε μια ενημερωση.

Εδω ειναι ολες οι εκδοσεις.

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,

Σημερα αποκτησα το LG και εχω ενα θεματακι που θελω την βοηθεια σας.....σεταρα το εμαιλ της δουλειας μεσω exchange server αλλα πρεπει οπωσδηποτε να εχω μοτιβο ή κωδικο για να ανοιγει το κινητο γιατι διαφορετικα δεν συνεχιζει την εγκατασταση του εμαιλ (αναγκαστικα εβαλα ωστε να εχω το εμαιλ)

 

Υπαρχει τροπος να το παρακαμψω αυτο ???

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας κ χρονια πολλα,σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το g2,θελω να μου πειτε σαν θεμα κατασκευης πως ειναι?εχει τριξηματα?ενα το πιεσεις μπαινουν μεσα τα πλαστικα,ειναι γενικα στιβαρο?ερχομενος απο s4.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Απογοητευμένος πολύ από τον stock browser και το πληκτρολόγιο.

Σταμάτησαν τα κολλήματα στον browser με απενεργοποίηση του flash player αλλά τώρα έχουμε αλλά κόλπα : πχ είμαστε σε ενα φόρουμ και κοιταζουμε διαφορα θέματα , πάμε πίσω με την σιγουριά οτι θα μας πάει στην περασμένη σελιδα του φόρουμ . κι όμως το χαζό απλα κλείνει το browser και μας παει στη home screen του κινητού. Όταν ξανανοιξουμε το browser μας δείχνει η το google ή τη τελευταία σελίδα που είδαμε .

 

 

Υπάρχει κάποιο fix ; επίσης τα χειρότερα για το stock keyboard. Ενώ τις πρωτες μέρες δούλευε τέλεια, με swype, σωστή πρόβλεψη τώρα όλα αλλά γι αλλά , το ,swype δουλεύει χαλια. Απογοήτευση πλήρως!

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

πληκτρολογιο πολυ ευχαριστημενος προσωπικα..αν δεν σε βολευει βαλε αυτο http://d-h.st/hSX

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...