Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω το εχω λιγες μερες δεν εχω προλαβει να δω τι παιζει με το gps αλλα οταν κανω ανανεωση στο widget του καιρου μου γραφει "η υπηρεσια εντοπισμου τοποθεσιας ειναι προσωρινα μη διαθεσιμη" ακομα κι αν εχω ανοιχτο gps....να ανυσηχησω? :rolleyes:

επισης ενω το optimus L9 που εχω επισης, μου βγαζει τοποθεσια ζωγραφου που μενω, το G2 με βγαζει καισαριανη

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε τη status bar και πατα παρατεταμενα πανω στο κουμπι gps για να σου ανοιξει το μενου στις ρυθμισεις;τι βλέπεις εκει;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω λιγες μερες δεν εχω προλαβει να δω τι παιζει με το gps αλλα οταν κανω ανανεωση στο widget του καιρου μου γραφει "η υπηρεσια εντοπισμου τοποθεσιας ειναι προσωρινα μη διαθεσιμη" ακομα κι αν εχω ανοιχτο gps....να ανυσηχησω? :rolleyes:

επισης ενω το optimus L9 που εχω επισης, μου βγαζει τοποθεσια ζωγραφου που μενω, το G2 με βγαζει καισαριανη

 

Αμα συνεχισει και στο κανει στειλτους επιστολη:

:p:p:lol::lol:

Περα απο την πλακα ελπιζουμε να ειναι θεμα sw και να το διορθωσουν

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ειναι τσεκαρισμενα στη προσβαση τοποθεσιας.δεν το κανει παντα συνηθως οταν κανω reboot δεν το κανει....αν παω στους χαρτες παντως βλεπω οτι με βγαζει στο σωστο σημειο αλλα στο καιρο με βγαζει σε διπλανη περιοχη
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε δουλευει η αυτοματη φωτεινοτητα, πχ. το χω 45 ή 70% βαζω αυτοματη και απλα η οθονη σκοτινιαζει , στο 100% απλα μενει εκει ιδια.φωτεινοτητα

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

ετσι κανει και το δικο μου. σκοτεινιαζει αλλα η φωτεινοτητα μενει εκει που ειναι... Νομιζω ετσι ειναι και το σωστο.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε δουλευει η αυτοματη φωτεινοτητα, πχ. το χω 45 ή 70% βαζω αυτοματη και απλα η οθονη σκοτινιαζει , στο 100% απλα μενει εκει ιδια.φωτεινοτητα

 

Ετσι πρεπει να κανει..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοηθεια παιδια. Κατι αλλο, αυτη ειναι η τελευταία επισημη ενημερωση ;[ATTACH]39465[/ATTACH]

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοηθεια παιδια. Κατι αλλο, αυτη ειναι η τελευταία επισημη ενημερωση ;[ATTACH]39465[/ATTACH]

 

αναλογος απο που ειναι αγορασμενο το τηλ σου.εμενα ελληνικο ειναι 10e.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Nταξει το βρήκα, δεν ηταν αυτο αλλα εφταιγε οτι ειχα ξηλωσει απο μεσα τον media player. Με μια αναζητηση στο google το βρήκα... Μολις τον ξαναεγκατέστησα ολα δουλεψαν μια χαρα. Ευχαριστω παντως
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν πάρω το tmobile θα έχω κάποιο θέμα?

Πως αφαιρώ οτιδήποτε έχει μέσα από tmobile?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχεις..για το boot logo φλασαρεις αλλη ρομ unbranded

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

τελευταια ανανεωση με το gps τωρα μολις. ανοιγουμε ταυτοχρονα androiTS σε Gnex , galaxy core (midrange κινητο), G2 μεσα σε σοφιτα και περιμενουμε να δουμε τι θα γινει. μετα απο 15" το core ειναι στους 11/11 το Gnex 7/8 και το G2 1/2. Απλα τραγικο. Βγαινουμε εξω και εχουμε 12/12 core , 10/11 Gnex, 4/4 G2. στα αλλα 2 οι δορυφοροι φαινονταν και πρασινοι αρα καλο σημα ενω στο G2 πορτοκαλι. στο δρομο βρισκει σημα μονο στα φαναρια εν κινησει το χανει ειναι ντροπη πραγματικα.

Να σημειωσω οτι τα αλλα 2 δεν εχουν δεκτη GLONASS ενω το G2 εχει και στους 4 που πιανει ειναι και ρωσικοι μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν θέμα hardware δεν θα το είχε κάνει θέμα η εταιρεία ; κυκλοφορεί εδώ και 3 μήνες η συσκευή....

 

Τότε είναι που θα το έκανε γαργάρα αφού δεν μπορεί να το διορθώσει.

Τι να πει δηλαδή σας δίνω δώρο ένα φορητό δέκτη τυπου μπρελόκ, όπως έκανε η apple με τα bumpers στο i4?

 

Πάντως υπαρχουν σημεία που χανουν το σήμα ολα τα gps ακομα και οι συσκευές gps.

Οπως σε στενούς δρόμους με ψηλά κτήρια γυρω γυρω, όταν κινείσαι κάτω απο αερογέφυρες. Εκεί θεωρείται φυσιολογικό.

Αν το χάνει σε κανονικές συνθήκες η σε δείχνει στον παράλληλο δρόμο ειναι πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

τελευταια ανανεωση με το gps τωρα μολις. ανοιγουμε ταυτοχρονα androiTS σε Gnex , galaxy core (midrange κινητο), G2 μεσα σε σοφιτα και περιμενουμε να δουμε τι θα γινει. μετα απο 15" το core ειναι στους 11/11 το Gnex 7/8 και το G2 1/2. Απλα τραγικο. Βγαινουμε εξω και εχουμε 12/12 core , 10/11 Gnex, 4/4 G2. στα αλλα 2 οι δορυφοροι φαινονταν και πρασινοι αρα καλο σημα ενω στο G2 πορτοκαλι. στο δρομο βρισκει σημα μονο στα φαναρια εν κινησει το χανει ειναι ντροπη πραγματικα.

Να σημειωσω οτι τα αλλα 2 δεν εχουν δεκτη GLONASS ενω το G2 εχει και στους 4 που πιανει ειναι και ρωσικοι μεσα.

 

 

 

Αυτο που περιμενουμε ειναι μια ενημερωση φηλε μου. H Samsung πως βγηκε και ειπε για τις μπαταριες του S4;

Να βγει να πει ναι οντως στις πρωτες παρτιδες υπηρχε αστοχια υλικου και θα αντικατασταθουν ολες ή να δωσει αναβαθμιση αν ειναι λογισμικο. Ειναι ντροπη ναυαρχιδα της εταιριας και να εχει τετειου ειδους σοβαρα προβληματα. :mad:

Μου φαινεται θα αρχισω να μετανιωνω που εδωσα το S4 μου.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Τότε είναι που θα το έκανε γαργάρα αφού δεν μπορεί να το διορθώσει.

Τι να πει δηλαδή σας δίνω δώρο ένα φορητό δέκτη τυπου μπρελόκ, όπως έκανε η apple με τα bumpers στο i4?

 

Πάντως υπαρχουν σημεία που χανουν το σήμα ολα τα gps ακομα και οι συσκευές gps.

Οπως σε στενούς δρόμους με ψηλά κτήρια γυρω γυρω, όταν κινείσαι κάτω απο αερογέφυρες. Εκεί θεωρείται φυσιολογικό.

Αν το χάνει σε κανονικές συνθήκες η σε δείχνει στον παράλληλο δρόμο ειναι πρόβλημα.

 

Εκεί το έχανε σε εμένα όταν ημουν Αθηνα κέντρο με πολλά κτήρια γύρω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο με το gps που επισημαινετε ολοι ειναι περιεργο....

 

μια χαρα μου δουλευει και αθηνα και επαρχια. Βεβαι εχω αυθεντικο sygic οποτε μηπως φταιει κατι αλλο;

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Να επισημανω οτι δν ειναι απο τις πρωτες παρτιδες το κιν το πηρα λιγοτερο απο 15 μερες πριν απο vod

κανε ενα κοπο και γραψε εκδοση firmware, χωρα προελευσης και οτιδηποτε σχετικό με το hw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Πριν λιγο με A-GPS χωρις δεδομενα με τα ποδια μεσα στενο στο σπιτι μου με κακοκαιρια μεσα σε 3-4 δευτερολεπτα κλειδωσε και μεσα στο σπιτι μου επιτοπου 1-2 δευτερολέπτα.

http://imageshack.us/photo/my-images/202/2wlp.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/809/vtbe.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/202/2wlp.png/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/809/vtbe.png/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως βγάζετε φωτο την home screen;
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως βγάζετε φωτο την home screen;

Πατάς ταυτόχρονα power buuton και volume down .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...