Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε g2 tmobile έχω μείνει ακόμα στην εκδοση d80210a-262-01... Μου έφαγε και μια πτώση με την οθόνη προς τα κάτω από το μισό μέτρο. Ευτυχώς είμαι οκ. Χωρίς θηκη ζελατίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπομονη δεν θα αργησει το update. Καποιοι που ρωτησαν στην Verizon που ειχαν και αυτοι προβλημα με το GPS τους ειπε η LG οτι ειναι καθαρα θεμα software και θα δωθει αμεση λυση απο την εταιρια.

 

Αυτο που λες ειναι πολυ σημαντικο αν οντως ισχυει!! Μακαρι ιδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανα fixάκι για την κάμερα έχουμε; ( που να μην χρειάζεται ροοτ )

 

Επίσης παρατήρησα ότι χάνει εύκολα το σήμα αν το κρατάμε με το δεξί χέρι και καλύπτουμε από την μεριά του ηχείου, σας το κάνει κι εσάς;

Ακόμη αυτή η αυτόματη φωτεινότητα γιατί όταν την επιλέγω πέφτει σκοτάδι στην οθόνη και δεν ανεβαίνει η φωτεινότητα - σαν να μη δουλεύει δηλαδή καθόλου ; Υπαρχει bug ;

Edited by Wolfox

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανα fixάκι για την κάμερα έχουμε; ( που να μην χρειάζεται ροοτ )

 

Επίσης παρατήρησα ότι χάνει εύκολα το σήμα αν το κρατάμε με το δεξί χέρι και καλύπτουμε από την μεριά του ηχείου, σας το κάνει κι εσάς;

Ακόμη αυτή η αυτόματη φωτεινότητα γιατί όταν την επιλέγω πέφτει σκοτάδι στην οθόνη και δεν ανεβαίνει η φωτεινότητα - σαν να μη δουλεύει δηλαδή καθόλου ; Υπαρχει bug ;

 

1)Οχι δε μπορεις να βαλεις καποιο mod χωρις να εισαι Root και να εχεις Recovery.

2) Με το σημα εγω δεν εχω παρατηρησει τετοιο θεμα..

3)Η αυτοματη φωτεινοτητα δουλευει οπως σε ολα τα προηγουμενα Smartphone που ειχα..δεν εχει καποιο bug..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ζητάς φίλε μου δεν γίνεται ουτε με θαύμα...χωρις ροοτ δεν μπορεις να κάνεις επεμβάσεις στο κινητο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Χτες ήμουν με ένα φίλο και είχε το z1 καταπληκτική συσκευή. ..μεγάλη βέβαια...άβολη λοιπόν η κάμερα του σε σχέση με το g2 είναι υποδεέστερη...έχει πιο αργό κλειστρο αδύναμο φλας το βράδυ είναι τραγικές οι φωτο....την μετά ισαξιες....την συσκευή την Τεσταρω για τοGPS ακόμα αλλά μάλλον είναι θεμα software προς τα εκεί κλείνω...
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Όλοι εκεί δείχνουν οτι είναι sw.

Το z1 πολύ όμορφη συσκευή. Μονη της τη χαντακωνει η sony με τις οθόνες αλλά και τους χαλιά αλγορίθμους στη κάμερα.

Η πλάκα είναι οτι προμηθεύει ολους τους αλλους με αισθητήρες και στα μοντέλα της έχει χειρότερη κάμερα.

Κρίμα γιατί έχει δειξει πολύ καλά δείγματα.

Έτυχε να δουλεψω λίγο το Ζ ultra. Άψογη οθόνη και μονη συσκευή που πηγαινει στα ίσα με το one σε ρολάρισμα..κάμερα όμως..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ο φορτιστής που έχω δεν είναι Ευρωπαϊκής προέλευσης αλλά έχει άλλο βύσμα ευρωπαϊκό. Αυτό σημαίνει ότι δεν είναι Ευρωπαϊκής προέλευσης το κινητό? Γνωρίζω για το faq αλλά είμαι εξωτερικό και δεν έχω τα στοιχεία του κινητού να το ψάξω!

 

Τελικά βρήκα τον κωδικό 6WT αλλά και πάλι δεν μπορώ να βρώ την χώρα προέλευσης!

Edited by GS4
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω προβληματα με το gps το εχω αγορασμενο απο vodafone και ειναι 6GR το κιν.

 

Τι ακριβως προβλημα αντιμετωπιζεις...?

Γιατι ποτε δεν ειχα τετοια θεματα με το gps..Δουλευει αψογα οταν το χρειαζομαι...

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Χτες ήμουν με ένα φίλο και είχε το z1 καταπληκτική συσκευή. ..μεγάλη βέβαια...άβολη λοιπόν η κάμερα του σε σχέση με το g2 είναι υποδεέστερη...έχει πιο αργό κλειστρο αδύναμο φλας το βράδυ είναι τραγικές οι φωτο....την μετά ισαξιες....την συσκευή την Τεσταρω για τοGPS ακόμα αλλά μάλλον είναι θεμα software προς τα εκεί κλείνω...

 

Σε καποια review εδειχνε το z1 μπροστα σε καμερα μιας και ειχε περισσοτερη λεπτομερεια στις φωτο του (περισσοτερα mp- οχι οτι παιζει ρολο εχει αποδειχθει στο παρελθον οτι τα mp δεν παιζουν τοσο σημαντικο ρολο).

Μου κανει εντυπωση αυτο που λες μιας και την ειχα στο μυαλο μου καλυτερη του z1 απο το g2!! :)

Link to comment
Share on other sites

Σε καποια review εδειχνε το z1 μπροστα σε καμερα μιας και ειχε περισσοτερη λεπτομερεια στις φωτο του (περισσοτερα mp- οχι οτι παιζει ρολο εχει αποδειχθει στο παρελθον οτι τα mp δεν παιζουν τοσο σημαντικο ρολο).

Μου κανει εντυπωση αυτο που λες μιας και την ειχα στο μυαλο μου καλυτερη του z1 απο το g2!! :)

 

Ναι και εμένα μου έκανε εντύπωση..

Τις φωτο που έβγαζε την μέρα ήταν πολύ Καλές με πολύ λεπτομέρεια αλλά σαν ποιότητα ήταν πολύ κοντά....το βράδυ ήταν τραγική του z1....επίσης για ένα παιδί που έλεγε ότι δεν μπορεί να βγάλει το παιδί του που να δει πως έβγαζε το z1χάλια τελείως... ..ακαριαία φωτο πάντως έβγαζε το 5άρι....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα να κάνω μια πλοήγηση στο κέντρο της πόλης να δω πως συμπεριφέρεται το GPS. Δορυφόρους κλείδωσε στο αυτοκίνητο σε 3 λεπτά.

Επειδή το σπίτι μου τυχαίνει να είναι σχεδόν έξω από την πόλη κ δεν έχω πολυκατοικίες απέναντι μου περίμενα να δω εν στάση αν χάσει το στίγμα για 30 λεπτά και όντος δεν το έχασε. Οι δοκιμές εν στάση έγιναν με το AndoiTS GPS Test την PRO την έκδοση βρίσκοντας 11/16 δορυφόρους οι περισσότεροι είχαν ασθενές σήμα μόνο 3 ήταν με κίτρινο χρώμα δλδ προς το καλό, κακός που δεν έκανα print screen να σας δείξω. Μόλις ξεκίνησα την πλοήγηση με το Dont Panic (αγορασμένο) στο κέντρο της πόλης σε μια διαδρομή 1,2 χιλιόμετρα πριν φτάσω στον προορισμό μου σε ένα στενό με πολυκατοικίες ψηλές έχασε το σήμα 2 φορές και το βρήκε μετά από 30sec.

 

Συμπέρασμα κακό σήμα 2 πιθανά σενάρια.

1)Κακή υποδοχή της Antenna του GPS ώστε να μην έχει μεγάλη ισχύ κ ευαισθησία (Hardware)

2)Κακογραμμένο Software ώστε στις δύσκολες συνθήκες μην δίνει σωστή εντολή στον δέκτη GPS και να χάνει το σήμα.

 

Δυστυχώς επειδή το ψάχνω καιρό το θέμα το πρόβλημα εντοπίζεται σε όλες τις παραλλαγές του LG G2 (International, Verizon, Sprint,)κ.α.

Πολλοί λένε ότι είναι αστοχία υλικού με προβληματικές παρτίδες. Έχει άλλους χρήστες που άλλαξαν μέχρι και 3 συσκευές από αντικατάσταση και παρουσιάζουν πάλι πρόβλημα με το GPS.

 

Για λεπτομέρειες εδώ:

1)http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2485088

2)http://s4gru.com/index.php?/topic/4886-lg-g2-users-thread/page-129

3)http://forums.androidcentral.com/lg-g2/323796-lg-g2-gps-issues.html

4)http://forums.androidcentral.com/lg-g2/320946-gps-signal-loss.html

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι η LG πρέπει να δώσει μια απάντηση γιατί το θέμα έχει επεκταθεί αρκετά σε πολλές συσκευές.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Eμενα παντως ενα παλιο λαπτοπ με χρ δεν το βλεπει με τπτ, το μονο που καταφερα ειναι να το δει σαν φωτογραφικη μηχανη. Αυτο το βελακι που δειχνει η φωτο εμενα δεν το εχει
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να βαλεις εσυ χειροκινητα τον driver πριν συνδεσεις το τηλεφωνο; κλεισε τη συνδεση με ιντερνετ στον υπολογιστη σου, πανε στη διαχειριση συσκευων και δες αν σου εμφανιζει εκει το g2. αν ναι κανε uninstall τον driver και επανεκκινηση. ολα αυτα χωρις δικτυο. μετα κανε εγκαταστηση τον driver της Lg και μετα συνδεσε τη συσκευη στον υπολογιστη

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα να κάνω μια πλοήγηση στο κέντρο της πόλης να δω πως συμπεριφέρεται το GPS. Δορυφόρους κλείδωσε στο αυτοκίνητο σε 3 λεπτά.

Επειδή το σπίτι μου τυχαίνει να είναι σχεδόν έξω από την πόλη κ δεν έχω πολυκατοικίες απέναντι μου περίμενα να δω εν στάση αν χάσει το στίγμα για 30 λεπτά και όντος δεν το έχασε. Οι δοκιμές εν στάση έγιναν με το AndoiTS GPS Test την PRO την έκδοση βρίσκοντας 11/16 δορυφόρους οι περισσότεροι είχαν ασθενές σήμα μόνο 3 ήταν με κίτρινο χρώμα δλδ προς το καλό, κακός που δεν έκανα print screen να σας δείξω. Μόλις ξεκίνησα την πλοήγηση με το Dont Panic (αγορασμένο) στο κέντρο της πόλης σε μια διαδρομή 1,2 χιλιόμετρα πριν φτάσω στον προορισμό μου σε ένα στενό με πολυκατοικίες ψηλές έχασε το σήμα 2 φορές και το βρήκε μετά από 30sec.

 

Συμπέρασμα κακό σήμα 2 πιθανά σενάρια.

1)Κακή υποδοχή της Antenna του GPS ώστε να μην έχει μεγάλη ισχύ κ ευαισθησία (Hardware)

2)Κακογραμμένο Software ώστε στις δύσκολες συνθήκες μην δίνει σωστή εντολή στον δέκτη GPS και να χάνει το σήμα.

 

Δυστυχώς επειδή το ψάχνω καιρό το θέμα το πρόβλημα εντοπίζεται σε όλες τις παραλλαγές του LG G2 (International, Verizon, Sprint,)κ.α.

Πολλοί λένε ότι είναι αστοχία υλικού με προβληματικές παρτίδες. Έχει άλλους χρήστες που άλλαξαν μέχρι και 3 συσκευές από αντικατάσταση και παρουσιάζουν πάλι πρόβλημα με το GPS.

 

Για λεπτομέρειες εδώ:

1)http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2485088

2)http://s4gru.com/index.php?/topic/4886-lg-g2-users-thread/page-129

3)http://forums.androidcentral.com/lg-g2/323796-lg-g2-gps-issues.html

4)http://forums.androidcentral.com/lg-g2/320946-gps-signal-loss.html

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι η LG πρέπει να δώσει μια απάντηση γιατί το θέμα έχει επεκταθεί αρκετά σε πολλές συσκευές.

 

Αν ήταν θέμα hardware δεν θα το είχε κάνει θέμα η εταιρεία ; κυκλοφορεί εδώ και 3 μήνες η συσκευή....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν θέμα hardware δεν θα το είχε κάνει θέμα η εταιρεία ; κυκλοφορεί εδώ και 3 μήνες η συσκευή....

 

Και εγώ που Πήρα άλλη συσκευή με navigon τα ίδια μου Κάνει όπως η προηγούμενη που είχα....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι hw θα φαει πολλες πατατες η lg. στο n5 αναγνωριστηκαν κατευθειαν καποια κατασκευαστικα λαθη και εγινε αμεση αλλαγη..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε παρά να περιμένουμε κάποιο update και θα φανεί τι είναι.

Αν είναι hardware πάντως δεν πρόκειται να ξανά πάρω LG συσκευή.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να βρώ χωρα προέλευσης? Ο κωδικός είναι 6WT ,ο έβδομος και όγδοος αριθμός του ιμει ειναι 05. Κοίταξα και στο faq, τιποτα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε παρά να περιμένουμε κάποιο update και θα φανεί τι είναι.

Αν είναι hardware πάντως δεν πρόκειται να ξανά πάρω LG συσκευή.

 

Hardware τόσα εκατομμύρια συσκευές δεν νομίζω Παιδιά....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να βρώ χωρα προέλευσης? Ο κωδικός είναι 6WT ,ο έβδομος και όγδοος αριθμός του ιμει ειναι 05. Κοίταξα και στο faq, τιποτα!

 

Εισαι σιγουρος οτι ειναι 6wt? οταν bootarει σου εχει σημα WIND?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλεις μια φωτο να δουμε απ το κουτακι;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...