Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια SOS

εχει κολλήσει το κινητό μου στο lg logo και κανει συνεχεια reboot. ξαναφλάσαρα την ρομ απο τον οδηγό How to unroot αλλα παλι τα ιδια.. τι μπορώ να κάνω;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια SOS

εχει κολλήσει το κινητό μου στο lg logo και κανει συνεχεια reboot. ξαναφλάσαρα την ρομ απο τον οδηγό How to unroot αλλα παλι τα ιδια.. τι μπορώ να κάνω;;

 

http://osarena.net/android/lg-g2-d802-ola-osa-prepi-na-xerete-ke-ta-must-have-tis-epomenis-imeras-how-to.html

Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS

εχει κολλήσει το κινητό μου στο lg logo και κανει συνεχεια reboot. ξαναφλάσαρα την ρομ απο τον οδηγό How to unroot αλλα παλι τα ιδια.. τι μπορώ να κάνω;;

 

εκανα hard reset τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που κοίταξα διαβάζοντας οτι εχει βγει update,αλλα τίποτα στην πράξη.

Την κάμερα να φτιάξει που ειναι ψιλό χάλια και τίποτα αλλο που ειναι στην εντέλεια και πανε ρολόι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που κοίταξα διαβάζοντας οτι εχει βγει update,αλλα τίποτα στην πράξη.

Την κάμερα να φτιάξει που ειναι ψιλό χάλια και τίποτα αλλο που ειναι στην εντέλεια και πανε ρολόι.

 

Από οτι είδα σε φίλο, έχει κάποιες φορές αργή απόκριση το μενού της κάμερας όταν του κουνάς απότομα. Δεν θα έπρεπε για τέτοιο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως λένε μερικοί ότι είναι χάλια η κάμερα... Σε σχέση με 5αρι μήλο που είχα η φώτο είναι πολύ καθαρές... Αργεί λίγο να εστιάσει σε χαμηλό φωτισμό αλλά όταν το κάνει μετά από 2 δευτερα η φώτο είναι πολυ καθαρή....
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απορω. Σε κανονικές συνθήκες βγάζει άψογες και σε λίγο φως αργεί λίγο να εστιάσει αλλά στη τελική βγάζει πολύ καλη φωτογραφία. Είχα και το s3 που κάποιοι ανέφεραν και η κάμερα εδώ είναι σκαλιά πανω..στο βίντεο θέλει διόρθωση με update

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απορω. Σε κανονικές συνθήκες βγάζει άψογες και σε λίγο φως αργεί λίγο να εστιάσει αλλά στη τελική βγάζει πολύ καλη φωτογραφία. Είχα και το s3 που κάποιοι ανέφεραν και η κάμερα εδώ είναι σκαλιά πανω..στο βίντεο θέλει διόρθωση με update

 

Και εγώ φίλε μου είχα το s3, το g2 βγάζει καλύτερες και καθαρότερες φώτο... Μάλιστα το συγκρίνα και με φίλο μου που είχε το s4 το αποτέλεσμα ήταν ότι οι φώτο του g2 ήταν πολύ καθαρότερες. Ναι αργεί να εστιάσει σε χαμηλό φωτισμό το αποτέλεσμα όμως είναι πολύ καλό....

 

Το τηλ το έχω μια εβδομάδα τώρα και πραγματικά με την απροβληματιστη λειτουργία του πρώτη φορά δεν θέλω να γυρίσω σε ios (το έχω με πρόγραμμα ανταλλαγής).

Edited by aris_volos
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απορω. Σε κανονικές συνθήκες βγάζει άψογες και σε λίγο φως αργεί λίγο να εστιάσει αλλά στη τελική βγάζει πολύ καλη φωτογραφία. Είχα και το s3 που κάποιοι ανέφεραν και η κάμερα εδώ είναι σκαλιά πανω..στο βίντεο θέλει διόρθωση με update

Καποιοι ισως θεωρουν οτι κατι παει στραβα ελεω optical image stabilizer... συνηθισμένοι παντα απο παλιας τεχνολογιας συσκευες... επειδη το θεμα με την καμερα το εχουμε εξαντλησει οσοι θελουν ας δουν τις χθεσινες photos που ανεβασα με το G2 vs S3 ... οπου θεωρω οτι δεν υπαρχει συγκριση... αλλο αργη αποκριση και βαριεμαι να περιμενω να εστιασει και αλλο να λεμε οτι δεν βγαζει καλες photos...

Link to comment
Share on other sites

... αλλο αργη αποκριση και βαριεμαι να περιμενω να εστιασει και αλλο να λεμε οτι δεν βγαζει καλες photos...

 

+1000 Έτσι ακριβώς...

Link to comment
Share on other sites

software είναι παιδιά η ταχύτητα κλείστρου και ο χρόνος εστίασης. εμένα μου φαίνονται πολύ καλές οι φωτό σε καλό φωτισμό, αλλά στη νύχτα απλά είχα συνηθίσει τον αισθητήρα του htc one. overall είναι πολύ καλή η κάμερα θα βελτιωθεί σίγουρα στην κιτκατ.... υπομονή!
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως λένε μερικοί ότι είναι χάλια η κάμερα... Σε σχέση με 5αρι μήλο που είχα η φώτο είναι πολύ καθαρές... Αργεί λίγο να εστιάσει σε χαμηλό φωτισμό αλλά όταν το κάνει μετά από 2 δευτερα η φώτο είναι πολυ καθαρή....

 

+1 καθώς και εγώ από iPhone 5 προέρχομαι.

Οι φωτογραφίες του G2 είναι ολοφάνερα ποιοτικότερες από το 5άρι και αυτό φαίνεται στο ζουμ.

Και το 5άρι είναι ένα αρκετά καλό τηλέφωνο για φωτογραφίες. Εκεί που υπερτερεί το iPhone είναι στην ταχύτητα. Τι εννοώ? Τώρα βλέπω κάτι, τώρα κάνω κλικ και αυτό ήταν.

 

Κακά τα ψέματα το τέλειο τηλέφωνο απλά δεν υπάρχει. Πάω από εδώ, πάω από εκεί, πάω και παραπέρα και όλο καταλήγω στο ίδιο συμπέρασμα καταλήγω. Στο iphone έχεις το καλύτερο user experience, τις ποιοτικές εφαρμογές του iOS, την κατασκευή και το image της Apple, αλλά έχεις τραγική μπαταρία και μικρή οθόνη, όμως έχεις φορητότητα. Άκρη δεν βγάζεις. Θα ήθελα να έχω όλα τα smartphone :lol:

Link to comment
Share on other sites

+1 καθώς και εγώ από iPhone 5 προέρχομαι.

Οι φωτογραφίες του G2 είναι ολοφάνερα ποιοτικότερες από το 5άρι και αυτό φαίνεται στο ζουμ.

Και το 5άρι είναι ένα αρκετά καλό τηλέφωνο για φωτογραφίες. Εκεί που υπερτερεί το iPhone είναι στην ταχύτητα. Τι εννοώ? Τώρα βλέπω κάτι, τώρα κάνω κλικ και αυτό ήταν.

 

Κακά τα ψέματα το τέλειο τηλέφωνο απλά δεν υπάρχει. Πάω από εδώ, πάω από εκεί, πάω και παραπέρα και όλο καταλήγω στο ίδιο συμπέρασμα καταλήγω. Στο iphone έχεις το καλύτερο user experience, τις ποιοτικές εφαρμογές του iOS, την κατασκευή και το image της Apple, αλλά έχεις τραγική μπαταρία και μικρή οθόνη, όμως έχεις φορητότητα. Άκρη δεν βγάζεις. Θα ήθελα να έχω όλα τα smartphone :lol:

 

Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου γι αυτό σχεδόν πάντα γυρνούσα σε μήλο... Αλλά τώρα πρώτη φορά έχω μια συσκευή ανδροιδ που δεν έχει να ζηλέψει κάτι άπο το μήλο και τι εννοώ: προσωπικά όλες τις συσκευές μου τις βάζω θήκες όποτε αλουμίνιο πλαστικό το ίδιο μου κάνει, το g2 είναι μια στοιβαρη συσκευή και αυτό με ενδιαφέρει, με λίγα λόγια θα κάνω μια μικρή σύγκριση με το μήλο αλλά αργότερα θα κάνω ένα αναλυτικό Review.... Το g2 έχει καλύτερη οθόνη, μπαταρία θηρίο πραγματικά νιώθεις ότι δεν θα σε εγκαταλείψει πότε, ισάξιο ηχείο με το 5αρι καθώς και ακουστικό.... Ios ναι ποιο smooth αλλά και εκεί το g2 τα καταφέρνει μια χαρά.... Αυτά τα ολίγα.....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου γι αυτό σχεδόν πάντα γυρνούσα σε μήλο... Αλλά τώρα πρώτη φορά έχω μια συσκευή ανδροιδ που δεν έχει να ζηλέψει κάτι άπο το μήλο και τι εννοώ: προσωπικά όλες τις συσκευές μου τις βάζω θήκες όποτε αλουμίνιο πλαστικό το ίδιο μου κάνει, το g2 είναι μια στοιβαρη συσκευή και αυτό με ενδιαφέρει, με λίγα λόγια θα κάνω μια μικρή σύγκριση με το μήλο αλλά αργότερα θα κάνω ένα αναλυτικό Review.... Το g2 έχει καλύτερη οθόνη, μπαταρία θηρίο πραγματικά νιώθεις ότι δεν θα σε εγκαταλείψει πότε, ισάξιο ηχείο με το 5αρι καθώς και ακουστικό.... Ios ναι ποιο smooth αλλά και εκεί το g2 τα καταφέρνει μια χαρά.... Αυτά τα ολίγα.....

 

Ακριβώς το ίδιο νιώθω και εγώ φίλε.... Μακράν το καλύτερο επαγγελματικο τηλέφωνο που είχα ποτέ.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στον browser η αυτοματη προσαρμογη κειμενου πως γινεται;Εχω ενεργοποιηση απο τις ρυθμισεις-για προχωρημενους-αυτοματη προσαρμογη σελιδων αλλα δεν γινεται κατι.Υπαρχει καποιο κολπο;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στον browser η αυτοματη προσαρμογη κειμενου πως γινεται;

Ζουμάρεις όσο θες και μετά 2πλο ταπ.

Link to comment
Share on other sites

Οταν το κανω αυτο που λες απλα ξεζουμαρη δεν προσαρμοζει το κειμενο,δεν ειναι το πρωτο κιν με android που εχω.Μηπως εχει καμια αλλη ρυθμιση;
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μερικές φωτο στα γρήγορα. εδώ με το g2 ολες στο αυτοματο. οι 2 τελευταιες ειναι τραβηγμενες 5μιση η ωρα με λιγο φως. στη μια εκ των 2 εχω κανει φοκους στο πιο σκουρο σημειο γι αυτο και βγηκε πιο φωτεινη απο την αλλην. εδω μερικές με το One οι τελευταιες 3 κι αυτες τραβηγμένες 5μιση

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μερικές φωτο στα γρήγορα. εδώ με το g2 ολες στο αυτοματο. οι 2 τελευταιες ειναι τραβηγμενες 5μιση η ωρα με λιγο φως. στη μια εκ των 2 εχω κανει φοκους στο πιο σκουρο σημειο γι αυτο και βγηκε πιο φωτεινη απο την αλλην. εδω μερικές με το One οι τελευταιες 3 κι αυτες τραβηγμένες 5μιση

 

Ρε φιλε ασχετα με την ποιοτητα των φωτογραφιων των 2 κινητων πραγματικα ζηλευω την θεα που εχεις.

Στην Αθηνα το πιο ομορφο που μπορω να τραβηξω ειναι προσωπα κι οχι τοπια...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

navouxodonosora κι αλλο παιδί το ανέφερε σε προηγουμενες σελίδες. αν η συσκευή ειναι καινουργια ζητα αντικατάσταση

Σχετικα καινουριο ειναι αλλα εχει περασςι το doa και ετσι κιαλλιως εχω φαει τετοιο κολημα με το κινητο που δεν μπαινω στη διαδικασια για κατι τετοιο...Απλα ειναι αρκετα χρησιμο gesture και τωρα θα πρεπει να συνηθισω με το πισω κουμπι.Εκτος και αν καποιο τζιμανι βρει τη λυση και μας την δωσει και μας τους λιγοτερο τυχερους...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε ασχετα με την ποιοτητα των φωτογραφιων των 2 κινητων πραγματικα ζηλευω την θεα που εχεις.

Στην Αθηνα το πιο ομορφο που μπορω να τραβηξω ειναι προσωπα κι οχι τοπια...

 

Αυτά ειναι τα καλα του χωριου..ηρεμεις, παιρνεις τον καθαρο σου αερα και δευτερα πρωι παλι πισω στη πολη..

@navouhodonosora μηπως να δοκιμαζες να ξαναπερασεις το firmware?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Οταν το κανω αυτο που λες απλα ξεζουμαρη δεν προσαρμοζει το κειμενο,δεν ειναι το πρωτο κιν με android που εχω.Μηπως εχει καμια αλλη ρυθμιση;

 

Είναι ανάλογα και με τις σελίδες, το πως είναι δομημένες. Δοκίμασε να παίξεις και με τα προεπιλεγμένα ζουμ και το μέγεθος κειμένου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ειναι τα καλα του χωριου..ηρεμεις, παιρνεις τον καθαρο σου αερα και δευτερα πρωι παλι πισω στη πολη..

@navouhodonosora μηπως να δοκιμαζες να ξαναπερασεις το firmware?

Eνταξει δεν υπαρχει θεμα συγκρισης πιστευω.... αληθεια ποιο χωριο ειναι αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Βαβδος Χαλκιδικής!μέσα στις γιορτές θα κάνω καμία καλή γύρα στο βουνό και θα επιστρέψω με αρκετό υλικό.ευκαιρία να τεσταρω και τη κάμερα :D

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Βαβδος Χαλκιδικής!μέσα στις γιορτές θα κάνω καμία καλή γύρα στο βουνό και θα επιστρέψω με αρκετό υλικό.ευκαιρία να τεσταρω και τη κάμερα :D

 

Ωραιο μερος και περιμενουμε πιο πολλες photos...

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...