Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως τα ακουστικά που μπαινουν μέσα στα αυτιά,γινονται πολύ ενοχλητικά μετά από λίγη ωρα...1000 φορές να είχαν το παλιό στυλ....
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει μια φωτογραφία με τα ακουστικά και αν είναι δυνατόν με τον κωδικό τους; Σκέφτομαι να τα αγοράσω για το optimus G.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αφου εχει usb on the go τοτε δεν υπαρχει ιδιαιτερο προβλημα με το 16αρι...επειδη με ενδιαφερει η συδκευη υπαρχει καποιος με μηλο που το εχει παρει για να μας κανει μια συγκριση θα το εκτιμουσα πολυ!
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

αν μιλας σε κληση πως μπορεις να το κλειδωσεις και να το βαλεις στην τσεπη πχ για να συνεχισεις να μιλας χωρις το φοβο οτι θα πατησεις κατι στην οθονη?

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

αν μιλας σε κληση πως μπορεις να το κλειδωσεις και να το βαλεις στην τσεπη πχ για να συνεχισεις να μιλας χωρις το φοβο οτι θα πατησεις κατι στην οθονη?

Δεν το έχω, αλλά έχει κουμπί που κλείνει, όπως όλα τα κινητά. Απλα το έχει πίσω. Που το πρόβλημα; Επίσης με διπλό πάτημα στην taskbar παλι κλείνει.

Στην τσέπη γιατί να μη χωράει; Αμα χωράει το s4, χωράει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Όντως το G2 είναι η κορυφαία συσκευή αυτή την στιγμή.

Όμως όπως και πέρυσι που το πρώτο G ήταν επίσης καλύτερο, δεν της δίνει την ώθηση που θα έπρεπε στις πωλήσεις.

 

Κατά την γνώμη μου οι συσκευές της βγαίνουν αργά.

Από την μία έχει την δυνατότητα να βάλει το πιο πρόσφατο hardware και να ένα βήμα μπροστά, αλλά από την άλλη οι περισσότεροι έχουν ήδη αγοράσει συσκευή, πολύ πριν τον Οκτώβριο.

 

Το δεύτερο λάθος είναι ότι ακολουθεί την τακτική της samsung ενώ θα έπρεπε να πρωτοτυπεί και να προσπαθεί να ανεβάσει το brand της.

Κακά τα ψέματα πολύς κόσμος διστάζει να αγοράσει LG κινητό εξ αιτίας του ονόματος.

Για μένα θα έπρεπε να παρουσιάσει μια συσκευή με ποιοτικά υλικα, πρωτότυπο design, κάτι που βλέπουμε τελευταία στις 3 γνωστές κινεζικες εταιρείες.

Να βγάλει από την φάτσα το logo και να το βάλει πίσω όπως η Apple.

Να ξοδέψει σε διαφήμιση για να κάνει τις συσκευές της πιο in και τέλος να κυνηγήσει αγορές που οι πωλήσεις της είναι ανύπαρκτες.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όντως το G2 είναι η κορυφαία συσκευή αυτή την στιγμή.

Όμως όπως και πέρυσι που το πρώτο G ήταν επίσης καλύτερο, δεν της δίνει την ώθηση που θα έπρεπε στις πωλήσεις.

 

Κατά την γνώμη μου οι συσκευές της βγαίνουν αργά.

Από την μία έχει την δυνατότητα να βάλει το πιο πρόσφατο hardware και να ένα βήμα μπροστά, αλλά από την άλλη οι περισσότεροι έχουν ήδη αγοράσει συσκευή, πολύ πριν τον Οκτώβριο.

 

Το δεύτερο λάθος είναι ότι ακολουθεί την τακτική της samsung ενώ θα έπρεπε να πρωτοτυπεί και να προσπαθεί να ανεβάσει το brand της.

Κακά τα ψέματα πολύς κόσμος διστάζει να αγοράσει LG κινητό εξ αιτίας του ονόματος.

Για μένα θα έπρεπε να παρουσιάσει μια συσκευή με ποιοτικά υλικα, πρωτότυπο design, κάτι που βλέπουμε τελευταία στις 3 γνωστές κινεζικες εταιρείες.

Να βγάλει από την φάτσα το logo και να το βάλει πίσω όπως η Apple.

Να ξοδέψει σε διαφήμιση για να κάνει τις συσκευές της πιο in και τέλος να κυνηγήσει αγορές που οι πωλήσεις της είναι ανύπαρκτες.

 

Εν μερει εχεις δικιο. Το στυλ του software samsungιζει αρκετα, οπως και τα πλαστικα της.

Απο την αλλη χρησιμοποισει unibody κατασκευη και τολμησε να βαλε τα κουμπια στην πλατη.

Προσωπικα περιμενω να δω τι θα κανει με το θεμα των αναβαθμισεων και γενικα των software updates. Εκει ειναι το στοιχημα!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Μου έχετε βάλει φωτιές με αυτά που λέτε!!!ψηνομαι σιγά σιγα ν´αφησω το iPhone 5 και να πάω προς lg πλευρά...
Link to comment
Share on other sites

Μου έχετε βάλει φωτιές με αυτά που λέτε!!!ψηνομαι σιγά σιγα ν´αφησω το iPhone 5 και να πάω προς lg πλευρά...

 

Το διλημμα δεν ειναι iPhone 5 ή LG G2, αλλα iOS ή Android!

Αν εχεις σκοπο να αφησεις το πρωτο για το δευτερο, τοτε το G2 ειναι απο τις πιο αξιολογες android προτασεις σε χαμηλοτερη απο τον ανταγωνισμο τιμη. :)

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το διλημμα δεν ειναι iPhone 5 ή LG G2, αλλα iOS ή Android!

Αν εχεις σκοπο να αφησεις το πρωτο για το δευτερο, τοτε το G2 ειναι απο τις πιο αξιολογες android προτασεις σε χαμηλοτερη απο τον ανταγωνισμο τιμη. :)

Τέτοιες συζητήσεις εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Στο παρόν θέμα συζητάμε αποκλειστικά για το G2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το διλημμα δεν ειναι iPhone 5 ή LG G2, αλλα iOS ή Android!

Αν εχεις σκοπο να αφησεις το πρωτο για το δευτερο, τοτε το G2 ειναι απο τις πιο αξιολογες android προτασεις σε χαμηλοτερη απο τον ανταγωνισμο τιμη. :)

 

Σαν επίσημη τιμή ναι, αλλά στα στρουτζομάγαζα το S4 είναι πολύ φθηνότερο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όντως το G2 είναι η κορυφαία συσκευή αυτή την στιγμή.

Όμως όπως και πέρυσι που το πρώτο G ήταν επίσης καλύτερο, δεν της δίνει την ώθηση που θα έπρεπε στις πωλήσεις.

 

Κατά την γνώμη μου οι συσκευές της βγαίνουν αργά.

Από την μία έχει την δυνατότητα να βάλει το πιο πρόσφατο hardware και να ένα βήμα μπροστά, αλλά από την άλλη οι περισσότεροι έχουν ήδη αγοράσει συσκευή, πολύ πριν τον Οκτώβριο.

 

Το δεύτερο λάθος είναι ότι ακολουθεί την τακτική της samsung ενώ θα έπρεπε να πρωτοτυπεί και να προσπαθεί να ανεβάσει το brand της.

Κακά τα ψέματα πολύς κόσμος διστάζει να αγοράσει LG κινητό εξ αιτίας του ονόματος.

Για μένα θα έπρεπε να παρουσιάσει μια συσκευή με ποιοτικά υλικα, πρωτότυπο design, κάτι που βλέπουμε τελευταία στις 3 γνωστές κινεζικες εταιρείες.

Να βγάλει από την φάτσα το logo και να το βάλει πίσω όπως η Apple.

Να ξοδέψει σε διαφήμιση για να κάνει τις συσκευές της πιο in και τέλος να κυνηγήσει αγορές που οι πωλήσεις της είναι ανύπαρκτες.

Το πρόβλημα της lg, δεν είναι οτι σαμσουνγκιζει. Καλά κανει σε αυτό. Αφού απευθύνεται κυρίως στους ιδίους πελάτες. Το θέμα είναι οτι δεν αντιμετωπίζει σωστα τον ανταγωνισμό με τη σαμσουνγκ. Δεν υποστηριζει σωστα τα κινητά της. Οτάν μετα μερικούς μηνες παύει να δίνει update, τι όνομα περιμένει να έχει; Επίσης οι πρωτοτυπίες της lg είναι πολύ αμφιλεγόμενες. Αμα πεις στον κοσμο τη προτιμά, κουμπια στην πλάτη ή sd, το 99,9 θα πει sd. Βάζει πραγματα που δε χρειάζονται. Έβγαλε το πρωτο 2πυρινο που όμως είχε αρκετά προβλήματα, και μόλις λίγους μηνες μετα βγάζει η σαμσουνγκ το πρωτο της 2πυρηνο που ηταν πολύ βελτιωμένο σε σχέση με της lg το ξέχασαν όλοι ( το μοντελο της lg). Βγάζει 1η 3d όταν ελάχιστοι ενδιαφέρονταν για κάτι τέτοιο.

Και μονίμως έχει το πρόβλημα οτι αύτη πουλάει πχ 2 εκ και η σαμσουνγκ 50. Με τέτοια διάφορα, η ανεπίσημη υποστήριξη των 2 συσκευών είναι μέρα με τη νύχτα.

Και τώρα συζητάμε για το g2 επειδή είναι καλυτερο απο το s4 (αν και πόλοι εξακολουθούν να προτιμούν το s4).

Μολίς βγει s5 το οποίο θα είναι πολύ καλυτερο του g2, οι πωλησεις του θα πέσουν κατακόρυφα. Οπώς και η τιμή του για να εξακολουθήσει να πουλάει κάπως.

Αν βάλουμε και την πολιτικη της ελληνικής lg, να μη εγγυάται την εκδοση 32 γιγα, οπώς και κάτι συνεντεύξεις της lg, οπου αρνηται να εγγυηθεί οτι θα βγάζει συχνότερα update, και αρκείται σε ευχολογια, δε βλέπω γιατί να αλλάξει κάτι στα ποσοστά πωλήσεων της lg..

Και εγω σκέφτομαι με πολύ μεγάλες πιθανότητες να πάρω το g2 (την 32 γιγα) επειδή θέλω τώρα κινητό. Αν περιμένω μερικούς μηνες και βγει το s5, κατα 99% το 2ο θα πάρω..

Link to comment
Share on other sites

Το G2 είναι το καλύτερο κινητό σήμερα σε αυτό το μέγεθος, το εδώ ξαναπει από τότε που το είδα, αλλά με χώρο γύρω στα 10 μόνο καθαρά για τέτοια συσκευή δε πας πουθενά πλέον.

Τα otg καλά και άγια αλλά είναι ημίμετρα, χώρια που προσωπικά δε θυμάμαι που τα αφήνω!

Όλα τα λεφτά για μένα είναι η απίστευτη οθόνη με το σχεδόν ανύπαρκτο κάδρο, το βούτυρο για Άνροιντ δούλεμα του κινητού που κάνει τα S4 να μοιάζουν σα να έχουν λόξυγκα κ το double tap.

Βέβαια αυτό δε μου λείπει αητό τι καιρό γιατί το έχω στο nexus 4 μου :)

Αν δε με κρατήσει το Νότε 3 τότε θα πάρω το G2 αλλά μόνο σε 32αρι

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Επίσης οι πρωτοτυπίες της lg είναι πολύ αμφιλεγόμενες. Αμα πεις στον κοσμο τη προτιμά, κουμπια στην πλάτη ή sd, το 99,9 θα πει sd.

Τελειως αυθαιρετο το ποσοστο που δινεις και φυσικα δεν ισχυει. Αμα το 99% δινει τοση βαση στην SD, τοτε το iPhone, τα Lumia, το HTC ONE κτλ δε θα πουλουσαν σχεδον τιποτα.

 

Μολίς βγει s5 το οποίο θα είναι πολύ καλυτερο του g2, οι πωλησεις του θα πέσουν κατακόρυφα. Οπώς και η τιμή του για να εξακολουθήσει να πουλάει κάπως.

Το S5 θα βγει σε 8 μηνες οποτε ακυρη η αναφορα του. Σημασια εχει οτι μεχρι τοτε θα κονταροχτυπιεται με το S4 που ειναι σε ηδη κυκλοφορια

 

Αν βάλουμε και την πολιτικη της ελληνικής lg, να μη εγγυάται την εκδοση 32 γιγα, οπώς και κάτι συνεντεύξεις της lg, οπου αρνηται να εγγυηθεί οτι θα βγάζει συχνότερα update, και αρκείται σε ευχολογια, δε βλέπω γιατί να αλλάξει κάτι στα ποσοστά πωλήσεων της lg..

Εδω ειναι το στοιχημα τη LG. Θα τα δουμε ολα στην πραξη στο προσεχες διαστημα.

 

 

10char post

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι πάρα πολύ απογοητευμένος από την πλευρά της LG και βαρέθηκα μην σας πω το αν το G2 32G είναι μέσα στην εγγύηση η όχι, τόσες μέρες προσπαθώ να βγάλω άκρη από διάφορα site αλλά τίποτα, πείρα τηλ… στο expansys και μου είπε ότι δεν είναι σίγουρη αν το καλύπτει το 32G εδώ στην Ελλάδα πάντως από την Αγγλία που τα περούνε θα είναι όλα οκ αλλά αν το πάρω και πάθει κάτι θα πρέπει να το στείλουν έξω και θα είναι χρονοβόρο αρκετά, τουλάχιστον μου είπε την αλήθεια και δεν με τα μασούσε, φαντάζομαι και με το VNP το ίδιο θα γίνεται, και μετά απο όλα αυτά θα πάω να πάρω το Samsung G.N.3 και θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο φυσικά από σκρουτζομάγαζο τώρα που έχει πέσει και πάρα πολύ η τιμή του, έλεγα και για το Sony Z1 αλλά αυτό το μπάχαλο που επικρατή με την οθόνη του το απέτρεψα κατευθείαν.
Link to comment
Share on other sites

η μπορεις να κάνεις λίγη υπομονή ακόμα να ξεκαθαρίσει λίγο το τοπιο και να μη χτυπάς το κεφάλι σου μετα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το Note 3 σαν κινητο δεν θα σε απογοητεύσει.ΑΛΛΑ αν το μέγεθος στην καθημερινοτητα σου ενοχλη (κατι που ειναι πολύ πιθανό..) σε βλεπω να το βάζεις αγγελία πολύ σύντομα..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Το G2 είναι το καλύτερο κινητό σήμερα σε αυτό το μέγεθος, το εδώ ξαναπει από τότε που το είδα, αλλά με χώρο γύρω στα 10 μόνο καθαρά για τέτοια συσκευή δε πας πουθενά πλέον.

Τα otg καλά και άγια αλλά είναι ημίμετρα, χώρια που προσωπικά δε θυμάμαι που τα αφήνω!

Όλα τα λεφτά για μένα είναι η απίστευτη οθόνη με το σχεδόν ανύπαρκτο κάδρο, το βούτυρο για Άνροιντ δούλεμα του κινητού που κάνει τα S4 να μοιάζουν σα να έχουν λόξυγκα κ το double tap.

Βέβαια αυτό δε μου λείπει αητό τι καιρό γιατί το έχω στο nexus 4 μου :)

Αν δε με κρατήσει το Νότε 3 τότε θα πάρω το G2 αλλά μόνο σε 32αρι

 

Μάνο μόνο και μόνο λόγο του 800 είναι ανώτερο από το S4.

Όμως αν η σύγκρουση γίνονταν με το S4 Octa δεν θα μίλαγε κανείς για lag παρά μόνο για την ταχύτητα.

Εγώ εδώ που είμαι δεν μπορώ να πάρω LG ακόμα και με αλουμίνιο να το βγάλει.

Δεν κυκλοφορεί πουθενά συσκευή της LG θα είμαι ο μοναδικός και χωρίς υποστήριξη.

Ούτε θήκη δεν θα βρίσκω. :)

 

Εδώ βλέπεις 70% samsung και 30% iphone. Να φανταστείς τόσους μήνες δεν έχω δει κάποιον να κρατά HTC One.

Συν ότι υπάρχουν σε όλα τα mall samsung καταστήματα όπου βρίσκεις τα πάντα.

 

Γι αυτό λέω ότι η LG πρέπει να κοιτάξει τις αγορές που είναι εκτός.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι είναι μεγάλο το έπιασα στο χέρι μου και είμαι αρκετά ικανοποιημένος σε σχέση με το μέγεθος και το βάρος που έχει δεν λέω ότι είναι ίδιο με το g2, ποιο πολύ κουράστηκα να περιμένω και από αυτές της γελοίες απαντήσεις που δίνει η LG τηλ… και στη συνέντευξη που έδωσε στο (Techblog) και σου λένε αερολογείς και όχι μια σαφή απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ικανοποιεί και δεν σου δημιουργεί πρόβλημα το μέγεθος,ειναι πολύ καλή αγορά.Απλα να είσαι 100% σίγουρος,γιατι έτσι την πάτησα και εγω με το νοτε 2.Το είδα το έπιασα και λέω οκ θα το συνηθίσω,αλλά δεν....
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα την βοήθεια από κάποιο παιδί που έχει το 16Gb τελικά πόσος χώρος μένει ελεύθερος 10Gb η 8GB γιατί διαβάζω γύρω γύρω διάφορα και έχω μπερδευτεί.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Μάνο μόνο και μόνο λόγο του 800 είναι ανώτερο από το S4.

Όμως αν η σύγκρουση γίνονταν με το S4 Octa δεν θα μίλαγε κανείς για lag παρά μόνο για την ταχύτητα.

Εγώ εδώ που είμαι δεν μπορώ να πάρω LG ακόμα και με αλουμίνιο να το βγάλει.

Δεν κυκλοφορεί πουθενά συσκευή της LG θα είμαι ο μοναδικός και χωρίς υποστήριξη.

Ούτε θήκη δεν θα βρίσκω. :)

 

Εδώ βλέπεις 70% samsung και 30% iphone. Να φανταστείς τόσους μήνες δεν έχω δει κάποιον να κρατά HTC One.

Συν ότι υπάρχουν σε όλα τα mall samsung καταστήματα όπου βρίσκεις τα πάντα.

 

Γι αυτό λέω ότι η LG πρέπει να κοιτάξει τις αγορές που είναι εκτός.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο αυτό που λες για τις αγορές!

Χωρίς υποστήριξη,διαφήμιση και αναγνωρισιμότητα δε πάς πουθενά πλέον!

Όσο για τον Octa στο S4 σε πιστεύω αλλά για το κανονικό S4 και τα διάφορα lag του αυτό το ξενέρωμα που έφαγα με τα 2 δικά μου αλλά κ άλλων που έχω δει δε το περίμενα.

Και δε φταίει το hardware για μένα σε καμία περίπτωση.

Ρίξε 1 ματιά πως έχω στήσει το LG nexus4 μου και πως πάει μπάλα χωρίς ίχνος lag και κυρίως πόσο πρακτικό είναι!

Και δεν έχω πειράξει τη ταχύτητα ούτε καν στα animations απ'τις επιλογές προγραμματιστή!

Αυτό το smooth δε μπορεί να μου το δώσει το S4 γι'αυτό έφυγε,το note3 μπορεί αλλά είναι κάρα κλειδωμένο και άλλη κατηγορία οπότε μόνο το LG G2 υπάρχει αλλά όπως είπα μόνο στα 32 για μένα!

Θα αποφασίσω σύντομα!

Παρακάτω το βιντεάκι που έχω ανεβάσει πρόχειρα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα την βοήθεια από κάποιο παιδί που έχει το 16Gb τελικά πόσος χώρος μένει ελεύθερος 10Gb η 8GB γιατί διαβάζω γύρω γύρω διάφορα και έχω μπερδευτεί.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στο δικο μου 16αρι νομιζω ηταν 10.8GB ελευθερα.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...