Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ στο -2 πρέπει να το βάλω για να μην με ενοχλεί. Τώρα τι να κάνω δεν ξέρω, το τηλέφωνο το αγόρασα χθες από το Πλαίσιο και έχω 7 μέρες doa αλλά φοβάμαι πως και άλλο να πάρω θα έχει το ίδιο πρόβλημα. Μακάρι να είναι θέμα παρτίδας και να μην είναι γενικό. Το δικό σου πότε θα το στείλεις στο service;

 

Μόλις βρω ευκαιρία θα το παω. Εσύ μην σπαταλάς τις doa μέρες σου μιας και το παληκάρι πιο πάνω λέει ότι η δικιά του συσκευή δεν το έχει αυτό το προβλημα. Άλλαξε την και ας ελπίσουμε το θετικο. Περιμένω νέα σου αν κινηθείς πρωτος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά... όντως Δεν επικοινωνεί για ενημέρωση...... γτ ..??

 

Θα δείξει. Εδω τα παιδια λενε πως έρχεται η 4.4 :D

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Άντε γιατί σκάσαμε...:)

 

Ποσο καλυτερη συμπεριφορά να δουμε στο G2? Εγω προσωπικά θα περιμένω ενρυπωσεις και μετα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Ποσο καλυτερη συμπεριφορά να δουμε στο G2? Εγω προσωπικά θα περιμένω ενρυπωσεις και μετα

 

Αυτό ξανα πες το . Μόνο το GPS με πετάει...και δεν.μ'αρέσει το βίντεο ο ήχος Βασικά...απο Μπαταρία ολα τέλεια... Σε γενικές γραμμές είναι από τα καλύτερα smartphone

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ξανα πες το . Μόνο το GPS με πετάει...και δεν.μ'αρέσει το βίντεο ο ήχος Βασικά...απο Μπαταρία ολα τέλεια... Σε γενικές γραμμές είναι από τα καλύτερα smartphone

 

Κατσε να δουμε.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αντε να φτιάξουν τα κ$λοκολλήματα του browser και ένα bug που τρεμοπαίζει σε μερικές εφαρμογές η φωτεινοτητα ( θέλει καλό μάτι για να το παρατηρήσεις ) ( το bug αυτό υπήρχε και σε κάποια nexus με την 4.2 ! )

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εκει που έπεζα με την εφαρμογή QuickRemote την έκλεισα και αυτή καρφώθηκε στο notification center και δεν μπορώ να την κλείσω απο πουθενά,έχετε καμία ιδέα για το πώς θα την αφαιρέσω?πιάνει το μισό notification bar και είναι αρκετά σπαστικό...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρω ευκαιρία θα το παω. Εσύ μην σπαταλάς τις doa μέρες σου μιας και το παληκάρι πιο πάνω λέει ότι η δικιά του συσκευή δεν το έχει αυτό το προβλημα. Άλλαξε την και ας ελπίσουμε το θετικο. Περιμένω νέα σου αν κινηθείς πρωτος

 

Πήγα σήμερα στο Πλαίσιο και μου λένε ότι πρέπει να το αφήσω στο service τους. Καινούργιο τηλέφωνο μιας μέρας όμως, δεν θέλω να τους το αφήσω και να μου πουν τίποτα του στυλ δεν έχει πρόβλημα και να μου το επιστρέψουν γρατζουνισμένο ή με φθορές. Γιατί μόνο που θα τους αφήσω, μετά θα νιώθω σαν να παίρνω μεταχειρισμένο τηλέφωνο!

 

Πάντως δεν μπορώ να είμαι σίγουρος ότι δεν ισχύει σε όλα τα g2 αφού το πρόβλημα αυτό έχει αναφερθεί συνολικά από 4 άτομα, δηλαδή gre, Bananas, aesop, hrcivic. Μπορεί να έχει και του moyro και ο άνθρωπος να το θεωρεί φυσιολογικό. Υπάρχει άλλος που να μην ακούει κανένα τρίξιμο από το ακουστικό και ο ήχος να είναι πεντακάθαρος;

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το δοκίμασες στο τέρμα; γιατί το αναφέρουν και άλλα άτομα αυτό το πρόβλημα. Μπορείς να βάλεις το imei σου στο παρακάτω link και να μας πεις πότε είναι κατασκευασμένη η συσκευή σου μήπως και έχεις πιο καινούργια παρτίδα;

 

http://sndeep.info/en

βαζω το ιμει μου στο παραπανω σαιτ αλλα μου εμφανιζει μονο 3 πεδια κατω απο το "Decoding IMEI": TAC, Serial Number και check digit.

δεν μου εμφανιζει ποτε κατασκευαστηκε κλπ.

 

κανω κατι λαθος?

Edited by razkal
Link to comment
Share on other sites

βαζω το ιμει μου στο παραπανω σαιτ αλλα μου εμφανιζει μονο 3 πεδια κατω απο το "Decoding IMEI": TAC, Serial Number και check digit.

δεν μου εμφανιζει ποτε κατασκευαστηκε κλπ.

 

κανω κατι λαθος?

 

Πρέπει πρώτα να επιλέξεις την LG ακριβώς πάνω από το σημείο που γράφεις το imei.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πρώτα να επιλέξεις την LG ακριβώς πάνω από το σημείο που γράφεις το imei.

το εχω κανει, αλλα τα ιδια...

εχω δοκιμασει και με τους 3 browsers

 

ηθελε τελικα το sn

 

Made in: Korea

Year: 2013

Month: November

Age: 2 months

Edited by razkal
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εκει που έπεζα με την εφαρμογή QuickRemote την έκλεισα και αυτή καρφώθηκε στο notification center και δεν μπορώ να την κλείσω απο πουθενά,έχετε καμία ιδέα για το πώς θα την αφαιρέσω?πιάνει το μισό notification bar και είναι αρκετά σπαστικό...

 

Τελικά η εφαρμογή πρέπει να τα "έπαιξε"...Εχει κανένας το .apk της εφαρμογής να την κάνω εγκατάσταση απο την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει, αλλα τα ιδια...

εχω δοκιμασει και με τους 3 browsers

 

ούτε και σε εμένα βγάζει λοιπές πληροφορίες...μήπως χρειάζεται κάνα register?την περίπτωση αυτή δεν την κοίταξα...

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει, αλλα τα ιδια...

εχω δοκιμασει και με τους 3 browsers

 

ούτε και σε εμένα βγάζει λοιπές πληροφορίες...μήπως χρειάζεται κάνα register?την περίπτωση αυτή δεν την κοίταξα...

 

Το imei το βάζετε χωρίς κενά και καθετους;

 

Εγώ επιλέγω LG, βάζω τα 15 ψηφία του imei κολλητά χωρίς κενά, πατάω show info και δείχνει τις πληροφορίες.

 

*δεν χρειάζεται κανένα register

Link to comment
Share on other sites

ούτε και σε εμένα βγάζει λοιπές πληροφορίες...μήπως χρειάζεται κάνα register?την περίπτωση αυτή δεν την κοίταξα...

 

βαλε το sn

Link to comment
Share on other sites

όλοι πιο καινούργια έχετε, ζηλεύω :P εγώ το πήρα χθες και είναι κατασκευασμένο τον Σεπτέμβρη!

 

razkal και Luciferia έχετε θόρυβο στο ακουστικό κατά την συνομιλία;

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η εφαρμογή πρέπει να τα "έπαιξε"...Εχει κανένας το .apk της εφαρμογής να την κάνω εγκατάσταση απο την αρχή?

 

Εχει επιλογη στη notification bar. Για δες να το αοενεργοποιησεις

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

razkal και Luciferia έχετε θόρυβο στο ακουστικό κατά την συνομιλία;

δεν το εχω ανοιξει ακομα γιατι ισως το επιστρεψω! επεσα στην περιπτωση kamthing και περιμενω να δω πως θα πανε τα πραγματα για να κινηθω αναλογα.

Link to comment
Share on other sites

Το imei το βάζετε χωρίς κενά και καθετους;

 

Εγώ επιλέγω LG, βάζω τα 15 ψηφία του imei κολλητά χωρίς κενά, πατάω show info και δείχνει τις πληροφορίες.

 

*δεν χρειάζεται κανένα register

 

όχι κανένα θόρυβο...πεντακάθαρη συνομιλία και δυνατή...ακούω και σε χώρο με πολύ δυνατή μουσική!

πιο κολλητά πεθαίνεις :p

@razkal το serial no δεν το δέχεται...

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η εφαρμογή πρέπει να τα "έπαιξε"...Εχει κανένας το .apk της εφαρμογής να την κάνω εγκατάσταση απο την αρχή?

 

Αν την καταργήσεις μονος σου...μετα απο ενα restart θα εμφανιστεί ξανα στην "ενημερωση εφαρμογης"

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όχι κανένα θόρυβο...πεντακάθαρη συνομιλία και δυνατή...ακούω και σε χώρο με πολύ δυνατή μουσική!

πιο κολλητά πεθαίνεις :p

@razkal το serial no δεν το δέχεται...

 

βαλε το serial απο το κουτι...μην βαζεις αυτο που σου εμφανιζει εκει με τα 5 νουμερα

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

τωρα πλεον σε ενημερωνει γρηγορα οτι διαθετεις τη τελευταια εκδοση,αρα NO KIT KAT αμεσα :lol:

εγω δεν ταραχτηκα μου το ειχε παρουσιασει παλι πριν 3-4 μερες αυτο για καποια ωρα

Link to comment
Share on other sites

από εσάς που δεν έχετε πρόβλημα με το ακουστικό, είναι κανείς με vodafone;

 

Πάντως και στο παρακάτω link αναφέρουν αυτό το πρόβλημα και αν κατάλαβα καλά, κάποιος στον οποίο αντικατέστησαν την συσκευή δεν έχει αυτό το πρόβλημα με την νέα συσκευή.

 

http://forums.androidcentral.com/lg-g2/320407-lg-g2-steady-high-pitch-call-ear-speaker.html

 

Συγκεκριμένα γράφει:

 

Originally Posted by rackumrack View Post

I thought I would report my recent dealings with this. I had enough of the sound that continously was piercing my ear and cutting my brain. I was sent a "certified like new" replacement and the sound is gone for now, this after 24 hours with the new device. It appears it is a hardware issue. I will report if anything changes.

 

Sent from my VS980 4G using Tapatalk

 

Confirmed. After 10 days with the replacement device the sound has not returned, definitely a hardware issue.

 

Sent from my VS980 4G using Tapatalk

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πάντως καινουργιο τηλέφωνο και να εχει τόσα θεματα ειδικά με το ακουστικό που είναι το Α και το Ω αφού μιλάμε για... κινητό τηλέφωνο!! .Ψήνομαι τρελά να το πάρω αλλά μια το gps που δεν πιάνει, μία το ακουστικό που τρίζει, κάτι το βίντεο που κολάει, κάτι η κάμερα που δεν τραβαει καλές φωτογραφίες (εδω οι γνωμες διαφέρουν άν και δεν με πολυκαιει το θεμα φωτό και βίντεο) έχω αρχισει να το ξανασκέφτομαι...

Θα περιμενω λίγο ακόμα μήπως ειναι προβλήματα που βγάλανε οι πρώτες παρτίδες και τα διορθώσουν, που δυσκολο μου φαινεται, αλλά να πέσει και λίγο η τιμή του...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...