Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσωπικα ποτε δεν κοιταγα τα χαρακτηριστικα ή το ποσο καλη ειναι η καμερα ενος τηλεφωνου,αρκει να βγαζει της προκοπης(υποκειμενικο φυσικα!) φωτο οταν χρειαστω...για τις υπολοιπες εχω φωτογραφικη μηχανη για αυτη τη δουλεια! τι περιμενουμε απο ενα σκατουλακι στην πλατη της συσκευης και παραπονιομαστε για συνθηκες που κ κανονικες κ ακριβες πολλες φορες φωτογραφικες μηχανες δεν τα καταφερνουν? προσωπικη γνωμη χωρις να εχω το κινητο σαν κυριο φωτογραφικο εργαλειο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το ιδιο και το αυτό ειναι..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το βάζεις σε flight mode στιγμιαία και μετα να το ξανά βγαζεις.

Εμενα το έκανε αυτο το iPhone όταν εμπαινα στο μέτρο..

Πραγματικά έχω δοκιμάσει τα πάντα.. Restarts, flight mode, να επιλέξω άλλο Mode στα δίκτυα κινητής, κτλ... Αν κάποιος πολυταξιδεμενος έχει παρατηρήσει παρόμοια συμπεριφορά ας μας πει ;)

Link to comment
Share on other sites

10 μέρες κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού πάντως και ακόμη να βγάλω μια σωστή φώτο της κόρης μου πάνω σε κίνηση,έχω δοκιμάσει ένα σωρό εξωτερικές εφαρμογές και φίλτρα αλλά καμία σοβαρή βελτίωση δεν είδα.Κάθε βοήθεια και πρόταση καλοδεχούμενη παίδες...

Διαβάζω πολλούς να κατηγορούν την αυτόματη εστίαση για θολές φωτογραφίες σε κίνηση. Για να έχουμε καθαρές φωτογραφίες σε τέτοιες συνθήκες δεν παίζει τόσο πολύ ρόλο η αυτόματη εστίαση, ειδικά αν το αντικείμενο κινείται παράλληλα προς το φακό (δεν πλησιάζει ή απομακρύνεται από αυτόν δηλαδή). Αυτό που παίζει ρόλο είναι η ταχύτητα κλείστρου (shutter speed). Είναι πολύ πιθανό να μην δουλεύει καλά το auto iso, το οποίο επηρεάζει έμμεσα την ταχύτητα κλείστρου. Θα πρότεινα λοιπόν να βάζεις καρφωτό το μεγαλύτερο iso, 800 δηλαδή για το G2. Πιθανώς αυτός να είναι και ο λόγος των κουνημένων φωτό, αφού μέγιστο iso 800 δεν επαρκεί για καθαρές φωτό αν ο φωτισμός είναι πολύ χαμηλός.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω δοκιμάσει τα πάντα.. Restarts, flight mode, να επιλέξω άλλο Mode στα δίκτυα κινητής, κτλ... Αν κάποιος πολυταξιδεμενος έχει παρατηρήσει παρόμοια συμπεριφορά ας μας πει ;)

Μου είχε σπάσει και εμένα τα νεύρα το συγκεκριμένο θέμα.Ειδικα τις πρώτες μέρες,τελικά έκλεισα το 4G και ησύχασα.Νομίζω είχα κάνει και reboot όταν άλλαξα τις ρυθμίσεις...πραγματικά κάθε 5 λεπτά έχανε το σήμα

Link to comment
Share on other sites

Πιο γρήγορες φωτο βγάζει και στην λειτουργία ¨αθληματα¨ πάντως , δοκιμάστε την!

Κατα τα αλλα ούτε πρόβλημα με σήμα είχα ποτέ , ούτε με λαγκ και βέβαια ότι βίντεο έχω βάλει παίζει άψογα..και απο YouTube!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2013/12/17 21:49:36

2013-12-14 13:46, Receive Item From Customer, IPS

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2013/12/17 21:50:50

2013-12-15 14:22, Handover to Airline

2013-12-14 23:19, Acknowledged at Transit Centre

2013-12-14 18:55, Processing at Air Transit Center

2013-12-14 14:30, Processing at Sorting Centre

2013-12-11 18:30, Shipment ready

 

Καλησπεριζω ολη την παρεα μιας και ειμαι και γω πλεον ενας απο τοθς υποψηφιους που περιμενουν με ανυπομονεσια το φανταστικο αυτο κινητο...Ερωτηση τωρα...Εχει κανεις ιδεα ποτε μπορει να ειναι στα χερια μου?Αυτα τα παραπανω μου εμφανιζει το tracking system...Το τσιμπησα απο δω....http://www.ebay.com/itm/SALE-BRAND-NEW-LG-G2-D802-32GB-4G-LTE-SMARTPHONE-WHITE-UNLOCKED-/221285528552?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item3385a533e8 αλλα η παραγγελεια καταχωρηθηκε στις 5/12.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που πήγα από t-mobile σε open europe το OTA δουλεύει για t-mobile ή για europe. (Μετά από την αλλαγή σε europe μου έχει μείνει και εμένα το D8021A-262-01 που είναι της t-mobile, όπως και σε όλους).
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να στειλω κενο μηνυμα για κοσμοτε,

αλλα το κινητο δεν με αφηνει να στειλω το μηνυμα αν δεν εχω πατησει καποιο χαρακτηρα, (το space δεν πιανει)

τι κανουμε?

Edited by ventura
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να στειλω κενο μηνυμα για κοσμοτε,

αλλα το κινητο δεν με αφηνει να στειλω το μηνυμα αν δεν εχω πατησει καποιο χαρακτηρα,

τι κανουμε?

 

Πάτα το κενό από το πληκτρολόγιο και μετά θα μπορείς να το στείλεις το μήνυμα.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να στειλω κενο μηνυμα για κοσμοτε,

αλλα το κινητο δεν με αφηνει να στειλω το μηνυμα αν δεν εχω πατησει καποιο χαρακτηρα,

τι κανουμε?

στειλε μια τελεια (.) και θα εισαι ΟΚ

 

.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να στειλω κενο μηνυμα για κοσμοτε,

αλλα το κινητο δεν με αφηνει να στειλω το μηνυμα αν δεν εχω πατησει καποιο χαρακτηρα, (το space δεν πιανει)

τι κανουμε?

 

(χμμ γιατί? θέλεις την προσφορά της κοσμοτέ 2+1 για να πας σινεμά εεεεε hobbit??:lol:)

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

(χμμ γιατί? θέλεις την προσφορά της κοσμοτέ 2+1 για να πας σινεμά εεεεε hobbit??:lol:)

 

Ναι για χομπιτ χαχα ;)

Παιδια το space δεν εκανε τπτ, οποτε κατεβασα το handcent sms.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δε θες να τα δεις τα προβληματακια του γιατι πραγματικα υπαρχουν. Προσπαθησε να βγαλεις μια φωτο σε εσωτερικο χωρο με μετριο φωτισμο, ενος μικρου παιδιου που δεν καθεται ακινητο και μετα πες μου. Στο λεω γιατι με το iphone 5 που τραβάει στιγμιαια μπορεις, ενω με το g2 ειναι σχεδον αδυνατον (και εχω ενα κοριτσακι και ξερω τι σου λέω). Κατα τα αλλα δε το συζηταμε οτι το κινητο ειναι φοβερο αλλα μην τρελαθουμε, εχει τα θεματακια του οπως εγραψα και πιο πανω.

 

Δύσκολα θα βρεις android smartphone να βγάζει σωστές φώτο σε παιδάκι που κινειται η απλά κουνιέται και μάλιστα σε χαμηλό φωτισμό.

Για τέτοιες περιπτώσεις χρειάζονται πιο εξειδικευμενες ρυθμίσεις που δεν υπάρχουν στα κινητά. Οι βασικές ρυθμίσεις του auto η ακόμα και κάποιες τυποποιημενες οπως ο αυτόματος εντοπισμός νύχτας που έχει το S4, προσαρμόσουν τις ρυθμίσεις στον χαμηλό φωτισμό οπότε παραμένει το "κλείστρο" μεγαλύτερο διάστημα ανοιχτό για να παρει οσο γίνεται

περισσότερο φως. Αυτό είναι καταστροφικό αν υπάρχει κίνηση στο πλάνο.

Σε συνθήκες πολύ δυνατού φωτισμού οπως το φως της μέρας, το πρόβλημα μειώνεται και έχεις αρκετά καλό αποτέλεσμα.

Γι αυτό αν θες κάπως καλύτερο αποτέλεσμα, προσπάθησε να βγάζεις το παιδάκι κοντά σε κάποιο φωτιστικό και με κάποια απο τις ρυθμίσεις που διαθέτει το G2 όπως το σπορ κλπ.

 

 

 

 

Το μόνο πράγμα που με έχει ξενερώσει είναι όταν εισέρχονται σε άλλη χώρα, ή εξερχομαι προς την χώρα που κατοικώ, αργεί πολύ να βρει δίκτυο. Όταν λέω πολύ εννοώ μπορεί και 20-30 λεπτά. Και για να σας προλάβω δεν το κανει μόνο όταν πάω εξωτερικό αλλά και όταν εισέρχομαι οπότε πάλι αργεί να βρει το δίκτυο του παροχου διαμονής μου. Καμιά άλλη συσκευή δεν το έκανε αυτό, τα Galaxy ήταν αστραπή σε αυτό τον τομέα. Ξέρετε πως είναι να θες να ειδοποιήσεις και να μην μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο έστω μετά από 10 λεπτά.. Το έχει παρατηρήσει άλλος???

Ευθυμη σε καταλαβαίνω. Δοκίμασε μόλις φτάνεις να κάνεις manual αναζήτηση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

στειλε μια τελεια (.) και θα εισαι ΟΚ

 

.

 

Ναι για χομπιτ χαχα ;)

Παιδια το space δεν εκανε τπτ, οποτε κατεβασα το handcent sms.

 

Αφού σου είπε τι να κάνεις ο από πάνω

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο μενα.

Πρωην κατοχος ολων των galaxy (συμπεριλαμβανομενου και τoυ s4) και ολων των lg (πλην του g2) και εκανα την μεταβαση εδω και 2 μηνες σε lumia 920.

Σκεφτομουν γιατι μου εχει λειψει λιγο το android (αν και πολυ πιο απροβληματιστα βρηκα τα windows) να παω στο g2.

Επειδη δυστυχως δεν εχω το κουραγιο ουτε τον χρονο να διαβασω 200+ σελιδες (ζητω συγγνωμη) αν καποιος μπορει να με βοηθησει θα ημουν ευγνωμων.

Για να βοηθησω σαφως με ενδιαφερουν τα παντα στο κινητο (οθονη επεξεργαστης λειτουργικοτητα κτλ) αλλα κυριως με ενδιαφερει το gps το οποιο το δουλευω παρα πολυ στη δουλεια μου και η καμερα (photo + video).

Παιχνιδια δεν θα παιξω στο κινητο καμια εφαρμογη για να ασχολουμαι.

Το lumia κλειδωνει δορυφορους χωρις δεδομενα (3g+4g) μεσα σε 3 δευτερα το πολυ (το μεγαλυτερο που εχει κανει ειναι 8 δευτερα) χρονος αρκετα καλος αν σκεφτει κανεις οτι το θες εκεινη τη στιγμη.

Η καμερα και αυτη πολυ καλη αλλα θα ηθελα λιγο περισσοτερη αναλυση. (την νυχτα οκ δεν παιζεται.)

Για να μην σας κουραζω αλλο θα ηθελα τις γνωμες σας για το g2 σε αυτα τα 2 κυρια χαρακτηριστικα για μενα για να προχωρησω στην μεταβαση.

Ευχαριστω εκ των προταιρων και συγγνωμη που ανεφερα αλλο κινητο στο τοπικ του g2.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο μενα.

Πρωην κατοχος ολων των galaxy (συμπεριλαμβανομενου και τoυ s4) και ολων των lg (πλην του g2) και εκανα την μεταβαση εδω και 2 μηνες σε lumia 920.

Σκεφτομουν γιατι μου εχει λειψει λιγο το android (αν και πολυ πιο απροβληματιστα βρηκα τα windows) να παω στο g2.

Επειδη δυστυχως δεν εχω το κουραγιο ουτε τον χρονο να διαβασω 200+ σελιδες (ζητω συγγνωμη) αν καποιος μπορει να με βοηθησει θα ημουν ευγνωμων.

Για να βοηθησω σαφως με ενδιαφερουν τα παντα στο κινητο (οθονη επεξεργαστης λειτουργικοτητα κτλ) αλλα κυριως με ενδιαφερει το gps το οποιο το δουλευω παρα πολυ στη δουλεια μου και η καμερα (photo + video).

Παιχνιδια δεν θα παιξω στο κινητο καμια εφαρμογη για να ασχολουμαι.

Το lumia κλειδωνει δορυφορους χωρις δεδομενα (3g+4g) μεσα σε 3 δευτερα το πολυ (το μεγαλυτερο που εχει κανει ειναι 8 δευτερα) χρονος αρκετα καλος αν σκεφτει κανεις οτι το θες εκεινη τη στιγμη.

Η καμερα και αυτη πολυ καλη αλλα θα ηθελα λιγο περισσοτερη αναλυση. (την νυχτα οκ δεν παιζεται.)

Για να μην σας κουραζω αλλο θα ηθελα τις γνωμες σας για το g2 σε αυτα τα 2 κυρια χαρακτηριστικα για μενα για να προχωρησω στην μεταβαση.

Ευχαριστω εκ των προταιρων και συγγνωμη που ανεφερα αλλο κινητο στο τοπικ του g2.

 

Ξεκαθαρα τα 2 θεματα που θιγεις εχουν τύχει παραπόνων.... ολα ομως ειναι υποκειμενικα... προσωπικα δεν ειδα καποιο προβλημα...

 

Το iGΟ επαιξε απροβληματιστα οποτε του ζητηθηκε και βρηκε δορυφορους με την μια... θα πρεπει να πω ομως οτι εχω data συνδεση και αυτο σιγουρα μπορει να βοηθησε να κλειδωσουν πιο γρηγορα ... Λενε καποιοι οτι χανετε το gps ... ποτε δεν ειδα κατι τετοιο να συμβαίνει τουλαχιστον στην συσκευη ελληνικης LG ...

 

Τελος η καμερα αργεί να εστιασει σε σκοτεινες συνθηκες κινησης... αλλα διορθωνετε μεσω ρυθμισεων ΙSO όπως λένε καποιοι εραστές της φωτογραφίας ....

 

Ολα αυτα ομως ξανα λεω ειναι υποκειμενικα... θα πρεπει να το δοκιμασεις για να αποφασισεις... ο ιδιος...

Link to comment
Share on other sites

Ξεκαθαρα τα 2 θεματα που θιγεις εχουν τύχει παραπόνων.... ολα ομως ειναι υποκειμενικα... προσωπικα δεν ειδα καποιο προβλημα...

 

Το iGΟ επαιξε απροβληματιστα οποτε του ζητηθηκε και βρηκε δορυφορους με την μια... θα πρεπει να πω ομως οτι εχω data συνδεση και αυτο σιγουρα μπορει να βοηθησε να κλειδωσουν πιο γρηγορα ... Λενε καποιοι οτι χανετε το gps ... ποτε δεν ειδα κατι τετοιο να συμβαίνει τουλαχιστον στην συσκευη ελληνικης LG ...

 

Τελος η καμερα αργεί να εστιασει σε σκοτεινες συνθηκες κινησης... αλλα διορθωνετε μεσω ρυθμισεων ΙSO όπως λένε καποιοι εραστές της φωτογραφίας ....

 

Ολα αυτα ομως ξανα λεω ειναι υποκειμενικα... θα πρεπει να το δοκιμασεις για να αποφασισεις... ο ιδιος...

Συμφωνω απολυτα μαζι σου αν δεν το δεις απο μονος σου δεν μπορεις να κρινεις. Απλα ειπα να ρωτησω εδω γιατι δεν ειναι και ευκολο να αλλαζεις κινητα τη σημερον ημερα...

Οσο για αυτο που γραφεις παιζει τραγικο ρολο με την data συνδεση. Ολα μου τα android κινητα μεχρι στιγμης, με data συνδεση επιαναν με τη μια. Αυτο συμβαινει γιατι βοηθαει στο location. Αν τα κλεισεις τα δεδομενα (και φυσικα μετακινηθεις σε αλλο μερος πιο μακρια γιατι κραταει το στιγμα) και ξανα ανοιξεις το gps εκει θα φανει.

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το GPS εχει σοβαρο προβλημα σε 3μερο ταξιδι στην Κωνσταντινουπολη με tomtom εκανε συνεχεις αποσυνδεσεις μεσα στην Πολη και ξανα εβρισκε το σημα μετα απο λιγο.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα μαζι σου αν δεν το δεις απο μονος σου δεν μπορεις να κρινεις. Απλα ειπα να ρωτησω εδω γιατι δεν ειναι και ευκολο να αλλαζεις κινητα τη σημερον ημερα...

Οσο για αυτο που γραφεις παιζει τραγικο ρολο με την data συνδεση. Ολα μου τα android κινητα μεχρι στιγμης, με data συνδεση επιαναν με τη μια. Αυτο συμβαινει γιατι βοηθαει στο location. Αν τα κλεισεις τα δεδομενα (και φυσικα μετακινηθεις σε αλλο μερος πιο μακρια γιατι κραταει το στιγμα) και ξανα ανοιξεις το gps εκει θα φανει.

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου

Με sygic και κλειστα data,γρηγορο κλειδωμα δορυφορων και καμια απωλεια θεσης.Δοκιμασμενο αρκετα και σε δυσκολες καιρικες συνθηκες.

Link to comment
Share on other sites

Με sygic και κλειστα data,γρηγορο κλειδωμα δορυφορων και καμια απωλεια θεσης.Δοκιμασμενο αρκετα και σε δυσκολες καιρικες συνθηκες.

επειδη προβληματιζεται πολύ κόσμος ... μηπως πρεπει να λεμε και περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με την συσκευη... πχ fw χωρα προελευσης κλπ...

 

πχ το δικο μου που επιβεβαιωνω οτι δεν εχει προβλημα το gps... (ekleisa data κλπ ) ειναι ελληνικης αντιπροσωπείας (6GR) και φοραει επάνω την D80210A

Link to comment
Share on other sites

επειδη προβληματιζεται πολύ κόσμος ... μηπως πρεπει να λεμε και περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με την συσκευη... πχ fw χωρα προελευσης κλπ...

 

πχ το δικο μου που επιβεβαιωνω οτι δεν εχει προβλημα το gps... (ekleisa data κλπ ) ειναι ελληνικης αντιπροσωπείας (6GR) και φοραει επάνω την D80210A

 

Εμένα πάντως που ειναι firmware από Χονγκ Κονγκ και δεν του εχω περασει ευρωπαικη ρομ αργεί πολύ

Link to comment
Share on other sites

Με sygic και κλειστα data,γρηγορο κλειδωμα δορυφορων και καμια απωλεια θεσης.Δοκιμασμενο αρκετα και σε δυσκολες καιρικες συνθηκες.

 

Γερμανικο,Τ-mobile,εκδοση d80210a-262-01.Το sygic αγορασμενο.Με tom-tom κατεβασμενο απο αλλη πηγη παρουσιαζει τα προβληματα που αναφερθηκαν προηγουμενως,μολις το δοκιμασα με ανοιχτα και κλειστα data.

Link to comment
Share on other sites

Γερμανικο,Τ-mobile,εκδοση d80210a-262-01.Το sygic αγορασμενο.Με tom-tom κατεβασμενο απο αλλη πηγη παρουσιαζει τα προβληματα που αναφερθηκαν προηγουμενως,μολις το δοκιμασα με ανοιχτα και κλειστα data.

 

Παιδιά το δοκίμασα με sygic και όλα άψογα κλείδωσε σε 3 δεύτ θα το δοκιμάσω και με navigon το απόγευμα.... 16 λευκό ελληνικό!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...