Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα δω στο επομενο τεστ μου. Αν δεν πιασω 6ωρο με ολα κλειστα τοτε παω για φλασαρισμα κερνελ

 

Θυμησε μου με ευρωπαικο εισαι?

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα δω στο επομενο τεστ μου. Αν δεν πιασω 6ωρο με ολα κλειστα τοτε παω για φλασαρισμα κερνελ

 

Το live wallpaper μπορει να σου κανει drain αν δεν ειναι καλογραμμενο.7 ωρες on screen δεν εχω δει ουτε εγω με τη λογικη οτι τα data ειναι συνεχως on και οι συγχρονισμοι.Το υπολογιζω γυρω στις 5.30-6 ωρες γιατι το φορτιζω συνηθως στο 25-30%

Αν τα κλεισω ολα και ειμαι συνεχεια στο wifi θα το δω και εγω το 7αρι

 

@firekostas ολοι εχουμε ψηλα το android system

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ εμενα με καλυπτει αν και μου κανει καλυτερα ο nova.Αλλα εχω καραβολευτει το knock on και off και δεν παιζει να τον αλλαξω.

 

Δουλευει το knockon και με nova.

Ευρωπαικο ειμαι αλλα ακομα δεν καταφερα να προσδιορίσω απο που. Προερχεται το batterydrain να μερικές φωτο απο πως ειναι το κινητο τωρα.

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς την θήκη otterbox commuter σε ευρωπαϊκό μαγαζί;

Κοίταξα σε Amazon.de που συνήθως τα φέρνει πρώτο αλλά τίποτα! Ενώ στην σελίδα της otterbox βλέπω πως υπάρχει κανονικά η commuter!

Είδα και την case mate tough αλλά δεν μου άρεσε το κόψιμο πίσω στην κάμερα έτσι όπως το κάνανε!

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει το knockon και με nova.

Ευρωπαικο ειμαι αλλα ακομα δεν καταφερα να προσδιορίσω απο που. Προερχεται το batterydrain να μερικές φωτο απο πως ειναι το κινητο τωρα.

 

ρε συ βαλε κανα widget ακομα :lol::lol:

απο τα ss που εβαλες εγω βλεπω οτι τα widget ξυπνανε συνεχεια την συσκευη για update!

Οποτε π@υλ@ :p

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει το knockon και με nova.

Ευρωπαικο ειμαι αλλα ακομα δεν καταφερα να προσδιορίσω απο που. Προερχεται το batterydrain να μερικές φωτο απο πως ειναι το κινητο τωρα.

 

χαχαχα τιγκα στα widget εισαι ρε hack!στειλτα και δες τι γινεται!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Sorry παιδιά αλλά Σύστημα android= app draining battery εδώ και χρόνια σε όλα τα Android.βέβαια εκεί αποτυπώνονται και στατιστικά του GPS on time κλπ αλλά και πάλι, εάν είναι δεύτερο μετά την οθόνη κάτι δε πάει καλά.κοιτάξτε wakelocks και better battery stats.
Link to comment
Share on other sites

σε ολους το ιδιο ισχυει. στην 2η θεση παιζει η και στη 1η

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω βρεί τη rom που φοράει το κινητό, με το σύστημα που περιγράφεται με τη χρήση του IMEI: http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=ΙΜΕΙ. Παρατήρησα ότι η rom είναι 2,1 GB ενώ η Ευρωπαϊκή είναι 1,9 GB ξέρει κανείς γιατί; Να πω ότι το κιν. έχει γερμανική rom t-mobile αλλά την D80210A_00. Eρωτήσεις:

1. Ξέρει κανείς γιατί υπάρχει αυτή η διαφορά στο μέγεθος αφού φαινομενικά οι rom είναι ίδιες;

2. Αν φλασάρω την open, μετά μπορώ να ξαναγυρίσω στην κανονική του χωρίς πρόβλημα εγγύησης η πτώσης απόδοσής;

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζει καποιος αλλος προβλημα με το auto-brightness? Φαινεται να μην δουλευει καθολου σε εμενα. Δηλαδη με το γρηγορο τεστακι να βαλω το δαχτυλο μπροστα απο τον αισθητηρα η φωτεινοτητα δεν αλλαζει καθολου, ουτε αν το βαλω κατω απο εντονο φως.

 

ΥΓ: Ειμαι με ελληνικη ROM απο μαμα, no root, no apps πειραχτηρια. Ολα στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο boat ήταν ο αγαπημένος μού browser αλλά στο g2 δεν κάθεται και τόσο καλά(το σκρολ του δεν ειναι καλό και το ζοομ που κανει στα κείμενα!!!) το να πω??σε εσάς δουλεύει καλά??πάντως είχα πει για τον όπερα ότι είναι πολύ καλός!!!και τώρα δοκιμάζω τον maxthon browser και είναι παρά πολύ γρήγορος!!

 

Οντως ειναι πολυ γρηγορος. Θα τον κρατησω και αυτον. Ειμαι μεταξυ maxthon, boat και παλιου opera.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατω απο 5 δεν πεφτω ποτε. Να σημειωσω οτι φωτεινοτητα εχω 50% στο auto.

Widget εχω ενα μονο του elixir. Live wall ουτε για αστειο.

 

Παρε και το ss με τις 7 ωρες :)

(Καπου εχει παρει το ματι μου και 8 κοντα. Θα τσεκαρω να το βρω, μαλλον xda μερια.)

 

Αν δεις μέσα στο νήμα έχω ποστάρει screenshot με 7 ώρες και 50 λεπτά όλα ανοιχτά με πιο πολύ χρήση σε WiFi. Είμαι με στοκ ασιατική ρομ

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Αργυρη το 7αρι το ειδα με sync on!

 

Jordan δεν το λεω με ιχνος ειρωνειας,μη παρεξηγηθω.Το πιστευω οτι γινεται.Η μονιμη συνδεση σε wifi μπορει να δωσει τετοιους χρονους αλλα δεν ανταποκρινονται στη δικη μου χρηση

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι πολυ γρηγορος. Θα τον κρατησω και αυτον. Ειμαι μεταξυ maxthon, boat και παλιου opera.

 

και εγω δεν ξερω ποιον απο τους δυο να καρατησω οπερα η maxthon ??:p παντως ειναι αρκετα καλος και το full screen του ειναι ολα τα λεφτα!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω δεν ξερω ποιον απο τους δυο να καρατησω οπερα η maxthon ??:p παντως ειναι αρκετα καλος και το full screen του ειναι ολα τα λεφτα!!!

 

ο boat έχει πλέον και την επιλογή για float window πολύ καλή στην τελευταία του αναβάθμιση

επίσης δεν έχω παρατηρήσει αυτό με το scrolling και το zoom μου φαίνονται μια χαρά

 

τον maxthon δεν τον δοκίμασα ακόμα αλλά τον opera (τον καινούργιο) τον δοκίμασα. προσωπικά πάλι γύρισα σε boat....δεν ξέρω ίσως με έχουν βολέψει τα gestures αλλά τον νιώθω και πιο γρήγορο και εύχρηστο. και δουλεύω κατά 90% το τηλέφωνο για internet... θα δοκιμάσω και τον maxthon όμως μπριζόθικα

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αν πρεπει να βρω καποιο μειον στη συσκευη περα απο την ελλειψη καρτας SD αυτο σιγουρα ειναι η αυτοματη φωτεινοτητα.

Μακραν η χειροτερη υλοποιηση που εχω δει σε κινητο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω βρεί τη rom που φοράει το κινητό, με το σύστημα που περιγράφεται με τη χρήση του IMEI: http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=ΙΜΕΙ. Παρατήρησα ότι η rom είναι 2,1 GB ενώ η Ευρωπαϊκή είναι 1,9 GB ξέρει κανείς γιατί; Να πω ότι το κιν. έχει γερμανική rom t-mobile αλλά την D80210A_00. Eρωτήσεις:

1. Ξέρει κανείς γιατί υπάρχει αυτή η διαφορά στο μέγεθος αφού φαινομενικά οι rom είναι ίδιες;

2. Αν φλασάρω την open, μετά μπορώ να ξαναγυρίσω στην κανονική του χωρίς πρόβλημα εγγύησης η πτώσης απόδοσής;

 

Και μενα t mobile ηταν..Εχει καμια 10ρια εφαρμογες μεσα παραπανω απο την open europe.

Αν τη περασεις θα το καταλαβεις.

Ξαναγυρνας σε μαμα οποτε θες χωρις προβλημα αποδοσης,ευχομαι και εγγυησης..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις μέσα στο νήμα έχω ποστάρει screenshot με 7 ώρες και 50 λεπτά όλα ανοιχτά με πιο πολύ χρήση σε WiFi. Είμαι με στοκ ασιατική ρομ

 

Στεφο, ουτε ρουτ ουτε τπτ?

Οι 8ωρες παρα κατι ηταν εντος της μερας φανταζομαι ετσι?

Θελω να πω συνολικη αναμονη γυρω στις 20-22 ωρες πρεπει να ειχες ε?

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Στεφο, ουτε ρουτ ουτε τπτ?

Οι 8ωρες παρα κατι ηταν εντος της μερας φανταζομαι ετσι?

Θελω να πω συνολικη αναμονη γυρω στις 20-22 ωρες πρεπει να ειχες ε?

 

Όχι τότε δεν το είχα ρουταρει ακόμα ημουν τελείως στοκ και είχε 19 ώρες αναμονή επίσης είχε ένα 8-9% ακόμη όταν το έβαλα στην πρίζα

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως μπαίνω στο κρυφό μενού?

 

3845#*802#

Τι θες να δεις?

 

Όχι τότε δεν το είχα ρουταρει ακόμα ημουν τελείως στοκ και είχε 19 ώρες αναμονή επίσης είχε ένα 8-9% ακόμη όταν το έβαλα στην πρίζα

 

Ναι το ειδα. Αρα τις 5 ωρες παραπανω αναμονη μπορουσα να τις μετατρεψω σε καμμια ωρα ακομα οθονη :p

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Τίποτα ιδιαίτερο. Περιέργεια και μόνο.

Υπαρχει και το *#*#4636#*#*

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...