Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9090 (T-Mobile MDA III / Xda 3)


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχαχαχαχα :lol: :lol: :lol: εεεε αυτο δεν το περιμενα!!!! ρε ατιμουλικο παιδι μα παντου εισαι εσυ? :D χιχιχιχιχιχι ναι δεν εχεις αδικο σε αυτα που λες... αν και κατι εχω βαλει στο ματι... δεν ξερω απο πλευρας τιμης τι γ1 ινεται αλλα... ξερεις οτι εχω βαλει στο ματι στο τελος γινεται δικο μου!!! εχεις και μια ξαδερφη? ανιψια ηταν? ε αυτην μωρε που εχω βαλει στο ματι.... :p ;) :D χιχιχιχι:!: :!: αααα εβαλα στο ματι το νεο παιδι της... MAC the Iphone! ααα τι θα ελεγα πουλαω τα αξεσουαρ του φαζερ... τις εξατμισεις 450 ευρω και την καρινα 80 ευρω... αν ξερεις κανεναν που να θελει πες!!! :)
Make the phones last a FULL day plz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αφου το ξερεις οτι ειμαι παντου και παντα:lol::lol:

 

οσο για αυτο που λες της apple....μπα ..δεν θα παρω φιλε ευχαριστω:!::!:

 

πρωτα θα κυκλοφορησει πολυ και θα δοκιμαστει και αν λειτουργησει καλα και αξιοπιστα,τοτε θα βαλω το χερι στην τσεπη,αν μου αρεσει, αν το γουσταρω και αν μου κανει για αυτο που το θελω;)

 

τερμα πια οι αστραπιαιες αγορες των πρωτων σε διαθεση σουπερ ντουπερ κινητων!!

 

ΥΓ επανω που ελεγα να ανεβαινα σαλονικα για καφεδακι με την μηχανη την κυριακη....δουλευω σβκ:mad:

 

ΥΓ2 οσο για την ξαδερφη -ανηψια μου που εχεις βαλει στο ματι....ξερω πολυ καλα οτι αν σε εβλεπε δεν θα σε ρωταγε οπως το αλλο το πιπινι παλιοτερα....

 

""ολο δικο σου ειναι αυτο???"":lol: :lol: :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

:ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja:

 

κριμα γιατι θα ειμαι θεσσαλονικη το σαββατοκυριακο... οοοοοποτε ανεβεις πανω.... ΠΑΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΙΣ!!!!!!!!!!! :D mac και να μην λειτουργει ρε? γινεται?ειδα στο νετ βιντεο παρουσιασεις και ειναι εκπληκτικο!!! φιλαρακι τα λεμε την κανωπουλος για μπυρα byezzz

Make the phones last a FULL day plz
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχω ενα qτek 9090 και εχω προβλημα με το Bluetooth. δεν βρισκει το Bluetooth του αυτοκινητου. Πηγα στην ACE και μου ειπαν οτι ειναι updated kai δεν υπαρχει update gia to bluetooth.

Μηπως υπαρχει καμια αλλη εφαρμογη ωστε να αναγνωριζει και αλλα bluetooth???

 

HELP!!

 

JD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mπορεί κάποιος να μου συστήσει Bluetooth ακουστικό για το Qtek 9090 ?

Αν παίζει κιόλας και με το SE Κ800i που επίσης έχω ακόμα καλύτερα.

(Κι αν παίζει και με τα 2 ταυτόχρονα ΤΕΛΕΙΑ).

 

Thx in advance.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Hello guyz! Επειδή κάτι έκανα προσπαθώντας να δω αν αναβαθμίζεται σε windows mobile 6 τώρα μου βγάζει στην οθόνη τη λέξη SERIAL και κάτω χαμηλά τη version κ δεν ανοίγει καθόλου!!! :cry: Πώς κάνω reset ή πως το επαναφέρω στην κατασταση που ήταν εξ' αρχής?:O
History: 3210, 6210, t65, 7210, 7650, P800, 3650, 9110 Communicator, 7250i, z600, 6600, t310, k750i, qtek 9090, k800i, n95, n73, e52, Omnia Lite, iPhone... to be continued! :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

θέλω αύριο ή μεθαύριο να αγοράσω το Qtek 9090.

Επομένως αυτό το ποστ μου είναι σαν μια τελευταία έρευνα αγοράς:ninja:

 

θα ήθελα επομένως να ξέρω τι προβλήματα σας έχει παρουσιάσει εσάς.

Αναφορικά απλώς να πω πως δεν έχω σκοπό να το πειράξω με πολλά προγράμματα τουλάχιστον τον πρώτο καιρό.

Θέλω για αρχή να το έχω όπως είναι στο κουτί του.

 

Επομένως θέλω να ξέρω την σταθερότητά του και κατά πόσο ανταπεξέρχεται σωστά ως κινητό τηλέφωνο

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Hello guyz! Επειδή κάτι έκανα προσπαθώντας να δω αν αναβαθμίζεται σε windows mobile 6 τώρα μου βγάζει στην οθόνη τη λέξη SERIAL και κάτω χαμηλά τη version κ δεν ανοίγει καθόλου!!! :cry: Πώς κάνω reset ή πως το επαναφέρω στην κατασταση που ήταν εξ' αρχής?:O

 

 

Πήγα στην Ace Hellas τελικά να αγοράσω κάποια accessories για το 9090 κ τους είπα το πρόβλημα. Ήταν πολύ εξυπηρετικοί κ με μία αναβάθμιση διορθώθηκε! :heat: Τέτοιους υπαλλήλους θέλω να βλέπω! Μπράβο στα παιδιά!:up: :happy:

History: 3210, 6210, t65, 7210, 7650, P800, 3650, 9110 Communicator, 7250i, z600, 6600, t310, k750i, qtek 9090, k800i, n95, n73, e52, Omnia Lite, iPhone... to be continued! :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

έχω ψάξει σε όσα φορουμς ελληνικά ή ξένα μπόρεσα να βρω.

Το πρόβλημα παραμένει!!!

 

πάτησα το off μαζί με το reset με τη γραφίδα και μετά έκανε ξανά εγκατάσταση μόνο του.

 

Τώρα προφανώς έχει κάνει downgrade.

 

Έχω σε ένα cd το upgrade του αλλά όταν πάω να το κάνω εγκατάσταση λέει country error 120.

 

συγκεκριμένα to upgade που θέλω να βάλω είναι το (Xda_IIs_Upgrade_v140242).

 

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΤΕΙ?

 

έχω ψάξει και στο myphone αλλά και σε ξένα forums αλλά δε ξέρω τι άλλο πρέπει να κάνω και φοβάμαι πως θα αχρηστευτεί η συσκευή μου :cry:

 

Επίσης στο qtek.gr βάζω το ιμει για το firmware αλλά και πάλι δεν μου το δεχεται!!

 

τι πρέπει να κάνω για να σταματήσει να βγάζει αυτό το μήνυμα error;

 

όποιος γνωρίζει παρακαλώ ας απαντήσει!!!:(

 

υγ:παρακαλώ μη με στείλετε σ'αυτό

το thread καθώς επί ώρες έψαχνα για οδηγίες αλλά δε μπόρεσα να βοηθηθώ καθώς χρειάζομαι βήμα προς βήμα οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, μπορεις να ρωτησεις στο http://www.buzzdev.net, τα παιδια εκει κανουν πολυ καλη δουλεια.

 

Το προβλημα στο βγαζει λογω διαφορας brand name (qtek - o2). Δεν εχει προβλημα η συσκευη σου. Απλα χρειαζεται να περασεις την σωστη ρομ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιο ελληνικό forum με πληροφορίες και αν γίνεται να κατεβάσω και το firmware;;

 

Εδώ στο myphone κανείς δε μπορεί να με βοηθήσει;;; :worry:

Link to comment
Share on other sites

κατάφερα και έμαθα (επιτέλους :wacko: ) πως να περνάω το country id error.

 

θέλω απλά τώρα να βρώ το firmware update που έχουν στο qtek.gr.

 

Βάζω το ΙΜΕΙ αλλά δεν το υποστηρίζει.

 

Είμαι ακόμα μπερδεμένος παρ'ολ'αυτά.

 

μπορείς να με βοηθήσεις να βρώ την ελληνική έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις και μενα πως ξεπερασες το προβλημα του country id?

Απο την στιγμη που το ξεπερασες, μπορεις να περασεις οποια ρομ θες.

 

Εγω εχω qtek 2020, και τουλαχιστον για εμας, κυκλοφορει ενα προγραμματακι που σου επιτρεπει να περνας οτι ρομ θες. Το προγραμματακι αυτο απλα δν κανει ελεγχο για το country id. Βρηκες κατι παρομοιο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τί γνώμη έχετε γιά αυτό?

Rumor: i-mate to offer Windows Mobile 6 ROM upgrade for HTC Universal - unlike HTC itself!

http://msmobiles.com/news.php/6338.html.

Δείχνει ενδιαφέρον.

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
καλησπερα παιδια,αν και βλεπω οτι το thread ειναι λιγο ανενεργο θα τολμησω να κανω δυο ερωτησεις μηπως και μπορει καποιος φιλος να μου απαντησει.ποσο κανει ενα μεταχειρισμενο 9090,γιατι επεσε ενα στα χερια μου στα 200 ευρω με bluetooth και δεν ξερω αν ειναι συμφερουσα η αγορα?και δευτερον,οταν βγαλουμε την μπαταρια για λιγο ειναι φυσιολογικο το κινητο να κανει hard reset?διορθωνεται το προβλημα αν του βαλω τα wm6? η η λειτουργια του ειναι οπως των πρωτων pocket pc τυπου compaq aero?διαφωτειστε με παρακαλω πολυ.ευχαριστω ,Ντινος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
sto qtek pos kaneis na mpei se boot mode?kai h othonh pos prepei na dixnei otan einai se boot mode?episis ti memory cards pernei to qtek?pernei mmc cards?
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
για boot δεν θυμαμε τον συνδυασμο των πληκτρων,η οθονη θα πρεπει να ειναι μαυρη και θα γραφει στο κατω μερος κατι,παιρνει και mmc αλλα καλυτερα ειναι να βαλεις sd
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...