Jump to content

Το τέλειο design κινητού!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωρητικό σενάριο:

 

Ας πούμε ότι ερχόταν κάποια μεγαλοεταιρία (όποια θέλετε) και σας έλεγε να πείτε ένα μοντέλο κινητού (όποιο προτιμάτε), στο οποίο θα έβαζαν ΤΑ ΠΑΝΤΑ (GPRS, IrDA, BT, MP3, Java κλπ κλπ κλπ).. ποιο κινητό θα διαλέγατε;

 

Θέλω να πω, για τον καθένα, ποιο κινητό πιστεύετε ότι έχει το τέλειο design? Προσέξτε, δεν αναφέρομαι σε δυνατότητες αλλά σε σχήμα. Δηλαδή, αν το συγκεκριμένο τηλέφωνο, είχε τις δυνατότητες που θέλετε, θα ήταν για σας το τέλειο τηλέφωνο!!

 

Για μένα για παράδειγμα, το τέλειο design για τηλέφωνο, το έχει το Motorola Accompli 009. Αν έβγαινε στην ώρα του (και ερχόταν και στην Ελλάδα φυσικά), θα το αγόραζα και δεν θα το άλλαζα με τίποτα!!!

 

Φανταστείτε αυτό το τηλέφωνο, με touchscreen και bluetooth handsfree. Απλώς φανταστικό!! (Μου φαίνεται ότι ήρθε η ώρα να ξεθάψω τον μούχου..)

 

Προσοχή: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΙ. Δεν θέλω να σχολιάσετε τις απαντήσεις, μόνο να δίνετε απαντήσεις. Και αν θέλετε, να λέτε και το γιατί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα πολυ να ειχε τα παντα το s55 γιατι ειναι πολυ ομορφο κινητο.Κομψο,μικρο,ελαφρυ,στιβαρη κατασκευη,νεανικο και ταυτοχρονα σοβαρο.Καλυτερη οθονη,μεγαλυτερη μνημη,μερικες ακομα ψιλολεπτομερειες και θα ηταν τελειο!
http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/ban.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον freestyler

 

Θα ηθελα πολυ να ειχε τα παντα το s55 γιατι ειναι πολυ ομορφο κινητο.Κομψο,μικρο,ελαφρυ,στιβαρη κατασκευη,νεανικο και ταυτοχρονα σοβαρο.Καλυτερη οθονη,μεγαλυτερη μνημη,μερικες ακομα ψιλολεπτομερειες και θα ηταν τελειο!

 

 

Μαζί σου! Εν αναμονή... :o

Live Another Day,

Climb A Little Higher,

Find Another Reason To Stay...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT610/R101 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την SNikolaidis

Θεωρητικό σενάριο:

 

Ας πούμε ότι ερχόταν κάποια μεγαλοεταιρία (όποια θέλετε) και σας έλεγε να πείτε ένα μοντέλο κινητού (όποιο προτιμάτε), στο οποίο θα έβαζαν ΤΑ ΠΑΝΤΑ (GPRS, IrDA, BT, MP3, Java κλπ κλπ κλπ).. ποιο κινητό θα διαλέγατε;

 

Θέλω να πω, για τον καθένα, ποιο κινητό πιστεύετε ότι έχει το τέλειο design? Προσέξτε, δεν αναφέρομαι σε δυνατότητες αλλά σε σχήμα. Δηλαδή, αν το συγκεκριμένο τηλέφωνο, είχε τις δυνατότητες που θέλετε, θα ήταν για σας το τέλειο τηλέφωνο!!

 

Για μένα για παράδειγμα, το τέλειο design για τηλέφωνο, το έχει το Motorola Accompli 009. Αν έβγαινε στην ώρα του (και ερχόταν και στην Ελλάδα φυσικά), θα το αγόραζα και δεν θα το άλλαζα με τίποτα!!!

 

Φανταστείτε αυτό το τηλέφωνο, με touchscreen και bluetooth handsfree. Απλώς φανταστικό!! (Μου φαίνεται ότι ήρθε η ώρα να ξεθάψω τον μούχου..)

 

Προσοχή: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΙ. Δεν θέλω να σχολιάσετε τις απαντήσεις, μόνο να δίνετε απαντήσεις. Και αν θέλετε, να λέτε και το γιατί.

 

T610 giati mou aresei poly auto to kinhto.Me ola auta ta extra tha htan apaixto!

 

Link to comment
Share on other sites

To Nokia7650+Nokia3650 δηλαδή το Nokia 6600 με όλα τα καλούδια μέσα!
Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σε στυλ 8910 με τις δυνατότητες του Ρ800 :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

san design to teleio to apolito kai to all time classic:

 

 

Nokia 8210 fisika!

 

me diafora to pio omorfo kinito pou exei kikloforisei kata ti gnomi mou

 

to mono provlima oti exei mikri o8oni gia na exei ola ta sigxrona kaloudia panw!

Link to comment
Share on other sites

Και το 9210 θα ήταν τέλειο αν δεν είχε κάποιες παραλείψεις, όπως την touchscreen.. γενικά, είμαι υπέρ των αναδιπλούμενων κινητών που έχουν πλήρες πληκτρολόγιο.. πιο πολύ χρήση ώς κινητά-ατζέντες παρά απλά κινητά..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.Εγω παντως προτιμω ενα πρακτικο κινητο που να χωραει και στην τσεπη,αλλα σιγουρα πληκτρολογιο querty ειναι πολυ καλο.
http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/ban.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν τα γουστάρω τα clamshell έτσι λέω τ610 και 6600...Πολύ όμορφα κινητά...Βέβαια θα μπορούσε να ήταν και σε 5100 για αντοχη στον χρονο και απο τα χτυπήματα
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

To Nokia 6600 φαίνεται να τα έχει όλα και προφανώς θα είναι και εύχρηστο. Αμέσως μετά έρχεται το 3650 αλλά ο μόνος λόγος που δεν το προτίμησα είναι το πληκτρολόγιο (δεν συνηθίζεται με τίποτα...).
this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Το 6600 και για μένα έχει πολύ καλό design. Επίσης ομορφούλικο θα ήταν ΑΝ υπήρχε και το fake 3650 με τα κανονικά πλήκτρα (υπάρχει φωτογραφία του σε άλλο thread). Τέλος πολύ όμορφο θα ήταν και το 6610. Παρόλαυτα παιδιά μην ξεχνάμε ότι για να έχει όλα τα καλούδια το κινητό πρέπει να έχει και οθόνη η οποία συνήθως επιβαρύνει το design και μεγαλώνει το κινητό.

Ελληνική Ναυαγοσωστική Ακαδημία - Σχολή Ναυαγοσωστικής, μια από τις παλαιότερες σχολές Ναυαγοσωστικής

Web hosting - VPS hosting - Dedicated servers - Domain Names

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον UnReaL

 

sl55 για μένα, αλλά και το SX1 δεν πάει πίσω...

 

 

μόνο που μένει είναι να δούμε πόσο εύκολο είναι να γράφουμε sms.. :) :whistle:

Forza scuderia
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αυτοί που θα πάρουν sx-1 και είχαν 3650 είναι οι πιο κερδισμένοι αφού το layout των πλήκτρων με αντιστοιχία στα δάχτυλα είναι το ίδιο (περίπου) οπότε δεν χρειάζετε αλλάξουν εντελώς συνήθειες! :D :D :D

Ελληνική Ναυαγοσωστική Ακαδημία - Σχολή Ναυαγοσωστικής, μια από τις παλαιότερες σχολές Ναυαγοσωστικής

Web hosting - VPS hosting - Dedicated servers - Domain Names

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...