Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, θεωρώ οτι το Ultra είχε άριστη υποστήριξη από τη Sony, πήρε μεγάλο αριθμό από σημαντικές αναβαθμίσεις.

Mε την 5.1.1. ειμαι πολύ ευχαριστημένος και πραγματικά δεν χαλιέμαι ιδιαίτερα που δεν θα παρει την 6.0.

Ειδικά οταν θυμαμαι την ταλαιπωρία που είχα τραβήξει με τις αρχικές εκδόσεις της Lollipop, μέχρι να στρώσει με την 5.1.1.

Στο κάτω κατω δεν νομίζω οτι προσφέρει κάτι τρομερό η 6.0 που να σε κάνει να την επιζητάς.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θεωρώ οτι το Ultra είχε άριστη υποστήριξη από τη Sony, πήρε μεγάλο αριθμό από σημαντικές αναβαθμίσεις.

Mε την 5.1.1. ειμαι πολύ ευχαριστημένος και πραγματικά δεν χαλιέμαι ιδιαίτερα που δεν θα παρει την 6.0.

Ειδικά οταν θυμαμαι την ταλαιπωρία που είχα τραβήξει με τις αρχικές εκδόσεις της Lollipop, μέχρι να στρώσει με την 5.1.1.

Στο κάτω κατω δεν νομίζω οτι προσφέρει κάτι τρομερό η 6.0 που να σε κάνει να την επιζητάς.

 

Έτσι ακριβώς Αλκη :) με την τελευταία αναβάθμιση έδωσε τέλεια αποτελέσματα στην διαχείριση του :happy: φυσικά και δεν τίθεται θέμα αντικαταστασης του προσωπικά και θα αναμένω την είδηση για το νέο ultra όπως ακούγεται για Μάρτιο :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι οτι μέχρι να πέσει το νεο Ultra στην τιμή που πήρα το δικό μου, θα περάσει πολυυυυς καιρός (και αν).

Το είχα παρει 233 Ευρώ αν θυμαμαι καλά, ήμουν τυχερός γιατί πέτυχα από τις χαμηλότερες τιμες που έφτασε στο Skroutz. Τιμή που είναι ληστεία σε σχεση με το τι παιρνεις.

Το μόνο μου μεγάλο παράπονο είναι η κάμερα. Αν διανοηθεις να ζουμάρεις στην φωτό που έχεις τραβηξει, είναι απογοητευτική η έλλειψη λεπτομερειας.

Ίσως βέβαια χειροτερευει τα πραγματα η αναποφευκτη σύγκριση με την κάμερα του Ζ1, που τα χρησιμοποιώ μαζι.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η τιμή του καινούριου είναι ένα θέμα :rolleyes: αλλά που είναι το ατιμουλη :) θα βγει τελικά η θα κάνουμε το θηρίο κορνίζα στον τοίχο :D για φωτογραφίες αν δεις αυτές που ανέβασε ο johnnyman με το ultra δεν θα το πιστεύεις :ninja: έκανε χρήση ενός ανταπτορα -φλας και το αποτέλεσμα είναι εκπληκτικό!!!

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η τιμή του καινούριου είναι ένα θέμα :rolleyes: αλλά που είναι το ατιμουλη :) θα βγει τελικά η θα κάνουμε το θηρίο κορνίζα στον τοίχο :D για φωτογραφίες αν δεις αυτές που ανέβασε ο johnnyman με το ultra δεν θα το πιστεύεις :ninja: έκανε χρήση ενός ανταπτορα -φλας και το αποτέλεσμα είναι εκπληκτικό!!!

 

γεια σου ρε βαγγελαρα!!!που σαι φιλε μου??απο τις φωτος τα παει σχετικα καλα σε καλο φωτισμενο μερος ειδικα αμα βαλεις iso 100 κ παιξεις λιγο με το white balance!απο κει κ περα δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο.στην οθονη του θηριου φενονται καλες αλλα αμα τις δεις στο pc χανουν πολυ.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γίγαντα :) που είσαι βρε δάσκαλε εσύ; ξεκίνα τα μαγικά σου να περάσουμε την 6 στο θηρίο :):)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλα μωρε!!ησυχια!!ε σιγουρα θα κανουν καποια custom 6.0 οποτε θα την περασουμε!!! :D

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, τα μαγικά θα βγάλουν το θηρίο εκτός εγγύησης και ακόμα είναι κρίμα (προσωπική άποψη).

 

Εκτός και αν υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσουμε τον bootloader χωρίς να δηλωθεί στη Sony :ninja:

 

Custom 6 εκτιμώ πως θα βγει, μιας και ήδη υπάρχει Custom 5.

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, τα μαγικά θα βγάλουν το θηρίο εκτός εγγύησης και ακόμα είναι κρίμα (προσωπική άποψη).

 

Εκτός και αν υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσουμε τον bootloader χωρίς να δηλωθεί στη Sony :ninja:

 

Custom 6 εκτιμώ πως θα βγει, μιας και ήδη υπάρχει Custom 5.

 

αυτο το εχεις δει?

 

http://developer.sonymobile.com/2015/05/18/recovery-mode-now-available-for-a-range-of-unlocked-xperia-devices-video/

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι βρε φίλε (δεν το είχα δει, ευχαριστώ) περιμένω τον ξεκλείδωτο bootloader καιρό τώρα. Φαίνεται όμως πως δεν θα έρθει για το θηρίο (;) :(

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε φίλε (δεν το είχα δει, ευχαριστώ) περιμένω τον ξεκλείδωτο bootloader καιρό τώρα. Φαίνεται όμως πως δεν θα έρθει για το θηρίο (;) :(

 

υποστιριζεται το θηριο.το λεει στο link που σου εδωσα.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα ξεκλείδωτο bootloader από τη Sony γενικά. Αν φτάσω να τον ξεκλειδώσω και το τηλέφωνο βγεί εκτός εγγύησης τότε βράστα. Ίσως η προσδοκία να είναι αφελής... :)
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

γεια σου ρε βαγγελαρα!!!που σαι φιλε μου??απο τις φωτος τα παει σχετικα καλα σε καλο φωτισμενο μερος ειδικα αμα βαλεις iso 100 κ παιξεις λιγο με το white balance!απο κει κ περα δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο.στην οθονη του θηριου φενονται καλες αλλα αμα τις δεις στο pc χανουν πολυ.

 

Που είσαι εσύ ρε φίλε; Καιρό έχω να σε δω στο νήμα.

Εγώ τώρα τελείωσα την δουλειά και μπήκα να δω νέα σας.

Όταν γυρίσω κανονίστε να βρεθούμε με τον Βαγγέλη γιατί χαθήκαμε.

Sorry για το:offtopic::p .

Τώρα σχετικά με την φωτογραφία και γενικά με την κάμερα του ultra από την στιγμή που πήρες τον προβολέα ( :D ) ήσουν ενθουσιασμένος , τι έγινε;

Μήπως επειδή είναι λίγα τα pixel όταν μπαίνει σε μεγαλύτερο πάνελ ( οθόνη μεγαλύτερη εννοώ φυσικά ) φαίνονται έντονα οι ατέλειες ;

Την καλησπέρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Που είσαι εσύ ρε φίλε; Καιρό έχω να σε δω στο νήμα.

Εγώ τώρα τελείωσα την δουλειά και μπήκα να δω νέα σας.

Όταν γυρίσω κανονίστε να βρεθούμε με τον Βαγγέλη γιατί χαθήκαμε.

Sorry για το:offtopic::p .

Τώρα σχετικά με την φωτογραφία και γενικά με την κάμερα του ultra από την στιγμή που πήρες τον προβολέα ( :D ) ήσουν ενθουσιασμένος , τι έγινε;

Μήπως επειδή είναι λίγα τα pixel όταν μπαίνει σε μεγαλύτερο πάνελ ( οθόνη μεγαλύτερη εννοώ φυσικά ) φαίνονται έντονα οι ατέλειες ;

Την καλησπέρα μου.

 

καλησπερα αλεξανδρε!!μια χαρα ειμαι!!μπαινω καθε μερα στο myphone αλλα δεν γραφω πολυ συχνα!θα κανονησουμε ναι!! :)

 

Οσο αφορα την φωτογραφια ισχυει κ αυτο που λες.η καμερα του δεν ειναι για πολλα πολλα.μονο σε καλο φωτισμο βγαζεις ψιλο-νορμαλ φωτος.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αλεξανδρε!!μια χαρα ειμαι!!μπαινω καθε μερα στο myphone αλλα δεν γραφω πολυ συχνα!θα κανονησουμε ναι!! :)

 

Οσο αφορα την φωτογραφια ισχυει κ αυτο που λες.η καμερα του δεν ειναι για πολλα πολλα.μονο σε καλο φωτισμο βγαζεις ψιλο-νορμαλ φωτος.

 

Έγινε ρε φίλε καλό και όταν γυρίσω αν σε βολεύει κατά τα τέλη του Οκτώβρη μιλάμε και κανονίζουμε.

Τώρα για την φώτο, ας ελπίσουμε ότι το z5 ultra που λένε ότι θα βγει να έχει δυνατή κάμερα και φυσικά ..... Flash.

Εκεί πονάει το εργαλείο μας αλλά: << κανείς στη ζωή δεν τα έχει όλα:( >> .

Καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάται κάποιος τον συνδυασμό για την καλύτερη απόδοση χρωμάτων της συσκευής?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

όποιος θέλει ας μπει εδώ και ας "ψηφίσει" υπέρ της αναβάθμισης του θηρίου ;)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

όποιος θέλει ας μπει εδώ και ας "ψηφίσει" υπέρ της αναβάθμισης του θηρίου ;)

 

Δύσκολα θα αλλάξει κάτι. Απ'ότι φαίνεται για τη Sony, το κινητό έκανε τον κύκλο ζωής του στο θέμα των αναβαθμίσεων. Τουλάχιστον είναι από τις περιπτώσεις που και να γκρινιάξεις, θα σου πει ότι έχει δώσει τόσες που θα χάσεις το μέτρημα, κόντευε υποστήριξη τύπου Nexus. ;)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο και το γνωρίζω, αλλα μια προσπάθεια δεν βλάπτει ;)

 

Για να ρωτήσω και κάτι ακόμα, στις εικόνες παρακάτω θα δείτε τι έχω απενεργοποιήσει στο δικό μου τηλέφωνο το οποίο είναι πεντακάθαρο και χωρίς root πρόσβαση:

 

[ATTACH]64263[/ATTACH]

 

[ATTACH]64264[/ATTACH]

 

[ATTACH]64265[/ATTACH]

 

Αν κάτι άλλο μπορεί να παγώσει και το ξέχασα το συζητάμε ;)

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά τα πλήκτρα πλοήγησης πώς μπορείς να τα αλλάξεις χωρίς root + xposed?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά τα πλήκτρα πλοήγησης πώς μπορείς να τα αλλάξεις χωρίς root + xposed?

 

Ποια εννοείς;

 

Αν εννοείς τα soft keys. Εγώ τα άλλαξα με θέμα που πήρα δωρεάν από το Xperia lounge. Έχει μάλλον αρκετά.

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Ποια εννοείς;

 

Αν εννοείς τα soft keys. Εγώ τα άλλαξα με θέμα που πήρα δωρεάν από το Xperia lounge. Έχει μάλλον αρκετά.

 

Α, μάλιστα, θα πρέπει να περιοριστώ στο Lounge προς το παρόν γιατί κάτι άλλα που είχα δει (πχ τα soft keys των Windows Phone) θέλουν root, xposed και συγκεκριμένη εφαρμογή. Όπως και να 'χει, σ'ευχαριστώ. :)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια μια ερώτηση. Αυτές τις μέρες θα δώσω το xperia tablet z και μέχρι τον Φεβρουάριο που θα κάνω ανανέωσητην σύνδεση θα είμαι χωρίς tablet. Σκέφτηκα το συγκεκριμένο κινητό μιας και είναι πάνω από 6 ίντσες. Τι λέτε?θα με καλειψει μέχρι Φεβρουάριο ? Η χρήση θα είναι σερφαρισμα, βίντεο στο YouTube, whatsapp eMail και καμιά φωτογραφία την ημέρα αν χρειαστεί.
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια μια ερώτηση. Αυτές τις μέρες θα δώσω το xperia tablet z και μέχρι τον Φεβρουάριο που θα κάνω ανανέωσητην σύνδεση θα είμαι χωρίς tablet. Σκέφτηκα το συγκεκριμένο κινητό μιας και είναι πάνω από 6 ίντσες. Τι λέτε?θα με καλειψει μέχρι Φεβρουάριο ? Η χρήση θα είναι σερφαρισμα, βίντεο στο YouTube, whatsapp eMail και καμιά φωτογραφία την ημέρα αν χρειαστεί.

 

Καλησπέρα φίλε :) ασφαλώς και όχι μόνο θα σε καλύψει αλλά στο υπογράφω ότι θα σου γίνει και απαραίτητη :rolleyes: εξάλλου μιλάμε για μια μοναδική υλοποίηση συσκευής που ακροβατει μεταξύ δύο κατηγοριών, ένα άλλο πλεονέκτημα είναι ότι μπορείς να βρεις το Z ultra σε αρκετά ελκυστική τιμή σε μεταχειρισμενο μιας και αρκετοί τα σκοτώνουν :lol: προχώρα άφοβα λοιπόν. :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο εδώ στην Γερμανία δεν βρήκα.(Mediamarkt Saturn...)Μπήκα πριν skroutz μιας και Παρασκευή έρχομαι Ελλάδα αλλά το βρήκα 420€.

Οπότε ψάχνω να βρω ένα σε άριστη κατάσταση και να ειμαι εντάξει. Η μπαταρία του σε τι επίπεδο είναι με την lollipop?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...