Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο φορτιστή όλο το βράδυ, με ένδειξη ότι φορτίζει και κλειστό και το πρωί η μπαταρία στο άνοιγμα είνα στο 5%;;; wtf :X

 

Καμία ιδέα;;;

Το άνοιξα το μεσημέρι στις 15:00 και δείχνει 80%.

Έχει κανένας ιδέα τι παίζει;;;

Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξα το μεσημέρι στις 15:00 και δείχνει 80%.

Έχει κανένας ιδέα τι παίζει;;;

 

Φιλέ μου το φορτίζεις με τον δικό του φόρτιση;;; Ή με άλλον.. Ή με κάποιον sony

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου το φορτίζεις με τον δικό του φόρτιση;;; Ή με άλλον.. Ή με κάποιον sony

Με τον δικό του τον Sony. Τελικά το έβγαλα από τη φόρτιση αφού είχε μείνει 6 ώρες με φόρτιση στο 76%. Όταν το άνοιξα είχε ένδειξη ότι ακόμα φορτίζει, αλλά χωρίς να κάνει κάτι (αφού δεν ήταν στο φορτιστή). Το έκλεισα και το ξανάνοιξα και έφυγε αυτή η ένδειξη. Τώρα φαίνεται να αποφορτίζει φυσιολογικά. Θα το χρησιμοποιήσω μέχρι το 15% και θα ξαναδοκιμάσω. Τι να πω;;;

Ψάχνοντας διάφορα φόρουμ στο δίκτυο διαπίστωσα ότι φαίνεται να είναι σχετικά συνηθισμένα διάφορα προβλήματα με φόρτιση, μπαταρία κλπ...

Ελπίζω την επόμενη φορά να φορτίσει κανονικά και πλήρως.

Θα δείξει, αν κάποιος έχει σχετική εμπειρία θα ήθελα να την ποστάρει. Αν το ξανακάνει θα το ψάξω πάλι.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει τροπος να ανοιγει αλλοιως η οθονη εκτος απο το πατημα του πλαινου κουμπιου? γιατι φοραω μια θηκη και ειναι δυσκολο στο πατημα...

 

επισης θελω να μου πει καποιος σε λολιποπ αν του δουλευει ο αισθητηρας για τον αυτοματο φωισμο της οθονης... γιατι απο οτι βλεπω δεν...

Edited by takisxx
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει τροπος να ανοιγει αλλοιως η οθονη εκτος απο το πατημα του πλαινου κουμπιου? γιατι φοραω μια θηκη και ειναι δυσκολο στο πατημα...

 

επισης θελω να μου πει καποιος σε λολιποπ αν του δουλευει ο αισθητηρας για τον αυτοματο φωισμο της οθονης... γιατι απο οτι βλεπω δεν...

 

Gravity screen απο τον plexnor

 

Για τον φωτισμό: Brightness level απο τον curvefish ;)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Gravity screen απο τον plexnor

 

Για τον φωτισμό: Brightness level απο τον curvefish ;)

 

ΣΕ ευχαριστω φιλε μου. το πρωτο ομως ειναι καπως περιεργο γιατι ανοιγει η οθονη με το παραμικρο και οχι με το αγγιγμα σε αυτην αλλα μονο με την κλιση. κατι αλλο υπαρχει μηπως?

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ευχαριστω φιλε μου. το πρωτο ομως ειναι καπως περιεργο γιατι ανοιγει η οθονη με το παραμικρο και οχι με το αγγιγμα σε αυτην αλλα μονο με την κλιση. κατι αλλο υπαρχει μηπως?

Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις του gravity, δουλεύει καλά...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις του gravity, δουλεύει καλά...

 

ναι δουλευει καλα αλλα δουλευει με κινηση. και αναβει ηοθονη συνεχεια. εγω θελω κατι σαν το double tap που εχουν τα lg

Link to comment
Share on other sites

ναι δουλευει καλα αλλα δουλευει με κινηση. και αναβει ηοθονη συνεχεια. εγω θελω κατι σαν το double tap που εχουν τα lg

 

Κάτι σαν και αυτό θες …δες και το βίντεο

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.maicas.android.wsleep&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σαν και αυτό θες …δες και το βίντεο

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.maicas.android.wsleep&hl=el

 

ναι αυτο αλλα το εχω δοκιμασει και δεν μου δουλευει. δεν ξερω το γιατι

 

EDIT: δουλεψε τελικα.

Edited by takisxx
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το ultra αγορασμένο αππ media markt με παροχο Cosmote και ακόμα δεν μ έχει έρθει η αναβάθμιση σε lollipop, από το update center. Πρέπει να την κάνω από pc companion αναγκαστικά ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες :) φίλε @apegnas3 δεν νομίζω να έχει σχέση ο παροχος, από media πρέπει να είναι γερμανικό το ultra, απλώς εάν έχεις κοντά κάποιο σέρβις της σονυ πήγαινε να το περάσουν εκεί ή όπως αναφέρεις μέσω του pc κάνε την αναβάθμιση με τα σωστά βήματα, μετά την lollipop έχει έρθει και δεύτερη αυτή την φορά με wifi , επίσης να αναφέρω ότι προβλήματα αρχικά είχαν προκύψει δεν υφίστανται και το θηρίο συνεχίζει να είναι τοπ επιλογή :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το ultra αγορασμένο αππ media markt με παροχο Cosmote και ακόμα δεν μ έχει έρθει η αναβάθμιση σε lollipop, από το update center. Πρέπει να την κάνω από pc companion αναγκαστικά ?

 

Καλημέρα… pc companion με τρελα αν περιμένεις από το update center κάηκες, είτε είναι από το Κονγκό η συσκευή είτε από την Ευρώπη το update center είναι άλλα λογια να αγαπιόμαστε. ειδικά δε αν είσαι σε ΚΚ.. με το που βάλεις το pc companion θα σου βγάλει την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

ξερει κανείς πως κλειδώνει ο bootloader σε c6833?

 

Οδηγίες θα βρεις εδώ: http://xperiafirmware.com/8-firmware/41-sony-xperia-z-ultra-c6833

 

Καλή τύχη ;)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Μερικά στατιστικά μπαταρίας με την τελευταία resurrection remix rom! Ωραία πράματα!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μερικά στατιστικά μπαταρίας με την τελευταία resurrection remix rom! Ωραία πράματα!

 

να ρωτησω φιλε μου με αυτην την ρομ δουλευουν τα παντα? και η καμερα και το ραδιο και ολα? χανεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω φιλε μου με αυτην την ρομ δουλευουν τα παντα? και η καμερα και το ραδιο και ολα? χανεις τιποτα?

 

τα παντα δουλευουν εννοειται!!!δεν εχω κανενα bug περα απο το app2sd το οποιο δεν με ενδιαφερει χρησιμοποιω το foldermount!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

τα παντα δουλευουν εννοειται!!!δεν εχω κανενα bug περα απο το app2sd το οποιο δεν με ενδιαφερει χρησιμοποιω το foldermount!!!

app2sd τι ειναι?

 

edit: επισης αυτη η ρομ εχει το doubletap to wake and sleep σαν τα lg?

Edited by takisxx
Link to comment
Share on other sites

app2sd τι ειναι?

 

edit: επισης αυτη η ρομ εχει το doubletap to wake and sleep σαν τα lg?

 

app2sd = Μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα SD ;)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Double tap to sleep έχει ναι, to wake όχι.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Double tap to sleep έχει ναι, to wake όχι.

λαλακια τοτε .. το θεμα ηταν να εχει το wake γιατι το harware κουμπι δεν βολευει καθολου για ανοιγμα ολη την ωρα.

τελος παντων μηπως ξερεις που μπορω να βρω τα gapps της ρομ γιατι εχω ρωτησει εδω και τοση ωρα και δεν τα ανεβαζει και ειναι το λινκ πεσμενο

Edited by takisxx
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβγαλα τις πρώτες φωτογραφίες μέσα στην θάλασσα με το θηρίο ...δουλεύει άψογα και σαν φώτο αλλά και από θέμα στεγανοποίησης. ..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβγαλα τις πρώτες φωτογραφίες μέσα στην θάλασσα με το θηρίο ...δουλεύει άψογα και σαν φώτο αλλά και από θέμα στεγανοποίησης. ..

 

Το ξέπλυνες μετά, ε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπα... όλη μέρα το έχω βάλε βγάλε στην θαλασσα.. το σκουπισα με ένα μωρομαντηλο μόνο. ..στο σπίτι θα του βάλω ava :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...