Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ τα έχω 31-30-54 κ είμαι πολύ ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα!

 

Είστε ώραίοι! Δεν είχα παίξει με τη ρύθμιση αυτή. Κράτησα τη δική σου johny, αρκετά απαλή.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε μου!!!φενεται πολυ ωραιο με την συγκεκριμενη ρυθμιση!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά σιγά σιγά μας προετοιμάζει η Sony για την lollipop. Ήδη το Walkman αναβαθμίστηκε στο δικό μου και έχει πλέον material look...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους :) έγραψα ένα ωραιότατο κείμενο για το ultra, όχι μεγάλο αλλά μια κατάθεση εμπειριών για μενα, δυστυχώς μόλις πήγα να το ποσταρω μου ζήτησε login εκ νέου και χάθηκε ότι έγραψα :mad: δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει και όχι μόνο σε μένα, όταν το φτιάξετε πάρτε με τηλέφωνο να ξαναγράψω....Γειά σας και να προσέχετε τα θηρία σας:D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους :) έγραψα ένα ωραιότατο κείμενο για το ultra, όχι μεγάλο αλλά μια κατάθεση εμπειριών για μενα, δυστυχώς μόλις πήγα να το ποσταρω μου ζήτησε login εκ νέου και χάθηκε ότι έγραψα :mad: δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει και όχι μόνο σε μένα, όταν το φτιάξετε πάρτε με τηλέφωνο να ξαναγράψω....Γειά σας και να προσέχετε τα θηρία σας:D

 

Καλημέρα. Νομίζω παρόλα τα προβλήματα που αντιμετώπισες, θα ήταν πολύ βοηθητικό να έχουμε τμ άποψη σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλος ο συνδυασμος ΖU και 52. Ομως σκεφτειτε οτι βαζετε μια εξτρα εννοια στο μυαλο σας. Να φορτιζετε και αλλη συσκευη. Εκτος του οτι επειδη ειναι συνδεδεμενο με ΒΤ συνεχδια καταναλωνει μπαταρια αρκετη το ΖU, στο 52 δεν ειναι και τρομερη η αυτονομια του..

Παντως υπαρχει εφαρμογη που σε ειδοποιει για τα παντα στην οθονιτσα του 52 και γινεται πραγματικα πολυ καλο εργαλειο.. Τελικα εγω δεν μπορεσα να συνηθισω το μεγεθος.. Ισως στις 5, 9 με μαζεμενα μπεζελς να παλευοταν καλυτερα..

Παρολα αυτα ειναι κοσμημα! Οπως ολα τα Sony της Ζ σειρας. Κριμα για την εταιρια που τα παει τοσο ασχημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλος ο συνδυασμος ΖU και 52. Ομως σκεφτειτε οτι βαζετε μια εξτρα εννοια στο μυαλο σας. Να φορτιζετε και αλλη συσκευη. Εκτος του οτι επειδη ειναι συνδεδεμενο με ΒΤ συνεχδια καταναλωνει μπαταρια αρκετη το ΖU, στο 52 δεν ειναι και τρομερη η αυτονομια του..

Παντως υπαρχει εφαρμογη που σε ειδοποιει για τα παντα στην οθονιτσα του 52 και γινεται πραγματικα πολυ καλο εργαλειο.. Τελικα εγω δεν μπορεσα να συνηθισω το μεγεθος.. Ισως στις 5, 9 με μαζεμενα μπεζελς να παλευοταν καλυτερα..

Παρολα αυτα ειναι κοσμημα! Οπως ολα τα Sony της Ζ σειρας. Κριμα για την εταιρια που τα παει τοσο ασχημα.

 

Προσωπικά μου κρατάει 1μιση μέρα το sbh52 με κλήσεις(αρκετες) και ράδιο. Χωρίς ράδιο γύρω στις 2 μέρες. Βέβαια είναι φρέσκο ακόμα(1+ μήνας).

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΛΑΤΡΕΨΕΙ ... ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ 64 GB ΚΑΡΤΑ sd ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΔΙΑ .. ΟΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΔΕΝ ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ..

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΛΑΤΡΕΨΕΙ ... ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ 64 GB ΚΑΡΤΑ sd ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΔΙΑ .. ΟΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΔΕΝ ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ..

 

Για το Z ultra εννοείς σωστά ?

Όντως κάποιο τρόπο έχουμε να μεταφέρουμε στην κάρτα χωρίς root?

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ Z ULTRA μιλαω .. ΚΑι δν θελω να το κανω ρουτ γτχανω την εγγυηση

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όλα τα games κ τις.εφαρμογές τις έχω στην sd με την βοήθεια του Folder mount αλλά είμαι root.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

φιλε μ σχετικα με το ροοτ .. Θελω να κανω . αλλα 1 δν ξερω τον τροπο κ 2 φοβαμαι μην δημιουργησω προβλημα στην συσκευη . εσυ τι λες :)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μ σχετικα με το ροοτ .. Θελω να κανω . αλλα 1 δν ξερω τον τροπο κ 2 φοβαμαι μην δημιουργησω προβλημα στην συσκευη . εσυ τι λες :)

 

προβλημα γιατι να δημιουργησεις?δεν υπαρχει κανενα θεμα αμα διαβασεις καλα αυτα που γραφει εδω

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

διαβασε το Link που εβαλα πιο πανω.στα αγγλικα τα λεει ολα!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΟΣ .. ΚΑΝΑ ΒΙΝΤΕΟ εχει ?

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Μην γραφεις κεφαλαια φιλε μου,ειναι εναντια στους κανονες του φορουμ.αμα εισαι ασχετος οπως λες μην προσπαθησεις καν.βιντεο δεν εχει δυστηχως..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι φιλε μ ? που ειναι το προβλημα ? ! :X

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

για τα κεφαλαια λες?λεω μην προσπαθησεις καν γιατι αμα εισαι ασχετος οπως λες το κινητο μπορει να καταληξει brick(τουβλο) κ μετα παπαλα!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά σιγά σιγά μας προετοιμάζει η Sony για την lollipop. Ήδη το Walkman αναβαθμίστηκε στο δικό μου και έχει πλέον material look...

 

Δελεάζομαι να το κάνω root και να περάσω custom rom απ'την πρώτη μέρα που το πήρα αλλά λέω να κρατηθώ μέχρι να έρθει το lollipop. Μου ρθε και μένα το update για το walkman. All hail material design :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω την custom 4.4.4 που εχω δεν την αλλαζω με τπτ.στο lollipop δεν δουλεύει το xposed και αυτος ειναι ο μονος λογος!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου περιγραψει την διαδικασια ρε παιδια ?:)

 

Είσαι τυχερός την είχα γράψει όταν μου είχε στείλει πμ. ένα παιδί.Λοιπόν:

 

1) Κατέβασε το zip από τους xda (από το pc)

2) Πήγαινε ρυθμίσεις, πληροφορίες τηλ. και εκεί που λέει αριθμός έκδοσης πάτα 7 φορές μέχρι να σου πει ότι έγινες προγραμματιστής, μετά μπες στο μενού του προγραμματιστή και ενεργοποίησε "εντοπισμό σφαλμάτων".

3) Σύνδεσε το τηλ. στον υπολογιστή (αν έχεις windows 7 θα σου κατεβάσει μόνο του τους drivers) και δες αν κατέβασε τους drivers-οδηγούς ειδάλλως χειροκίνητα (δηλαδή μπαίνεις στο site της sony βρίσκεις το μοντέλο και κατεβάζεις ότι έχει από drivers).

4) Εφόσον έχουν κατεβεί οι drivers πάνε στο εικονίδιο υπολογιστής (όχι την συντόμευση του αλλά το γνήσιο εικονίδιο του [κουμπί start, υπολογιστής, επάνω του δεξί κλικ>> επέλεξε εμφάνιση στην επ. εργασίας] ) κάνε δεξί κλίκ>>ιδιότητες>>διαχείριση συσκευών, εκεί θα δεις όλες τις συσκευές σου και φυσικά και την συσκευή android, κάνε κλίκ πάνω της και δες αν λέει "συσκευή android ενημερωμένη, adb drivers εγκατεστημένη" (adb interface>> android sooner single adb interface)

Αν ναι προχωράς στο επόμενο βήμα, αν όχι μπαίνεις στο site και τους κατεβάζεις ή ψάχνεις τους adb για κατέβασμα.

5) Εφόσον όλα τα παραπάνω είναι έτοιμα είσαι έτοιμος να τρέξεις το zip που κατέβασες.

Η συσκευή εννοείται ότι είναι συνδεδεμένη στο pc τρέχεις το zip, ανοίγεις το αρχείο install-δέσμη των windows μετά ανοίγει ένας τερματικός (μαύρο παράθυρο) που σου λέει τι να κάνεις και ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ. Καλό βράδυ.

Αν χρειαστείς κάτι στείλε μου πμ, αν και είμαι αναλυτικότατος αλλά αν κολλήσεις κάπου πες μου και κάτι τελευταίο, ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕ ΦΕΡΩ ΕΥΘΥΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΤΟ ROOT ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙΣ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΟΥ.

Με την διαδικασία Root δύσκολα να κάνεις χαζομάρα αλλά το θέμα είναι μετά όταν θα έχεις πλήρη πρόσβαση στο σύστημα ούτε για αστείο μη πειράξεις π.χ επεξεργαστή, αλλαγή rom (εδώ υπάρχει μεγάλη πιθανότητα για brickάρισμα που λέει και ο Γιάννης αν δε ψάξεις ή δε διαβάσεις μέχρι να το καταλάβεις καλά και φυσικά σταματήσει η διαδικασία στη μέση), ram manager κ.τ.λ

Link to comment
Share on other sites

εγω την custom 4.4.4 που εχω δεν την αλλαζω με τπτ.στο lollipop δεν δουλεύει το xposed και αυτος ειναι ο μονος λογος!

 

Καλησπέρα Γιαννάρα, για xposed συμφωνώ αλλά για άλλη rom δεν νομίζω να δει κανείς κάποια αλλαγή ή βελτίωση. Για το χαβαλέ συμφωνώ αλλά και πάλι γούστα είναι αυτά.

Θυμάσε που σε είχα ρωτήσει για το κωδικό που πρέπει να σου δώσει ή Sony για ξεκλείδωμα του Bootloader; Τελικά ισχύει (και στο link που μου είχες δώσει το λένε τα παιδιά στο xda) και φυσικά φακελώνεσαι στη database της Sony και αντίο εγγύηση:what:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Γιαννάρα, για xposed συμφωνώ αλλά για άλλη rom δεν νομίζω να δει κανείς κάποια αλλαγή ή βελτίωση. Για το χαβαλέ συμφωνώ αλλά και πάλι γούστα είναι αυτά.

Θυμάσε που σε είχα ρωτήσει για το κωδικό που πρέπει να σου δώσει ή Sony για ξεκλείδωμα του Bootloader; Τελικά ισχύει (και στο link που μου είχες δώσει το λένε τα παιδιά στο xda) και φυσικά φακελώνεσαι στη database της Sony και αντίο εγγύηση:what:

 

καλως τον αλεξανδρο!!!τι κανεις φιλε μου??ναι η εγγυηση χανεται οπως λες αλλα αμα κρατησεις το ΤΑ partition μπορεις να επαναφερεις την συσκευη σε εργοστασιακη κατασταση χωρις να καταλαβει κανεις τπτ!!! :) για μενα ομως το root κ η ολη διαδικασια ειναι η μιση μαγεια του android οπως εχω πει.χανεις σημαντικα πραματα απο τι μπορεις να κανεις με την συσκευη!!!

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...