Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα... όλη μέρα το έχω βάλε βγάλε στην θαλασσα.. το σκουπισα με ένα μωρομαντηλο μόνο. ..στο σπίτι θα του βάλω ava :)

 

Προβλέπω να το κλαις μετά από λίγο ρε αγορίνα. Το αλάτι δεν κάνει καλό.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έπλυνα :) σαφώς και δεν κάνει καλό αλλά αφού είναι αδιάβροχο πάνω σε τι θα μου το χαλάσει?

 

Καλησπέρα φίλε, το παλικάρι από πάνω σου λέει αν πάρει θαλασσινό νερό δεν στο καλύπτει η εγγύηση και εξάλλου καλό είναι όταν βγαίνεις από την θάλασσα να το ξεπλένεις με γλυκό νερό γιατί το ηχείο και το μικρόφωνο παραμένουν εκτεθειμένα. Πάντα φιλικά, καλό βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε, το παλικάρι από πάνω σου λέει αν πάρει θαλασσινό νερό δεν στο καλύπτει η εγγύηση και εξάλλου καλό είναι όταν βγαίνεις από την θάλασσα να το ξεπλένεις με γλυκό νερό γιατί το ηχείο και το μικρόφωνο παραμένουν εκτεθειμένα. Πάντα φιλικά, καλό βράδυ!

το Ultra στη θαλασσα? Πως μπορεσες? :(

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να ανοίξω το πίσω κάλυμμα της μπαταρίας για να καθαρίσω τον φακό της κάμερας και να αλλάξω την δονηση. Όταν θα το μονταρω θέλει να βάλω κάποια ειδική κόλλα; αν ναι που θα την βρω;
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα όντως για το ηχείο και το μικρόφωνο ίσως να υπάρχει θέμα. .. σημερα πάμε για Day 2 στην θάλασσα. .. αν πάθει τίποτα θα πάρουμε άλλο. . Πάντως είχε γέλιο το πως κοιτούσαν κάποιοι ...που πάει ο τρελός με το θηρίο μέσα ( οχι τιποτα στα βαθια..εκει στην ακτη για καμια βουτια ) χεχεχεχε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να ανοίξω το πίσω κάλυμμα της μπαταρίας για να καθαρίσω τον φακό της κάμερας και να αλλάξω την δονηση. Όταν θα το μονταρω θέλει να βάλω κάποια ειδική κόλλα; αν ναι που θα την βρω;

 

Δες ένα γενικό από όλο αυτό και βγάλε συμπέρασμα

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν δείχνει κάτι το βίντεο. Δεν γνωρίζει κανείς κάτι;

 

Καλησπέρες,

 

Δείχνει πως ανοίγει το καπάκι, για κόλλα ρωτάς (φαντάζομαι) σε κατάστημα ηλεκτρονικών ;)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Έχω ένα LG G3 16Th χρυσό και Θέλω να πάω σε κάτι μεγαλύτερο. Κοιτούσα tablet 7" αλλά σε τεχνικά χαρακτηριστικά είναι λίγο πίσω. Τώρα πρόσεξα το sony. Απλές απορίες έχω η μπαταρία βγάζει μέρα και αν έχει βγάλει σοβαρά προβλήματα. Αν ενδιαφέρεται κανείς για ανταλλαγη Θεσσαλονίκη να με στείλει μήνυμα.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα LG G3 16Th χρυσό και Θέλω να πάω σε κάτι μεγαλύτερο. Κοιτούσα tablet 7" αλλά σε τεχνικά χαρακτηριστικά είναι λίγο πίσω. Τώρα πρόσεξα το sony. Απλές απορίες έχω η μπαταρία βγάζει μέρα και αν έχει βγάλει σοβαρά προβλήματα. Αν ενδιαφέρεται κανείς για ανταλλαγη Θεσσαλονίκη να με στείλει μήνυμα.

 

Καλησπέρα φίλε μου, στον ένα χρόνο που εχω το θηρίο μόνο θετικά εχω να πω, η μπαταρία με αωστη διαχείριση βγάζει την ημέρα, τα προβλήματα της lollipop με την τελευταία αναθμιση έχουν ξεπεραστεί και το ultra παραμένει μία εξαιρετικη πρόταση στα χρήματα που κοστίζει, απαραίτητα η έξτρα προστασία οθόνης, η θηκη για όσους την προτιμούν και η χρήση Bluetooth, ελπίζω να σε βοηθησα :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγώ ότι το θηρίο βγάζει καταπληκτικες υποβρυχιες φωτογραφίες. Μιλάμε για φοβερές λήψεις σήμερα στην θάλασσα ( μέσα....)
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγώ ότι το θηρίο βγάζει καταπληκτικες υποβρυχιες φωτογραφίες. Μιλάμε για φοβερές λήψεις σήμερα στην θάλασσα ( μέσα....)

 

Χαχαχαχά, αλλά όπως είπαμε φίλε και όλοι όσοι θέλουν να το κάνουν, το ξεπλένουμε μετά με γλυκό νερό γιατί το αλάτι έτσι και μπει στην usb...... μετά κλαίμε :cry:

Άντε και καλές λήψεις:p:p

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγώ ότι το θηρίο βγάζει καταπληκτικες υποβρυχιες φωτογραφίες. Μιλάμε για φοβερές λήψεις σήμερα στην θάλασσα ( μέσα....)

 

ανεβασε καμια φωτο να δουμε πως βγαζει μεσα στην θαλασσα!!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

παιδες,ποια ακουστικα εχει μεσα?αν καταλαβα καλα,μερικα δινουν bluetooth?

 

εγώ αυτά που πήρα με την συσκευή είναι ενσύρματα :)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα LG G3 16Th χρυσό και Θέλω να πάω σε κάτι μεγαλύτερο. Κοιτούσα tablet 7" αλλά σε τεχνικά χαρακτηριστικά είναι λίγο πίσω. Τώρα πρόσεξα το sony. Απλές απορίες έχω η μπαταρία βγάζει μέρα και αν έχει βγάλει σοβαρά προβλήματα. Αν ενδιαφέρεται κανείς για ανταλλαγη Θεσσαλονίκη να με στείλει μήνυμα.

 

 

Μην το κανεις.....έκανα το ακριβώς αντίθετο.....το G3 ειναι ένα απο τα καλύτερα tuned τηλέφωνα στον κόσμο. Το Z ultra...buggy

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα LG G3 16Th χρυσό και Θέλω να πάω σε κάτι μεγαλύτερο. Κοιτούσα tablet 7" αλλά σε τεχνικά χαρακτηριστικά είναι λίγο πίσω. Τώρα πρόσεξα το sony. Απλές απορίες έχω η μπαταρία βγάζει μέρα και αν έχει βγάλει σοβαρά προβλήματα. Αν ενδιαφέρεται κανείς για ανταλλαγη Θεσσαλονίκη να με στείλει μήνυμα.

 

δεν ειναι και τοσο κακο σε μπαταρια το ultra

επισης επειδη εχω και το lg g pro 2 (3 giga ram, 5,9 inches 32 γιγα) και αυτο ειναι μια καλη επιλογη με πολυ καλη μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Μην το κανεις.....έκανα το ακριβώς αντίθετο.....το G3 ειναι ένα απο τα καλύτερα tuned τηλέφωνα στον κόσμο. Το Z ultra...buggy

 

Ρε μεγάλε μη τα πετάς έτσι και μας φύγει κανά πληκτρολόγιο. Αν είναι buggy όπως λες ( :X:X:X:X:X:X:X:X:cry:) εμείς εδώ τι κάνουμε 183 σελίδες, κουκιά σπέρνουμε;:wacko:

Από εκεί και πέρα άλλη κατηγορία το ένα και άλλη το άλλο, αλλά φιλικά πάντα πρέπει να επανεξετάσεις την γνώμη σου ( και για τα δύο ).

Το θηρίο δίνει ρέστα φίλε μου και δε το λέω επειδή είμαι κάτοχος αλλά επειδή είναι ένα πολυεργαλείο, ταχύτατο και οθονάρα και αν είσαι επαγγελματίας όπως εγώ είναι ένας ακόμη λόγος για να το πάρεις.

Δεν θέλω να γίνω επιθετικός αλλά και οι ανακρίβειες για το Ultra μου κάθονται πολύ βαριά, γιατί το έχω καιρό και έχει τραβήξει πολλά το κινητό για να το πει κάποιος ότι είναι "ελαττωματικό" ή προβληματικό αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν είναι το κατάλληλο νήμα για να συγκρίνετε συσκευές.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω και εγώ μία ευλογη απορία πως γίνεται να φοράω την 5.0.2 στο θηρίο όταν στο νήμα του G3 στην σελίδα 744 γράφουν για το Z Ultra ότι γελάει ο κόσμος με την εν λόγω συσκευή και την έχει παρατήσει η Sony στην 4.3 και ούτε kitkat δεν πήρε. :ninja::ninja:

 

Αλέξανδρε τους χαιρετισμούς μου :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μην το κανεις.....έκανα το ακριβώς αντίθετο.....το G3 ειναι ένα απο τα καλύτερα tuned τηλέφωνα στον κόσμο. Το Z ultra...buggy

 

Πήρα και ένα power bank TP-Link και είμαι άρχοντας.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...