Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό γίνεται ota ή μέσω pc companion?

 

Υ.Γ. Επιτέλους μετά από διάβασμα 2 ημερών ολοκλήρου του νήματος σας πρόλαβα.

Χθες απέκτησα ένα λευκό z ultra και διάβασα ΤΑ ΠΑΝΤΑ εδώ μέσα!

 

Καλωσόρισες και καλορίζικο. Και με τους δύο τρόπους.

 

Καλησπέρα,

 

συνεχίζοντας την κουβέντα για προστασία οθόνης βρήκα τυχαία πως υπάρχει και το PaintBull 9H.

 

Το 9H είναι ένα μοναδικό προϊόν που εφαρμόζεται πάνω στην οθόνη οποιουδήποτε smartphone ή tablet και δημιουργεί μία διάφανη προστασία στην οθόνη η όποια είναι μόνιμη. Διαθέτει μία προηγμένη σύνθεση με νανοτεχνολογία που κάνει το digitizer/touch της οθόνης 10 φορές πιο ανθεκτικό στα πεσίματα, στις γρατζουνιές, στα χτυπήματα και στις υψηλές θερμοκρασίες. Η ποιότητα της οθόνης δεν αλλοιώνεται καθόλου και η οθόνη του τηλεφώνου εκτός από την υψηλή ανθεκτικότητα που αποκτάει, γίνεται και υδροφοβική. Δεν μπορεί να απορροφήσει κανένα είδος υγρασίας κι αν πέσει νερό πάνω της απλά γυρνάς το τηλέφωνο και φεύγει.

 

Η εφαρμογή είναι μόνιμη, συνοδεύεται από γραπτή εγγύηση 2 ετών. Χρόνος που χρειάζεται για την εφαρμογή 2 ώρες.

 

Το βρήκα στο σκρουτζ στα 20€ οπότε υπολογίζω να κυμαίνεται κάπου εκεί η τιμή αγοράς/εφαρμογής.

 

Καλημέρα, καλά έκανες και το ανέφερες και η αλήθεια είναι πως μου κίνησε την περιέργεια και έψαξα στο internet γι'αυτό.

Γενικά άκουσα καλά λόγια ΑΛΛΑ:

1)Λένε ότι μετά την χρήση του υγρού η οθόνη του κινητού γίνεται 10 φορές πιο ευαίσθητη (ως γνωστόν η δικιά μας η οθόνη ήδη είναι υπερευαίσθητη)

2) Το υγρό αυτό απορροφάται από την οθόνη γι' αυτό και αποκτάει τέτοια αντοχή (γίνεται και χρήση σε αμάξια για αντοχή σε χρώμα και προστασία όποιος ξέρει αλλά είναι πολύ δαπανηρή η όλη διαδικασία).

Αν πούμε να βγάλουμε την ζελατίνα για να γίνει η διαδικασία αυτή φεύγει το λογότυπο που εμένα προσωπικά με χαλάει αλλά όπως είπα και παραπάνω αν γίνει υπερβολικά ευαίσθητη αντί για καλό μήπως έχουμε αντίθετα αποτελέσματα;

Πάντως καλά έκανες και το ανέφερες φίλε faji για να το εφαρμόσουμε σε άλλες οθόνες αλλά προσωπική μου άποψη (?) δε κάνει για τα εγαλεία μας.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!

Εχει δοκιμασει κανεις lollipop rom, πχ CM , RR, Candy?

Tην Resurection Remix που δοκιμασα παντως δεν τρελαθηκα.ο launcher δεν εχει αυτο το "sharpness" που εχει ο stock και τα recents ειναι μεγαλα tabs με θολο περιεχομενο οταν ειναι στο background.

Ειμαι με την HD 1.3 τωρα και περιμενω ποτε θα δεησει να βγαλει ο dev την 1.4

Ειναι πολυ καλη smooth, αλλα δεν εχω βρει τροπο να μπαινουν τα themes.ουσιαστικα μονο το wallpaper αλλαζει,

Αν ξερει καποιος ας βοηθησει,

 

Υ.Γ. ειμαι unlocked με Doomkernel.

Y.Γ2. Εχω ψαξει αλλα δεν εχω βρει tap tap to wake app. οχι σε sensor Ομως σε οθονη.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες το αγόρασα και εγώ αντί για κινέζικο 3G tablet που αρχικά σκεφτόμουν να αγοράσω. :)

 

39Κ στο Antutu νομίζω είναι πολύ καλά! :)

 

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα για Active Cover (τύπου Samsung S-Cover);

Μία εφαρμογή που κατέβασα για τον λόγο αυτό (η Autoscreen on-off) καταναλώνει υπερβολικά ενέργεια και την απεγκατέστησα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!

Εχει δοκιμασει κανεις lollipop rom, πχ CM , RR, Candy?

Tην Resurection Remix που δοκιμασα παντως δεν τρελαθηκα.ο launcher δεν εχει αυτο το "sharpness" που εχει ο stock και τα recents ειναι μεγαλα tabs με θολο περιεχομενο οταν ειναι στο background.

Ειμαι με την HD 1.3 τωρα και περιμενω ποτε θα δεησει να βγαλει ο dev την 1.4

Ειναι πολυ καλη smooth, αλλα δεν εχω βρει τροπο να μπαινουν τα themes.ουσιαστικα μονο το wallpaper αλλαζει,

Αν ξερει καποιος ας βοηθησει,

 

Υ.Γ. ειμαι unlocked με Doomkernel.

Y.Γ2. Εχω ψαξει αλλα δεν εχω βρει tap tap to wake app. οχι σε sensor Ομως σε οθονη.

 

Η αλλαγή θέματος έχει bug στην έκδοση 1.3.στην 1.4 έχει διορθωθεί! Όσο για το tap tap to wake up υπήρχε στο doomkernel αλλά είναι Off τώρα γιατί καταναλωνε μπαταρία.είχε κάποιο bug από ότι κατάλαβα!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες το αγόρασα και εγώ αντί για κινέζικο 3G tablet που αρχικά σκεφτόμουν να αγοράσω. :)

 

39Κ στο Antutu νομίζω είναι πολύ καλά! :)

 

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα για Active Cover (τύπου Samsung S-Cover);

Μία εφαρμογή που κατέβασα για τον λόγο αυτό (η Autoscreen on-off) καταναλώνει υπερβολικά ενέργεια και την απεγκατέστησα.

 

Καλημέρες,

 

καλοδούλευτο και μεγιά φιλαράκο,

 

εγώ χρησιμοποιώ το Gravity screen αντι του tap tap to wake app για την οθόνη.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τρώει μπαταρία το gravity screen?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τρώει μπαταρία το gravity screen?

 

Άλλες φορές το έβλεπα στο 2% τώρα δεν υπάρχει όπως βλέπεις.

 

Στη δεύτερη εικόνα τι λέει ο προγραμματιστής για την κατανάλωση.

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα!! 9 ημέρες έχεις αναμονή?δεν το χρησιμοποιείς το κινητό?? :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα!! 9 ημέρες έχεις αναμονή?δεν το χρησιμοποιείς το κινητό?? :)

 

σε μπέρδεψε :)

 

καθημερινά φίλε μου το χρησιμοποιώ. Απλά το φορτίζω λίγο κάθε μέρα (πάνω απο 50% και μέχρι 80%) σαν τη βενζίνη στο αυτοκίνητο :lol:

 

Σήμερα είπα να το αδειάσω και να το γεμίσω 100%

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα όταν έβγαλα το κινητό απο την φόρτιση κ πήγα να κλείσω το καπακι από το usb έπεσε το λαστιχακι... Φενεται είχε χαλαρώσει.. Τι κάνουμε τώρα?είδα στο ebay έχει πολλά για ανταλλακτικά αλλά κοστίζουν γύρω στα 15 ευρω...μάλλον δεν το γλυτωνω... Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα όταν έβγαλα το κινητό απο την φόρτιση κ πήγα να κλείσω το καπακι από το usb έπεσε το λαστιχακι... Φενεται είχε χαλαρώσει.. Τι κάνουμε τώρα?είδα στο ebay έχει πολλά για ανταλλακτικά αλλά κοστίζουν γύρω στα 15 ευρω...μάλλον δεν το γλυτωνω...

 

Καλημέρες,

 

βρήκα πως υπάρχει η ADELTECH A.E. 2310422321. Κάνε ένα τηλεφώνημα αν είναι επίσημο (και σε καλύπτουν). Βρε φίλε αν σου δίνουν πάρε και έξτρα κομμάτια για εφεδρεία.

 

Κάποιος άλλος φίλος ρωτούσε πριν από καιρό πάλι για service στη Θεσ/νικη.

 

Edit:

o apegnas3 ήταν

 

Στους δύο μήνες χάλασε το καπάκι; την βάψαμε :(

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου!!αστα να πανε..επεσε στο πατωμα το λαστιχακι..ετσι απλα..θα παρω τηλ κ βλεπουμε!!ευχαριστω!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα όταν έβγαλα το κινητό απο την φόρτιση κ πήγα να κλείσω το καπακι από το usb έπεσε το λαστιχακι... Φενεται είχε χαλαρώσει.. Τι κάνουμε τώρα?είδα στο ebay έχει πολλά για ανταλλακτικά αλλά κοστίζουν γύρω στα 15 ευρω...μάλλον δεν το γλυτωνω...
Ενα παλικαρι σε καποιο αλλο sony (δεν θυμαμαι ποιο μοντελο ηταν) εβαλε καπακι απο το ebay και εχασε τη στεγανοποιηση. Οταν το καταλαβε ηταν αργα... περασαν μεσα νερα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ενα παλικαρι σε καποιο αλλο sony (δεν θυμαμαι ποιο μοντελο ηταν) εβαλε καπακι απο το ebay και εχασε τη στεγανοποιηση. Οταν το καταλαβε ηταν αργα... περασαν μεσα νερα.

 

Κοιτα εγω στο νερο δεν προκειται να το βαλω αμα χρειαστει να παρω καπακι απο ebay..οποτε δεν με πειραζει.απαραδεκτη η sony που χαλασε τοσο γρηγορα χωρις ουσιαστικα να το κανω τπτ...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα όντως αλλά δές τι μπορείς να κάνεις με το service. Ζήτησε και ανταλλακτικό οπως σου έγραψα και πρίν.

 

Φαίνεται πως το κομμάτι απο το καπάκι που βρίσκεται κρυμμένο στο τηλέφωνο απο την χρήση "φαγώνεται" και δεν "σκαλώνει".

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το δικο μου ξεκολλησε και ξενοιασα :-P . Φορτιζω πια χωρις βαλε βγαλε. Ετσι επρεπε να ειναι απ την αρχη. Η θυρα usb θα πρεπει να ειναι αδιαβροχοποιημενη , οπως ορθα έπραξε η Samsung στο s5 mini αλλα οχι στο s5. Μια θυρα που χρησιμοποιειται τοσο πολυ εχει νοημα να καλυπτεται μονο σε πολυ heavy duty αδιαβροχα-κουμουτσες.
Link to comment
Share on other sites

προς το παρων εβαλα λιγη κολλα με μια οδοντογλυφιδα στο καπακι κ ξαναπερασα το λαστιχακι κ ειναι μια χαρα!δεν προκειται να ξαναβγει!!Θα παρω κ καποια στιγμη τηλ στην αντιπροσωπεια να δω τι θα μου πουν.τους εστειλα ομως κ mail με το προβλημα που εχω!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας για για το μαγνητικό charging dock παρατήρησα στο insomnia έχει 2 αγγελίες. Αν ενδιαφέρεται κανείς ας το κοιτάξει.

 

sony z ultra micro sd64gb kai megnetik charger - €45

Magnetic charger dock Z ultra Z1-Z2 - €20

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε πατεντιάρη. Σε αναμονή λοιπόν της απάντησης ;)

 

μεχρι στιγμης ολα καλα κ το καπακι κλεινει πολυ καλυτερα απο πριν.σφηνωνει καλυτερα!!στο link που με εστειλαν ειπαν οτι ακομα δεν εχουν εξουσιοδοτηση για τα κινητα κ να απευθυνθω στην sony modile στο 210 8991919...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης ολα καλα κ το καπακι κλεινει πολυ καλυτερα απο πριν.σφηνωνει καλυτερα!!στο link που με εστειλαν ειπαν οτι ακομα δεν εχουν εξουσιοδοτηση για τα κινητα κ να απευθυνθω στην sony modile στο 210 8991919...

 

Αν πάθει το δικό μου ζημιά θα το κάνω πακέτο και θα στο στείλω για επισκευή :lol:

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα!!οποτε θες!! :p

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα!!οποτε θες!! :p

 

Η πληρωμή γίνεται σε κρασί; :lol:

 

Συγνώμη :offtopic: αλλά και λίγα αστεία χωράνε πάντα :)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι μωρέ!λίγα αστειακια για καλή διάθεση!κρασί μπύρα ότι θες!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...