Jump to content

Πρόβλημα hardware με HTC Desire


Earendil91
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες,

Αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με το HTC μου, μετά από πτώση το ακουστικό έχει νεκρωθεί με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ακούσω τίποτα όταν με καλεί κάποιος, παρα μόνο όταν τον βάλω σε ανοιχτή ακρόαση. Επίσης, δεν ανταποκρίνεται ο αισθητήρας για τα εξωτερικά ακουστικά (hands-free) δηλαδή δεν καταλαβαίνει αν του βάζω ακουστικα και οπως είναι αναμενόμενο δεν βγαίνει ήχος ουτε απο αυτα. Τέλος, η κάμερα όταν την ανοίγω εμφανίζει μόνο μια μαύρη οθόνη και τίποτα άλλο, ούτε μενού ούτε επιλογες... τίποτα.

Υποψιάζομαι ότι κάποιο pin έχει ξεκολλήσει... Σε κάθε περίπτωση, όλο το πάνω μέρος του κινητού τα έχει παίξει.

Καμία παρόμοια περίπτωση που έχετε περάσει...? Αξίζει το service ή θα μου ζητήσουν πιο πολλά κι από την τωρινή αξία του κινητού?

Eυχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ευκολη η επισκευη του. Εχει ξεκουμπωσει το βυσμα της επανω πλακετας του απο την πτωση.

 

Εαν πιανουν τα χερια σου και το ανοιξεις θα το δεις το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά εκτός εγγύησης είναι οπότε δεν έχεις να χάσεις τίποτα με το να το ανοίξεις. Ακόμα και αν σου φανεί δύσκολο να το διορθώσεις μόνος σου, μειώνεις τις πιθανότητες να σου πουλήσουν παπάτζες στο service.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλά παιδια, θα το δοκιμάσω μόνος μου γιατί η αλήθεια είναι οτι μπορεί να ακούσω τρελές παπάτζες αν το δώσω για σέρβις... Ευχαριστώ πολυ! :)
Link to comment
Share on other sites

Αφού δώθηκε λύση, το παρών θέμα κλειδώνεται :)

Για οτιδήποτε, μπορείς ν'απευθυνθείς στο θέμα της συσκευής (εδώ)!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...