Jump to content

MLS NAVIGATOR or DESTINATOR3


petrakish
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιά ακόμη παρατήρηση για το χάρτη της Θεσσαλονίκης..

 

 

Ο χάρτης, προς το Φοίνικα, σταματάει ακριβώς στη γέφυρα, στα φανάρια.Από εκεί και κάτω, Village, IKEA κλπ, μέχρι και αεροδρόμιο σχεδόν, ΔΕΝ υπάρχει δρόμος! Ο δρόμος ξανασυνεχίζει πιο κάτω προς Επανωμή κλπ..

 

Νομίζω είναι σημαντική παράλειψη, για κάποιον που θέλει πχ να πάει στο αεροδρόμιο, πόσο μάλλον αν δεν υπάρχει καθόλου το τελευταίο στο χάρτη.

 

Απο την άλλη, σε πρόσφατη περιήγησή μου σε χωματόδρομους κοντά στο χωριό Βραχιά, στη Χαλκιδόνα κλπ, έμεινα άναυδος και εντυπωσιασμένος, που είχε τους χωματόδρομους ανάμεσα από τα χωράφια! Πολύ ευχάριστη έκπληξη ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και η νέα έκδοση δεν θα αργήσει, εξετάζουμε άμεσα το πρόβλημα αυτό. Είναι περίεργο γιατί στις δικές μας εγκαταστάσεις λειτουργεί άψογα. Η μόνη διαφορά που μπορώ να σκεφθώ προς στιγμή είναι ότι το λογισμικό που χρησιμοποιείτε αγοράστηκε από το γνωστό site. Το εξετάζουμε και θα σας έχω απάντηση άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kplr ( 3 Νοέ. 2004 , 18:58)

 

προς maxim01

Μια παρατήρηση σχετικά με το Destinator..

Μπορείτε να γράψετε το κείμενο της μετάφρασης του προγράμματος σε Unicode ώστε να λειτουργεί και με English (οποιοδήποτε μη greek δηλαδή ) Regional Settings?

 

 

Στην έκδοση που θα κυκλοφορήσει αυτό είναι αδύνατο. Επιφυλάσσομαι να απαντήσω για τις επόμενες εκδόσεις

Link to comment
Share on other sites

Επίσεις maxim01 μήπως μπορεί να γίνει κάτι για καλύτερη υποστήριξη ΒΤ για εμάς που έχουμε πάρει το Falcom Navi1;
Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

Αρχικό Μήνυμα από kplr

προς maxim01

Μια παρατήρηση σχετικά με το Destinator..

Μπορείτε να γράψετε το κείμενο της μετάφρασης του προγράμματος σε Unicode ώστε να λειτουργεί και με English (οποιοδήποτε μη greek δηλαδή ) Regional Settings?

 

pu ine i xrisimotita aftu? :eek:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα τις πρώτες μου δοκιμές του Destinator με ipaq 2210 και Falcom.

 

Σε γενικές γραμμές έμεινα πολύ ικανοποιημένος.

 

Δε μπορούμε να έχουμε απαίτηση από ένα routing να κάνει θαύματα ούτε να περιμένουμε από αυτό να σκέπτεται ως άνθρωπινος νους.

Είναι φυσικό να γίνονται "λάθη" καθώς η πλοήγηση στους δρόμους μιας πόλης δε μπορεί να μπεί σε "υπολογιστικά καλούπια". Το Destinator ξέρει να προτείνει την πιο σύντομη διαδρομή, όμως δε θα κάνει πάντα την καλύτερη επιλογή για τα ανθρώπινα δεδομένα. Αν όμως σε συνδυασμό με το Destinator χρησιμοποιήσουμε και το μυαλό μας, τότε κανείς δε μπορεί να αμφισβητήσει τη χρησιμότητά του!

 

Ακόμη θέλω να κάνω και κάποια πρακτικά σχόλια...

Κάνοντας χθες μια βόλτα στη Θεσσαλονίκη, διαπίστωσα μερικές παραλείψεις καθώς και μερικά "παράλογα" (για μένα) routings...

Επίσης, αν και αρχικά εντυπωσιάστηκα με την ύπαρξη στο χάρτη του λεγόμενου "Νόμου 751" (σχετικά εξεζητημένη περιοχή κοντά στο Πανόραμα), στη συνέχεια διαπίστωσα μικροπροβλήματα στην αρίθμηση και το routing που έκανε απείχε πολύ από τις "αντικειμενικά σωστές διαδρομές" (αν υφίσταται κάτι τέτοιο.. :wacko: ).

 

Τέλος, παρά τα (καλοπροαίρετα πάντα) σχόλιά μου, θέλω να επισημάνω πως πρόκειται για μια εξαιρετικά καλή δουλειά ειδικά αν αναλογιστούμε το εμβρυακό στάδιο που βρίσκεται αυτή τη στιγμή η Ελλάδα σε τέτοιου είδους θέματα.

 

 

ΥΣ. Το Destinator δε μου εμφανίζει ελληνικό πληκτρολόγιο! Υπάρχει δυνατότητα αλλαγής, αλλά αντί για ελληνικά βγάζει κάτι κινέζικα! HEEELP!!! :lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass ( 4 Νοέ. 2004 , 11:34)

 

 

 

pu ine i xrisimotita aftu? :eek:

 

 

Στο να έχεις επιλεγμένα Αγγλικά στο Regional Settings και να μην εμφανίζεται κινέζικα το Destinator όπως σε εμένα..

Λόγω έλλειψης msdaerel.dll ελληνικού αρχείου αναγκάζομαι να έχω αγγλικά στα regional settings για να τρέχουν κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιούν evB.

Link to comment
Share on other sites

ΝΕΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΤΗΣ :o

 

PDA από την BlueMedia με ενσωματωμένο GPS!!!

Bluemedia PDA

Τιμή Χονδρικής 650 ;) € !! +ΦΠΑ

 

Το Pocket PC της BlueMedia έχει ενσωματωμένο GPS, διαθέτει κεραία για GPS και μας προσφέρει εξαιρετικές δυνατότητες στον τομέα της πλοήγησης. Με την χρήση του ψηφιακού χάρτη, ο οποίος περιλαμβάνει αναλυτικά τους δρόμους και πολλά βασικά σημεία (τράπεζες, σταθμούς, στάδια, φαρμακεία κ.α.) της Αθήνας και άλλων μεγάλων ελληνικών πόλεων, μπορούμε να έχουμε λεπτομερέστατες οδηγίες από την συσκευή, για την ακριβή διαδρομή που πρέπει να ακολουθήσουμε για να φτάσουμε στο σημείο που θέλουμε. Χρησιμοποιώντας το GPS του Pocket PC της BlueMedia μπορούμε να επιλέξουμε σημεία αφετηρίας και προορισμού είτε κάνοντας κλικ πάνω στο χάρτη, είτε επιλέγοντας κατευθείαν τη διεύθυνση από τον αναλυτικό κατάλογο διευθύνσεων που περιλαμβάνει το λογισμικό πλοήγησης που εγκαθίσταται στη συσκευή. Δεν είμαστε υποχρεωμένοι πιά να θυμόμαστε τους δρόμους της Αθήνας ή μιας μεγάλης πόλης, αφού το Pocket PC της BlueMedia μας καθοδηγεί, με την βοήθεια του GPS (με το οποίο μπορούμε να διακρίνουμε ακόμα και την σήμανση των οδών!!), γρήγορα και εύκολα στον προορισμό μας!

 

· Δωρεάν πλοήγηση µέσω δορυφόρων στο δρόµο ή μέσα στο αυτοκίνητο

· Φωνητικές οδηγίες

· PocketPC (PocketWord, PocketExcel, Ηµερολόγιο-Αντζέντα)

· MediaPlayer - MP3 Player, CPU 300MHz INTEL PXA-255

· 3.5" TFT 65536 χρώµατα - ανάλυση 240x320

· Ενσωµατωµένη κεραία GPS

· Software χάρτη DESTINATOR παρέχεται σε κάρτα SD 128MB

 

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!!! ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ???

ΚΑΛΗ Η ΤΙΜΗ?

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ GPS ΕΧΕΙ?

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ KANEIS?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη (γρήγορη) εκτίμηση είναι οτι μοιάζει παρα πολύ με το Mitac Mio 168. Η τιμή της συσκευής μόνο από Expansys είναι πολύ χαμηλή. Βάλε και το Destinator 130 ευρώ και υπολόγισε αν αξίζει.....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG ( 4 Νοέ. 2004 , 12:17)

 

Στα regional settings ειναι επιλεγμενα τα ελληνικα?

 

 

ΝΑΙ! Στα Regional Settings έχω επιλέξει "Greek".

Διαβάζω ελληνικά, αλλα δε μπορώ να γράψω! :eek:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος koronikos ( 4 Νοέ. 2004 , 13:39)

 

ΝΕΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΤΗΣ :o

 

PDA από την BlueMedia με ενσωματωμένο GPS!!!

Bluemedia PDA

Τιμή Χονδρικής 650 ;) € !! +ΦΠΑ

 

Το Pocket PC της BlueMedia έχει ενσωματωμένο GPS, διαθέτει κεραία για GPS και μας προσφέρει εξαιρετικές δυνατότητες στον τομέα της πλοήγησης. Με την χρήση του ψηφιακού χάρτη, ο οποίος περιλαμβάνει αναλυτικά τους δρόμους και πολλά βασικά σημεία (τράπεζες, σταθμούς, στάδια, φαρμακεία κ.α.) της Αθήνας και άλλων μεγάλων ελληνικών πόλεων, μπορούμε να έχουμε λεπτομερέστατες οδηγίες από την συσκευή, για την ακριβή διαδρομή που πρέπει να ακολουθήσουμε για να φτάσουμε στο σημείο που θέλουμε. Χρησιμοποιώντας το GPS του Pocket PC της BlueMedia μπορούμε να επιλέξουμε σημεία αφετηρίας και προορισμού είτε κάνοντας κλικ πάνω στο χάρτη, είτε επιλέγοντας κατευθείαν τη διεύθυνση από τον αναλυτικό κατάλογο διευθύνσεων που περιλαμβάνει το λογισμικό πλοήγησης που εγκαθίσταται στη συσκευή. Δεν είμαστε υποχρεωμένοι πιά να θυμόμαστε τους δρόμους της Αθήνας ή μιας μεγάλης πόλης, αφού το Pocket PC της BlueMedia μας καθοδηγεί, με την βοήθεια του GPS (με το οποίο μπορούμε να διακρίνουμε ακόμα και την σήμανση των οδών!!), γρήγορα και εύκολα στον προορισμό μας!

 

· Δωρεάν πλοήγηση µέσω δορυφόρων στο δρόµο ή μέσα στο αυτοκίνητο

· Φωνητικές οδηγίες

· PocketPC (PocketWord, PocketExcel, Ηµερολόγιο-Αντζέντα)

· MediaPlayer - MP3 Player, CPU 300MHz INTEL PXA-255

· 3.5" TFT 65536 χρώµατα - ανάλυση 240x320

· Ενσωµατωµένη κεραία GPS

· Software χάρτη DESTINATOR παρέχεται σε κάρτα SD 128MB

 

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!!! ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ???

ΚΑΛΗ Η ΤΙΜΗ?

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ GPS ΕΧΕΙ?

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ KANEIS?

 

 

300 euro ! http://www.pdamax.de/index.html?seiten/detailansicht_bm-001.html :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kflynt2004 ( 4 Νοέ. 2004 , 14:19)

 

ΝΑΙ! Στα Regional Settings έχω επιλέξει "Greek".

Διαβάζω ελληνικά, αλλα δε μπορώ να γράψω! :eek:

 

 

Μπορείς γενικώς να γράψεις ελληνικά στο PocketPC σου; Το destinator δεν έχει δικό του driver πληκτρολογίου οπότε θα πρέπει να πρέπει να προμηθευτείς έναν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ssarl ( 4 Νοέ. 2004 , 14:44)

 

Μπορείς γενικώς να γράψεις ελληνικά στο PocketPC σου; Το destinator δεν έχει δικό του driver πληκτρολογίου οπότε θα πρέπει να πρέπει να προμηθευτείς έναν...

 

 

Όχι. Δε μπορώ να γράψω καθόλου ελληνικά! Δεν εμφανίζονται ελληνικά στο πληκτρολόγιο!

Από πού μπορώ να βρω driver ελληνικού πληκτρολογίου? Τί ακριβώς πρέπει να κάνω?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

geovass ευχαριστω πολυ :D αλλα δεν καραλαβα το site

στη λυση του bluemedia εχει το ppc + gps + soft destinator me greek maps

sto site που μου εδωσες δεν βλεπω κατι αντιστοιχο με 300 :!:

θα προσπαθησω να βρω photos apo bluemedia

 

και παλι ομως ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος koronikos ( 4 Νοέ. 2004 , 14:55)

 

geovass ευχαριστω πολυ :D αλλα δεν καραλαβα το site

στη λυση του bluemedia εχει το ppc + gps + soft destinator me greek maps

sto site που μου εδωσες δεν βλεπω κατι αντιστοιχο με 300 :!:

θα προσπαθησω να βρω photos apo bluemedia

 

και παλι ομως ευχαριστω :D

 

 

Ναι, ειναι μονο η συσκευη! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εκτέλεσα το .cab του ελληνικού πληκτρολογίου του κ. Τούση, έγινε installation κανονικά, αλλα συνεχίζω να μην έχω ελληνικό πληκτρολόγιο.... :confused: Βοήθεια κανείς?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

Αρχικό Μήνυμα από kflynt2004

Εκτέλεσα το .cab του ελληνικού πληκτρολογίου του κ. Τούση, έγινε installation κανονικά, αλλα συνεχίζω να μην έχω ελληνικό πληκτρολόγιο.... :confused: Βοήθεια κανείς?

 

den sto emfanizi sta deathesima inputs?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος markar ( 3 Νοέ. 2004 , 22:13)

 

Πράγματι με τους καινούργιους χάρτες καμία διαφορά (δεν αποφεύγεις την Αττική οδό με τίποτα) εγώ εγκατέστησα τους πρώτους χάρτες με τα όπια προβλήματα γιατί το θέμα αποφυγής δρόμων είναι πολύ σημαντικό για μένα και για όλους νομίζω, @maximi01 δυστυχώς το πρόβλημα δεν λύθηκε.

 

 

εχετε δικιο το προβλημα με την αττικη οδο πρεπει να οφειλεται σε καποια ασυμβατότητα των ετοιμων περιορισμων στους δρομους προς αποφυγη με το προγραμμα.

Αν πατε στο αποφυγη δρομων->διοδια->αττικη οδος και κανετε κλικ στα εργαλεια->οψη δεν εμφανιζεται ο χαρτης του κοματιου που θα αποκλυστει απο την δρομολόγηση.

Αν δημιουργησετε μια νεα κατηγορια στους περιορισμους πχ Αττικη Οδος και στα στοιχεια αυτης προσθεσετε Πολη:Μεταμορφωση , Οδος:Αττικη οδος. Αν μαρκαρετε τωρα την αποφυγη αυτου του νεου στοιχειου και την χρηση του περιορισμου Αττικη Οδος , τοτε στο φιλο μας που προσπαθει να παει απο Μεταμορφωση στο Χαλανδρι η διαδρομη που θα του βγαλει το destinator θα αποκλυει την ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος koronikos ( 4 Νοέ. 2004 , 13:58)

 

ευχαριστω πολυ για το link kostas73

το gps bluetooth ομως?

μαλλον ειναι extra sto mitac?

 

 

Εγω δεν ειδα BT GPS στο link που βρήκα για το Bluemedia (αλλωστε και στα χαρακτηριστικα που έδωσες εσυ αναφερεται σαν ενσωματωμένο). το είδα σαν ενσωματωμένο πάνω στο PPC και ειναι το ίδιο (σε οψη και χαρακτηριστικα) με το mio. Αν θες στειλε ενα link για να σου πω αν υπάρχουν διαφορές..... σίγουρα πάντως αν πάς σε λύση με ΒΤ μπορείς με παραπλήσια χρήματα να πάρεις πιο δυνατο PPC....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pxeno ( 4 Νοέ. 2004 , 16:18)

 

εχετε δικιο το προβλημα με την αττικη οδο πρεπει να οφειλεται σε καποια ασυμβατότητα των ετοιμων περιορισμων στους δρομους προς αποφυγη με το προγραμμα.

Αν πατε στο αποφυγη δρομων->διοδια->αττικη οδος και κανετε κλικ στα εργαλεια->οψη δεν εμφανιζεται ο χαρτης του κοματιου που θα αποκλυστει απο την δρομολόγηση.

Αν δημιουργησετε μια νεα κατηγορια στους περιορισμους πχ Αττικη Οδος και στα στοιχεια αυτης προσθεσετε Πολη:Μεταμορφωση , Οδος:Αττικη οδος. Αν μαρκαρετε τωρα την αποφυγη αυτου του νεου στοιχειου και την χρηση του περιορισμου Αττικη Οδος , τοτε στο φιλο μας που προσπαθει να παει απο Μεταμορφωση στο Χαλανδρι η διαδρομη που θα του βγαλει το destinator θα αποκλυει την ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

 

 

Ευχαριστώ για την λύση που έδωσες αλλά δεν είναι το ζητούμενο να καταφέρω να αποκλείσω την Αττική οδό. Το ζητούμενο είναι ότι η NGI έχει κάνει κάποια "ζημιά" στους χάρτες και έτσι παρατηρείται το φαινόμενο αυτό...Για να καταλάβεις έχω βάλει πάλι τους παλιούς χάρτες πάνω για να μην κάθομαι να κάνω όλα αυτά που πρότεινες...

 

Πάντως το πρόβλημα είναι διαπιστωμένο από ένα κάρο χρήστες που έχουν αγοράσει το destinator3 και δεν επιδέχεται καμιά αμφισβήτηση...

Ελπίζω τουλάχιστον να το λύσουν σύντομα...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkp ( 4 Νοέ. 2004 , 16:51)

 

Ευχαριστώ για την λύση που έδωσες αλλά δεν είναι το ζητούμενο να καταφέρω να αποκλείσω την Αττική οδό. Το ζητούμενο είναι ότι η NGI έχει κάνει κάποια "ζημιά" στους χάρτες και έτσι παρατηρείται το φαινόμενο αυτό...Για να καταλάβεις έχω βάλει πάλι τους παλιούς χάρτες πάνω για να μην κάθομαι να κάνω όλα αυτά που πρότεινες...

 

Πάντως το πρόβλημα είναι διαπιστωμένο από ένα κάρο χρήστες που έχουν αγοράσει το destinator3 και δεν επιδέχεται καμιά αμφισβήτηση...

Ελπίζω τουλάχιστον να το λύσουν σύντομα...

 

 

Παρακαλω.

Εισαι τυχερος γιατι εχεις τους παλιους χαρτες! Εγω ο πονηρος τους περασα απο πανω και δεν φροντησα να κρατησω backup τους παλιους.

Μην ειμαστε ομως και τοσο τραγικοι, δεν εχει κανει ζημια στους χαρτες απλα, κατι τρεχει με τους προεγκατεστημενους περιορισμους στους δρόμους προς αποφυγή. Ειμαι σιγουρος οτι θα διορθωθει αμεσα απο την NGI.

Δεν ξερω δεν εχω δοκιμασει αλλο αντιστοιχο προγραμμα αλλα αυτο που εχω δει μεχρι στιγμης, ασχετα με τα μικρα λαθακια του το βρισκω πολυ αξιολογο

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pxeno ( 4 Νοέ. 2004 , 17:21)

 

Παρακαλω.

Εισαι τυχερος γιατι εχεις τους παλιους χαρτες! Εγω ο πονηρος τους περασα απο πανω και δεν φροντησα να κρατησω backup τους παλιους.

Μην ειμαστε ομως και τοσο τραγικοι, δεν εχει κανει ζημια στους χαρτες απλα, κατι τρεχει με τους προεγκατεστημενους περιορισμους στους δρόμους προς αποφυγή. Ειμαι σιγουρος οτι θα διορθωθει αμεσα απο την NGI.

Δεν ξερω δεν εχω δοκιμασει αλλο αντιστοιχο προγραμμα αλλα αυτο που εχω δει μεχρι στιγμης, ασχετα με τα μικρα λαθακια του το βρισκω πολυ αξιολογο

 

 

Ρε παιδιά, μπορεί κανείς να αποκλείσει (αποφυγή δρόμων) την οδο Αδριανού, στην Αθήνα? Τη βάζω στην "αποφυγή" αλλά επιμένει να χαράζει πορεία απο εκεί έτσι κι αλλιώς, ό,τι και να κάνω. Το χρειάζομαι γιατί μένω εκεί και, οποια διαδρομή χαράξω είναι λάθος, αφού ο δρόμος αυτός είναι (ο μισός) πεζόδρομος και θα 'πρεπε ετσι κι αλλιώς να εξαιρείται.

Το έχω επισημάνει επανειλημμένα και σε αυτό το forum και απευθείας στην ngi αλλά πέρα βρέχει... Επειδή απογοητεύτηκα από αυτούς, μήπως κανείς έχει κάποια λύση που δεν βλέπω εγώ?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος neriano ( 4 Νοέ. 2004 , 18:18)

 

Ρε παιδιά, μπορεί κανείς να αποκλείσει (αποφυγή δρόμων) την οδο Αδριανού, στην Αθήνα? Τη βάζω στην "αποφυγή" αλλά επιμένει να χαράζει πορεία απο εκεί έτσι κι αλλιώς, ό,τι και να κάνω. Το χρειάζομαι γιατί μένω εκεί και, οποια διαδρομή χαράξω είναι λάθος, αφού ο δρόμος αυτός είναι (ο μισός) πεζόδρομος και θα 'πρεπε ετσι κι αλλιώς να εξαιρείται.

Το έχω επισημάνει επανειλημμένα και σε αυτό το forum και απευθείας στην ngi αλλά πέρα βρέχει... Επειδή απογοητεύτηκα από αυτούς, μήπως κανείς έχει κάποια λύση που δεν βλέπω εγώ?

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Σε ενα περιορισμο που εχει δημιουργηθει απο εσενα η σε ενα νεο, δημιουργησε του ενα στοιχειο Αθηνα,Αδριανου. Σημειωσε προς αποφυγη το στοιχείο αυτο και βεβεαιωσου οτι ο περιορισμος που το περιεχει ειναι σε χρηση. Αν συμβαινουν αυτα τοτε δεν νομιζω να συμπεριλαμβανεται στη χαραξη της διαδρομης ο παραπανω δρομος.

Ελπιζω να σε βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...