Jump to content

MLS NAVIGATOR or DESTINATOR3


petrakish
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α! τώρα που το θυμήθηκα, το χρησιμοποιώ και σαν .... αθηνόραμα! Καθώς έχει όλα τα εστιατόρια της πόλης! Μακάρι να χε και σινεμά... και (star trek εντελώς αυτό) να μπορούσα on line να του ζητήσω να μου βρεί, το κοντινότερο cinema από εκεί που βρίσκομαι εκείνη τη στιγμή που παίζει μια συγκεκριμένη ταινία στις 8 το βράδυ!

χαχαχ τέλειο θα ήταν!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Joannita (29 Σεπ. 2004 , 17:45)

 

Α! τώρα που το θυμήθηκα, το χρησιμοποιώ και σαν .... αθηνόραμα! Καθώς έχει όλα τα εστιατόρια της πόλης! Μακάρι να χε και σινεμά... και (star trek εντελώς αυτό) να μπορούσα on line να του ζητήσω να μου βρεί, το κοντινότερο cinema από εκεί που βρίσκομαι εκείνη τη στιγμή που παίζει μια συγκεκριμένη ταινία στις 8 το βράδυ!

χαχαχ τέλειο θα ήταν!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

εγω πάλι θέλω να μου λεει και που εχει το καλυτερο καφε και ελευθερο τραπέζι..... :p Παντως μου ερχεται σε λιγες μερες και δεν μπορω να περιμένω......

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkp (28 Σεπ. 2004 , 20:02)

 

Εγώ πάντως αν ποτέ δω κάποιον στο δρόμο πεζό με gps στο χέρι απλά θα γελάσω με την ψυχή μου.

 

 

Και πριν από αρκετά χρόνια όταν έβλεπα στο Λονδίνο να κυκλοφορούν κάτι τρελλοί με τα "βαλιτσάκια" των 2-3 κιλών που τα έλεγαν κινητά τηλέφωνα έπεφτα ανάσκελα και χτυπιόμουν, αλλά ... ;)

Andreas Tsouchlaris

autoexec.gr - Η ελληνική κοινότητα των IT Pros

dotNetZone.gr - Η δύναμη των Ελλήνων developers!

Hellenic Mobility Club - The Greek Mobile Computing Community - Πρώην Hellenic Club Pocket PC

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Joannita (29 Σεπ. 2004 , 17:37)

 

3. Στα δικά μου ταξίδια, δεν νιώθω καθόλου γελοία όταν περπατάω στην πόλη με το Α to Z (στο Λονδίνο π.χ.) και συνεπώς δεν νιώθω γελοία εάν αντικαταστήσω τον χάρτη με ένα εργαλείο με το οποίο μάλιστα μπορώ να αγοράσω μία φορά όλο το χάρτη της χώρας!!! Plus ότι θα πάρω και από το Enarro διαδρομές και ξενάγηση για την πόλη ή τη χώρα αυτή! (προτιμώ να ταξιδεύω χωρίς πρακτορείο και ξεναγούς...)

 

 

Άσε που αν ανοίξεις χάρτη κάπου είσαι άμεσος στόχος για τα κλεφτρόνια της περιοχής...

 

Σχετικά με τα ΑΤΜs, φαρμακεία κλπ. προτιμώ να έχω μόνο το PPC μου (που το έχω πάντα μαζί μου) από το να κουβαλάω τους 3 χάρτες της Road (καταπληκτικοί - έχω ότι έχει βγάλει η Road) για την Αθήνα/Αττική. Και μετά πρέπει να πάρω άλλο χάρτη για Θεσ/κη όταν πάω εκεί. Υποτίθεται ότι με τα Pocket PCs και τα Palm και οτιδήποτε άλλο κυκλοφορεί αφήνουμε την χαρτούρα στο σπίτι/γραφείο (ειδικά reference υλικό που δεν ξέρεις πότε θα το χρειαστείς).

Andreas Tsouchlaris

autoexec.gr - Η ελληνική κοινότητα των IT Pros

dotNetZone.gr - Η δύναμη των Ελλήνων developers!

Hellenic Mobility Club - The Greek Mobile Computing Community - Πρώην Hellenic Club Pocket PC

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σας χαιρετήσω και εγώ για την πολύ αξιόλογη αυτή γωνιά του myPhone,

Και τι πρωτότυπο θα αναφερθώ και εγώ στο θέμα της δρομολόγησης για πεζούς.

Πρώτα θα σας πω ότι χρησιμοποιώ PPC και GPS πολλά πολλά χρόνια τώρα, και τα τελευταία χρόνια με χάρτες που είχα φτιάξει και επεξεργαστεί μόνος μου με την βοήθεια των προγραμμάτων της VITO (http://www.vitotechnology.com ) για να μην μακρηγορώ συμφωνώ απόλυτα με την Joannita και διαφωνώ διστιχός με τον κολιτό μου gkp .

Δηλαδή ρε παιδιά είναι κακό να σου προτείνει το πρόγραμμα μια διαδρομή για πεζούς σε ένα κέντρο πόλης πχ που δεν το ξέρεις και να βρίσκεις που είναι κοντινότερη τράπεζα ή στάση του metro ή εστιατόριο ή φαρμακείο και δεν ξέρω τη άλλο, και το κάνουμε και συζήτηση.

Τώρα αν θα κρατάς ένα PPC στο χέρι δεν νομίζω ότι είναι τόσο φοβερό σε μια πόλη που οι πάντες είναι με ένα κινητό στο χέρι.

Αλώστε όσες περισσότερες δυνατότητες έχει ένα πρόγραμμα τόσο καλύτερα είναι για τους χρήστες δεν νομίζεται!!! και γιατί να απεμπολώ της οποιεσδήποτε δυνατότητες μπορεί να αποκτήσει κάποιο πρόγραμμα, αλώστε εμάς ακούνε και βελτιώνουν τα προγράμματα τους.

My mobiles so far: Ericsson T28, T320s, T68i, P800, P900, Siemens SL45, Nokia 7650, Qtek S100, Qtek 9100

My PDAs : HP 620LX, Handspring Visor Prism , iPAQ h3950 , iPAQ h5550, Qtek S100, Qtek 9100

Now using: Smartphone:ETEN X500 (WM™ 6.0) PDA:iPAQ h4700 (WM™ 6.0)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas73 (30 Σεπ. 2004 , 00:37)

εγω πάλι θέλω να μου λεει και που εχει το καλυτερο καφε και ελευθερο τραπέζι..... :p

να κλείνει το τραπέζι ... και ταυτόχρονα να συνδέεται με το palm top των φίλων σου, να βρίσκει τον ελεύθερο χρόνο τους, από το calendar τους, να τους κλείνει ραντεβού στο συγκεκριμένο καφέ και τραπέζι.... και να τους ειδοποιεί 1-2 ώρες πριν το ραντεβού! χαχαχ καταπληκτικό! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Joannita (30 Σεπ. 2004 , 15:12)

 

να κλείνει το τραπέζι ... και ταυτόχρονα να συνδέεται με το palm top των φίλων σου, να βρίσκει τον ελεύθερο χρόνο τους, από το calendar τους, να τους κλείνει ραντεβού στο συγκεκριμένο καφέ και τραπέζι.... και να τους ειδοποιεί 1-2 ώρες πριν το ραντεβού! χαχαχ καταπληκτικό! :cool:

 

 

δεν ξέρω αν υπάρχει remote access σε CE αλλά σε ΧΡ υπάρχει και γίνεται ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DNE (29 Σεπ. 2004 , 16:22)

 

Tha ithela kai ego na katatheso tin prosopiki mou apopsi oso afora tin dromologisi gia tous pezous.

Pragmatika einai oti pio asteio exo akousei kai aporo pos orismenoi epesan na fane ton gkp legontas diafora otan ipostirikse tin gnomi tou.

Diladi thelete na ginoume antelos pathitika onta kai na apofasizei ena Pocket PC apo pou tha kinithoume me ta podia?

Aparaitites se ena programma einai mono plirofories me simantika meri , aksiotheata kai alla. To na pei se enan pezo pos tha paei pou einai entelos ilithio. Isos xreiazetai se periptoseis me anthropous me eidikes anagkes alla auto einai alli sizitisi.

 

Είδες gkp που σου έλεγα ότι σε μερικούς από εμάς υπάρχουν κάποιες απόψεις που αγγίζουν τα όρια του ρατσισμού ;

Το λέω αυτό DNE γιατί εγώ άρχισα τη συζήτηση για την δυνατότητα την χρήσης του GPS από πεζούς , σε πόλεις με δαιδαλώδη ρυμοτομία (π.χ. τα Ιστορικά Κέντρα όλων των μεγάλων Ιταλικών πόλεων.

Και μια ερώτηση : τα ξένα SW που ΕΧΟΥΝ αυτη την δυνατότητα , απευθύνονται σε ανθρώπους με ειδικές ανάγκες ;

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pastrengo (30 Σεπ. 2004 , 20:17)

 

Και μια ερώτηση : τα ξένα SW που ΕΧΟΥΝ αυτη την δυνατότητα , απευθύνονται σε ανθρώπους με ειδικές ανάγκες ;

 

 

εγώ (και η Joannita νομιζω) ειμαστε σιγουρα ατομα με ειδικές αναγκες.... :p σε καφέ, τραπέζια κλπ..... α φαντάσου να παραγγέλνεις κιολας και να το εχουν ετοιμο στην αναμενόμενη ώρα άφιξης.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass (30 Σεπ. 2004 , 16:15)

δεν ξέρω αν υπάρχει remote access σε CE αλλά σε ΧΡ υπάρχει και γίνεται ;)

 

Εγώ δεν πιστέυω ότι υπάρχουν εδώ ρατσιστικές απόψεις... απλά διαφορετικές... και καλώς έχει.

Kosta 73... αρχίζει να γίνεται λίγο hard core το θέμα, αν μου πείς ότι το palm top θα πίνει και τον καφέ για σένα... με σύστημα πλοήγησής του προς το στομάχι για καλύτερη χώνεψη!

Alexkass, επειδή είμαι λίγο άσχετη :worry: , γίνε λίγο πιο αναλυτικός! please!

Link to comment
Share on other sites

Pedia gia to thema me tous pezous ta pragmata einai apla

 

ta programata se eksipiretoun mono stin emfanisi tou harti, apo tin ora pou tha energopiisis to gps ke tha stamatisis gia na dis to PPC stis perisoteres fores an ohi oles to gps ehi xasi to prosanatolismo, to gps sou dihni pou vriskese otan ise stamatimenos ke ohi pou kitas (kante ena test) Opote otan mesa sto autokinito me eksoteriki keraia mesa stin athina einai oriaka klidomeni 4 dorifori ksepsou ti ginete otan perpatas se ena steno anamesa se polikatikies i akrivia to gps ehi pai peripato opote auto pou pragmatika se voithai einai to poso kalo harti ehi to

programa

 

Pantos eho petihi tourista me pda stin patision na prospathi na vri sima gia na di pou vriskete. emena den mou efere katholou gelio alla den mporo na po to idio ke gia autous pou den ikseran ti prospathouse na kani

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

http://www.olympicnavigation.com

 

Δεν μπορω να δω την σελιδα. Υπαρχει καποιος που μπορει ? Εχει προβλημα η μ@λακι@ ? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια, για να σταματήσουμε την πλάκα, ειναι οτι υπο προϋποθέσεις μπορεί να εξυπηρετει. Από την άλλη για πόλη που ξέρεις κάπως ισως το i-mode να ειναι πιο ευχρηστο (οπως ειπε ο Αλεξ...).

 

Παρεπιπτόντως, καμμιά ιδέα για i-mode σε PPC???????? :eek: εκει στο μακρινο Japan δεν μπορεί κάποια πατεντα θα έχει βγει.....!!!

 

 

το http://www.olympicnavigation.com μάλλον εκλεισε μετά τηνΟλυμπιάδα..... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas73 ( 1 Οκτ. 2004 , 13:11)

 

το http://www.olympicnavigation.com μάλλον εκλεισε μετά τηνΟλυμπιάδα..... :cry:

 

 

μα πριν απο 2 ωρες μπηκα. (Εχει χαρτες και για την Ολυμπιαδα του Πενικου, δεν θα κλεισει το site). Ουτε το http://www.destinator1.com δουλευει ομως ! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass ( 1 Οκτ. 2004 , 13:16)

 

μα πριν απο 2 ωρες μπηκα. (Εχει χαρτες και για την Ολυμπιαδα του Πενικου, δεν θα κλεισει το site). Ουτε το http://www.destinator1.com δουλευει ομως ! :cry:

 

 

έλα επέστρεψε, θα είχε πάει για "κινέζικο".... :p

Link to comment
Share on other sites

Στο φάκελλο Voices στο Destinator3 , υπάρχουν 2 υποφάκελλοι : All που έχει την Εγγλέζικη φωνητική ειδοποίηση και ο Greek που έχει τις αντίστοιχες Ελληνικές. Αν έσβηνα με Delete τον υποφάκελλο All , με τις Αγγλικές φωνές ,που έτσι κι' αλλιώς δεν μου χρειάζεται , θα κερδίσω τίποτα σε μνήμη και σε χρόνους rerouting π.χ. ;
"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pastrengo ( 2 Οκτ. 2004 , 20:30)

 

Στο φάκελλο Voices στο Destinator3 , υπάρχουν 2 υποφάκελλοι : All που έχει την Εγγλέζικη φωνητική ειδοποίηση και ο Greek που έχει τις αντίστοιχες Ελληνικές. Αν έσβηνα με Delete τον υποφάκελλο All , με τις Αγγλικές φωνές ,που έτσι κι' αλλιώς δεν μου χρειάζεται , θα κερδίσω τίποτα σε μνήμη και σε χρόνους rerouting π.χ. ;

 

 

Ούτως ή άλλως μπορείς να εγκαταστήσεις μόνο τιο ελληνικό περιβάλλον. Άνοιξε την console του Destinator (εφαρμογή στο PC) και επέλεξε ελληνικά σαν γλώσσα. Μετά εγκατέστησε μέσω της console την εφαρμογή στο PPC και θα έχει μόνο ελληνικά. Έτσι θα γλυτώσεις πολύ μνήμη και από τον ήχο και από τα bitmaps.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο Enarro όταν του ζητάς να σου δήξη την διαδρομή του αξιοθέατου καλεί το DESTINATOR και τα πάντα είναι σε κινέζικα, αν κλίσης το Enarro και ανοίξεις το DESTINATOR στο δείχνει με ελληνικά και φυσικά και την διαδρομή κανονικά.

Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος αυτό.

My mobiles so far: Ericsson T28, T320s, T68i, P800, P900, Siemens SL45, Nokia 7650, Qtek S100, Qtek 9100

My PDAs : HP 620LX, Handspring Visor Prism , iPAQ h3950 , iPAQ h5550, Qtek S100, Qtek 9100

Now using: Smartphone:ETEN X500 (WM™ 6.0) PDA:iPAQ h4700 (WM™ 6.0)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετή χρήση του Destinator να καταθέσω τη γνώμη μου και τις παρατηρήσεις μου.

Έκανα η διαδρομή Ρέντης-Πάρνηθα-Σκούρτα-Φυλή-Ρέντης.

1) Kαμία σχέση η δρομολόγηση Ρέντης-Πάρνηθα με την πραγματικότητα! Ότι επιλογές και να έβαζα με πήγαινε από άλλους δρόμους, ενώ το σωστό και γρήγορο είναι Κηφισός-Καραμανλή.

2) Μετά τις ταβέρνες στην Καραμανλή με οδηγούσε από χωματόδρομους και όχι από τον κεντρικό δρόμο που βγάζει στο τελεφερίκ. Οι χωματόδρομοι αυτοί είναι κλειστοί πια, αφού εκεί έγινε το αγώνισμα της ορεινής ποδηλασίας, αλλά και πάλι δεν είναι το σωστό αφού κάποιοι από αυτούς είναι σε κακά χάλια. Περνώντας τους και κάνοντας νέα δρομολόγηση ποτέ δεν με πήγε από την άσφαλτο, αλλά πάντα από χώμα. Φτάνοντας στο τελεφερίκ με έβαλε να πάω από χωματόδρομο που δεν περνά ούτε 4Χ4 για να βγω λίγο πιο πάνω στην άσφαλτο.

3) Μπήκα σε χωματόδρομο που λογικό είναι να μην τον έχει και φτάνοντας κάπου πάνω από την Αυλώνα ξαφνικά με έδειξε σε δρόμο! Μου έκανε εντύπωση γιατί είναι δρόμος που τον πέρασα με αργό και πρώτη, τόσο χάλια!

4) Φτάνοντας στα Σκούρτα και βάζοντας σαν προορισμό τη Φυλή με πήγε από Ασπρόπυργο, τη στιγμή που υπάρχει δρόμος (άσφαλτος εδώ και 4-5 χρόνια) και μάλιστα με μεγάλη κίνηση και αρκετά κεντρικός, τον οποίο δεν έχει. Στην πορεία και πριν τη Φυλή ο δρόμος εμφανίστηκε! Είναι το κομμάτι που είναι άσφαλτος εδώ και δεκαετίες και μάλλον το υπόλοιπο κομμάτι δεν το έχουν περάσει ακόμη.

5) Στα δρομάκια της Φυλής ήταν σχεδόν τέλειο, αλλά βάζοντας προορισμό το Ρέντη άρχισε τα παλαβά: Πρώτα με έβαλε να στρίψω αριστερά αμέσως μετά την Αττική Οδό, για να πάω στο ντουβάρι, αφού δεν υπάρχει δρόμος. Μετά κάνει νέο υπολογισμό και με βάζει να κάνω αναστροφή στο επόμενο φανάρι, δεν κατάλαβα τι ήθελε να κάνει… Φτάνοντας Α. Αναργύρους με έβαλε να πάω αριστερά και να κάνω αναστροφή, ούτε και εκεί κατάλαβα ποιο ήταν το σκεπτικό του, τη στιγμή που ο Κηφισός ήταν μπροστά μου.

Σε γενικές γραμμές είναι ένα πολύ καλό πρόγραμμα, αν δεν ξέρεις ένα δρόμο θα σε πάει σίγουρα, έστω και από λάθος δρόμους, αλλά αν τον ξέρεις μην βάζεις δρομολόγηση, γιατί θα σε απογοητεύσει!

Περιμένω σε επόμενη αναβάθμιση του προγράμματος να έχει πιο πολλές επιλογές στη δρομολόγηση, να είναι όπως περίπου και το Auto Route που σε βάζει να διαλέγεις τους δρόμους, γιατί από ότι κατάλαβα το πρόγραμμα δεν αναγνωρίζει χωματόδρομους, μονοπάτια, εθνική κλπ, αλλά όπου δει ότι υπάρχει κάτι σε πάει από εκεί και επίσης ενώ θα έπρεπε να διαλέγει δρόμους ταχείας κυκλοφορίας, όπως πχ η εθνική, δεν το κάνει και σε στέλνει από στενά, τα οποία μπορεί χιλιομετρικά να είναι καλύτερα, αλλά χρονικά είναι πολύ χειρότερα!

Φυσικά αυτό λύνετε αν του βάλεις ενδιάμεσες στάσεις, αλλά είναι κουραστικό!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος giwrgosth ( 3 Οκτ. 2004 , 18:01)

 

Μετά από αρκετή χρήση του Destinator να καταθέσω τη γνώμη μου και τις παρατηρήσεις μου.

Έκανα η διαδρομή Ρέντης-Πάρνηθα-Σκούρτα-Φυλή-Ρέντης.

1) Kαμία σχέση η δρομολόγηση Ρέντης-Πάρνηθα με την πραγματικότητα! Ότι επιλογές και να έβαζα με πήγαινε από άλλους δρόμους, ενώ το σωστό και γρήγορο είναι Κηφισός-Καραμανλή.

2) Μετά τις ταβέρνες στην Καραμανλή με οδηγούσε από χωματόδρομους και όχι από τον κεντρικό δρόμο που βγάζει στο τελεφερίκ. Οι χωματόδρομοι αυτοί είναι κλειστοί πια, αφού εκεί έγινε το αγώνισμα της ορεινής ποδηλασίας, αλλά και πάλι δεν είναι το σωστό αφού κάποιοι από αυτούς είναι σε κακά χάλια. Περνώντας τους και κάνοντας νέα δρομολόγηση ποτέ δεν με πήγε από την άσφαλτο, αλλά πάντα από χώμα. Φτάνοντας στο τελεφερίκ με έβαλε να πάω από χωματόδρομο που δεν περνά ούτε 4Χ4 για να βγω λίγο πιο πάνω στην άσφαλτο.

3) Μπήκα σε χωματόδρομο που λογικό είναι να μην τον έχει και φτάνοντας κάπου πάνω από την Αυλώνα ξαφνικά με έδειξε σε δρόμο! Μου έκανε εντύπωση γιατί είναι δρόμος που τον πέρασα με αργό και πρώτη, τόσο χάλια!

4) Φτάνοντας στα Σκούρτα και βάζοντας σαν προορισμό τη Φυλή με πήγε από Ασπρόπυργο, τη στιγμή που υπάρχει δρόμος (άσφαλτος εδώ και 4-5 χρόνια) και μάλιστα με μεγάλη κίνηση και αρκετά κεντρικός, τον οποίο δεν έχει. Στην πορεία και πριν τη Φυλή ο δρόμος εμφανίστηκε! Είναι το κομμάτι που είναι άσφαλτος εδώ και δεκαετίες και μάλλον το υπόλοιπο κομμάτι δεν το έχουν περάσει ακόμη.

5) Στα δρομάκια της Φυλής ήταν σχεδόν τέλειο, αλλά βάζοντας προορισμό το Ρέντη άρχισε τα παλαβά: Πρώτα με έβαλε να στρίψω αριστερά αμέσως μετά την Αττική Οδό, για να πάω στο ντουβάρι, αφού δεν υπάρχει δρόμος. Μετά κάνει νέο υπολογισμό και με βάζει να κάνω αναστροφή στο επόμενο φανάρι, δεν κατάλαβα τι ήθελε να κάνει… Φτάνοντας Α. Αναργύρους με έβαλε να πάω αριστερά και να κάνω αναστροφή, ούτε και εκεί κατάλαβα ποιο ήταν το σκεπτικό του, τη στιγμή που ο Κηφισός ήταν μπροστά μου.

Σε γενικές γραμμές είναι ένα πολύ καλό πρόγραμμα, αν δεν ξέρεις ένα δρόμο θα σε πάει σίγουρα, έστω και από λάθος δρόμους, αλλά αν τον ξέρεις μην βάζεις δρομολόγηση, γιατί θα σε απογοητεύσει!

Περιμένω σε επόμενη αναβάθμιση του προγράμματος να έχει πιο πολλές επιλογές στη δρομολόγηση, να είναι όπως περίπου και το Auto Route που σε βάζει να διαλέγεις τους δρόμους, γιατί από ότι κατάλαβα το πρόγραμμα δεν αναγνωρίζει χωματόδρομους, μονοπάτια, εθνική κλπ, αλλά όπου δει ότι υπάρχει κάτι σε πάει από εκεί και επίσης ενώ θα έπρεπε να διαλέγει δρόμους ταχείας κυκλοφορίας, όπως πχ η εθνική, δεν το κάνει και σε στέλνει από στενά, τα οποία μπορεί χιλιομετρικά να είναι καλύτερα, αλλά χρονικά είναι πολύ χειρότερα!

Φυσικά αυτό λύνετε αν του βάλεις ενδιάμεσες στάσεις, αλλά είναι κουραστικό!

 

 

Το πρόβλημα με τους χωματόδρομους όντως υπάρχει και σε άλλες περιοχές (π.χ. Ραφήνα, Λούτσα κτλ).

Αν βάλεις συντομότερη διαδρομή τότε μπορεί να σε οδηγήσει από περίεργους δρόμους που μπορεί να είναι και κλειστοί. Με την ταχύτερη διαδρομή σε βγάζει από μεγάλους δρόμους και είναι μια πιο ασφαλής επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος markar ( 2 Οκτ. 2004 , 22:35)

Ρε παιδιά στο Enarro όταν του ζητάς να σου δήξη την διαδρομή του αξιοθέατου καλεί το DESTINATOR και τα πάντα είναι σε κινέζικα, αν κλίσης το Enarro και ανοίξεις το DESTINATOR στο δείχνει με ελληνικά και φυσικά και την διαδρομή κανονικά.

Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος αυτό.

 

Καλημέρα

Έχεις εγκαταστήσει το ελληνικό Enarro?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Joannita ( 4 Οκτ. 2004 , 11:41)

 

Καλημέρα

Έχεις εγκαταστήσει το ελληνικό Enarro?

 

Αν θυμάμαι καλά υπάρχουν 2 αρχεία της Enarro : ένα στα Ελλήνικά και ένα στα Αγγλικά ή κανω λάθος ; :confused:
"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...