Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως εχει κολλησει ? Mε επανεκκινηση στο τηλεφωνο δεν φτιαχνει ?

 

Έχω κάνει πολλές επανεκκινήσεις το έχω κλείσει για λίγη ώρα αλλά τίποτα τα ίδια..μέχρι τώρα... Το μεσημέρι κατέβασα το gps navigatore sygic το έκανα εγκατάσταση όλα καλά μόλις τελειώσω μετά το έβαλα να φορτίσεις και όταν πήγα να ξανά συνδεθω τίποτα το έχω κάνει διαγραφή και πάλι τα ίδια..

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

περνα τη Β708

Αυτη εβαλα εγω σε συγγενους τηλέφωνο και διορθωσε καμποσα προβληματα

 

Πως να την περάσω τώρα που δεν μπορώ να συνδεθω από το pc?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

περνα την στην sd card από αλλο κινητο

κ μετα με local update (καπως ετσι)

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

περνα την στην sd card από αλλο κινητο

κ μετα με local update (καπως ετσι)

 

Υπάρχουν πουθενά οδηγίες πιο συγκεκριμένες να το κάνω σωστά;;;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πουθενά οδηγίες πιο συγκεκριμένες να το κάνω σωστά;;;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=394782

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει B708 ποια αλλη προτινεις?

 

Υπάρχει ή Β708/9

αν ψαξεις στο Google

http://www.carbontesla.com/2015/01/ascend-p6-u06-b709-emui-3-0-kitkat/

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα κι εκανα ενημερωση στο κινητο μου οπως ειπες και κολλησε στην ένδειξη android,Με την εξωτερική κάρτα εκτός τηλεφώνου πατησα ταυτόχρονα τα πλήκτρα συν και πλην της έντασης μαζί με το power button μέχρι να μπουτάρει το τηλέφωνο και να εμφανιστεί η οθόνη του stock recovery . Στη συνέχεια πατησα wipe data και μου βγαζει Adroid system recovery

confirm wipe of all user data? this can not undone

no

no

no

no

no

no

no

no

yes-- delete all user data

no

no

no

ξερει κανεις να μου πει τι να κανω για να συνεχισω?

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα κι εκανα ενημερωση στο κινητο μου οπως ειπες και κολλησε στην ένδειξη android,Με την εξωτερική κάρτα εκτός τηλεφώνου πατησα ταυτόχρονα τα πλήκτρα συν και πλην της έντασης μαζί με το power button μέχρι να μπουτάρει το τηλέφωνο και να εμφανιστεί η οθόνη του stock recovery . Στη συνέχεια πατησα wipe data και μου βγαζει Adroid system recovery

confirm wipe of all user data? this can not undone

no

no

no

no

no

no

no

no

yes-- delete all user data

no

no

no

ξερει κανεις να μου πει τι να κανω για να συνεχισω?

 

ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ KOΛΛΗΣΕ ποτε

και το κινητο ειναι αξιοπρεπες

Δοκιμασε το Yes- κανει hard reset...

Aλλα πριν τα εκανες ολα αυτα επρεπενα εχεις κανει backup-

Eixes?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έχει το κινητό από τοτε που βγήκε πριν 2 χρόνια δλδ; Και αν ναι πως είναι ή ζωή της μπαταρίας τώρα; Έχω το Μate 7 και το μόνο που με προβληματίζει είναι ή μη αποσπώμενη μπαταρία. Παλιά δεν θα ήταν θέμα γιατί δεν κρατούσα πολύ τα κινητά αλλά τωρα θέλω πλέον να μεινω σε ένα όσο πάει... Με κούρασε το χόμπι της αλλαγής...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έχει το κινητό από τοτε που βγήκε πριν 2 χρόνια δλδ; Και αν ναι πως είναι ή ζωή της μπαταρίας τώρα; Έχω το Μate 7 και το μόνο που με προβληματίζει είναι ή μη αποσπώμενη μπαταρία. Παλιά δεν θα ήταν θέμα γιατί δεν κρατούσα πολύ τα κινητά αλλά τωρα θέλω πλέον να μεινω σε ένα όσο πάει... Με κούρασε το χόμπι της αλλαγής...

 

Εγω το έχω για δεύτερο.

Εχειν πεσει ή μπαταρία του αλλά ακόμα βασταει μια μερα με μέτρια χρήση.

Σκυλι

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Huawei-Ascend-P6S-Hisilicon-K3V2E-Hi3620-Quad-Core-1-6GHz-4-7-3G-Android-4/717518_1881946565.html?aff_platform=aaf&sk=EYv3nU7mi%3A&cpt=1443889789017&aff_trace_key=bed452b156c74347970193b1949c6648-1443889789017-06194-EYv3nU7mi

 

να το παρω απο εδω? τι λετε? η τιμη παντως εναι πολυ καλη!!!

η αν εχετε καποιο αλλο μαγαζι περιπου σε αυτα τα λεφτα??

Edited by vagelis33
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα

 

υπαρχει πλακετα σε καλη κατασταση για ascent p6 ??

 

αν γνωριζει καποιος και θελει να βοηθησει .

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα κι από εμένα! Έλαβα πριν δυο μέρες το συγκεκριμένο κινητό (αγορά από Κίνα, περίπου στα 120 ευρώ) αλλά έχω κάποια προβληματάκια (κυρίως λόγω περιορισμένων γνώσεων) για τα οποία θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια.

Κατ' αρχάς, το κινητό έχει αυτά τα χαρακτηριστικά:

Model Number: Huawei p6-u06

Android version: 4.2.2

Emotion UI version: 1.6

Build number: p6-u06v100r001c17B120

Έχει γίνει root από το μαγαζί που το αγόρασα (merimobiles) με ένα σχετικό πρόγραμμα που λέγεται kingroot.

 

Διάβασα αρκετές σελίδες του νήματος αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι βρήκα λύση στο πρόβλημα! Σα να γυρνούσαν οι λύσεις γύρω γύρω αλλά όχι στο στόχο! Επειδή, βέβαια, μπορεί να ήταν εκεί και απλά να μην την αντιλήφθηκα, ρωτάω πιο συγκέκριμένα εδώ.

Από την πρώτη μέρα το κινητό με ενημερώνει για ένα update στο Emotion UI (αυτό είναι ο launcher του λογισμικού αν κατάλαβα καλά;). Το κατεβάζω, αποθηκέυεται αυτόματα στην εξωτερική κάρτα μνήμης, ξεκινάει η εγκατάσταση αλλά πάντα αποτυγχάνει, όπως αναφέρει και η σχετική boot screen με το σηματάκι του αντρόιντ και τα πάααααρα πολύ μικρά γράμματα. Μετά το κινητό ανοίγει κανονικά και ειδοποιεί ξανά για τo update. Ξέρει κανείς πώς αντιμετωπίζεται αυτό το θέμα;

Επίσης, για να κάνω αναβάθμιση σε kitkat ή μεταγενέστερη jellybean πρέπει να απεγκαταστήσω το kingroot, να το απενεργοποιήσω μέσα από το ίδιο το πρόγραμμα ή υπάρχει πιο άμεσος τρόπος; Αν συνεχίσω γενικώς με το κινητό χωρίς root μπορώ να κάνω update;

Διάβασα σε προηγούμενες σελίδες ότι κάποια kitkat ήταν πολύ βαριά για το κινητό και ήταν προτιμότερη μια jellybean έκδοση; Ισχύει ακόμα αυτό ή κάποια τελευταία Kitkat είναι σταθερή και λειτουργική;

Επίσης, διάβασα σε κάποιο (ημι-)επίσημο σάιτ της Huawei ότι η τελευταία έκδοση δεν υποστηρίζει τις εφαρμογές της Google. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να τις εγκαταστήσω χειροκίνητα όλες από την αρχή ή ότι δε μπορώ καν να τις έχω (τραβηγμένο μου φαίνεται το τελευταίο);

Τέλος, υπάρχει κάποια σειρά με την οποία πρέπει να κάνω τις όποιες αναβαθμίσεις λογισμικού ή μπορώ να μεταβώ απευθείας από αυτή που είμαι σε οποιαδήποτε θέλω;

Συγγνώμη αν κούρασα με την έκταση του μέιλ κι ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχω το Huawei p6-u06 περιπου ένα χρόνο και ξαφνικα (χωρις πτώση) δεν ανταποκρινεται η οθόνη ειναι μαυρη χωρις "σημαδια ζωης",

Ο συνδιασμος πληκτρων, power & vol+ ή vol - ή και τα δύο, δεν λειτουργει.

Οταν το ανοιγω ή το κλεινω δονειται αλλα η οθόνη ειναι μαυρη, το μονο που λειτουργει ειναι το πράσινο λαμπάκι οταν "ανοίγει".

Που να οφείλειται, οθόνη ?, επεξεργαστής?,

επισκευή ή αντικατάσταση?.

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχει θέμα το κινητό της φίλης μου. Το έβαλε θες να φορτίσει και το πρωί το βρήκε κολλημένο στο logo. Κανένας συνδυασμός κουμπιών δεν δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το κινητό γνωστής, έπεσε σε bootloop.

Έκανα hard reset αλλά τίποτα...τι άλλο θα μπορούσα να κάνω-δοκιμάσω?

Ευχαριστώ:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετά hard reset, κατάφερα να το ανοίξω. Δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει βέβαια ή που οφείλεται το πρόβλημα...

To τηλέφωνο είναι το P6-U06, τρέχει android 4.2.2 και φοράει την Β606.

Προσπάθησα να κάνω Ενημέρωση Συστήματος μέσω wi-fi και μου βγάζει οτι Δεν Βρέθηκαν Ενημερώσεις.

Κάθε πρόταση για αναβάθμιση δεκτή:)

Το τηλέφωνο δεν είναι ρουταρισμένο

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος σύνδεσμος για να κατεβάσω την Β132?

Δεν μπορώ να την βρω...:wacko:

 

edit...

 

Μετά από αρκετό ψάξιμο, την βρήκα...διαθέσιμη στον παρακάτω σύνδεσμο για όποιον την χρειαστεί.

 

https://mega.nz/#!dt03RaaL!8cOp8imgnLxNMfUjCDoBtzR69tz7nLYccL2-VMG4If8

 

edit 2...

 

Μπροστά στα μάτια μου ήταν...

 

http://consumer.huawei.com/gr/support/downloads/index.htm

Edited by ironbum2

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Η Β132 είναι πλέον στο τηλέφωνο...αναμονή να δούμε αν λύθηκε το θέμα με το bootloop.

Ποια είναι η γνώμη σας? να το αφήσω με την 132 ή να προχωρήσω σε 520?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο κράτησε μία μέρα...από χτες άρχισε τα bootloop πάλι. Μερικές φορές άνοιγε κανονικά, αλλά για πολύ λίγο...

- Hard Reset

- Ξαναπέρασα την Β132

- Hard reset και βλέπουμε...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημερα σε ολους.

Γνωριζει κανεις αν τα p6 εχουν καποιο θεμα με το viber και δε λειτουργουν σωστα;

Προσπαθω να δω τι φταιει στο huawei της συζυγου, αλλα ακρη δε βρισκω.

Προκειμενου να λαβει και να διαβασει καποιο μηνυμα, πρεπει να ειναι μεσα στο viber. Διαφορετικα τη δειχνει μονιμως απενεργοποιημενη και δε λαμβανει καμια ειδοποιηση.

Τσεκαρα απο το μενου "εφαρμογες" τις ειδοποιησεις και ειναι ενεργοποιημενες.

Επισης το εχουμε εγκαταστησει κι απεγκαταστησει πολλες φορες.

Τι αλλο πρεπει να κανω;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Γνωριζει κανεις αν τα p6 εχουν καποιο θεμα με το viber και δε λειτουργουν σωστα;

Προσπαθω να δω τι φταιει στο huawei της συζυγου, αλλα ακρη δε βρισκω.

Προκειμενου να λαβει και να διαβασει καποιο μηνυμα, πρεπει να ειναι μεσα στο viber. Διαφορετικα τη δειχνει μονιμως απενεργοποιημενη και δε λαμβανει καμια ειδοποιηση.

Τσεκαρα απο το μενου "εφαρμογες" τις ειδοποιησεις και ειναι ενεργοποιημενες.

Επισης το εχουμε εγκαταστησει κι απεγκαταστησει πολλες φορες.

Τι αλλο πρεπει να κανω;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακολούθησε τη διαδρομή "ρυθμίσεις-->πίνακας ειδοποιήσεων και μπάρα κατάστασης-->κέντρο ειδοποιήσεων" και έλεγξε τη ρύθμιση του viber.

 

σ.σ Είμαι με emui 4 οπότε έχε υπ' όψιν οτι ίσως να υπάρχουν κάποιες διαφορές στη διαδρομή με το 3, απλά την ιδέα σου δίνω... :)

Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τη διαδρομή "ρυθμίσεις-->πίνακας ειδοποιήσεων και μπάρα κατάστασης-->κέντρο ειδοποιήσεων" και έλεγξε τη ρύθμιση του viber.

 

σ.σ Είμαι με emui 4 οπότε έχε υπ' όψιν οτι ίσως να υπάρχουν κάποιες διαφορές στη διαδρομή με το 3, απλά την ιδέα σου δίνω... :)

Ευχαριστω πολυ για την καθοδηγηση. Θα το ψαξω και θα ενημερωσω.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τη διαδρομή "ρυθμίσεις-->πίνακας ειδοποιήσεων και μπάρα κατάστασης-->κέντρο ειδοποιήσεων" και έλεγξε τη ρύθμιση του viber.

 

σ.σ Είμαι με emui 4 οπότε έχε υπ' όψιν οτι ίσως να υπάρχουν κάποιες διαφορές στη διαδρομή με το 3, απλά την ιδέα σου δίνω... :)

Προσπαθησα να κανω αυτο που ειπες αλλα δε νομιζω οτι εχει να κανει με το viber.

Απο ρυθμισεις επιλεγω πινακα ειδοποιησεων....

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160823/d1f644cf312cf0973b18cf86b5b1adb1.jpg

και στη συνεχεια μου βγαζει τις παρακατω επιλογες, οι οποιες δεν εχουν να κανουν με το viber. Εχουν κανουν με την εμφανιση πληκτρων στη γραμμη συντομευσης.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160823/88fbce8a831c3b2c383a4cf847101de1.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...