Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 κολλημένα πίξελ στη σειρά το δικό μου και σιγά μη το στείλω για επισκευή για 3 πίξελ. Δε φεύγουν με τίποτα.

Τέλειο τα χαίρομαι τα 260 που έδωσα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα το πήρες?για αν είναι λίγες μέρες πού το πήρες και έχεις ήδη 3pixels καμμένα στείλε το αδιάβαστο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το πήρες?για αν είναι λίγες μέρες πού το πήρες και έχεις ήδη 3pixels καμμένα στείλε το αδιάβαστο.

 

Έχει περάσει το DOA.

Μωρε καλά έλεγα ένα 4S έπρεπε να πάρω... Το μοναδικό τηλ που δε μου έβγαλε θέματα

Link to comment
Share on other sites

Εχθές κατέβασα μέσω του App Store της Huawei το Music Player για EMUI 3.0. Τρέχει άψογα στην EMUI 2.3 και φυσικά υπάρχει online music επιλογή, εύρεση στίχων και artwork καλλιτεχνών για το τραγούδι που ακούς. Ακόμα και σε αυτά που έχεις αποθηκευμένα. Στην στοκ εφαρμογή που έχουμε εμείς δύναται και αυτό με λίγο editing στο build.prop αλλά δεν το δοκίμασα. Παραθέτω screenshots.

Το ελάττωμα που θα αποτρέψει πολλούς να κάνουν το update είναι οι κινέζικοι χαρακτήρες στο online search αλλά από τραγούδια έχει τα πάντα. Τζάμπα. Και επιλογή για download. Α και το αγαπημένο μου: Οι στίχοι στα περισσότερα τραγούδια μαρκάρονται τη στιγμή που τραγουδούνται.

 

Όποιος ψήθηκε εδώ: http://app.vmall.com/app/C10021449

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό τηλ που δε μου έβγαλε θέματα

 

lol αν παρακολουθήσεις όλες τις δημοσιεύσεις -τουλάχιστον στο παρόν topic- θα καταλάβεις ότι μάλλον εσύ έχεις θέματα... :lol::lol::lol:

 

no offence bro ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μωρε καλά έλεγα ένα 4S έπρεπε να πάρω... Το μοναδικό τηλ που δε μου έβγαλε θέματα

 

Δεν φταίει το P6 για τα καμμένα σου pixel αλλά η τύχη σου. Έπεσες σε ελαττωματικό τεμάχιο. Και ελαττωματικά iphones υπάρχουν και galaxy και γενικά είναι κάτι που μπορεί να σου συμβεί με οποιαδήποτε εταιρία και οποιοδήποτε μοντέλο. Πρόβλημα έχει ένα κινητό όταν η βλάβη που παρουσιάζει , εμφανίζεται σε πολλούς χρήστες σαν κοινό πρόβλημα. Τα καμμένα pixels δεν είναι κοινό πρόβλημα του P6.:)

Link to comment
Share on other sites

lol αν παρακολουθήσεις όλες τις δημοσιεύσεις -τουλάχιστον στο παρόν topic- θα καταλάβεις ότι μάλλον εσύ έχεις θέματα... :lol::lol::lol:

 

no offence bro ;)

Είσαι αγενέστατος.

 

Δεν φταίει το P6 για τα καμμένα σου pixel αλλά η τύχη σου. Έπεσες σε ελαττωματικό τεμάχιο. Και ελαττωματικά iphones υπάρχουν και galaxy και γενικά είναι κάτι που μπορεί να σου συμβεί με οποιαδήποτε εταιρία και οποιοδήποτε μοντέλο. Πρόβλημα έχει ένα κινητό όταν η βλάβη που παρουσιάζει , εμφανίζεται σε πολλούς χρήστες σαν κοινό πρόβλημα. Τα καμμένα pixels δεν είναι κοινό πρόβλημα του P6.:)

 

Δεν αναφέρθηκα στα κολλημένα πίξελ. Μου έχει τύχει σε όλες τις εταιρίες. Αναφέρομαι στο τηλ. αυτό καθαυτό. Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι υποτίθεται ότι είναι 4πύρηνο με 2GB και το XPERIA M τρέχει καλύτερα με διπύρηνο και 512 RAM επειδή η Huawei δε μπορεί να κάτσει να προγραμματίσει τη ROM που η ίδια έχτισε και να την κάνει optimise μπας και φύγουν τα lags. Είναι ανεπίτρεπτο με 4 πυρήνες και ελεύθερα τουλάχιστον 900ΜΒ RAM τα transitions να είναι όπως είναι και ανεπίτρεπτο να πρέπει να κατέβεις σε JB για να μην έχεις lags. Μήπως να μας δώσουν και καμιά gingerbread?

 

Η αναφορά στο 4S, αν και άτοπη δεν ήταν αναληθής. Το Ρ6 είναι όμορφο τηλέφωνο και, τουλάχιστον στα χαρτιά, τα χαρ/κά του είναι απίστευτα καλά και η ROM και ο Kernel που φορά το χαντακώνει πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

A σε αυτά συμφωνούμε :) Δεν με άκουσες όμως που στα είχα πει πριν το πάρεις αν θυμάσαι ( και για τις kitkat stock roms και για τις custom roms και για τις cpu/gpu ). Μάλλον είχες πάρει ήδη την απόφασή σου να το αγοράσεις πιστεύοντας ότι θα το στρώσεις και θα το κάνεις να ρολάρει άψογα στα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

A σε αυτά συμφωνούμε :) Δεν με άκουσες όμως που στα είχα πει πριν το πάρεις αν θυμάσαι ( και για τις kitkat stock roms και για τις custom roms και για τις cpu/gpu ). Μάλλον είχες πάρει ήδη την απόφασή σου να το αγοράσεις πιστεύοντας ότι θα το στρώσεις και θα το κάνεις να ρολάρει άψογα στα πάντα.

 

...βασισμένος στο γεγονός ότι έχει 4πύρηνο επεξεργαστή, 2 γίγα ραμ και ότι όλα τα Android κάπως στρώνουν.

Ας είναι, τώρα το πήρα :)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι αγενέστατος.

 

Μπορεί.

Κάνε όμως αυτό που σου λέω. Διάβασε τα posts σου στο thread σκεπτόμενος ότι τα έχει γράψει "κάποιος άλλος".

 

εγώ πάντως δάκρυσα απ' τα γέλια. :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί.

Κάνε όμως αυτό που σου λέω. Διάβασε τα posts σου στο thread σκεπτόμενος ότι τα έχει γράψει "κάποιος άλλος".

 

εγώ πάντως δάκρυσα απ' τα γέλια. :X

 

Η συσκευή μετά από restore πάει σφαίρα και μέσα σε 2 σφαίρες δε ξέρω τι την πιάνει και είναι γεμάτη λαγκς. Το γεγονός ότι στην αρχή είχα θετικά σχόλια και στην πορεία ανακάλυψα και τα αρνητικά του δε νομίζω ότι είναι πηγή γέλιου, εκτός κι αν πια το χιούμορ σου είναι τόσο στεγνό. Εν πάση περιπτώσει κάνουμε μια συζήτηση που δεν έχει βάση και θα σου προτείνω να διαβάσεις κανά βιβλίο να αποκτήσεις τρόπους. Αν θες να σου στείλω λινκς να τα ανοίξεις στο Ρ6 σου... αν δεν ψοφήσει ενώ προσπαθεί να κάνει τις σελίδες render

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες δεν υπαρχει λογο να χαλιομαστε..Το κινητο ειναι σουπερ,δεν μπορω να καταλαβω που βρικσεις τοσο πολυ λαγκ φιλε μου..Εχει πολυ καθαρη οθονη και ικανοποιητικη μπαταρια..Το επομενο μου κινητο θα ειναι το Honor 6,τοσο πολυ με κερδισε η Huawei.. :p

Και σου μιλασω σαν πρωην και απαιτητικος χρηστης(iPhone 4,Galaxy S3 και Nexus)..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Αγόρασα προ ημερών το Huawei Ascend P6 με τα εξής χαρακτηριστικά -από το εργοστάσιο-:

 

1. Έκδοση Android: 4.2.2

 

2. Έκδοση Emotion UI: 1.6

 

3. Kernel: 3.0.8 - 00780

 

4. Αριθμός Έκδοσης (firmware): P6-U06V100R001C00B111

 

Από όσο αναζήτησα πληροφορίες στο Internet, υπάρχουν δυνατότητες για αναβάθμιση όλων των παραπάνω χαρακτηριστικών, όπως φυσικά και δυνατότητες να γίνει root η συγκεκριμένη συσκευή.

 

Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο, είναι εύκολο, σας παρακαλώ πολύ, να με συμβουλέψετε σχετικά με το ποια μεθοδολογία να ακολουθήσω για την αναβάθμιση των παραπάνω χαρακτηριστκών και, εάν πράγματι αξίζει; Διαβάζω για εκδόσεις B512, 4.4.2, UI 2.1, κ.ο.κ. Ουσιαστικά, δεν επιθυμώ να μου αναφέρετε τον τρόπο που θα πρέπει να ακολουθήσω για όλα τα παραπάνω, αλλά την σειρά που πρέπει να ακολουθήσω. Δηλαδή, για παράδειγμα, αρχικά θα πρέπει να κάνεις root το κινητό, στην συνέχεια να αναβαθμίσεις το kernel ή το firmware και στο τέλος το λογισμικό (σε KitKat) και το UI.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά. :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Αγόρασα προ ημερών το Huawei Ascend P6 με τα εξής χαρακτηριστικά -από το εργοστάσιο-:

 

1. Έκδοση Android: 4.2.2

 

2. Έκδοση Emotion UI: 1.6

 

3. Kernel: 3.0.8 - 00780

 

4. Αριθμός Έκδοσης (firmware): P6-U06V100R001C00B111

 

Από όσο αναζήτησα πληροφορίες στο Internet, υπάρχουν δυνατότητες για αναβάθμιση όλων των παραπάνω χαρακτηριστικών, όπως φυσικά και δυνατότητες να γίνει root η συγκεκριμένη συσκευή.

 

Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο, είναι εύκολο, σας παρακαλώ πολύ, να με συμβουλέψετε σχετικά με το ποια μεθοδολογία να ακολουθήσω για την αναβάθμιση των παραπάνω χαρακτηριστκών και, εάν πράγματι αξίζει; Διαβάζω για εκδόσεις B512, 4.4.2, UI 2.1, κ.ο.κ. Ουσιαστικά, δεν επιθυμώ να μου αναφέρετε τον τρόπο που θα πρέπει να ακολουθήσω για όλα τα παραπάνω, αλλά την σειρά που πρέπει να ακολουθήσω. Δηλαδή, για παράδειγμα, αρχικά θα πρέπει να κάνεις root το κινητό, στην συνέχεια να αναβαθμίσεις το kernel ή το firmware και στο τέλος το λογισμικό (σε KitKat) και το UI.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά. :-)

 

Θες να αναβαθμίσεις σε KitKat? Απλά θα βάλεις στο φάκελο dload στην κάρτα μνήμης το UPDATE.APP της B512 και θα το κάνεις. Δε χρειάζεται κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

@Near έχω φτιάξει συχνές ερωτήσεις - απαντήσεις για το κινητό ( πάτα το link στην υπογραφή μου ). Rom+UI+Kernel πάνε παρέα μαζί σε κάθε update και δεν αναβαθμίζεις το καθένα χωριστά. Συμβουλή : Μην αναβαθμιστείς ακόμα σε Kitkat. Πέρνα την Β119 ή την Β125 ή την Β132 που είναι Jelly Bean stock roms και μείνε εκεί μέχρι να φτιαχτεί ( αν φτιαχτεί ποτέ ) μια αλαγκάριστη kitkat.
Link to comment
Share on other sites

Σ´ ευχαριστώ πάρα πολύ για την συμβουλή σου. Δεν θα το αναβαθμίσω σε KitKat και θα παραμείνει στην Jelly Bean (λιγικά στην Β132).

 

Τελικά, από όσο κατάλαβα, οι εκδόσεις του Β1xx αφορούν την Jelly Bean ενώ οι εκδόσεις του B5xx αφορούν την KitKat. Αυτά όμως δεν αφορούν εκδόσεις του firmware;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα το κινητο στο boot δεν βγαζει το animation της huwaei βγαζει anrdoid...γιατι???

 

προφανως επειδη φορτωσες twrp recovery

Link to comment
Share on other sites

προφανως επειδη φορτωσες twrp recovery

 

οχιι δεν ειχαα...κολησε μολις εκανα απεγκατασταση το xposed..και μετα πατησα τα κουμπια τα 3 ενταση πανω κατω και power και εκανε τι εκανε το κινητο ανοιξε και εγινε αυτο τωρα...κακο ειναι??

Link to comment
Share on other sites

χθες γυρισα στην Β132 και θυμηθηκα ποσο ειχα ενθουσιαστει οταν ειχα πρωτοπαρει το ρ6. μακρια απο kit kat τουλαχιστον προς το παρων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την έκδοση 4.4 την έχετε βάλει; Είναι απροβλημάτιστη ή έχει θεματάκια;

 

Απότι είδα έχει... Καμία custom, όπως MIUI έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις;

Edited by fitifititis
Link to comment
Share on other sites

χθες γυρισα στην Β132 και θυμηθηκα ποσο ειχα ενθουσιαστει οταν ειχα πρωτοπαρει το ρ6. μακρια απο kit kat τουλαχιστον προς το παρων.

 

Ακριβώς το ίδιο ένιωσα κι εγώ όταν γύρισα στη jelly bean. :)

 

Καμία custom, όπως MIUI έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις;

 

Νομίζω πως όποιος είτε εδώ είτε στο XDA δοκίμασε τη MIUI ή οποιαδήποτε άλλη custom, στην αρχή χάρηκε, μετά συνειδητοποίησε ότι έχουν bugs όλες οι custom και γύρισε σε stock.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εξακολουθώ να μην έχω κανένα πρόβλημα με Β512. Με Nova και LG3 theme και Android L nav buttons απολαμβάνω το κινητό περισσότερο απο ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...