Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αυτός είναι σωστός τρόπος να την περάσεις ; σε όλες τις άλλες συσκευές που είχα έρχονταν ota ή τις έβρισκε μόνο του μέσω suite.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και αυτός είναι σωστός τρόπος να την περάσεις ; σε όλες τις άλλες συσκευές που είχα έρχονταν ota ή τις έβρισκε μόνο του μέσω suite.

 

Huawei φίλε μου....περιπτωσάρα.Μην το ψάχνεις.Αφού το πήρες θα χάρεις και τις παραξενιές του. :lol:

 

Πέρα από την πλάκα μην περιμένεις ενημερώσεις over the air εκτός αν περάσεις καμιά "B17" unicom chinese version rom!

Στο επίσημο site τους η τελευταία International rom για το p6 είναι η B111 που ανέβηκε 22 Augst 2013 (ως και το "u" ξεχασαν να γράψουν) :lol:

 

Μπαίνε εδώ να διαβάζεις σχετικά νέα με ενημερώσεις rom κλπ

 

http://huaweinews.com/

http://www.huaweiblog.de/

http://forum.xda-developers.com/ascend-p6

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!πως θα μπορουσα να περασω θεματα στο p6 και πως?

 

Δεν είναι όπως το φαντάζεσαι ίσως. πχ δεν έχει σχέση με το πως περνάς themes στα Windows7. Πρέπει κάποιος να φτιάξει ένα συγκεκριμένο theme για την έκδοση Emotion UI που φοράς (1.6/2.0/2.3 αναλόγως με την ROM που έχεις). Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://forum.xda-developers.com/ascend-p6/themes-apps

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!πως θα μπορουσα να περασω θεματα στο p6 και πως?

 

http://huaweinews.com/2013/10/download-and-install-themes-ascend-p6/

 

Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικό βγάζει καθαρό ήχο σε όλους όταν μιλάει ο άλλος; Γιατί εμένα δεν ακούγεται τόσο καθαρά όσο το S4 που είχα. Μήπως επειδή είναι τόσο λεπτό;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί όταν απαντάω κλήσεις κάποιες φορές ανοίγει μόνο του το Bluetooth?συμβαίνει και σε άλλους?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί όταν απαντάω κλήσεις κάποιες φορές ανοίγει μόνο του το Bluetooth?συμβαίνει και σε άλλους?

 

Μου συνέβαινε στην Jelly Bean και με factory reset διορθώθηκε. Με Kit Kat δεν είχα ποτέ θέμα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως υπάρχει τερατώδης διαφορά με ΚΚ και JB. Έτρεχα ParanoidAndroid και τρέχω Β132 και η διαφορά είναι πολύ αισθητή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς άλλος θέμα με την ετοιμότητα κυψέλης ; έχει 22% κατανάλωση αυτό όσο και η οθόνη. Ξέρουμε πως διορθώνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από 2 μέρες έχω μια ολοκληρωμένη άποψη.

Είναι όμορφο τηλέφωνο, έχει καλή κάμερα, καλύτερη απ' όσο λένε. Η οθόνη είναι πολύ καθαρή.

Όσον αφορά την απόδοση δε ξέρω τι να πω. Είναι τετραπύρηνο και δεν είναι... Καταρχάς το έχω με JB αυτή τη στιγμή και δεν έχω θέματα αλλά όσο είχα ΚΚ ήταν απελπιστικά αργό. Μακάρι να βγει κάποια optimised ROM.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από 2 μέρες έχω μια ολοκληρωμένη άποψη.

Είναι όμορφο τηλέφωνο, έχει καλή κάμερα, καλύτερη απ' όσο λένε. Η οθόνη είναι πολύ καθαρή.

Όσον αφορά την απόδοση δε ξέρω τι να πω. Είναι τετραπύρηνο και δεν είναι... Καταρχάς το έχω με JB αυτή τη στιγμή και δεν έχω θέματα αλλά όσο είχα ΚΚ ήταν απελπιστικά αργό. Μακάρι να βγει κάποια optimised ROM.

 

Ακριβώς έτσι στα είχα πει αν θυμάσαι , όπως και για τις προβληματικές custom.

 

Εμένα χτες μου πέρασε από το μυαλό να γυρίσω σε jb αλλά δεν το κάνω λόγω καλύτερου gps στην Β512 ( υπάρχουν 2 μήνες που χρησιμοποιώ gps κάθε μέρα). Βέβαια αν το αρχείο gps.conf είναι το μόνο που επηρεάζει το gps, τότε σκέφτομαι ότι μπορώ να το πάρω από την B512 και με root να κάνω αντικαταστάση του αντίστοιχου αρχείου της jb.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι στα είχα πει αν θυμάσαι , όπως και για τις προβληματικές custom.

 

Εμένα χτες μου πέρασε από το μυαλό να γυρίσω σε jb αλλά δεν το κάνω λόγω καλύτερου gps στην Β512 ( υπάρχουν 2 μήνες που χρησιμοποιώ gps κάθε μέρα). Βέβαια αν το αρχείο gps.conf είναι το μόνο που επηρεάζει το gps, τότε σκέφτομαι ότι μπορώ να το πάρω από την B512 και με root να κάνω αντικαταστάση του αντίστοιχου αρχείου της jb.

 

Το αρνιόμουν αυστηρά και μόνο λόγω του ότι διάβαζα για 4πύρηνο επεξεργαστή και έρχομαι από S4. Καταλαβαίνω ότι το ΚΚ είναι όντως βαρύ (και στο S4 που το είχα έτρωγε αρκετά κολλήματα) αλλά δε ξέρω. Είδα ότι βγήκε και η B634 και λέω να τη δοκιμάσω. Θα τη βάλεις;

 

Πραγματικά είναι ενοχλητικό να κατεβαίνεις από ΚΚ σε JB. Θέλω emoji! :(

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι βγήκε και η B634 και λέω να τη δοκιμάσω. Θα τη βάλεις;

 

Περιμένω περισσότερο feedback γιατί άλλος λέει ότι είναι ίδια σε απόδοση με την B512 παρά τον διαφορετικό Kernel, άλλος ότι έχει βελτιωμένο smoothness στο notification bar. Δεν νομίζω πάντως να τη βάλω γιατί μου φαίνεται πολύ ειδική rom ( θέλει και ξεχωριστή εγκατάσταση ραδιοφώνου - έλεος :p ). Έχω σκοπό να βάζω μόνο updates Β5ΧΧ :) Λογικά κάποια στιγμή θα βγει μια kitkat ισάξια σε smoothness με τις jb.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε αν υπαρχει τροπος να αλλαξω σειρα εικονιδιον στο κινητο δηλαδη απο 4χ4 που ειναι να την κανω 5χ4 σαν το iphone?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε αν υπαρχει τροπος να αλλαξω σειρα εικονιδιον στο κινητο δηλαδη απο 4χ4 που ειναι να την κανω 5χ4 σαν το iphone?

 

Μόνο με άλλο launcher. Κατέβασε nova αν θες, είναι καλός και αν τον ρυθμίσεις καταλλήλως είναι και πολύ ελαφρύς για τη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Λογικά κάποια στιγμή θα βγει μια kitkat ισάξια σε smoothness με τις jb.

 

Πολύ φοβάμαι ότι όσο βγαίνουν καινούργια κινητά θα σταματήσουν το support για το P6. Παίζει η Β512 να είναι το τελευταίο update που λάβαμε. Μακάρι να κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι όσο βγαίνουν καινούργια κινητά θα σταματήσουν το support για το P6. Παίζει η Β512 να είναι το τελευταίο update που λάβαμε. Μακάρι να κάνω λάθος.

 

Δε νομίζω. Πριν λίγες μέρες βγήκε και B634. Και εκτός αυτού υπάρχει και το επερχόμενο EMUI 3 και πολύ καλά θα κάνουν να το δώσουν και στο Ρ6...

Link to comment
Share on other sites

Το εχω στα χερια μου παλι σε μαυρο

με ικανοποιει και η κιτ κατ

ειναι πιο αργη απο την jeel bean αλλα ενταξη παλευεται

το κινητο οποιος το παρει να ξερει οτι δεν παιρνει high end αν το θελει για high end σιγουρα δεν θα το αρεσει

αλλα και η τιμη που παιζει σαν μετειρισμενο δεν ειναι High end αλλα μεσαια κατηγορια

Link to comment
Share on other sites

Το εχω στα χερια μου παλι σε μαυρο

με ικανοποιει και η κιτ κατ

ειναι πιο αργη απο την jeel bean αλλα ενταξη παλευεται

το κινητο οποιος το παρει να ξερει οτι δεν παιρνει high end αν το θελει για high end σιγουρα δεν θα το αρεσει

αλλα και η τιμη που παιζει σαν μετειρισμενο δεν ειναι High end αλλα μεσαια κατηγορια

 

Βάλε την Β634 http://forum.xda-developers.com/ascend-p6/general/b634-kitkat-t2861981/page7#post55177160

Link to comment
Share on other sites

Έχει σίγουρα Ελληνικά;

 

Έχει ναι, την πέρασα μόλις και θα κάνω debloat

Link to comment
Share on other sites

για πες μας αξιζει να την περασουμε??

 

Μόλις την έβαλα σκατοκολλούσε, αλλά μόλις έσβησα από system/app όλα τα HW apps πετούσε

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έβαλα σκατοκολλούσε, αλλά μόλις έσβησα από system/app όλα τα HW apps πετούσε

 

ειδες καμια διαφορα απο β512 αν ναι...τι περιπου??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...