Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βγαζει και σε μενα αλλα ειμαι b125. Παρατηρησα οτι αρχισε απο τοτε που εβαλα αυτοματο το clean master οταν δηλαδη κανει καθαρισμο διεργασιων.

 

Thanks! Θα το απεγκαταστησω να δω αν έχει σχέση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω πάνω τη κινέζικη kitkat. Χρειάζεται να κάνω κάτι ιδιαίτερο για να βάλω την international ή με τη κλασική διαδικασία local update θα λειτουργήσει?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάνω τη κινέζικη kitkat. Χρειάζεται να κάνω κάτι ιδιαίτερο για να βάλω την international ή με τη κλασική διαδικασία local update θα λειτουργήσει?

 

Πρέπει να είσαι σε B125, δεν γίνεται με άλλο τρόπο....

 

 

ipred: Kαι εγώ ακριβώς τα ίδια με την μπαταρία μετά πό 3 μέρες με την beta. Μια χαρά αυτονομία έχει... Eπισης μπορείς να μου θυμίσεςι ποιες ρυθμίσεις αλλάζεις στο swype?

 

Τελικα αξιζει να βαλουμε την beta η να περιμενουμε την official;υπομονη ακομα ενα μηνα.

 

Για κάποιος αξίζει, κάποιοι έχουν παράπαπονα. Αλλά και με την official να είσαι σίγουρος ότι τι ίδιο θα γίνει... Έτσι γίνεται με κάθε αναβάθμιση σε όλα τα κινητά....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Βασικα το μονο παραπονο που ειχα απο την Κιτ Κατ ηταν η αυτονομια..Επεφτε 7-8% καθε 1 ωρα περιπου χωρις σχεδον καθολου χρηση..Τι να πω ισως δεν εκατσε καλα.. :p

Παντως εκανα factory reset πριν την βαλω..

Κατα αλλα ηταν αρκετα smooth,δεν ειχα παραπονο..

Και νομιζω στον τομεα της φωτογραφιας ειχε βελτιωθει..

Επισης δεν μπορουσα με τιποτα να εμφανισω το 4ο βελακι..Ακολουθησα τον οδηγο απο Xda αλλα τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έσκασε με τη μούρη σε μια κοτρόνα όταν έβγαινα από το αυτοκίνητο και ράγισε η οθόνη στο ύψος του ακουστικού....:wacko: :ninja:
Link to comment
Share on other sites

 

Τhanks! Ήδη παράγγειλα το Moto πάντως. Θα το επισκευάσω και μετά θα το δώσω το P6... :D

Link to comment
Share on other sites

Καλό, αλλά θα σου φανεί πολύ...φτηνό! ;) Και...χοντρό!:lol:

 

Το είδα από κοντά πριν λίγες μέρες και μου άρεσε πολύ...

Link to comment
Share on other sites

ipred: Kαι εγώ ακριβώς τα ίδια με την μπαταρία μετά πό 3 μέρες με την beta. Μια χαρά αυτονομία έχει... Eπισης μπορείς να μου θυμίσεςι ποιες ρυθμίσεις αλλάζεις στο swype?

 

Sorry που άργησα να απαντήσω αλλά όλη μέρα έτρεχα σαν τρελός. Είδα αυτό που έπαθες μετά. Κρίμα :( Ελπίζω να μείνεις ικανοποιημένος από το moto G. Όσο για το Swype θα σου απαντήσω γιατί ούτως ή άλλως θα το χρειαστείς και στο νέο κινητό. Πρέπει να απενεργοποιήσεις τα εξής 3 : 1) Backup και συγχρονισμός , 2) Δυναμικό λεξικό , 3) Έξυπνο πρόγραμμα επεξεργασίας. Κάποιοι λένε ότι και μόνο το 1ο να απενεργοποιήσεις τρέχει μια χαρά αλλά εγώ ούτως ή άλλως δεν χρειάζομαι ούτε τα άλλα δύο.

 

Έχοντας περάσει ακόμα μια μέρα με την kitkat , το μόνο αρνητικό που έχω βρει είναι το lag στο σκρολάρισμα/zoom in,zoom out στον internet browser ( στις κανονικές σελίδες, όχι στις mobile εκδόσεις των σελίδων). Δοκίμασα 3 internet browsers , πάντού το ίδιο. Να συγκρίνω αυτό το πράγμα με τη jb δεν μπορώ να το κάνω γιατί δεν θυμάμαι τη συμπεριφορά του κινητού στο συγκεκριμένο θέμα. ( έμπαινα συνήθως σε mobile εκδόσεις των sites ).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκίμασα σήμερα το GPS στην Kiktkat σε 4 προορισμούς για 3-4 ώρες και δούλεψε πολύ καλά.

> Το GPS κλείδωσε σε περίπου 1 λεπτό.

> Πριν ξεκινήσω είχα κάνει restart το κινητό γιατί σε όλα μου τα κινητά έχω παρατηρήσει ότι το restart βοηθά στο να κλειδώνω σήμα πιο γρήγορα όταν ανοίγω το GPS ( ιδίως μετά από φόρτιση )

> Το σήμα παρέμεινε σταθερό σε όλες τις διαδρομές

> Όταν έμπαινα σε εσωτερικό χώρο ( πχ κατάστημα ) το σήμα χανόταν και ξανακλείδωνε αμέσως όταν έβγαινα στο δρόμο.

> Πάντα έχω ανοιχτά τα δεδομένα όταν χρησιμοποιώ GPS.

> Ως πρόγραμμα πλοήγησης χρησιμοποιώ το Sygic.

 

Από ότι φαίνεται δεν θα χρειαστεί να βάλω το εξειδικευμένο gps.conf για Ελλάδα όπως είχα κάνει με τη jelly bean. Θα δούμε όμως. Θέλω να κάνω κι άλλες διαδρομές για να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία beta του Nova και την kit Kat το κινητό πετάει. Με ότι εφέ κύλισης και να βάλεις... Αύριο το δίνω για το Moto G και πιστεύω ότι θα μου λείψει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!! Έχω μια πολύ όμορφη ιστορία να σας διηγηθώ σήμερα...

 

Πριν περίπου 2 εβδομάδες, παρατήρησα πως το Π6 μου άρχισε να μεταμορφώνεται σε LG G Flex και να κάνει μια μικρή καμπύλη από πίσω. Αυτό νόμιζα πως γινόταν λόγω του ότι μόνιμα το βάζω στην τσέπη του παντελονιού με την οθόνη προς το πόδι. Στην αρχή το θεωρούσα τέλειο για 2 βασικούς λόγους:

1. Έδειχνε πως έχω γάμπα-πέτρα (not!)

2. Μπορούσα να κάνω σβουρίτσες στο τραπέζι όταν καθόμασταν με παρέα

 

Σήμερα όμως έχοντας φουσκώσει πάαααραααα πολύ τις τελευταίες εβδομάδες, παρατήρησα πως είχε ανοίξει το πίσω καπάκι σε 2 δοντάκια, και η μπαταρία ήταν αυτή που δημιουργούσε το φούσκωμα.

Να σημειωθεί πως την μπαταρία την προσέχω πάρα πολύ. Μία φορά την μέρα φόρτιση και δεν το άφηνα στην πρίζα (πέρα από ελάχιστες περιπτώσεις) για πάνω από μια ώρα μετά το τέλος της φόρτισης, καθώς και μια φορά στις 2 εβδομάδες του έκανα φουλ κύκλο φόρτισης. Επίσης, μου έχει πέσει μια φορά το κινητό μέσα στους 10 μήνες που το έχω, κι αυτή ήταν πάνω σε χαλί.

 

Πλέον το έχω απενεργοποιήσει αφού περίμενα να τελειώσει η μπαταρία, και θα δω τι θα κάνω με εγγύηση ή παραγγελία άλλης μπαταρίας. ΠΟΛΥ μεγάλη μουφιά την στιγμή που προσέχει κάποιος φουλ την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Κουφό πραγματικά!Πάντως σίγουρα είναι ένα μεμονωμένο περιστατικό ( έπεσες σε ελαττωματικό τεμάχιο ) γιατί δεν έχει συμβεί στους υπόλοιπους. Όλα τα εργοστάσια όλων των εταιριών βγάζουν παρτίδες με κάποια ελαττωματικά τεμάχια. Κρίμα που έπεσες σε ένα τέτοιο :/
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 9 μηνες με το P6 το αποχωριστηκα σημερα και παρελαβα το Moto G. Τα μονα που με χαλασαν στο P6 ηταν η ευκολια που χαρασονταν η πλάτη και γενινα το κινητο ολοκληρο αλλα και η καθυστέρηση αναβαθμισης. Το ειχα παντα σε θηκη αλλα παρολαυτα ειχε κανει αρκετά σημαδακια…
Link to comment
Share on other sites

παιδες δεν μπορω να περασω την κιτ κατ,κανω ακριβως τα βηματα που αναφερε ο GMF80 αλλα οταν παω να κανω install απο την sdcard δεν βλεπει το αρχειο.μπορει να βοηθησει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος, έβαλα την Kit Kat Beta και ήθελα να γυρίσω στην Β125, εκανα την διαδικασία και έχει κολλήσει στην αρχική που βγάζει το σήμα Android. Ξέρεις κάποιος τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

παιδες δεν μπορω να περασω την κιτ κατ,κανω ακριβως τα βηματα που αναφερε ο GMF80 αλλα οταν παω να κανω install απο την sdcard δεν βλεπει το αρχειο.μπορει να βοηθησει κανεις?

 

Ξαναπαιρνα την Β125 κ ξανακανε την διαδικασια…

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια!εβαλα τιν κιτκατ beta και θελω να γυρισω στην jellybean 4.2.2 με emui 1.6! παρακαλω αν ξερει καποιος ας με βοηθησει!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα, είναι καλή απλά θέλω να γυρίσω στην έκδοση που κυκλοφόρησε το κινητό. Ξέρει κάποιος πως γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

τα γραφει στο forym ειναι στην σελιδα 93!

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Oπότε τα βήματα για όποον θέλει να την εγκαταστήσει είναι:

 

1. Κατεβάζουμε το αρχείο από εδω; https://mega.co.nz/#!Qgp3m...yHHHEpfuY4ym0g

2. Aν δεν είμαστε σε 125 ή είμαστε ροοτ εγκαθιστούμε ξανά την Β125

3. Αντιγράφουμε το αρχείο update.app στον φάκελο dload στην SD Card

4. Αντιγράφουμε το αρχείο update.zip στην SD Card.

5. Aπενεργοποιούμε το κινητό

6. Ανοίγουμε με power + vol up + vol down πατημένα ταυτόχρονα.

7. Θα κάνει μια μικρή ενημέρωση και θα γράψει fail

8. Install το αρχείο update.zip από την SD Card

9. Reboot όταν τελειώσει και welcome to kitkat...

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια!εβαλα τιν κιτκατ beta και θελω να γυρισω στην jellybean 4.2.2 με emui 1.6! παρακαλω αν ξερει καποιος ας με βοηθησει!:rolleyes:

 

1.Περνάς πρώτα αυτό στο κινητό μέσω local update :

http://dl.vmall.com/c01l4l4a2y#

2. Mετά περνάς τη ROM που θέλεις μέσω πάλι local update

3. Αν το κινητό στο τελευταίο restart κολλήσει στο φόρτωμα του logo τότε :

α) βγάζεις την εξωτερική κάρτα

β) πατάς ταυτόχρονα και τα 3 πλήκτρα του κινητού μέχρι να μπεις σε stock recovery και επιλέγεις wipe data.

 

Ειναι απο ποστ ενος φιλου..Την εκανα την διαδικασια και γυρισα σε Β125..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...