Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρωτησα σε γερμανο στα ιωαννινα!!!399.....

Σου είπαν δεν έχει προσφορά ή δεν ήξεραν κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Πριν πάρει στα κεντρικά, καλό είναι να έχει επικοινωνήσει και με τα υποκαταστήματα από τα οποία πήραν το κινητό στα 250 οι φίλοι πιο πάνω ώστε να μπορεί να πει συγκεκριμένα πράγματα. Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα κι εγώ στα 250.

Καλορίζικο! Προφανώς δεν ισύει για όλα τα καταστήματα Γερμανός ή όπως είπε κ ο φίλος πιο πάνω "κάποιοι" δεν είναι ενημερωμένοι!Κ γω στα 250 το πήρα :)

Link to comment
Share on other sites

Είχε δωροεπιταγή 100 ευρώ και τους ήρθε ενημέρωση για 150.

Edit. Το μόνο "κακό" είναι cosmote branded.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με κεντρικα στο 800-11-40000 και μου ειπαν οτι το αγοραζεις στα 399ευρω και σου δινουν δωροεπιταγη 150ευρω για αγορα αλλου προιοντος...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις του περάσεις (αναπόφευκτα) την Β125 θα φύγει το branding...μαζί και η pull-down notification bar! Kάντο τώρα ώστε να γίνει και ολικό φορμάτ και μετά στήσιμο.

 

Σε ευχαριστώ. Αυτό σημαίνει ότι χάνεται η εγγύηση?? Μα είναι δυνατόν στην Β125 να αφαίρεσαν την notification bar?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν χάνεται η εγγύηση αφού είναι επίσημη. Η notification bar χάνεται γιατί είναι "τοπικό", ευρωπαϊκό add-on ενώ η Β125 είναι εντελώς generic και η Huawei είναι λίγο ερασιτέχνης ακόμη...σε τέτοια θέματα.

 

Απλά είμαι συνηθισμένος από τα Samsung που αν είναι branded και περάσεις άλλη ρομ τους "ενοχλεί: στο service.

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι δυνατόν στην Β125 να αφαίρεσαν την notification bar?

 

Πέρνα την Β119 και μέχρι να έρθει η kitkat μην ασχοληθείς με άλλα firmware. Ούτως ή άλλως μια χαρά είναι η 119. :)

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα την Β119 και μέχρι να έρθει η kitkat μην ασχοληθείς με άλλα firmware. Ούτως ή άλλως μια χαρά είναι η 119. :)

 

Για μενα αξιζει να παει καποιος στην β225. Το κινητο φαινεται να ειναι ελαφρως πιο γρηγορο-σμουθ. Ισως να παρατηρησετε κ καλυτερη μπαταρια. Ισως..

Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια και εγω το βρηκα στα 250. Πιστευω καλη η τιμη του και μαλλον το απογευμα θα παω να το αγορασω.πιο ομως χρωμα λεει περισσοτερο αραγε?γτ εκει ειχαν μονο τ μαυρο
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια και εγω το βρηκα στα 250. Πιστευω καλη η τιμη του και μαλλον το απογευμα θα παω να το αγορασω.πιο ομως χρωμα λεει περισσοτερο αραγε?γτ εκει ειχαν μονο τ μαυρο

 

Το μαύρο iPhonizei. Πάρε καλύτερα το λευκό. Εγώ το πήρα σε μαύρο χα χα χα Είναι τέλειο!

Link to comment
Share on other sites

Το έχει βρει κανείς σε κάποιο κατάστημα στην θεσσαλονίκη? πήρα τηλεφωνο και μου ειπανε οτι δεν είναι διαθέσιμο σε κανένα κατάστημα αλλα μου φαίνεται πολυ περίεργο. Γίνεται να το προπαραγγείλω απο κατάστημα και να επωφεληθώ της δωροεπιταγής ακόμα και μετα το τέλος των γιορτών που θα έρθει?
Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με κεντρικα στο 800-11-40000 και μου ειπαν οτι το αγοραζεις στα 399ευρω και σου δινουν δωροεπιταγη 150ευρω για αγορα αλλου προιοντος...

 

Τελικα το πηρα κ γω 250ευρω. Δεν ξερουν τι τους γινεται παντως στους "γερμανους".... Το κεντρο ελεγε το παραπανω.... ενα καταστημα που ρωτησα το πρωι μου ελεγε για δωροεπιταγη των 100ευρω κ μου το εδειχνε στο φυλαδιο τους... το απογευμα επικοινωνησα με καταστημα στο mall Αθηνας , μου ειπαν οτι ισχυει η προσφορα οπου πηγα κ το πηρα. Μεχρι τις 19:00 ειχαν μονο 2 τηλεφωνα μαυρα ακομα. Τες πα ολα καλα, το τηλεφωνο ειναι υπεροχο...

Link to comment
Share on other sites

Haki, το p6 "αντέχει" για 2 χρονια με τα specs που έχει? Για νορμάλ χρήση.

 

για νορμαλ χρηση μια χαρα αντεχει,τα 2gb ρομ θα το κρατησουνε καλα,κ ολα τ αλλα specs οπως καμερα κτλ,τωρα αν ο επεξεργαστης ειναι λιγο καπως...για μια νορμαλ χρηση θα ειναι αρχηγος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας μην θάβουμε τον επεξεργαστή ακόμα. Ας δούμε πώς θα τα πάει με την Kit kat και τα λέμε. Εγώ πιστεύω η μετριότητα του οφείλεται σε κακή υλοποίηση software.
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

αυτο καλυτερα ή το l9 2?

 

Εγώ αντί να έδινα 250 για το P6 θα έπαιρνα τώρα το oppo 5 με 300ε - 30ε (φοιτητική έκπτωση 10%) = 270ε

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με τη notification panelεγώ έκανα τα παρακάτω.

Λοιπον πρώτα απ όλα root

Καλού-κακού πηγαίνετε στο φάκελο data και δείτε αν στο custom.bin όταν το ανοίξετε αν γράφει dt/gr.

Αν γράφει αυτό είσαστε οκ.

Μετά πάμε με το root explorer Η άλλο root manager στο φάκελο cust

Βρίσκουμε το φάκελο channel και τον μετονομάζουμε σε dt,

Ανοίγουμε τον φάκελο dt λοιπόν και μετονομάζουμε έναν η περισσότερους φακέλους που είναι μέσα σε gr

Βγάζουμε την κάρτα sd γιατί άμα κάνουμε το κόλπο με τα τρία κουμπιά θα ξαναπεραστεί πάλι ότι έχουμε μέσα

στο φάκελο dload που είναι στην sd!

Το τηλέφωνο θα ξεκινήσει σε cwm θα βγάλει fail εμείς κάνουμε απλά factory reset κai επανεκίνηση.

Αυτό ήταν!!!

ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ ΑΝ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ...

 

Αν στο custom.bin γραφει unicom/cn:not found τι γινετε?

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά κ εγώ σήμερα στα €249 από Γερμανό (αφού έψαξα σε αρκετά καταστήματα γιατί δεν το είχαν διαθέσιμο). Πάντως κ εμένα στην αρχή μου έλεγαν €399, μετά που τους είπα για τα κουπόνια και βρήκαν πως πράγματι έχει δωροεπιταγή €100 και αφού τους είπα να το ξανατσεκάρουν γιατί σε άλλο Γερμανό μου λένε για €150 δωροεπιταγή όλα πήγαν ρολόι :)

 

Για όσους ενδιαφέρονται η προσφορά μου είπαν ισχύει μέχρι αύριο.

 

Μια επιπλέον βοήθεια για την αρχή --> Η Β125 που λέτε είναι rom?? Και είναι επίσημη οπότε δεν θα έχουμε πρόβλημα με εγγύηση σε πιθανό πρόβλημα?? Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πως την περνάμε??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...