Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειδες καμια διαφορα απο β512 αν ναι...τι περιπου??

 

H 512 για 'μένα ήταν απελπισία. Αυτή είναι μια χαρά. Απλά δεν έχει ρύθμιση για το notification panel κι έχω δοκιμάσει τα πάντα και τίποτα και θέλω να το ξεφορτωθώ γιατί λαγκάρει το κέντρο ειδοποιήσεων :mad:

 

EDIT: Το κατάφερα! Για να συνοψίσω, όποιον δεν τον ενδιαφέρουν τα stock apps, αν περάσει την 634 και με root τα σβήσει ΟΛΑ και βάλει 3rd party για τα πάντα το τηλέφωνο δε λαγκάρει μια. Θεωρητικά λόγω του project svelt πάντως τα animations είναι πιο smooth από JellyBean. Αυτά ως τώρα γιατί πρέπει να το ξαναστήσω γιατί έκανα 100 φορμάτ μέχρι να διώξω τους διακόπτες. Πάντως πραγματικά είμαι ικανοποιημένος.

 

EDIT 2: Κάποιος με 634 μπορεί παρακαλώ πολύ να μου στείλει από system/priv-app Settings.apk και SettingsProvider? Τα έσβησα και τα χρειάζομαι και δεν αντέχω άλλο φορμάτ

Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυtό ήταν, ξαναπέρασα την Β125 και τώρα κάνει το update, thanks! :)

 

 

Oπότε τα βήματα για όποον θέλει να την εγκαταστήσει είναι:

 

1. Κατεβάζουμε το αρχείο από εδω; https://mega.co.nz/#!Qgp3m...yHHHEpfuY4ym0g

2. Aν δεν είμαστε σε 125 ή είμαστε ροοτ εγκαθιστούμε ξανά την Β125

3. Αντιγράφουμε το αρχείο update.app στον φάκελο dload στην SD Card

4. Αντιγράφουμε το αρχείο update.zip στην SD Card.

5. Aπενεργοποιούμε το κινητό

6. Ανοίγουμε με power + vol up + vol down πατημένα ταυτόχρονα.

7. Θα κάνει μια μικρή ενημέρωση και θα γράψει fail

8. Install το αρχείο update.zip από την SD Card

9. Reboot όταν τελειώσει και welcome to kitkat...

 

καλημερα, εγω ειμαι rooted με firmware b610 ??

 

τι μπορω να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τοσα για την Β512. Προσωπικά δεν έχω καποιο θέμα. Μια χαρά τα παει το κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προτείνω την 634 ανεπιφύλακτα. Περάστε τη και σβήστε τα πάντα της Huawei και πραγματικά θα είναι πιο smooth και από το JB.

 

Έχω και emoji!!! Τέλεια!

Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προτείνω την 634 ανεπιφύλακτα. Περάστε τη και σβήστε τα πάντα της Huawei και πραγματικά θα είναι πιο smooth και από το JB.

 

Έχω και emoji!!! Τέλεια!

 

Εχεις διαφορες απο Β512;Η απλα ειναι πιο smooth;

 

Αν και δεν εχω προβλημα με Β512,το κινητο φυσαει και εχει και παρα πολυ καλη αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εκανα ενα antutu εφαγε ενα κολλημα το κινητο, μετα ξεκολλησε λιγο και το αφησα κλειδωσε και τωρα ειναι τελειως νεκρο. τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προτείνω την 634 ανεπιφύλακτα. Περάστε τη και σβήστε τα πάντα της Huawei και πραγματικά θα είναι πιο smooth και από το JB.

 

Δε το κουναω ρουπι επαέ (Β512) αν δε μου πέπσουν μια kit kat rom της προκοπής!!!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα format και ένα καθαρό install στην 512 το κινητό πάει σφαίρα.

 

δεν βλέπω λόγο να κουνηθώ απ εδώ (ειδικά με roms από τουρκάλες) εκτός και αν μιλάμε για κάτι συνταρακτικό. :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα format και ένα καθαρό install στην 512 το κινητό πάει σφαίρα.

 

δεν βλέπω λόγο να κουνηθώ απ εδώ (ειδικά με roms από τουρκάλες) εκτός και αν μιλάμε για κάτι συνταρακτικό. :ninja:

 

Έχει άλλο kernel και λένε καλύτερη μπαταρία

 

Δε το κουναω ρουπι επαέ (Β512) αν δε μου πέπσουν μια kit kat rom της προκοπής!!!!!! :lol:

 

Αυτήν είναι νομίζω :)

 

καλησπερα παιδια, εκανα ενα antutu εφαγε ενα κολλημα το κινητο, μετα ξεκολλησε λιγο και το αφησα κλειδωσε και τωρα ειναι τελειως νεκρο. τι να κανω?

 

Πάτα το power off μέχρι να δεις το logo της Ηuawei

 

Όσον αφορά την ερώτηση για τον Dialer, όχι να μη το διαγράψετε γιατί δε θα πιάνει σήμα το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Βρε δε το κουνάω που λέει και ο σύντεκτνος... αυτή τη δουλειά θα κάνουμε, όλη την ώρα θα αλλάζουμε roms προσπαθώντας να κάνουμε το κινητό μας κάτι άλλο, που στο φινάλε δεν είναι... :X

 

μου θυμίζει πολύ τη παλιά ατάκα "όσο και να χτυπιέσαι φραπες δε γίνεσαι". :cry:

 

ειλικρινά πάντως εμένα η 512 πλέον μου τρέχει εξαιρετικά. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε δε το κουνάω που λέει και ο σύντεκτνος... αυτή τη δουλειά θα κάνουμε, όλη την ώρα θα αλλάζουμε roms προσπαθώντας να κάνουμε το κινητό μας κάτι άλλο, που στο φινάλε δεν είναι... :X

 

μου θυμίζει πολύ τη παλιά ατάκα "όσο και να χτυπιέσαι φραπες δε γίνεσαι". :cry:

 

ειλικρινά πάντως εμένα η 512 πλέον μου τρέχει εξαιρετικά. :D

 

Έτσι είναι αμα αρχίσεις και κάνεις πειράματα μετά δεν θα σε ικανοποιεί τίποτα. It is what it is... Αμα βγει άλλη επίσημη θα τη βάλω αλλίως μένω όπως έχει.... Είχα ποιο smooth κινητό και γύρισα στο P6 γιατί μου έλειπε η ομορφιά του ξέρωντας τα μειονεκτήματα του....

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες το RootGenius; Αντίθετα με τη jb , στην kitkat δεν δοκίμασα ποτέ root οπότε δεν μπορώ να σου δώσω feedback.

 

Εσείς ανεβαίνετε εντωμεταξύ κι εγώ πήρα απόφαση να κατέβω.:lol:

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα στην αγαπημένη μου Β119 ( χρειάστηκε δύο φορές προσπάθεια στο downgrade γιατί ενώ έγινε επιτυχώς την 1η φορά , κόλλησε στο logo οπότε με συνδυασμό των τριών πλήκτρων , ξαναέκανα τη διαδικασία ). Έχοντας το καλοκαίρι τις διάφορες kitkat roms είχα ξεχάσει πραγματικά το πόσο καλύτερα ρολάρει το κινητό στη jb. Ιδιαίτερα εμφανής η διαφορά στον stock launcher και στο internet browsing. Το θεωρώ πολύ κρίμα που η Huawei έβγαλε τις beta ( δήθεν τελικές ) kitkat και χάλασε την εικόνα του κινητού. Λογικά κάποιος που αγοράζει το κινητό, βάζει kitkat ,υποτίθεται ως upgrade-βελτίωση , αλλά γίνεται ακριβώς το αντίθετο. Jelly bean forever για μένα εκτός αν ποτέ βγει μια σωστή kitkat. Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα στην αγαπημένη μου Β119 ( χρειάστηκε δύο φορές προσπάθεια στο downgrade γιατί ενώ έγινε επιτυχώς την 1η φορά , κόλλησε στο logo οπότε με συνδυασμό των τριών πλήκτρων , ξαναέκανα τη διαδικασία ). Έχοντας το καλοκαίρι τις διάφορες kitkat roms είχα ξεχάσει πραγματικά το πόσο καλύτερα ρολάρει το κινητό στη jb. Ιδιαίτερα εμφανής η διαφορά στον stock launcher και στο internet browsing. Το θεωρώ πολύ κρίμα που η Huawei έβγαλε τις beta ( δήθεν τελικές ) kitkat και χάλασε την εικόνα του κινητού. Λογικά κάποιος που αγοράζει το κινητό, βάζει kitkat ,υποτίθεται ως upgrade-βελτίωση , αλλά γίνεται ακριβώς το αντίθετο. Jelly bean forever για μένα εκτός αν ποτέ βγει μια σωστή kitkat.

 

Μπορει να ειναι πιο smooth η Jb αλλα η αυτονομια στην KK ειναι πολυ καλυτερη.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα στην αγαπημένη μου Β119 ( χρειάστηκε δύο φορές προσπάθεια στο downgrade γιατί ενώ έγινε επιτυχώς την 1η φορά , κόλλησε στο logo οπότε με συνδυασμό των τριών πλήκτρων , ξαναέκανα τη διαδικασία ). Έχοντας το καλοκαίρι τις διάφορες kitkat roms είχα ξεχάσει πραγματικά το πόσο καλύτερα ρολάρει το κινητό στη jb. Ιδιαίτερα εμφανής η διαφορά στον stock launcher και στο internet browsing. Το θεωρώ πολύ κρίμα που η Huawei έβγαλε τις beta ( δήθεν τελικές ) kitkat και χάλασε την εικόνα του κινητού. Λογικά κάποιος που αγοράζει το κινητό, βάζει kitkat ,υποτίθεται ως upgrade-βελτίωση , αλλά γίνεται ακριβώς το αντίθετο. Jelly bean forever για μένα εκτός αν ποτέ βγει μια σωστή kitkat.

 

Θελω να σε ρωτησω το downgrade πως το εκανες; Θελω να γυρισω κι εγω στη Β132 διοτι η ΚΚ μου κολλαει. Το κινητο ειναι τελειως stock, ουτε root, ουτε twrp.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να σε ρωτησω το downgrade πως το εκανες; Θελω να γυρισω κι εγω στη Β132 διοτι η ΚΚ μου κολλαει. Το κινητο ειναι τελειως stock, ουτε root, ουτε twrp.

 

Με τον γνωστό τρόπο. Φάκελο dload στην SD και local update. Έτσι το είχα κάνει εγώ χωρίς προβλήματα. Κάνε backup όμως γιατί θα σβήσει τα πάντα από επαφές και apps

Link to comment
Share on other sites

Θελω να σε ρωτησω το downgrade πως το εκανες; Θελω να γυρισω κι εγω στη Β132 διοτι η ΚΚ μου κολλαει. Το κινητο ειναι τελειως stock, ουτε root, ουτε twrp.

 

Mε το γνωστό απλό τρόπο της τοπικής ενημέρωσης όπως σου απάντησε και ο gmastak. Aν αφού ολοκληρωθεί η εγκατάσταση επιτυχώς , γίνει αυτόματη επανεκκίνηση αλλά παραμείνει επί πολλή ώρα στο boot logo , τότε πάτα τα 3 πλήκτρα ταυτόχρονα μέχρι να σβήσει και να επανεκκινηθεί το κινητό. Θα ξαναβάλει τη jelly bean και αυτή τη φορά θα επανεκκινήσει σωστά. Στο λέω γιατί έτσι μου συνέβη εμένα.:) Μη φοβηθείς δλδ ότι μπρίκαρες το κινητό.

 

εν τελη ποια ειναι καλυτερη ??Β132 ή Β512 ?

 

Αν σε ενδιαφέρει περισσότερο από όλα το να έχεις όσο το δυνατό λιγότερα lags , τότε JB oπωσδήποτε ( όποια θέλεις ) . Το καλύτερο πάντως που μπορείς να κάνεις είναι ένα test scrolling στις homescreens και σε οποιονδήποτε internet browser με kitkat και το αντίστοιχο test σε homescreens και browsers με jellybean.

Link to comment
Share on other sites

αν παω στη Β152 μπορω να ξαναφλασαρω με το γνωστο τροπο και παλι την Β132?

 

Ποια εχει καλυτερη αυτονομια μπαταριας ?

Link to comment
Share on other sites

αν παω στη Β152 μπορω να ξαναφλασαρω με το γνωστο τροπο και παλι την Β132?

 

Ποια εχει καλυτερη αυτονομια μπαταριας ?

 

Μηπως εννοεις Β512;Αν ναι γνωμη μου οτι εχει καλυτερη αυτονομια απο Β132..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...