Jump to content

Galaxy S4 Zoom


Sol_Ballads
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση.. θελω να κατεβαζω απο το store καποια εφαρμογη - παιχνιδι κτλ,αλλα δεν φθανει στην μνημη κινητου κ δεν με αφηνει να ολοκληρωθει το κατεβασμα. Πως μπορω να ορισω να σωνω στην καρτα μνημης κατευθειαν?

Δεν νομιζω οτι γινεται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 616
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καμια εφαρμογη απο playstore που να μεγαλωνει τα εικονειδια κατ τα γραματα των εφαρμογων???
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αντε λιγακι ακομα και θα ειμαστε ακριβοτεροι και απο το μεγαλο galaxy s4!! :lol:

Γιατι το λες αυτο???

 

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.002459&sid=1 . Προσφορά παλι απο e-shop λήγει αύριο, ειναι 10 Ε πιο ακριβή από την τελευταία που είχε κανει

Link to comment
Share on other sites

ακομα κ ετσι,το βλεπω το καλοκαιρι το s4 γυρω στα 250! Πως πεσανε ετσι,περα απ την πλακα,ολα δλδ, και το mini και το μεγαλο,και το δικο μας. Βγαινει και το 5αρι γι αυτο.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Παίδες το κινητό δεν έχει φακό?κ αποτι διάβασα αν τραβάς βίντεο βράδυ χωρίς φως την πατησες?

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμμια πρωτη εικονα απο το galaxy s5 zoom που ακουστηκε οτι θα βγαλουν? αραγε ποσο πιο λεπτο να ειναι, θα αξιζει η αντικατασταση του δικου μας ή θα το πηγαινουν απο χιλιοστο σε χιλιοστο καθε 8 μηνες για να κονομανε? ολα marketing ειναι.. Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Αυτες υπαρχουν απο τοτε που βγηκε το δικο μας! δεν ειναι για το 5αρι,πριν βγει το ζουμ ειχαν διαρευσει αυτες και μαλλον τις ξαναχρησιμοποιουν για το αλλο!:lol: Προφανως ακομη δεν υπαρχει καποιο προσχεδιο.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό;

1) Έχουμε παλαιότερο μοντέλο.

2) Δεν ξέρουμε πόσο παχύ είναι (για να χωράει το φακό) όπως επίσης τι φακό και τι ζουμ θα έχει.

3) Με ότι καινούργιο βγαίνει, δεν θεωρώ οτι τρώνε ήττα όσοι έχουν προηγούμενο μοντέλο, απλά όποιος θέλει το αλλάζει. Το S4 Zoom είναι ένα πολύ καλό και μοναδικό στο είδος του, φωτογραφικό κινητό.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

@keras: Τον φακό τον ξέρουμε (αν η φωτογραφία είναι αληθινή):

 

4.4-44mm = 10x (ίδιο zoom με τον προηγούμενο)

f/3.3-6.7 = χειρότερος (σκοτεινότερος) από τον προηγούμενο

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με ολα αυτα ειναι καθαρα marketing, και οχι τεχνολογικης εξελιξης. Θεωρω οτι και πριν απο λιγους μηνες που βγηκε το δικο μας, θα μπορουσαν να ειχαν το νεο στην θεση του,δεν δεχομαι να πιστεψω οτι δεν ειχαν λυση για τον φακο που εξεχει πριν ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ..:lol: Ειμαι σιγουρος το επομενο ή μεθεπομενο θα ειναι super slim,αντε με ενα ελαχιστο παχος στην περιοχη του φακου. Παντος εμενα αυτες οι σειρες μ αρεσουν πολυ,ειναι οτι περιμενα χρονια,και το ελεγα καποτε για πλακα,το να εχω δλδ ενα κινητο με μια καμερα μαζι. Επισης θα συμφωνησω απολυτα με τον φιλο Κeras. Ας ελπισουμε να ΜΗΝ πουλησει και αυτο...για να το παρουμε σε 4-5 μηνες μιση τιμη αφου δωσουμε το 4αρι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@keras: Τον φακό τον ξέρουμε (αν η φωτογραφία είναι αληθινή):

 

4.4-44mm = 10x (ίδιο zoom με τον προηγούμενο)

f/3.3-6.7 = χειρότερος (σκοτεινότερος) από τον προηγούμενο

 

Κωστα η διαφορα σε αυτα τα νουμερα ειναι μεγαλη ως προς την σκοτεινοτητα,ή απειροελαχιστο ως μη αντιληπτο???

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Κωστα η διαφορα σε αυτα τα νουμερα ειναι μεγαλη ως προς την σκοτεινοτητα,ή απειροελαχιστο ως μη αντιληπτο???

Είναι απειροελάχιστο ως μη αντιληπτό. Αυτό που φοβάμαι όμως είναι ότι ο καινούριος φακός θα είναι υποδεέστερος του παλιού σε ποιότητα λόγω μικρότερου φυσικού μεγέθους. Βέβαια σε σύγκριση με το φακουδάκι του κανονικού S4/S5/Sx θα είναι σίγουρα καλύτερος, οπότε το Zoom κρατάει την αξία του ως πραγματικό camera-phone.

 

Αν και δεν θα το επέλεγα γιατί δεν μου χρειάζεται το οπτικό zoom, οφείλω να ομολογήσω ότι το S4 Zoom είναι πολύ "ιδιαίτερο" και ελκυστικό ως σχήμα/σχεδίαση και διαφοροποιείται από όλα τα υπόλοιπα smartphones.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ίδια άποψη με τον user_pixon12 αναφορικά με το θέμα του φακού. Θεωρώ απλά πως η Samsung εγκαταλείπει το προηγούμενο project , καθώς πρόκειται για άλλη φιλοσοφία σχεδίασης και όχι πως είναι αποτέλεσμα τεχνολογικής εξέλιξης των τελευταίων μηνών. Το προηγούμενο που είπα περί ήττας ίσως ήταν υπερβολή.
Link to comment
Share on other sites

Και πέρα από το πάχος.

(Σίγουρα δεν θα προεξέχει ο φακός όπως στο S4 zoom)

 

Να και τα χαρακτηριστικά το Samsung Galaxy K Zoom!

Αυτό θα ναι το όνομα του!

 

Samsung Galaxy S5 Zoom (SM-C115) will pack a 4.8-inch SuperAMOLED HD (1280×720) display, 6-core Samsung Exynos 5 Hexa (5260) SoC with ARM’s big.LITTLE HMP technology; two 1.7GHz Cortex-A15 cores and four 1.3GHz Cortex-A7 cores, Quad-core ARM Mali-T624 GPU, 2GB RAM, 20.2-Megapixel (5184×3888) camera sensor with Optical Image Stabilisation (OIS), Xenon Flash, 10x optical zoom, and a 2.1-Megapixel (1920×1080) front facing camera. The device will also sport a MicroSD card slot for storage expandability. On the software side of things, the S5 Zoom will come with Android 4.4.2 KitKat out of the box with Samsung’s latest TouchWiz UX, and a plethora of software based camera features.

 

In terms of connectivity, the Galaxy S5 Zoom will offer WiFi 802.11ac support on top of the usual a/b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot, and an IR blaster is included for remote control access using Samsung’s WatchON service. NFC, Bluetooth 4.0 LE / ANT+ and MicroUSB 2.0 port for syncing and charging the device.

 

Lens comparison

Samsung Galaxy S5 Zoom: 4.4-44mm 1:3.1-6.3 24mm

Samsung Galaxy S4 Zoom: 4.3-43mm 1:3.1-6.3 24mm

Samsung Galaxy Camera: 4.1-86.1mm 1:2.8-5.9 23mm

Link to comment
Share on other sites

Είναι απειροελάχιστο ως μη αντιληπτό. Αυτό που φοβάμαι όμως είναι ότι ο καινούριος φακός θα είναι υποδεέστερος του παλιού σε ποιότητα λόγω μικρότερου φυσικού μεγέθους. Βέβαια σε σύγκριση με το φακουδάκι του κανονικού S4/S5/Sx θα είναι σίγουρα καλύτερος, οπότε το Zoom κρατάει την αξία του ως πραγματικό camera-phone.

 

Αν και δεν θα το επέλεγα γιατί δεν μου χρειάζεται το οπτικό zoom, οφείλω να ομολογήσω ότι το S4 Zoom είναι πολύ "ιδιαίτερο" και ελκυστικό ως σχήμα/σχεδίαση και διαφοροποιείται από όλα τα υπόλοιπα smartphones.

 

Κι εγώ στην αρχή δεν είχα δώσει σημασία στο οπτικό ζουμ, ως κριτήριο για την αγορά της συσκευής.

Όμως, μετά απο λίγη χρήση, άρχισα να καταλαβαίνω το πλεονέκτημα του 10χ ζουμ, και ΑΥΤΟ ακριβώς είναι που κάνει τη διαφορά έναντι άλλων φωτογραφικών κινητών, συμπεριλαμβανομένου και του 1020 που επίσης είχα.

Το 10χ ζουμ, σου δίνει άλλες δυνατότητες στη φωτογράφηση της καθημερινότητας (σε σχέση με τις στιγμές που φωτογραφίζει κάποιος που έχει μαζί του ξεχωριστή κάμερα, που την έχει εν γνώσει του διότι πάει κάπου που ξέρει οτι θα χρειαστεί να βγάλει φωτογραφίες), διότι συγκεκριμενοποιείς πολύ καλύτερα το αντικείμενο ή τη στιγμή που θες να βγάλεις με αποτέλεσμα οι φωτο να βγαίνουν πολύ καλύτερες θεματικά, κλπ.

Δηλαδή για κάποιον που του αρέσει, ουσιαστικά με το S4 Zoom βγάζει πολύ καλύτερες (σε όλους τους τομείς που χαρακτηρίζουν μια φωτο) φωτογραφίες απο π.χ. το πολύ καλό επίσης S4. To 10x Zoom, αν δεν το έχεις, δεν μπορείς να καταλάβεις ουσιαστικά τι σου προσφέρει (όσον αφορά φωτογραφικό κινητό).

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην αρχή δεν είχα δώσει σημασία στο οπτικό ζουμ, ως κριτήριο για την αγορά της συσκευής.

Όμως, μετά απο λίγη χρήση, άρχισα να καταλαβαίνω το πλεονέκτημα του 10χ ζουμ, και ΑΥΤΟ ακριβώς είναι που κάνει τη διαφορά έναντι άλλων φωτογραφικών κινητών, συμπεριλαμβανομένου και του 1020 που επίσης είχα.

Το 10χ ζουμ, σου δίνει άλλες δυνατότητες στη φωτογράφηση της καθημερινότητας (σε σχέση με τις στιγμές που φωτογραφίζει κάποιος που έχει μαζί του ξεχωριστή κάμερα, που την έχει εν γνώσει του διότι πάει κάπου που ξέρει οτι θα χρειαστεί να βγάλει φωτογραφίες), διότι συγκεκριμενοποιείς πολύ καλύτερα το αντικείμενο ή τη στιγμή που θες να βγάλεις με αποτέλεσμα οι φωτο να βγαίνουν πολύ καλύτερες θεματικά, κλπ.

Δηλαδή για κάποιον που του αρέσει, ουσιαστικά με το S4 Zoom βγάζει πολύ καλύτερες (σε όλους τους τομείς που χαρακτηρίζουν μια φωτο) φωτογραφίες απο π.χ. το πολύ καλό επίσης S4. To 10x Zoom, αν δεν το έχεις, δεν μπορείς να καταλάβεις ουσιαστικά τι σου προσφέρει (όσον αφορά φωτογραφικό κινητό).

Έχεις δίκιο σε όσα λες και επειδή είμαι εραστής της φωτογραφίας (δες το post μου εδώ), καλοβλέπω το S4 Zoom ως το επόμενό μου κινητό.

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι το μέγεθος (πάχος) του φακού. Θα μπορώ να το μεταφέρω στην εμπρός τσέπη του τζιν το καλοκαίρι; Πρέπει να πάω να το δω από κοντά.

 

Επίσης, από εμπειρία χρήσης είναι καλό; Αντέχει το h/w να παρέχει ικανοποιητική απόδοση/ταχύτητα και σταθερή/απροβλημάτιστη λειτουργία; Θα μπορώ να το έχω ως βασικό και μοναδικό μου κινητό ή θα ταλαιπωρηθώ;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος είναι συνήθεια. Εγώ το χρησιμοποιώ φυσικά ως μοναδική μου συσκευη. Οπότε θέλεις μπορούμε να βρεθούμε απο κοντά ευχαρίστως να το δεις και στη χρήση του.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο σε όσα λες και επειδή είμαι εραστής της φωτογραφίας (δες το post μου εδώ), καλοβλέπω το S4 Zoom ως το επόμενό μου κινητό.

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι το μέγεθος (πάχος) του φακού. Θα μπορώ να το μεταφέρω στην εμπρός τσέπη του τζιν το καλοκαίρι; Πρέπει να πάω να το δω από κοντά.

 

Επίσης, από εμπειρία χρήσης είναι καλό; Αντέχει το h/w να παρέχει ικανοποιητική απόδοση/ταχύτητα και σταθερή/απροβλημάτιστη λειτουργία; Θα μπορώ να το έχω ως βασικό και μοναδικό μου κινητό ή θα ταλαιπωρηθώ;

 

Φιλε μου για τσεπη το ξεχνας,μονο στυλ φορμα κτλ,αλλα το νιωθεις αβολα. Εγω στο σακακι μου που το βαζω στην τσεπη του θωρακα με βαραινει,κ το βαζω στην τσαντα μου. Το εχω συνηθισει ομως,κ δεν με πειραζει,αλλα ξεχνας τσεπη τζιν κτλ. Στα υπολοιπα που ρωτας,δεν υστερει σε τιποτα απο τα υπολοιπα 4αρια. Στο λεω εχοντας τα κανει πραξη,γιατι ειναι διαφοροι που το κινητο το εχουν βγαλει αχρηστο κ πως κανει μονο για κλησεις,κ πιθανοτατα δεν το εχουν καν πιασει ποτε τους!!

Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στην τσέπη στο σακάκι μου άνετα, και στην πίσω τσέπη σε τζιν κλπ. Δεν βρίσκω ιδιαίτερο θέμα το μέγεθος.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy S4 Zoom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...