Jump to content

Galaxy S4 Zoom


Sol_Ballads
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 616
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω μια απορία με το gps του samsung galaxy s4 zoom. Δουλεύει καλά σε εσάς ???
Τι εννοείς αν δουλεύει καλά;

Βρίσκει τη θέση κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Eίμαι στα Κεραμέ τέρμα ακριτικά της Ελλάδος στη νότια Κρήτη. Ο καιρός είναι λίγο βροχερός με συννεφιά και το κιν. 2 ημερών ολοκαινουργιο. Σήμερα το πρωι που έβρεχε δεν ανταποκρινόταν το gps. Μηπως φταίει ο καιρός ή μήπως θέλει κάποιοες ρυθμίσεις ????
Link to comment
Share on other sites

Eίμαι στα Κεραμέ τέρμα ακριτικά της Ελλάδος στη νότια Κρήτη. Ο καιρός είναι λίγο βροχερός με συννεφιά και το κιν. 2 ημερών ολοκαινουργιο. Σήμερα το πρωι που έβρεχε δεν ανταποκρινόταν το gps. Μηπως φταίει ο καιρός ή μήπως θέλει κάποιοες ρυθμίσεις ????
Βάλε το GPS Fix και δοκίμασε να δεις αν κλειδώνει τους δορυφόρους (σε ανοικτό περιβάλλον πάντα, όχι μέσα στο σπίτι).
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρισρώ πολλυ !!!! Να είσαι καλά !!!! Εχει δοκιμαστεί σε tablet pipo που δεν εχει καλο gps???
Εγώ, όχι ακόμα (αύριο μεθαύριο, περιμένω και το pipo) αλλά δεν έχει λόγο να μη δουλεύει.

Απλά, την πρώτη φορά για να κλειδώσει, να είσαι σε ανοικτό χώρο και μετά πιάνει και σε πιο δύσκολες συνθήκες.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το εκανα δυο δοκιμες μες στο σπιτι με το pipo και δεν εκανε τιποτα και για να παω εξω ενα τεταρτο που θελει με το κρυο αποκλειετε ισως αυριο

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το εκανα δυο δοκιμες μες στο σπιτι με το pipo και δεν εκανε τιποτα και για να παω εξω ενα τεταρτο που θελει με το κρυο αποκλειετε ισως αυριο
Κι ένα GPS αυτοκινήτου που έχω δεν πιάνει σήμα μέσα στο σπίτι.Στο αυτοκίνητο πιάνει κανονικά, εκτός από όταν μπαίνω σε σήραγγες και όταν βρίσκομαι σε στενούς δρόμους με πολύ ψηλά κτήρια.

Το GPS, έτσι κι αλλιώς, είναι για να βρίσκεις το στίγμα σου σε εξωτερικό χώρο.Στο σπίτι ξέρεις που βρίσκεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

στο samsung s4 zoom 1λεπτο στο S7562 μιση ωρα(μιλαμε εξω οχι μεσα στο σπιτι) οσο για το PIPO ....http://www.arctablet.com/blog/forum/pipo-max-m9/pipo-m9-pro-gps-performance/

αυτα ευχαριστω παντως να εισαι καλα

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Δεν με προβληματιζει απλως ηθελα να δω αν ακολουθει τη γραμμη των ψηφιακων μηχανων που σου επιτρεπει να απενεργοποιεις τον ηχο κλειστρου οταν τραβας φωτο ή των galaxy smartphones που δεν σε αφηνει να πειραξεις τον ηχο..Ευχαριστω

 

Δεν ξερω αν ξανα απαντήθηκε πιο μετά αλλα, ναι μπορείς να απενεργοποιησεις τον ήχο κλείστρου , απο τις ρυθμίσεις της κάμερας. (καθετα δεξια στην οθονη ,οταν εχεις ανοίξει την κάμερα,) εκει που εχει το εικονίδιακι του φλας ,

αν το πατησεις, βγάζει μενου, και πανω-πανω το εικον ρυθμησεων , (γραναζακι),

πατώντας μπαίνεις σε υπομενου με ρυθμίσεις( κάμερας, βιντεο , κοινή χρήση και στο τελος παλι το σημα των ρυθμησεων γραναζι , )εεε εκει εχει το (ένταση κάμερας )αν το απενεργοποιησεις πάει ο ήχος κλείστρου:)

 

Όποτε έχουμε ψηφιακή με κινητο και οχι κινητο με ψηφιακή LOL

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, όχι ακόμα (αύριο μεθαύριο, περιμένω και το pipo) αλλά δεν έχει λόγο να μη δουλεύει.

Απλά, την πρώτη φορά για να κλειδώσει, να είσαι σε ανοικτό χώρο και μετά πιάνει και σε πιο δύσκολες συνθήκες.

 

Σευχαριστω δουλευει και στο zoom και στο pipo να εισαι καλα.τωρα κατι αλλο γιατι οταν τραβαω βιντεο η φωτο μετο S4 zoom δεν γραφει ημερομηνια?τι ρυθμισεις πρεπει να κανω?ευχαριστω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω δουλευει και στο zoom και στο pipo να εισαι καλα.τωρα κατι αλλο γιατι οταν τραβαω βιντεο η φωτο μετο S4 zoom δεν γραφει ημερομηνια?τι ρυθμισεις πρεπει να κανω?ευχαριστω
Ναι, στο Pipo M6Pro, που μου ήρθε, δουλεύει το GPS, αν κλειδώσει πρώτα τους δορυφόρους σε εξωτερικό χώρο.Δεν πιάνει τόσο δυνατό σήμα όσο το S4, αλλά δουλεύει (αν είσαι κοντά σε παράθυρα, ακόμη και μέσα στο σπίτι).Ίσως τα προβλήματα είναι κυρίως στο Μ9.

Τώρα, για να ενεργοποιήσεις την αποτύπωση ημερομηνίας ή και ώρας σε φωτογραφίες (σε βίντεο δε νομίζω), πας από την αρχική οθόνη της κάμερας στο βέλος, εκεί που δείχνει το φλας, πατάς το γρανάζι και πάλι το γρανάζι και πας στην επιλογή "αποτύπωση ημερομηνίας ώρας".

Αν θες απλά να ξέρεις πότε τράβηξες κάποια φωτογραφία ή βίντεο, μπορείς να το δεις από τις λεπτομέρεις (ιδιότητες) του κάθε αρχείου.

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω εχω αλλα δυο προβληματα ενα οτι μαλλον πρεπει να χαλασα τις επαφες και δεν βλεπει την sim(samsung αποκλειετε γιατι εκανα ροοτ) και δεν συνδεετε με το usb cable με το pc,τι μπορω να κανω?αν μπορω κατι,και παλι ευχαριστω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω εχω αλλα δυο προβληματα ενα οτι μαλλον πρεπει να χαλασα τις επαφες και δεν βλεπει την sim(samsung αποκλειετε γιατι εκανα ροοτ) και δεν συνδεετε με το usb cable με το pc,τι μπορω να κανω?αν μπορω κατι,και παλι ευχαριστω
Τι ακριβώς εννοείς ότι χάλασες τις επαφές;

Αν είχες μεγάλη sim και την έκοψες για να γίνει μικρή και δεν το πέτυχες ακριβώς, πρέπει να πας σε κάποιο κατάστημα να πάρεις καινούρια sim.

Τώρα όσον αφορά τη σύνδεση με το PC, κανονικά πρέπει να βλέπει τον αποθηκευτικό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

το δευτερο το ελυσα οσο για την sim δοκιμασαν στο Ρεθυμνο ,στον Γερμανο και στην βονταφον ,με κανονικη καρτα αλλα δεν τις εβλεπε και επειδη εγω εκοψα την sim και την δοκιμασα πηρα το χαλασμενο και αγορασα αλλο στον γειτονα μου ετσι μου εμεινε εμενα

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

το δευτερο το ελυσα οσο για την sim δοκιμασαν στο Ρεθυμνο ,στον Γερμανο και στην βονταφον ,με κανονικη καρτα αλλα δεν τις εβλεπε και επειδη εγω εκοψα την sim και την δοκιμασα πηρα το χαλασμενο και αγορασα αλλο στον γειτονα μου ετσι μου εμεινε εμενα
Αν έχεις χαλάσει τις επαφές και χρειάζεται service, μπορείς να ξαναπεράσεις τη ρομ με το odin, οπότε φεύγει το ρουτ.
Link to comment
Share on other sites

το εμαθε η samsung

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

το εμαθε η samsung
Τι θα πει το έμαθε;

Δηλαδή αν τους πας το τηλέφωνο και δεν είναι πλέον ρουτ τι θα σου πούν;

Και τι σχέση έχει το ρουτ(software) με τις χαλασμένες επαφές (hardware);

Link to comment
Share on other sites

ξερουν το ονομα μου και τα 4 τηλ της samsung που εχω καθως εχω και κωδικο πελατη και εγραψα εχθες σε φορουμ οτι το εχω κανει root and unroot και οπως ολοι γνωριζετε υπαρχουν ατομα απο εταιριες στα φορουμ.σε καποιο φορουμ μου ειπε καποιος δεν μπορω να σου πω γιατι εγω δουλευω σε αντιπαλη εταιρια γιαυτο μιλαω μονο για το προιον αυτο,και ετσι σημερα η αντιμετωπιση μου ηταν πολυ μα παρα πολυ διαφορετικη και αλλιως εχθες το βραδυ,μου ειπαν ξεκαθαρα οτι το τηλ ειναι ρουταρισμενο,εχεις χασει την εγγυηση κλπ οποτε το ρουταρισα κι εγω σημερα ξανα και τελος μεχρι να βρω καποιον τεχνικο να μου το φτιαξει οσο γι αυτο Και τι σχέση έχει το ρουτ(software) με τις χαλασμένες επαφές (hardware);εχω χασει την εγγυηση Edited by manassis

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

ξερουν το ονομα μου και τα 4 τηλ της samsung που εχω καθως εχω και κωδικο πελατη και εγραψα εχθες σε φορουμ οτι το εχω κανει root and unroot και οπως ολοι γνωριζετε υπαρχουν ατομα απο εταιριες στα φορουμ.σε καποιο φορουμ μου ειπε καποιος δεν μπορω να σου πω γιατι εγω δουλευω σε αντιπαλη εταιρια γιαυτο μιλαω μονο για το προιον αυτο,και ετσι σημερα η αντιμετωπιση μου ηταν πολυ μα παρα πολυ διαφορετικη και αλλιως εχθες το βραδυ,μου ειπαν ξεκαθαρα οτι το τηλ ειναι ρουταρισμενο,εχεις χασει την εγγυηση κλπ οποτε το ρουταρισα κι εγω σημερα ξανα και τελος μεχρι να βρω καποιον τεχνικο να μου το φτιαξει οσο γι αυτο Και τι σχέση έχει το ρουτ(software) με τις χαλασμένες επαφές (hardware);εχω χασει την εγγυηση

 

O καθένας μπορει να γράφει οτι θελει στα Forum , αυτο δεν αποδεικνύει τιποτα ,εκτος αν το δήλωσες στην ιδια την Samsung στην υποστηριξη , αν οχι ξερουταρισε, το και πηγαίνε το στο Service με την αποδειξη αγορας.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εκνευριστηκα με την αντιμετωπηση σημερα αν ευρισκα τεχνικο στην Κρητη εκτος samsung θα πηγαινα ευχαριστως(ειμαι διαβητικος,υπερτασικος με 2πλο bypass και ειμαι και σε μια ηλικια τωρα ..) ενω το ειχα ξερουταρει τωρα τ απογευμα το ρουταρα παλι

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

επειδη εκνευριστηκα με την αντιμετωπηση σημερα αν ευρισκα τεχνικο στην Κρητη εκτος samsung θα πηγαινα ευχαριστως(ειμαι διαβητικος,υπερτασικος με 2πλο bypass και ειμαι και σε μια ηλικια τωρα ..) ενω το ειχα ξερουταρει τωρα τ απογευμα το ρουταρα παλι

Επειδή παρακολουθώ το θέμα λόγω φωτογραφικής του s4zoom, δε μπορώ να μην εκφράσω τον εκνευρισμό μου με αυτά που διαβάζω. Φίλε μου πάνω από όλα η υγεία σου, αλλά άυριο που θα είσαι πιο ήρεμος, εγώ σε παροτρύνω να κάνεις ότι σου είπαν τα παιδιά από πάνω. Και άστους μετά να αποδείξουν ότι είναι ρουταρισμένο. Άντε με τα λαμόγια παντού κουτοπόνηροι @#$%@#%

Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια με το root και το unroot μου χρεωνουν ολες τις βλαβες οτι ταχα το ξεσκαλισα,εν τω μεταξυ στο Ρεθυμνο ο Γερμανος και η vodafone το εβλεπαν για πρωτη φορα και μου ειπαν οι τεχνικοι οτι δεν το ξερουν........για να το φτιαξουν

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια με το root και το unroot μου χρεωνουν ολες τις βλαβες οτι ταχα το ξεσκαλισα,εν τω μεταξυ στο Ρεθυμνο ο Γερμανος και η vodafone το εβλεπαν για πρωτη φορα και μου ειπαν οι τεχνικοι οτι δεν το ξερουν........για να το φτιαξουν

 

Service Samsung δεν εχει???Το πηγες ενω ηταν root??Αν οχι τιποτε δεν μπορουν να αποδειξουν, αρκει να ξερουταρεις. Και στην τελικη στειλε καποιον φιλο , φιλη , να πει οτι το πηρε μεταχειριζμενο , με την αποδειξη αγορας και Τελος , μην μασας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy S4 Zoom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...